• perilax uden recept

    link perilax uden recept link

    clotrimazol haltige creme

    clotrimazol 960 nyfodtpiller.website clotrimazol dexametasona

    felodipin

    felodipin uden recept felodipin hexal felodipin hexal
    Lady In Lace wins The Deccan Fillies Championship Stakes (GR.3)
  • diflucan bivirkninger

    diflucan diflucabivirknin.website diflucan pris

    duloxetin pharmakokinetik

    duloxetin medikament duloxetin withdrawal duloxetin tramadol
    Prevalent Force wins The Deccan Colts Championship Stakes (Gr.3)
  • toilax uden recept

    toilax pris http://toilax.site toilax uden recept

    methotrexat rheuma

    methotrexat dawkowanie methotrexat cipla methotrexat cyp3a4
    Mathaiyus wins The President Of India Gold Cup (Gr.1)
  • glimepirid uden recept

    click glimepiribivirkn.website click

    atarax 30 film tablet

    atarax yorumlar billigogkaffe.website atarax ulotka

    mebendazol y embarazo

    mebendazol hund mebendazol 20mg mebendazol alkohol
    Mathaiyus wins the The Indian St. Leger (Gr.1)
  • cetirizin og alkohol

    cetirizin actavis cetirizin kinderdosierung cetirizin gewichtszunahme

    hjertemagnyl uden recept

    hjertemagnyl og alkohol lagewebsted.site hjertemagnyl uden recept
    Sana Wins The Calcutta Monsoon Derby (Gr.2)
  • Lady In Lace wins The Kingfisher Ultra Pune Derby (Gr.1)
  • Castlebridge wins The Jayachamaraja Wadiyar Golf Club Mysore 2000 Guineas (Gr.3)
  • Castlebridge wins The Mysore Derby Gr.1
  • Salazaar wins The Golconda St.Leger (Gr.2)
mysore
Main Season 2017
09/15/2017
QUICK VIEW
1
The Psychic Strength Plate
1100 M
(36)
Class 5 / Horses Rated 00 to 25
2 p.m
No Whip Race
Winner:Rs.170445.00 Second:Rs.85225.00 Third:Rs.51135.00 Fourth:Rs.34085.00 Total :Rs.340890.00
Record Time : Sep 12, 2014 KENTUCKY ROSE 58.5 Kgs 1:04.64 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
4yo
CH f
Mr Zahid Qureshi
MD SAJID QURESHI
AHSAN QURESHI
62 - S 2 24 24
2
7yo
B m
Mrs.Manmeet Kaur Sethi
S SANTOSH RAO
NAVEEN M
61 -4 S 12 18 22
3
6yo
DK B m
Mr.C.D.Monnappa
C D MONNAPPA
ARSHAD ALAM
60.5 - S 10 17 21
4
6yo
B m
Mr B Sunil Kumar Sharma
C GIRINATH
NAZERUL ALAM
60 -3 A 3 25 20
5
6yo
GR m
Mr.Aditya P.Thackersey
BIPIN V SALVI
R RAYAN AHMED
59.5 -2 A 1 21 19
6
5yo
DK B g
Mr.Harshad P.Valappat
VISHAL YADAV
S R SANTOSH KUMAR
59 - S 9 22 18
7
6yo
B m
Mr S Prabhakara
P C TEJASWI
R AJAY KUMAR
58.5 -4 S 5 17 17
8
7yo
B m
Mr.Ajith Kumar
FEROZ M KHAN
SADDAM HUSSAIN
57.5 - A 4 17 15
9
7yo
B g
Mr.Babu Krishna Kishore
VIKRAM APPACHU
RAGHU K
56.5 -4 S 8 11 13
10
5yo
B g
Mrs.S.Vanmathy
J SHARAVANAN
IRVAN SINGH
56 - S 11 12 12
11
5yo
CH m
Mr Poorna Chandra Tejaswi
P C TEJASWI
ANTONY RAJ S
55 -4 A 7 23 10
12
4yo
b f
Mr P Rajashekar
C GIRINATH
M RAJESH KUMAR
54 - A 6 6 8
INDIA RACE SELECTIONS :
1. OCEANA (4)
2. HEIDRUN (11)
3. ALWAYS UNITED (3)
2
The Panchgani Plate Div-2
1200 M
(37)
Class 4 / Horses Rated 20 to 45, 5 years old and over
2:35 p.m
Winner:Rs.213045.00 Second:Rs.106525.00 Third:Rs.63915.00 Fourth:Rs.42615.00 Total :Rs.426100.00
Record Time : Oct 7 2016 DANCING PHOENIX 57.5 Kgs 1:08.94 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
7yo
B m
Mr.Babu Krishna Kishore
C GIRINATH
R PRAVEEN SHINDE
60 -4 S 6 51 38
2
6yo
B g
M Syed Muheeb
M RAJENDRA SINGH
D S DEORA
59 - A 5 37 36
3
5yo
CH g
Mr.S.M.Johnson
S M JOHNSON
SAHANAWAZ
58.5 - A 13 45 35
4
6yo
B c
Mr Saud Ahmad Khan
DARIUS BYRAMJI
V R JAGADEESH
58.5 - A 11 37 35
5
5yo
b m
Mr.Shankar Srinivas
F SIRAJUDDIN
IRVAN SINGH
57 - A 14 32 32
6
6yo
CH g
Mr R. D. Singh & Mr K. Santhosh Kumar
SHARAT KUMAR
S JOHN
57 - A 10 32 32
7
5yo
B f
Mr B. E. Vasanth Kumar
K THOMAS
P P DHEBE
56.5 - A 12 33 31
8
6yo
B g
Mr Raj Sharma
P C TEJASWI
K RAJA RAO
56 - S 2 28 30
9
5yo
B m
Mr Abdul Azeez
V NARAYANA GOWDA
WITHDRAWN
54.5 - A 7 29 27
10
8yo
CH m
Mr Gnanadeva Rao
VIKRAM APPACHU
M RAJESH KUMAR
54 - S 4 22 26
11
6yo
B h
M/s G Nityanand & B A Ramprasad
G NITYANAND
RYAN MARSHALL
54 - A 9 24 26
12
8yo
CH g
Mr Bipin Kumar Vashisth
IMTIAZ KHAN
WITHDRAWN
54 - A 1 28 26
13
5yo
B g
Mr Sunil Damani
IRFAN GHATALA
SHAMAZ SHAREEF
52.5 -4 A 3 25 23
14
6yo
B G
Mr R. Neelakandan
K PRADEEP ANNAIAH
NAZERUL ALAM
52 -3 A 8 20 22
INDIA RACE SELECTIONS :
1. PRINCEAZEEM (2)
2. HUMMING BIRD (7)
3. WHY SHOULD I (6)
3
The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2
1400 M
(38)
Class 3 / Horses Rated 40 to 65
3:10 p.m
Winner:Rs.255660.00 Second:Rs.127830.00 Third:Rs.76700.00 Fourth:Rs.51135.00 Total :Rs.511325.00
Record Time : 18 Oct. 2015 AURIGA 51 Kgs 1:21.16 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
4yo
ch c
M/s Clinton Miller & Sujay Chandraha
S S ATTAOLLAHI
A IMRAN KHAN
60 - A 13 54 52
2
4yo
B g
M/s Rajan Aggarwal & Gautam Agarwal
M RAJENDRA SINGH
Y S SRINATH
60 - A 8 52 52
3
4yo
B g
Mr H Thambuswamy
S DOMINIC
R RAYAN AHMED
59.5 -2 A 1 51 51
4
4yo
B c
Mr Gautam Makhija
IMTIAZ KHAN
A ASHHAD ASBAR
59 - A 2 50 50
5
7yo
B g
Mr H. A. Rukhana & Ms Minal A. Rukhana
WARREN SINGH
P MANI
58.5 - A 9 49 49
6
4yo
b c
Ms S Rohini Iyengar
NEIL DARASHAH
CHETHAN GOWDA
58 -4 A 12 48 48
7
4yo
DK B g
Mr P S Somakanthan
SHARAT KUMAR
JANARDHAN PASWAN
57 - A 5 44 46
8
6yo
B g
Mr.Dulipkumar D.Mehta
RANJEET SHINDE
G ROHITH
56.5 - S 6 43 45
9
6yo
B g
Mr.H.K.Lakshman Gowda
V LOKANATH
G ADARSH
56 - A 3 42 44
10
3yo
CH F
Dr. M A M Ramaswamy Chettiar of Chettinad Charitable Trust rep. by Dr.A C Muthiah
S GANAPATHY
SURAJ NARREDU
55.5 - A 7 22 43
11
5yo
CH c
Mr.Prashanth Raj.N
S M JOHNSON
M J GAUTAM RAJ URS
55 - A 10 40 42
12
3yo
ch r
Mr Suchit Jayaraj Shah
BIPIN V SALVI
ANIL BAANDAL
54.5 - S 11 41 41
13
6yo
B g
Mr B. Sunil Kumar Sharma
V NARAYANA GOWDA
P KIRAN RAI
54 - A 4 38 40
INDIA RACE SELECTIONS :
1. IDEALIST (2)
2. TURF MAGIC (10)
3. DUKE OF CLARENCE (1)
4
The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1
1400 M
(39)
Class 3 / Horses Rated 40 to 65
3:45 p.m
Winner:Rs.255660.00 Second:Rs.127830.00 Third:Rs.76700.00 Fourth:Rs.51135.00 Total :Rs.511325.00
Record Time : 18 Oct. 2015 AURIGA 51 Kgs 1:21.16 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
4yo
B c
Mr Rienzie M K Edwards & Mrs P P M Edwards
DARIUS BYRAMJI
IRVAN SINGH
60 - A 4 68 58
2
4yo
b c
Mr. Devaraj Palaniswamy
AZHAR ALI
SAHANAWAZ
59 - A 12 56 56
3
7yo
B G
Mrs.Tanu Yadav
VISHAL YADAV
AJEET KUMAR
58.5 - S 11 53 55
4
4yo
B f
Mr.Vivek Mahadev Yadav
C D MONNAPPA
YOGESH VINOD SALVI
58.5 - S 6 55 55
5
4yo
ch c
M/s Jairam G Kimmane & Ananth Iyengar
PRASANNA KUMAR
ANTONY RAJ S
58 -4 A 1 54 54
6
4yo
ch c
Mr Zavaray S Poonawalla and Mrs Behroze Z Poonawalla rep. Poonawalla Racing & Breed. Ltd, Mr Byram N Jeejeebhoy rep. Byramjee Jeejeebhoy Pvt Ltd & Capt. Jamshed J Appoo
S PADMANABHAN
Y S SRINATH
58 - A 13 54 54
7
3yo
CH F
Mr.Ketan R.Mehta
J SHARAVANAN
A VELU
58 - A 10 56 54
8
4yo
b f
M/s.Prabhakara.S & H.S.Chandre Gowda
SAMAR SINGH
P MANI
57.5 - A 2 51 53
9
4yo
B c
Mr Aditya P Thackersey
S DOMINIC
R RAYAN AHMED
57.5 -2 A 14 53 53
10
5yo
B g
Mr.Soumitra Banerji
M BOBBY
MANISH R
57 -4 S 8 50 52
11
6yo
B g
Mr Babu Krishna Kishor
V NARAYANA GOWDA
P KIRAN RAI
57 - A 3 50 52
12
6yo
GR g
Mr.Sanjay Rai
S M JOHNSON
V R JAGADEESH
57 - A 5 50 52
13
6yo
B g
Mr.Shankar Srinivas
IMTIAZ KHAN
S IMRAN
56.5 -4 A 9 51 51
14
3yo
b g
Mr.Suchit Jayaraj Shah
RANJEET SHINDE
ANIL BAANDAL
54.5 - A 7 47 47
INDIA RACE SELECTIONS :
1. INTO THE SPOTLIGHT (6)
2. ARECA CRUISE (5)
3. EMPERADOR (1)
5
The Karnataka Racehorse Owners Association Mysore 1000 Guineas (Gr.3)
1600 M
(40)
Term Races / 3-year-old Indian Fillies
4:20 p.m
Winner:Rs.2217300.00 Second:Rs.923876.00 Third:Rs.369550.00 Fourth:Rs.184774.00 Total :Rs.3695500.00
Record Time : Sep 12, 2014 FIELD MARSHAL 56 Kgs 1:33.70 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
3yo
b f
Mr Haik H Sookias
NEIL DARASHAH
A IMRAN KHAN
56 - A 1 28 41
2
3yo
b f
Mr & Mrs S. P. Mistry rep. Manjri Horse Breeders Farm Pvt. Ltd & Mr Shantanu Sharma
S NARREDU
P P DHEBE
56 - A 5 0 40
3
3yo
ch f
Ronak J Kimmane & Mr Ananth Iyengar
PRASANNA KUMAR
SURAJ NARREDU
56 - A 4 38 40
4
3yo
ch f
Mr Warren Singh
WARREN SINGH
S JOHN
56 - A 2 39 53
5
3yo
b f
Mr.Marthand Singh Mahindra, Mrs.Rina Mahindra & Mr.P.Prabhakar Reddy
S S ATTAOLLAHI
A SANDESH
56 - A 3 62 62
INDIA RACE SELECTIONS :
1. KANGRA (5)
2. CASTANEA (3)
3. GLITTERING GOLD (4)
6
The J.H.Foley Memorial Cup
1600 M
(41)
Class 3 / Horses Rated 40 to 65, 5 years old and over
4:55 p.m
Winner:Rs.298285.00 Second:Rs.149115.00 Third:Rs.89480.00 Fourth:Rs.59655.00 Total :Rs.596535.00
Record Time : Sep 12, 2014 FIELD MARSHAL 56 Kgs 1:33.70 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
7yo
B m
Mr.Ketan R.Mehta
J SHARAVANAN
A VELU
62.5 - A 11 65 65
2
7yo
B g
Mr.Srinath Byregowda & Mrs.Rakshatha.K
V LOKANATH
NAZERUL ALAM
61 -3 A 3 62 62
3
7yo
B m
Mrs.Arasi Sharma, M/s.M.S.Murali & Tajamul Waseem Khan
RAKESH
M MADHU BABU
59.5 - A 14 57 59
4
6yo
CH c
M/s Vivek N. Rao, Vittal Belandor & N. S. Srivatsa
ARJUN MANGALORKAR
S JOHN
59 - A 10 58 58
5
7yo
B g
Mr R D Singh
SHARAT KUMAR
JANARDHAN PASWAN
58.5 - A 4 55 57
6
6yo
B g
Mrs Sharmila Padmanabhan and Mr S Padmanabhan rep. Radiant Bloodstock Pvt. Ltd. & Col.Swapan Bhadra
S PADMANABHAN
AHSAN QURESHI
58 - A 9 56 56
7
5yo
B c
Mr.Hanumant S.Telange
FEROZ M KHAN
SADDAM HUSSAIN
56.5 - S 1 53 53
8
8yo
B h
Mr B. Sunil Kumar Sharma
MAHMOOD KHAN
WITHDRAWN
56.5 - A 2 53 53
9
8yo
B G
Mr R R Byramji
PARVATI BYRAMJI
IRVAN SINGH
56.5 - A 12 53 53
10
6yo
CH m
Mrs Sheela Natraj
T NATRAJ
AJEET KUMAR
55.5 - A 8 53 51
11
5yo
B m
M/s Fazal Ur Rahman, K. Harish Nayak, Pratap Madhukar Kamath & Barkatali Kanji Chatur
PRASANNA KUMAR
V R JAGADEESH
55.5 - A 7 55 51
12
5yo
DK B g
Mrs Vijayalaxmi K
PRAVEEN JESU
P P DHEBE
55 - A 13 49 50
13
6yo
B g
M/s.Rajan Aggarwal & Gautam Agarwal
M RAJENDRA SINGH
A RAMU
54.5 - A 6 47 49
14
8yo
B g
Mr.N Raghavendra
C GIRINATH
P KIRAN RAI
53 - A 5 46 46
INDIA RACE SELECTIONS :
1. MYSTIC MUSIC (4)
2. ALEXANDRITE (11)
3. SAGRADA (13)
7
The Panchgani Plate Div-1
1200 M
(42)
Class 4 / Horses Rated 20 to 45, 5 years old and over
5:30 p.m
Winner:Rs.213045.00 Second:Rs.106525.00 Third:Rs.63915.00 Fourth:Rs.42615.00 Total :Rs.426100.00
Record Time : Oct 7 2016 DANCING PHOENIX 57.5 Kgs 1:08.94 Secs
NoHorse/PedigreeDescOwner(s)TrainerJockeyWtAlShDrRtg
1
7yo
B g
M/s Ramesh K P & S M Johnson
S M JOHNSON
SAHANAWAZ
61.5 - A 9 37 43
2
7yo
CH g
Mr Sharat Kumar
S SANTOSH RAO
SHAMAZ SHAREEF
61 -4 S 12 40 42
3
6yo
B m
Mrs Malathi N Venkataswamy
DHEERAJ VENKATASWAMY
D S DEORA
61 - A 5 43 42
4
5yo
B c
M/s Y. B. Singh, Rajan Kukreja, Naresh Mehta & Ashok Rupani
B PRITHVIRAJ
A RAMU
60.5 - A 7 41 41
5
8yo
B G
Mr B K Muralidhar
NEIL B DEVANEY
A ASHHAD ASBAR
59.5 - A 10 39 39
6
5yo
DK B f
Mr Jaydev M Mody rep. J M Livestock Pvt Ltd.
RAJESH NARREDU
ARSHAD ALAM
59 - A 11 38 38
7
6yo
B m
Mr.P.Ranga Raju
RANJEET SHINDE
ANTONY RAJ S
59 -4 A 6 36 38
8
7yo
B M
Mr B. M. Rajashekar
S INAYATHULLA
VIVEK
59 - S 4 41 38
9
5yo
CH g
Mrs.Bharathi.N
MAHMOOD KHAN
J H SUNIL SAMSON
58 -4 A 14 36 36
10
6yo
B g
Mr Babu Krishna Kishore
V NARAYANA GOWDA
M RAJESH KUMAR
58 - A 3 36 36
11
8yo
B G
Mr S Vishwanatha Reddy
M RAJENDRA SINGH
S JOHN
58 - A 13 36 36
12
7yo
B g
Mr B. K. Medappa
V LOKANATH
NAZERUL ALAM
58 -3 A 8 34 36
13
6yo
DK B r
Mrs.Neetu Kamath
PRATAP KAMATH M
S MUBARAK
58 - A 2 34 36
14
6yo
CH g
Mr S. Prabhakara & Mr. Kaushik Gosh
PRAVEEN JESU
S R SANTOSH KUMAR
58 - S 1 34 36
INDIA RACE SELECTIONS :
1. RARE AND BOLD (4)
2. BETTER THAN EVER (11)
3. WILD WILD ANGELS (3)
DIVIDENDS
Jackpot
3,4,5,6 & 7
1st Treble
2,3 & 4
2nd Treble
5,6 & 7