• Ruffina wins The Sprinters Cup (Gr.1)
  • Azzurro wins The Dr M A M Ramaswamy Stayers Cup (Gr.1)
  • Whomakestherules wins The Maj P K Mehra Memorial Super Mile Cup (Gr.1)
  • Kangra wins The Indian Turf Invitation Cup (Gr.1) in record timing

MUMBAI
2018/02/10

Jockey NameRace NoRace NameHorse NameTrainer Name
A SANDESH 164 (2) The Native Knight Plate (6) VAN DYKE VISHAL GAIKWAD
168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (6) LINCOLN P SHROFF
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (8) TESSA P SHROFF
AKSHAY 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (6) GRAND TENTON VISHAL GAIKWAD
AMYN MERCHANT 169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (3) ELSA SUBHAG SINGH
168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (8) ABBEY FAISAL A ABBAS
170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (8) CUPIDO FAISAL A ABBAS
B NIKHIL 166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (4) CRYSTAL BALL SHAFIQ KHAN
BHAWANI SINGH 164 (2) The Native Knight Plate (3) PULVERIZE KARTHIK GANAPATHY
167 (5) The Deltin Casinos Trophy (4) MOONSHINE KARTHIK GANAPATHY
170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (11) WIND CRAFT S N JOSHI
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (9) SMART VISION KARTHIK GANAPATHY
D R SHUBHAM 166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (5) RAIN DANCE M P JODHA
D S DAMAN 169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (2) ROYAL CLASSIC M P JODHA
DAVID ALLAN 168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (10) RUFFINA DALLAS TODYWALLA
166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (1) CHAPLIN DALLAS TODYWALLA
DAVID PROBERT 163 (1) The Sonny Brar Trophy (4) DAFFODIL P SHROFF
164 (2) The Native Knight Plate (5) UNIMAGINABLE VISHAL GAIKWAD
G AMIT 166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (3) RINCON FAISAL A ABBAS
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (1) SNOW BLAST ALTAF HUSSAIN
170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (14) SHINNING NOON C RAJENDRA
H ZEESHAN 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (12) ALSACE MANSOOR SHAH
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (10) TRANSFORM MANSOOR SHAH
166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (11) OPTIMUM SHAZAAN SHAH
167 (5) The Deltin Casinos Trophy (9) SENSEX IMTIAZ A SAIT
J CHINOY 167 (5) The Deltin Casinos Trophy (10) TIMELESS DEEDS NARENDRA LAGAD
J PRADEEP 169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (4) GOOD THING C RAJENDRA
K NAZIL 167 (5) The Deltin Casinos Trophy (1) TEXAS GOLD HOSIDAR DAJI
M A ROUSHAN 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (7) ROSPOMARE FAISAL A ABBAS
M AYYAR 167 (5) The Deltin Casinos Trophy (7) JARAMA S WAHEED
166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (10) JACKPOT VINESH
NEERAJ RAWAL 165 (3) The Deltin Casinos Eclipse Stakes of India (Gr.2) (1) TEMERITY P SHROFF
164 (2) The Native Knight Plate (4) RED INDIAN P SHROFF
163 (1) The Sonny Brar Trophy (6) GLORIOUS EYES IMTIAZ A SAIT
168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (9) GOLDIE'S PET DALLAS TODYWALLA
167 (5) The Deltin Casinos Trophy (3) ROOSEVELT VISHAL GAIKWAD
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (6) EBONY ALTAMASH A AHMED
P S CHOUHAN 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (1) STUNNER DALLAS TODYWALLA
168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (7) MYGRATOR M NARREDU
164 (2) The Native Knight Plate (2) GOLD MEDALIST S WAHEED
163 (1) The Sonny Brar Trophy (3) ODESSA M NARREDU
167 (5) The Deltin Casinos Trophy (8) LADY IN RED AMJAD KHAN
P TREVOR 167 (5) The Deltin Casinos Trophy (2) AURELIA NAZAK CHENOY
165 (3) The Deltin Casinos Eclipse Stakes of India (Gr.2) (2) B FIFTY TWO IMTIAZ A SAIT
163 (1) The Sonny Brar Trophy (2) MULTIGLORY S K SUNDERJI
164 (2) The Native Knight Plate (8) BOURBON PRINCESS S K SUNDERJI
166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (2) CELESTIAL LIGHT IMTIAZ A SAIT
168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (1) CAPTAIN COURAGE P SHROFF
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (5) DIVINE MAGIC IMTIAZ A SAIT
170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (10) EPIPHANY NAZAK CHENOY
R SHELAR 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (9) DREAM TRAIL SHAZAAN SHAH
RAGHUVEER SINGH 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (2) ANNIVERSARY GIRL NARENDRA LAGAD
S A AMIT 169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (11) RAISE A GRAND VINESH
163 (1) The Sonny Brar Trophy (1) SQUARE MOON ADHIRAJ S JODHA
167 (5) The Deltin Casinos Trophy (5) BOUNTY QUEEN ADHIRAJ S JODHA
S G PRASAD 168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (2) CELTIC PRINCE S WAHEED
S J SUNIL 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (3) MALAVIKA ALTAF HUSSAIN
S JAYKUMAR 166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (9) ABERLOUR ALTAMASH A AHMED
S SUNIL 166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (8) REGAL SHOT KARTHIK GANAPATHY
170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (5) BRONX NOSHER CAMA
S ZERVAN 170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (13) CHERRY BLOSSOM P SHROFF
168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (4) HOLY SMOKE FAISAL A ABBAS
163 (1) The Sonny Brar Trophy (5) ETERNAL SUNSHINE REHANULLAH KHAN
164 (2) The Native Knight Plate (1) BOOMERANG NIRAD KARANJAWALA
166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (7) HOPEILICIOUS NIRAD KARANJAWALA
SANTOSH G 168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (5) ST ANDREWS BEZAN CHENOY
T S JODHA 168 (6) The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (3) DANCING PRANCES ALTAF HUSSAIN
169 (7) The Koku - Al Trophy Div-2 (7) STAR OF THEA NARENDRA LAGAD
170 (8) The Dr. Jagjit Singh Trophy (4) BEWITCHED M K JADHAV
166 (4) The Koku - Al Trophy Div-1 (6) ARABIAN STORM NARENDRA LAGAD
YASH NARREDU 167 (5) The Deltin Casinos Trophy (6) ETERNALINSPIRATION NIRAD KARANJAWALA
164 (2) The Native Knight Plate (7) AMAZING ART DALLAS TODYWALLA