• Silver Beauty wins the Calcutta 1000 Guineas (Gr.3)
  • Hall Of Famer wins The Golconda 1000 Guineas (Gr.2)
  • Whomakestherule wins the Calcutta 2000 Guineas (Gr.3)
  • Battalion wins The Bangalore 2000 Guineas (Gr.2)
  • Silver Beauty wins the Calcutta Oaks Gr.3
  • Serjeant At Arms wins The Panchshil Indian 2000 Guineas (Gr.1)
  • Kingoftheworld wins The South India 2000 Guineas (Gr2)
  • Aika Aika Aika wins The South India 1000 Guineas (Gr.2)
  • Salazaar wins The South India Derby Stakes (Gr.1)
  • Kingoftheworld wins The South India 2000 Guineas (Gr2)
  • Hall of Famer wins The Calcutta Derby Stakes (Gr.1)
  • Ice Glacier wins The Bangalore Oaks (Gr.2)
  • Mrs Patmore wins The Gitanjali Indian 1000 Guineas (Gr.1)
  • Germanicus wins The Golconda 2000 Guineas (Gr.2)
  • Tororosso wins The B.N.Gudiyappa Bangalore Derby (Gr.1)
  • Germanicus wins The Golconda Derby Stakes (Gr.1)
  • Hall Of Famer wins The Kingfisher Ultra Indian Derby (Gr.1)
  • Captain Morgan wins The South India St.Leger (Gr.2)

Mumbai
Mar 19 2017

Jockey NameRace NoRace NameHorse NameTrainer Name
A IMRAN KHAN 229 (2) The R M and Rukmani Goculdas Million (2) DANCING PRANCES ALTAF HUSSAIN
232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (7) TIMELESS S K SUNDERJI
A SANDESH 232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (4) MYGRATOR M NARREDU
231 (4) The Racing World Trophy (2) TROMBONE S K SUNDERJI
229 (2) The R M and Rukmani Goculdas Million (6) CHAMPAGNE REHANULLAH KHAN
230 (3) The Forbes Breeders' Juvenile Fillies' Championship (Gr.3) (3) SELFIE STAR DALLAS TODYWALLA
AKSHAY 231 (4) The Racing World Trophy (6) SMASHER P SHROFF
AKSHAY GAIKWAD 234 (7) The Pronto Pronto Plate (2) KISS FROM A ROSE S WAHEED
AMYN MERCHANT 231 (4) The Racing World Trophy (7) COMMANDPERFORMANCE DALLAS TODYWALLA
BHAWANI SINGH 231 (4) The Racing World Trophy (5) DIWALI LIGHTS H J ANTIA
234 (7) The Pronto Pronto Plate (8) ARMANDO NARENDRA LAGAD
C S JODHA 234 (7) The Pronto Pronto Plate (9) ARC OF PASSION S N JOSHI
233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (4) GULLFOSS SUBHAG SINGH
229 (2) The R M and Rukmani Goculdas Million (5) RULE DOWNUNDER S K SUNDERJI
228 (1) The P R Mehta Trophy (3) JUNE NIRAD KARANJAWALA
D S DAMAN 231 (4) The Racing World Trophy (1) IRISES ADHIRAJ S JODHA
234 (7) The Pronto Pronto Plate (5) SMOKY HAZE MAGANSINGH P JODHA
DASHRATH SINGH 234 (7) The Pronto Pronto Plate (12) SECRET FLAME NARENDRA LAGAD
232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (1) BIG SUR SANJAY KOLSE
233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (9) ROYAL SAPPHIRE NARENDRA LAGAD
H ZEESHAN 234 (7) The Pronto Pronto Plate (7) BAKER STREET P SHROFF
J CHINOY 234 (7) The Pronto Pronto Plate (6) VITESSE DALLAS TODYWALLA
232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (5) PURE ZINC ADHIRAJ S JODHA
KISHORE KADAM 231 (4) The Racing World Trophy (9) AURORA AUSTRALIS HOSIDAR DAJI
M AYYAR 234 (7) The Pronto Pronto Plate (10) WESTERN LIGHTS MANSOOR SHAH
N B KULDEEP 234 (7) The Pronto Pronto Plate (11) COAT OF ARMS NARENDRA LAGAD
N NADEEM 233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (7) LOCARNO MANSOOR SHAH
NEERAJ RAWAL 232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (3) LORD OF THE SEA P SHROFF
228 (1) The P R Mehta Trophy (2) GERANIUM VISHAL GAIKWAD
229 (2) The R M and Rukmani Goculdas Million (4) CELTIC PRINCE S WAHEED
230 (3) The Forbes Breeders' Juvenile Fillies' Championship (Gr.3) (2) MANIFOLD P SHROFF
234 (7) The Pronto Pronto Plate (3) FIRENZE SANJAY KOLSE
233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (1) ROMANTIC LASS DALLAS TODYWALLA
P S CHOUHAN 230 (3) The Forbes Breeders' Juvenile Fillies' Championship (Gr.3) (1) ANGELS TOUCH KARTHIK GANAPATHY
P TREVOR 231 (4) The Racing World Trophy (4) CELESTIAL LIGHT IMTIAZ A SAIT
230 (3) The Forbes Breeders' Juvenile Fillies' Championship (Gr.3) (6) THEMIS M K JADHAV
228 (1) The P R Mehta Trophy (1) VULCAN ADHIRAJ S JODHA
229 (2) The R M and Rukmani Goculdas Million (1) YOUR ROYAL MAJESTY P SHROFF
232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (2) CAPRISCA IMTIAZ A SAIT
234 (7) The Pronto Pronto Plate (1) ALLEGRIA ZADMAL SINGH
233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (6) BARYSHNIKOV S K SUNDERJI
PARBAT SINGH 233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (10) SPEEDO ADHIRAJ S JODHA
231 (4) The Racing World Trophy (8) UNTITLED H J ANTIA
RAJ PAWAR 233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (11) ASAHI REHANULLAH KHAN
S A AMIT 231 (4) The Racing World Trophy (3) FURIOUS N' FAST NIRAD KARANJAWALA
230 (3) The Forbes Breeders' Juvenile Fillies' Championship (Gr.3) (5) SWIFTNESS MAGANSINGH P JODHA
234 (7) The Pronto Pronto Plate (13) GOLD STREAK MANSOOR SHAH
233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (8) LOGANO MANSOOR SHAH
S JAYKUMAR 234 (7) The Pronto Pronto Plate (4) THE BIG REVIVAL M NARREDU
S JOSEPH 233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (2) MONEYWISE A M JADHAV
SANTOSH G 233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (5) ALFREDO BEZAN CHENOY
SHAHRUKH KHAN 233 (6) The J Rustomji Soparivala Trophy (3) DAZZLING DANCER REHANULLAH KHAN
SURAJ NARREDU 232 (5) The Shapoorji Pallonji Breeders' Juvenile Colts' Championship (Gr.3) (6) ROCHESTER S K SUNDERJI
230 (3) The Forbes Breeders' Juvenile Fillies' Championship (Gr.3) (4) SUMMER RAYS IMTIAZ A SAIT