• Cameron wins The Calcutta 1000 Guineas (Gr.3)
  • Intelligence wins The Golconda 1000 Guineas (Gr.2)
  • Shivalika wins The Jagatjit Industries North India 1000 Guineas
  • Desert God wins The Calcutta 2000 Guineas(Gr.2)
  • Brilliant Cut wins The Bangalore 2000 Guineas (Gr.2)
  • Myrtlewood wins The Eat India Company Indian 1000 Guineas (Gr.1)
  • Cameron wins The Calcutta Oaks, Gr.3
  • New York wins The Vikram Greenland Stud North India 2000 Guineas
  • New Alliance wins The Bangalore Oaks (Gr.2)
  • Heather wins The Golconda Oaks (Gr.2)
  • Desert God wins The Calcutta Derby Stakes (Gr.1)
  • Angel Dust wins of The Garuda Bangalore Derby (Gr.1)
  • Myrtlewood wins The Villoo Poonawalla Indian Oaks (Gr.1)
  • Desert God wins The Kingfisher Ultra Indian Derby (Gr.1)
  • Ice Cube Baby wins The Ace Group North India Derby (Gr.3)
  • Angel Dust wins The Bangalore 1000 Guineas (Gr.2)
  • Accolade wins The Poonawalla Breeders' Multi-Million (Gr.1)
  • Agostini wins The Queen Elizabeth II Cup (Gr.3)
  • Adam wins The Hindu Sprinter's Cup (Gr.1)
  • Desert God wins The Indian Turf Invitation Cup (Gr.1)
  • Myrtlewood wins MAJ.P.K. Mehra Memorial Super Mile Cup (Gr.1)
HYDERABAD
WINTER MEETING 2010-11
02/01/11
Race Name :THE ROMAN BEAUTY PLATE DIVISION-II
Race No :154
Download Video
Winner :ZULIMA
bg
Race No :146
Race Name :THE SALARJUNG CUP
Winner :JULIET
Race No :147
Race Name :THE BONZER CUP DIVISION-II
Winner :APRIL SHOWERS
Race No :148
Race Name :THE ROMAN BEAUTY PLATE DIVISION-I
Winner :MALABAR PRINCE
Race No :149
Race Name :THE BONZER CUP DIVISION-I
Winner :SANJAA
Race No :150
Race Name :THE SRI A.S.KRISHNA MEMORIAL CUP
Winner :EL PASO
Race No :151
Race Name :THE SMT.TEEGALA SULOCHANA REDDY MEMORIAL BYERLY TURK MILLION (GRADE III)
Winner :BLOODY MARY
Race No :152
Race Name :THE HYDERABAD JUVENILE MILLION
Winner :VIJAYKEERTI
Race No :153
Race Name :THE GOLCONDA OAKS 2011 (GRADE II)
Winner :STRING ALONG
Race No :154
Race Name :THE ROMAN BEAUTY PLATE DIVISION-II
Winner :ZULIMA