• perilax uden recept

    link perilax uden recept link

    clotrimazol haltige creme

    clotrimazol 960 nyfodtpiller.website clotrimazol dexametasona

    felodipin

    felodipin uden recept felodipin hexal felodipin hexal
    Lady In Lace wins The Deccan Fillies Championship Stakes (GR.3)
  • diflucan bivirkninger

    diflucan diflucabivirknin.website diflucan pris

    duloxetin pharmakokinetik

    duloxetin medikament duloxetin withdrawal duloxetin tramadol
    Prevalent Force wins The Deccan Colts Championship Stakes (Gr.3)
  • toilax uden recept

    toilax pris http://toilax.site toilax uden recept

    methotrexat rheuma

    methotrexat dawkowanie methotrexat cipla methotrexat cyp3a4
    Mathaiyus wins The President Of India Gold Cup (Gr.1)
  • glimepirid uden recept

    click glimepiribivirkn.website click

    atarax 30 film tablet

    atarax yorumlar billigogkaffe.website atarax ulotka

    mebendazol y embarazo

    mebendazol hund mebendazol 20mg mebendazol alkohol
    Mathaiyus wins the The Indian St. Leger (Gr.1)
  • cetirizin og alkohol

    cetirizin actavis cetirizin kinderdosierung cetirizin gewichtszunahme

    hjertemagnyl uden recept

    hjertemagnyl og alkohol lagewebsted.site hjertemagnyl uden recept
    Sana Wins The Calcutta Monsoon Derby (Gr.2)
  • Lady In Lace wins The Kingfisher Ultra Pune Derby (Gr.1)
  • Castlebridge wins The Jayachamaraja Wadiyar Golf Club Mysore 2000 Guineas (Gr.3)
  • Castlebridge wins The Mysore Derby Gr.1
  • Salazaar wins The Golconda St.Leger (Gr.2)
bangalore
Summer Season 2017
06/18/2017
QUICK VIEW
1
The Mahalakshmi Plate
1200 M
(79)
Class 5 / Horses Rated 00 to 20, 4 years old and over
02:00 PM
Winner:Rs.183000.00 Second:Rs.91500.00 Third:Rs.54900.00 Fourth:Rs.21225.00 Fifth:Rs.10250.00 Sixth:Rs.5125.00 Total :Rs.366000.00
Record Time : December 6 2014 SPEED SIX 59.5 Kgs 1:11.27 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
4yo
gr c
Mr Babu Subramani
G SANDHU
S JOHN
60 - A 5 20 20
2
4yo
B f
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
S GANAPATHY
VISHAL N BUNDE
60 -4 A 10 18 20
3
5yo
b g
Mr Mahmood Khan & Mr Syed Sha. P
MAHMOOD KHAN
D S DAMAN
59.5 -2 A 13 29 19
4
4yo
b f
M/s M. H. Amarnath, B.K. Nagaraj, Venkataramane Gowda & Srinivasa Rao Balusu
WARREN SINGH
BHAWANI SINGH
59.5 - S 4 25 19
5
4yo
B c
Mrs Esha N. Hariraj
SHARAT KUMAR
JANARDHAN PASWAN
59 - A 6 13 18
6
7yo
B M
Mr Hidayat Khan
HIDAYAT KHAN
S A AMIT
58.5 -2 A 8 17 17
7
4yo
b f
Mr Soumitra Banerji
F SIRAJUDDIN
A IMRAN KHAN
57.5 - A 7 23 15
8
4yo
b g
Mr S. Dominic
S DOMINIC
KHURSHAD ALAM
57 - A 1 25 14
9
5yo
B m
Mr Shekar
K P G APPU
B NAYAK
56.5 - A 14 13 13
10
4yo
b f
Mr.Gnanadeva Rao
V NARAYANA GOWDA
P KIRAN RAI
56.5 - A 3 25 13
11
6yo
DK B m
Mr Ravindra Rai B
MAHMOOD KHAN
R RAYAN AHMED
56.5 -3 A 12 10 13
12
5yo
B m
Mr R. M. Ramaswamy
SHARAT KUMAR
K NAZIL
52.5 -4 A 11 5 5
13
6yo
b m
Mr. Haider Soomar & Mrs Beena Mahaesh
M P MAHAESH
K RAJA RAO
50.5 - A 2 10 1
14
7yo
CH g
M/s Seraj Anwar & Mr Ravindra Rai B
K PRADEEP ANNAIAH
P S CHOUHAN
50 - A 9 0 0
INDIA RACE SELECTIONS :
1. CELTIC MIST (7)
2. FEET ON FIRE (6)
3. SCENIC PARK (2)

BRUNESCO Lameness 13-05-17 to 15-05-17, MY KING Intra Articular Inj. 15-05-17, ALL BY MYSELF Arthrotomy 03-03-16, Injury 02-05-17, Lameness 13-05-17, SCORCHING Lameness 13-05-17 to 15-05-17.

2
The Cape Dance Plate
1400 M
(80)
Maiden Horses 3 years old only
02:30 PM
Winner:Rs.366000.00 Second:Rs.183000.00 Third:Rs.109800.00 Fourth:Rs.42455.00 Fifth:Rs.20495.00 Sixth:Rs.10250.00 Total :Rs.732000.00
Record Time : 15 July 2017 SERJEANT AT ARMS 60 Kgs 1:23.23 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
3yo
ch c
Col. Swapan Bhadra
S PADMANABHAN
A SANDESH
56 - A 8 42 0
2
3yo
CH C
Mr Dinesh Kumar K
S S ATTAOLLAHI
P TREVOR
56 - A 4 33 0
3
3yo
b c
Mr Rienzie M K Edwards & Mrs P P M Edwards
DARIUS BYRAMJI
WITHDRAWN
56 - A 5 33 0
4
3yo
b g
M/s S M Ruia, Amay S Ruia & K H Vachha
ALTAMASH A AHMED
NEERAJ RAWAL
56 - A 1 0 0
5
3yo
b c
Mr Jaydev M Mody rep. J M Livestock Pvt Ltd
RAJESH NARREDU
KIRAN NAIDU
56 - A 6 30 0
6
3yo
b c
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
S GANAPATHY
BHAWANI SINGH
56 - A 7 29 0
7
3yo
ch f
Mr Gamini Jayaratne & Mr Amarjeet Singh Narula
IRFAN GHATALA
WITHDRAWN
54.5 - - 0 0 0
8
3yo
b f
Mrs Mohana Jagatheesan
G SANDHU
S K PASWAN
54.5 - A 2 0 0
9
3yo
b f
Sarainaga Racing Pvt Ltd.
ARJUN MANGALORKAR
S JOHN
54.5 - A 9 0 0
INDIA RACE SELECTIONS :
1. AARON THE BARON (1)
2. HAEDI'S FOLLY (3)
3. AFRIKANER (2)

AARON THE BARON Lameness 08-05-17 to 10-05-17, Lameness 09-05-17 to 10-05-17, AFRIKANER Injury 13-04-17 to 16-04-17, Injury 13-04-17, MASTER OF STUDIES Infection 29-04-17 to 03-05-17, ALBERETTA Infection 30-05-17, MYSTIFY ME Tieback / Hobdays 14-09-16 to 16-09-16, Arytenoidetomy 14-09-16.

3
The Fire Haven Plate
1100 M
(81)
Class 4 / Horses Rated 15 to 35
03:00 PM
Winner:Rs.228750.00 Second:Rs.114375.00 Third:Rs.68625.00 Fourth:Rs.26535.00 Fifth:Rs.12810.00 Sixth:Rs.6405.00 Total :Rs.457500.00
Record Time : Mar 05, 2017 QUEEN LATIFA 53.5 Kgs 1:06.10 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
4yo
B g
Mr S Narredu
S NARREDU
A VELU
60 - A 13 30 30
2
4yo
ch f
Mr Shankar Srinivas
IMTIAZ KHAN
AMYN MERCHANT
59.5 - A 6 29 29
3
4yo
b f
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
ARAVIND GANAPATHY
AKSHAY KUMAR
59 - A 7 34 28
4
4yo
DK B f
Mrs Radhika Narredu
S NARREDU
M AYYAR
58 -4 A 11 33 26
5
4yo
b g
Mr N Chandrashekar Rai rep. M R Stud Farms Private Limited
PRASANNA KUMAR
P MANI
57.5 - A 4 0 25
6
4yo
b f
Mr.Gnanadeva Rao
V NARAYANA GOWDA
S CHETAN KALAY
57 - A 1 24 24
7
3yo
b g
Mr M B Hegde & Mr P S Somakanthan
B PRITHVIRAJ
AKSHAY
56.5 - A 14 24 23
8
6yo
B m
Mr V Narayana Gowda
V NARAYANA GOWDA
RAGHU K
56 -4 A 3 22 22
9
3yo
b f
Mr.P.Ramesh Naidu
S NARREDU
SURAJ NARREDU
55 - A 10 28 20
10
4yo
gr c
M/s L D Silva & M Sreeram Murthy
V LOKANATH
G ADARSH
55 - A 8 17 20
11
3yo
B F
Mr.P.Ramesh Naidu
S NARREDU
N RAWAL
55 - A 2 14 20
12
4yo
b f
Mrs Beena Mahaesh & Mr Haider Soomar
M P MAHAESH
BHAWANI SINGH
54.5 - A 12 19 19
13
7yo
CH g
Mr Chandrakant Narshi Dedhia
M RAJENDRA SINGH
S A AMIT
54 -2 A 5 23 18
14
5yo
B g
Ms S Rohini Iyengar & Mr Neil Darashah
NEIL DARASHAH
M PRABHAKARAN
54 - A 9 18 18
INDIA RACE SELECTIONS :
1. RAVISHING SNOW (2)
2. FLICKA (3)
3. AEROSPEED (9)

STRONG CONVICTION Injury 17-05-17 to 21-05-17, RAVISHING SNOW Injury 22-04-17 to 24-04-17, FINE EXAMPLE Sesamoiditis 12-11-16, LOVEISINTHEAIR EIPH(Bleeder) 06-11-16,  Sore Back 22-03-17, FLAME'S FURY EIPH(Bleeder) RACE 25-05-15 to 03-06-15, EIPH(Bleeder) 01-07-16, Intra Articular Inj. 23-05-17, KONIGIN Infection 18-05-17 to 22-05-17, SHARPSHOOTER EIPH(Bleeder) RACE 21-06-15 to 22-06-15.

4
The Y. S. Surender Memorial Cup
1200 M
(82)
Class 2 / Horses Rated 45 to 65
03:30 PM
Winner:Rs.320250.00 Second:Rs.160125.00 Third:Rs.96075.00 Fourth:Rs.37150.00 Fifth:Rs.17935.00 Sixth:Rs.8965.00 Total :Rs.640500.00
Record Time : December 6 2014 SPEED SIX 59.5 Kgs 1:11.27 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
4yo
B c
M/s Daulat Chhabria, Sunil K Vasant & Pradeep Lala
IRFAN GHATALA
NEERAJ RAWAL
60 - A 5 63 63
2
4yo
B f
Mr Ajith Vittal Shetty
B PRITHVIRAJ
P P DHEBE
59 - A 8 63 61
3
7yo
B g
M/s R. R. Byramji & S. R. Sanas
PARVATI BYRAMJI
BHAWANI SINGH
58.5 - A 9 58 60
4
4yo
B f
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
S GANAPATHY
Y S SRINATH
57.5 - A 15 56 58
5
4yo
B f
Mr Ketan R. Mehta
V NARAYANA GOWDA
S CHETAN KALAY
57.5 - A 11 58 58
6
5yo
B m
M/s Sharath M. Narayana, Girish Baliga & M. Sreeram Murthy
V LOKANATH
DARSHAN R N
56.5 -4 A 12 52 56
7
4yo
B C
Poonawalla Racing & Breed. Ltd rep. by Mr Zavaray S. Poonawalla and Mrs Behroze Z. Poonawalla and M/s P. J. Vazifdar & M. Rishad
S PADMANABHAN
R AJINKYA
56.5 -2 A 10 56 56
8
4yo
B c
Mr Aditya P Thackersey
S DOMINIC
P S CHOUHAN
56.5 - A 2 53 56
9
3yo
ch f
M/s Manjri Horse Breeders Farm Pvt.Ltd.
P SHROFF
SURAJ NARREDU
56 - A 13 64 55
10
4yo
ch c
M/s Clinton Miller & Sujay Chandraha
S S ATTAOLLAHI
P TREVOR
55.5 - A 7 54 54
11
5yo
DK B f
Mr Darius R Byramji
DARIUS BYRAMJI
A R PRADEEP
55 - A 4 53 53
12
5yo
B m
Mr. Gautam Makhija
IMTIAZ KHAN
MD ASIF KHAN
55 -4 A 14 53 53
13
5yo
DK B m
Mr.S.Goyani
NEIL DARASHAH
A SANDESH
54 - A 3 62 51
14
6yo
B g
Mr.Shankar Srinivas
IMTIAZ KHAN
AMYN MERCHANT
54 - A 6 51 51
15
4yo
B f
Miss Anita A. Khalakdina, Mr Rehanullah Khan, Dr Phiroz T. Khambatta, M/s Shantanu Sharma, H. M. Sampat, M. K. Mohan, Satish G. Kundapur, Aziz Jaffer,Mrs Poonam A. Rupani & Mr Rajiv S. Ghule
REHANULLAH KHAN
S A AMIT
53 -2 A 1 49 49
INDIA RACE SELECTIONS :
1. PEARL CITY (2)
2. ANACAPRI (9)
3. FABULOUS TOUCH (4)

GYPSY  Sore Back 24-03-17, MARIKO EIPH(Bleeder) 22-01-17 to 26-01-17, Injury 07-04-17 to 11-04-17, TRONADA Injury 28-03-17 to 30-03-17, Infection 16-05-17 to 20-05-17, EXPERT Tieback / Hobdays 20-03-15 to 22-03-15, EIPH(Bleeder) TRACK 10-12-15 to 19-12-15.

5
The Fillies Championship Stakes (Gr.1)
1600 M
(83)
Term Races / 3-year-old Indian Fillies
04:00 PM
Winner:Rs.4769820.00 Second:Rs.1589940.00 Third:Rs.794970.00 Fourth:Rs.397490.00 Fifth:Rs.238490.00 Sixth:Rs.158990.00 Total :Rs.7949700.00
Record Time : 1989 DIVINE LIGHT 59 Kgs 1:34.9 Secs.
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
3yo
b f
Dr M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr A C Muthiah
KARTHIK GANAPATHY
AKSHAY KUMAR
56 - A 6 31 31
2
3yo
ch f
Ronak J Kimmane & Mr Ananth Iyengar
PRASANNA KUMAR
S JOHN
56 - A 8 38 0
3
3yo
b f
Mr & Mrs Vijay B Shirke, M/s Jay V Shirke & K N Dhunjibhoy rep. Five Stars Shipping Co Pvt Ltd
VISHAL GAIKWAD
J CHINOY
56 - A 4 56 56
4
3yo
dk b f
Mr Kondlapudi Satish
L V R DESHMUKH
A R PRADEEP
56 - A 7 58 41
5
3yo
ch f
Mr Warren Singh
WARREN SINGH
Y S SRINATH
56 - A 2 39 39
6
3yo
ch f
Sarainaga Racing Pvt Ltd.
S S ATTAOLLAHI
A IMRAN KHAN
56 - A 12 43 31
7
3yo
b f
Mr.Marthand Singh Mahindra, Mrs.Rina Mahindra & Mr.P.Prabhakar Reddy
S S ATTAOLLAHI
P S CHOUHAN
56 - A 10 62 53
8
3yo
b f
Miss Ameeta Mehra
P SHROFF
NEERAJ RAWAL
56 - A 11 75 37
9
3yo
b f
Radiant Bloodstock Pvt.Ltd, Mr Rakesh Kumar Wadhawan rep. Wadhawan Livestock Pvt Ltd. & Mr.Kishore M.Dingra
S PADMANABHAN
P TREVOR
56 - A 9 63 40
10
3yo
b f
Mr Joydeep Datta Gupta, Mr Shomenath Roy Chowdhury, Jagadisha Tradecom Pvt Ltd & Mr Surajit Banerjee & Syndicate Stud Farm Pvt. Ltd. rep. by Mr B M Varma & Mr Sanjay Dutta Gupta Mr Achuthan Siddharth
BHARATH SINGH
C ALFORD
56 - A 1 84 39
11
3yo
B F
Dr. & Mrs.Vijay Mallya rep. United Racing and Bloodstock Breeders Ltd.
ARJUN MANGALORKAR
MUDASSAR NAZAR
56 - A 5 38 38
12
3yo
dk b f
Mr & Mrs Vijay B. Shirke, Mr Jay V. Shirke & Mr K. N. Dhunjibhoy rep. Five Stars Shipping Co Pvt Ltd
M K JADHAV
A SANDESH
56 - A 13 68 40
13
3yo
dk b f
Mr Pallon S Mistry rep. Manjri Horse Breeders Farm Pvt Ltd & Mr D. R. Thacker
P SHROFF
SURAJ NARREDU
56 - A 3 62 62
INDIA RACE SELECTIONS :
1. MANIFOLD (8)
2. ROMANTIC STAR (9)
3. THEMIS (12)

CASTANEA Injury 03-06-17 to 07-06-17, IMPLICIT TRUST Injury 19-05-17 to 23-05-17, SANA Injury 27-03-17 to 29-03-17.

6
The Justice P. Medapa Memorial Cup
1400 M
(84)
Class 3 / Horses Rated 30 to 50
04:35 PM
Winner:Rs.274500.00 Second:Rs.137250.00 Third:Rs.82350.00 Fourth:Rs.31845.00 Fifth:Rs.15370.00 Sixth:Rs.7685.00 Total :Rs.549000.00
Record Time : 15 July 2017 SERJEANT AT ARMS 60 Kgs 1:23.23 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
6yo
B g
Mr B. Sunil Kumar Sharma
V NARAYANA GOWDA
R PRAVEEN SHINDE
60 -4 A 9 38 44
2
3yo
b f
M/s Chandrasekhar Reddy Challuri & S Mohan Raju
S S F HASSAN
MD ISMAIL
60 -4 A 8 47 44
3
3yo
ch c
Dr. & Mrs.Vijay Mallya rep. United Racing and Bloodstock Breeders Ltd.
S S ATTAOLLAHI
P TREVOR
59.5 - A 3 43 43
4
7yo
B m
Mr B. Yathiraj Shetty
K THOMAS
SHOBHAN BABU
58.5 - A 1 33 41
5
4yo
b g
M/s Gautam Agarwal & Rajan Aggarwal
G SANDHU
A RAMU
58 - A 10 40 40
6
6yo
B g
Mr Babu Krishna Kishore
V NARAYANA GOWDA
RYAN MARSHALL
57.5 - A 12 36 39
7
3yo
b g
Mr Inderraj Anand & Mrs Karan Brar rep. Dashmesh & Hargobind Rac(P)Ltd
ARJUN MANGALORKAR
S JOHN
57 - A 5 50 38
8
4yo
B f
Mr S. Padmanabhan
S PADMANABHAN
RANJEET SINGH
57 - A 11 37 38
9
3yo
b c
Mr Rienzie M. K. Edwards & Mrs P. P. M. Edwards
DARIUS BYRAMJI
Y S SRINATH
57 - A 7 38 38
10
3yo
b c
Mr M Yugandhar, Mrs Rajini Meka & Ms Mekha Ahalya
L D SILVA
SURAJ NARREDU
57 - A 13 53 38
11
3yo
gr f
M/s.V.Narendar Reddy, Mohammed Rashed Ali Khan & Mohamed Abdul Azeem
S S F HASSAN
KULDEEP SINGH
57 - A 6 57 38
12
4yo
b g
Mr Mohd Javeed Ghatala & Dashmesh & Hargovind Racingg P Ltd
IRFAN GHATALA
NAZERUL ALAM
56.5 -4 A 14 38 37
13
7yo
B h
Mr B Sunil Kumar Sharma
V NARAYANA GOWDA
P KIRAN RAI
56 - A 4 31 36
14
5yo
B g
Mr Gnanadeva Rao
V NARAYANA GOWDA
R RAYAN AHMED
53 -3 A 2 20 30
INDIA RACE SELECTIONS :
1. PSYCHIC WARRIOR (9)
2. BIG SUR (7)
3. AUTOCRATIC (3)

AUTOCRATIC Arthrotomy 06-03-17 to 10-03-17, Arthrotomy 06-03-17 to 10-03-17, ERDEMIR Infection 15-04-17 to 19-04-17, BAZINGA  Sore Back 29-03-17, DAY FLOWER Laryngeal Abnormality(Roarer) 12-04-16, Injury 15-05-17 to 17-05-17, Injury 25-05-17, PSYCHIC WARRIOR Intra Articular Inj. 22-04-17, Infection 20-05-17 to 24-05-17, GRECIAN LIGHT EIPH(Bleeder) 19-08-16 to 26-08-16, INTERNAL AFFAIR EIPH(Bleeder) RACE 03-01-16 to 07-01-16.

7
The Managing Committee Gold Cup
1200 M
(85)
Class 1 / Horses Rated 75 and above
05:10 PM
Winner:Rs.411750.00 Second:Rs.205875.00 Third:Rs.123530.00 Fourth:Rs.47760.00 Fifth:Rs.23060.00 Sixth:Rs.11525.00 Total :Rs.823500.00
Record Time : December 6 2014 SPEED SIX 59.5 Kgs 1:11.27 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
7yo
B g
Mr.B.Sunil Kumar Sharma
V NARAYANA GOWDA
R RAYAN AHMED
63.5 -3 A 5 90 102
2
8yo
B g
M/s.Benly Abraham, Chitturi Krishna Kannaiah, & Ajith Prasad
ARJUN MANGALORKAR
ANTONY RAJ S
63.5 -4 A 10 102 102
3
7yo
B g
Mr K. Mallikarjuna Rao
SHARAT KUMAR
NAVEEN M
63.5 -4 A 9 108 102
4
5yo
B g
Mr Devaraj Palaniswamy
AZHAR ALI
DARSHAN R N
62.5 -4 A 2 95 100
5
6yo
B g
Mr.Ponkumaran Dhanasekar & Mr.Suchit Jayaraj Shah
RUTHERFORD ALFORD
S A AMIT
62.5 -2 A 1 97 100
6
5yo
B g
Mr & Mrs Mehernosh H. Deboo & Mr Rakesh R. Jhunjhunwala
P SHROFF
J CHINOY
58.5 - A 7 103 92
7
5yo
B g
Dr. & Mrs.Vijay Mallya rep. United Racing and Bloodstock Breeders Ltd.
ARJUN MANGALORKAR
S JOHN
56 - A 8 103 87
8
4yo
B C
Dr. & Mrs.Vijay Mallya rep. United Racing and Bloodstock Breeders Ltd.
P SHROFF
P TREVOR
54 - A 11 109 83
9
5yo
B G
Mr Ramesh Chandra Mehta & Mr. Rakshith Shetty
SRIRAM KOMANDUR
P S CHOUHAN
53.5 - A 6 82 82
10
5yo
B m
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
S GANAPATHY
AKSHAY KUMAR
53 - A 3 81 81
11
5yo
CH m
Mr Saad A Khan
PARVATI BYRAMJI
V R JAGADEESH
52.5 - A 12 80 80
12
4yo
B g
Mr G Lakshminarayana
PRASANNA KUMAR
P P DHEBE
50 - A 4 73 75
INDIA RACE SELECTIONS :
1. ACCOLADE (8)
2. MICKEY MOUSE (1)
3. SMILE STONE (3)

SHIVALIK STAR Tieback / Hobdays 22-09-11 to 26-09-11, EIPH(Bleeder) 07-12-13, NEW PRINCE EIPH(Bleeder) RACE 09-12-15 to 13-12-15, RULE DOWNUNDER Injury 25-04-17 to 27-04-17, CASTLE KEY Infection 31-03-17 to 04-04-17, LIFE AWAITS EIPH(Bleeder) TRACK 29-07-15 to 09-08-15, Lameness 23-05-17 to 25-05-17, Intra Articular Inj. 27-05-17, DAZZLING BAY Intra Articular Inj. 19-03-17, Intra Articular Inj. 08-05-17, Intra Articular Inj. 08-05-17,  Sore Back 08-05-17.

8
The Lumbini Stud Plate
1200 M
(86)
Class 3 / Horses Rated 30 to 50
05:45 PM
Winner:Rs.274500.00 Second:Rs.137250.00 Third:Rs.82350.00 Fourth:Rs.31845.00 Fifth:Rs.15370.00 Sixth:Rs.7685.00 Total :Rs.549000.00
Record Time : December 6 2014 SPEED SIX 59.5 Kgs 1:11.27 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
8yo
B g
Mr Ravindra Rai B
V NARAYANA GOWDA
S CHETAN KALAY
60 - A 12 45 50
2
5yo
B g
Mr B. V. Singh
SAMAR SINGH
V R JAGADEESH
58.5 - A 15 65 47
3
4yo
B g
Mr Rajesh Narredu
RAJESH NARREDU
M AYYAR
57 -4 A 13 42 44
4
5yo
DK B m
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
ARAVIND GANAPATHY
SUNIL SAMSON
56 -4 A 2 48 42
5
3yo
b g
Mr Mahesh Yadav
VIJAY SINGH
RANJEET SINGH
55.5 - A 8 41 41
6
3yo
b g
Mr Mukund Kakani
RAJESH NARREDU
N RAWAL
55.5 - A 11 43 41
7
4yo
B c
Mr Vasanth Kumar T S
DARIUS BYRAMJI
Y S SRINATH
55.5 - A 1 41 41
8
3yo
dk b c
Mr K K Belliappa
WARREN SINGH
P TREVOR
55 - A 7 60 40
9
4yo
ch g
M/s Harpreet Singh Rana & Sudhir Caushik and Mrs Prabhjit Dhariwal
S INAYATHULLA
A RAMU
55 - A 3 46 40
10
3yo
b c
Mr Hemant Dharnidharka , Mr Neil Darashah & Mr Arjun Sajnani
NEIL DARASHAH
VISHAL N BUNDE
53.5 -4 R 4 40 37
11
3yo
ch f
Mr.Suchit Jayraj Shah, Mr.Lincoln Gomes & Venglic Peter Rebello
RUTHERFORD ALFORD
KIRAN NAIDU
53.5 - A 14 38 37
12
3yo
b f
Mr.Ashok Rupani
ANUPAM SHARMA
D S DEORA
53.5 - A 9 44 37
13
8yo
B m
Mr R. Keshava Moorthy
K PRADEEP ANNAIAH
A R PRADEEP
53 - A 5 34 36
14
4yo
ch f
M/s Shantanu Sharma & S Narredu
S NARREDU
R RAYAN AHMED
53 -3 A 10 45 36
15
4yo
dk b f
Mr Shankar Srinivas
SRIRAM KOMANDUR
AMYN MERCHANT
52.5 - A 6 35 35
INDIA RACE SELECTIONS :
1. LORD BUCKINGHAM (8)
2. JAYADRATHA (7)
3. PAPADOKIA (9)

VIRAT EIPH(Bleeder) 24-08-16 to 28-08-16, EIPH(Bleeder) 24-08-16, MAGICAL DANCER Infection 03-05-17 to 07-05-17, OMBER GLAZE EIPH(Bleeder) RACE 08-08-15 to 17-08-15, Intra Articular Inj. 08-05-17, Intra Articular Inj. 08-05-17, Intra Articular Inj. 02-06-17, Intra Articular Inj. 02-06-17, AMAZING WONDER Infection 02-05-17 to 06-05-17, JAYADRATHA Intra Articular Inj. 28-03-17, Injury 31-05-17 to 02-06-17, LORD BUCKINGHAM Lameness 25-05-17 to 27-05-17, PAPADOKIA Intra Articular Inj. 05-04-17, Intra Articular Inj. 06-06-17, LEON Intra Articular Inj. 17-05-17.

DIVIDENDS
JACKPOT
4,5,6,7,8
784021 C/o, 6588
FIRST TREBLE
3,4,5
628
SECOND TREBLE
6,7,8
42768 C/o