• Lady In Lace wins The Golconda 1000 Guineas (Gr.2)
  • Sana wins The Calcutta 1000 Guineas (Gr.3)
  • Lady In Lace wins the Spartan Poker Indian 1000 Guineas (Gr.1)
  • Sana wins The Calcutta Oaks (Gr.3)
  • Castlebridge wins The Jacqueline Indian 2000 Guineas (Gr.1)
  • Windsor Forest wins The Shapoorji Pallonji Oil And Gas Bangalore 1000 Guineas (Gr.2)
  • Aggregated wins The Calcutta Derby Stakes (Gr.1)
  • Masquerade wins The South India Oaks (Gr.1)
  • Kangra wins The South India 1000 Guineas (Gr.2)
  • Tutankhamun wins The South India 2000 Guineas (Gr.2)
  • Prevalent Force wins The Golconda 2000 Guineas (Gr.2)
  • Mahateji wins The Golconda Oaks (Gr.2)
  • Manifold wins the Villoo Poonawalla Indian Oaks Gr.1

MUMBAI
2018/02/10

Trainer NameRace NoRace NameHorse NameJockey Name
ADHIRAJ S JODHA (1)163 The Sonny Brar Trophy (1) SQUARE MOON S A AMIT
(6)167 The Deltin Casinos Trophy (5) BOUNTY QUEEN S A AMIT
(9)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (2) ROYAL CLASSIC D S DAMAN
ALTAF HUSSAIN (5)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (1) SNOW BLAST G AMIT
(4)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (3) MALAVIKA S J SUNIL
(8)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (3) DANCING PRANCES T S JODHA
(3)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (4) CRYSTAL BALL B NIKHIL
ALTAMASH A AHMED (11)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (9) ABERLOUR S JAYKUMAR
(10)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (6) EBONY NEERAJ RAWAL
BEZAN CHENOY (6)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (5) ST ANDREWS SANTOSH G
C RAJENDRA (14)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (14) SHINNING NOON G AMIT
DALLAS TODYWALLA (10)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (1) STUNNER P S CHOUHAN
(3)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (9) GOLDIE'S PET NEERAJ RAWAL
(5)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (10) RUFFINA DAVID ALLAN
(8)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (1) CHAPLIN DAVID ALLAN
(1)167 The Deltin Casinos Trophy (8) LADY IN RED P S CHOUHAN
(3)164 The Native Knight Plate (7) AMAZING ART YASH NARREDU
FAISAL A ABBAS (5)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (3) RINCON G AMIT
(9)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (8) ABBEY AMYN MERCHANT
(1)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (4) HOLY SMOKE S ZERVAN
(5)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (8) CUPIDO AMYN MERCHANT
(13)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (7) ROSPOMARE M A ROUSHAN
HOSIDAR DAJI (4)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (4) GOOD THING J PRADEEP
(4)167 The Deltin Casinos Trophy (1) TEXAS GOLD K NAZIL
IMTIAZ A SAIT (8)167 The Deltin Casinos Trophy (9) SENSEX H ZEESHAN
(1)165 The Deltin Casinos Eclipse Stakes of India (Gr.2) (2) B FIFTY TWO P TREVOR
(4)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (2) CELESTIAL LIGHT P TREVOR
(2)163 The Sonny Brar Trophy (6) GLORIOUS EYES NEERAJ RAWAL
(11)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (5) DIVINE MAGIC P TREVOR
KARTHIK GANAPATHY (3)167 The Deltin Casinos Trophy (4) MOONSHINE BHAWANI SINGH
(2)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (9) SMART VISION BHAWANI SINGH
(9)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (8) REGAL SHOT S SUNIL
(8)164 The Native Knight Plate (3) PULVERIZE BHAWANI SINGH
M K JADHAV (12)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (4) BEWITCHED T S JODHA
M NARREDU (2)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (7) MYGRATOR P S CHOUHAN
(4)163 The Sonny Brar Trophy (3) ODESSA P S CHOUHAN
M P JODHA (7)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (5) RAIN DANCE D R SHUBHAM
MANSOOR SHAH (8)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (12) ALSACE H ZEESHAN
(1)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (10) TRANSFORM H ZEESHAN
NARENDRA LAGAD (6)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (2) ANNIVERSARY GIRL RAGHUVEER SINGH
(6)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (7) STAR OF THEA T S JODHA
(2)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (6) ARABIAN STORM T S JODHA
(10)167 The Deltin Casinos Trophy (10) TIMELESS DEEDS J CHINOY
NAZAK CHENOY (7)167 The Deltin Casinos Trophy (2) AURELIA P TREVOR
(7)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (10) EPIPHANY P TREVOR
NIRAD KARANJAWALA (1)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (7) HOPEILICIOUS S ZERVAN
(5)167 The Deltin Casinos Trophy (6) ETERNALINSPIRATION YASH NARREDU
(1)164 The Native Knight Plate (1) BOOMERANG S ZERVAN
NOSHER CAMA (2)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (5) BRONX S SUNIL
P SHROFF (9)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (13) CHERRY BLOSSOM S ZERVAN
(8)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (8) TESSA A SANDESH
(4)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (1) CAPTAIN COURAGE P TREVOR
(7)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (6) LINCOLN A SANDESH
(2)165 The Deltin Casinos Eclipse Stakes of India (Gr.2) (1) TEMERITY NEERAJ RAWAL
(6)163 The Sonny Brar Trophy (4) DAFFODIL DAVID PROBERT
(4)164 The Native Knight Plate (4) RED INDIAN NEERAJ RAWAL
REHANULLAH KHAN (3)163 The Sonny Brar Trophy (5) ETERNAL SUNSHINE S ZERVAN
S K SUNDERJI (5)163 The Sonny Brar Trophy (2) MULTIGLORY P TREVOR
(7)164 The Native Knight Plate (8) BOURBON PRINCESS P TREVOR
S N JOSHI (1)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (11) WIND CRAFT BHAWANI SINGH
S WAHEED (6)164 The Native Knight Plate (2) GOLD MEDALIST P S CHOUHAN
(10)168 The Dr. S. C. Jain Sprinters' Championship (Gr.2) (2) CELTIC PRINCE S G PRASAD
(2)167 The Deltin Casinos Trophy (7) JARAMA M AYYAR
SHAZAAN SHAH (6)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (11) OPTIMUM H ZEESHAN
(11)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (9) DREAM TRAIL R SHELAR
SUBHAG SINGH (7)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (3) ELSA AMYN MERCHANT
VINESH (3)169 The Koku - Al Trophy Div-2 (11) PORVI S A AMIT
(10)166 The Koku - Al Trophy Div-1 (10) JACKPOT M AYYAR
VISHAL GAIKWAD (9)167 The Deltin Casinos Trophy (3) ROOSEVELT NEERAJ RAWAL
(5)164 The Native Knight Plate (5) UNIMAGINABLE DAVID PROBERT
(2)164 The Native Knight Plate (6) VAN DYKE A SANDESH
(3)170 The Dr. Jagjit Singh Trophy (6) GRAND TENTON AKSHAY