India's first & foremost horse racing portal
Jockey Engagement of the Day - MYSORE - 12-Jun-2019
A S Peter
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | CANTABRIA (4) | C D Monnappa |
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | GIFTED THEA (7) | G T Surender |
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | COLOR PROOF (5) | Rakesh |
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | BRABOURNE (4) | Md Sajid Qureshi |
Ajeet Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Kaginele Plate | MATTEO (3) | S M Johnson |
Anil Bandal
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | ITALIAN STALLION (11) | Vishal Yadav |
2 | The Heggadadevanakote Plate | THE IMPOSTER (6) | Bipin V Salvi |
Antony Raj S
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | BERLIN (3) | M Eshwer |
Arshad Alam
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Heggadadevanakote Plate | ELA HARIKA (8) | C D Monnappa |
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | KIR ROYALE (2) | M Pratap Kamath |
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | MURCILAGO (6) | C D Monnappa |
6 | The Kaginele Plate | GINTOKI (6) | C D Monnappa |
C A Brisson
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | SO FAR (11) | Vikram Appachu |
Chotu Jaiswar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Heggadadevanakote Plate | ARCHIVE (7) | M Bobby |
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | MOROCCAN (5) | M Bobby |
G Adarsh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Kaginele Plate | CASTLEBAR (4) | Bipin V Salvi |
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | WONDER STORY (7) | Bipin V Salvi |
G Rohit
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | QUEENOFGOODTIMES (10) | Md Sajid Qureshi |
6 | The Kaginele Plate | HER ROYAL HIGHNESS (1) | Md Sajid Qureshi |
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | LEAP OF FAITH (5) | Md Sajid Qureshi |
H Rahul
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | DANCING BLUES (3) | G T Surender |
Irvan Singh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Heggadadevanakote Plate | EUDORA (4) | Rakesh |
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | PERFECT LEGACY (9) | S Santosh Rao |
J Paswan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | ASTARA (1) | P C Tejaswi |
L Prashant
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Kaginele Plate | BONITO (7) | Zulfiqar Khan |
M Ayyar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | COUNTRY'S COURAGE (8) | C Girinath |
M J Gautam Rajurs
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | BREAKING NEWS (7) | Vikram Appachu |
2 | The Heggadadevanakote Plate | STAR BINDER (11) | Rakesh |
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | RARE AND BOLD (2) | C Girinath |
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | TRAVIESO (1) | Rakesh |
M Madhu Babu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | LOVELY MICMEL (4) | S M Johnson |
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | EXCELONCE (1) | Rakesh |
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | IDEALIST (4) | Rakesh |
M Prabhakaran
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | BESTOW (5) | M Bobby |
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | SCORPENE (10) | Md Sajid Qureshi |
M Rajesh Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | JERSEY BRIDE (9) | J Sharavanan |
2 | The Heggadadevanakote Plate | LITTLE BROWN JUG (9) | J Sharavanan |
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | KAZURI (7) | Vikram Appachu |
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | DONT TRUST ANYONE (9) | Vikram Appachu |
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | ON HER OWN (2) | Vikram Appachu |
N B Kuldeep
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | CELTIC MIST (9) | M Bobby |
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | MINT (1) | M Bobby |
Nazar Alam
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | MAKINO (9) | G T Surender |
Nikhil Naidu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Kaginele Plate | KAGUYA HIMEI (5) | Rakesh |
Nirmal Jodha
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | SMART SIGNS (8) | Bipin V Salvi |
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | NAVAL WRESTLER (8) | S Nawab |
P P Dhebe
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | ANDERMATT (3) | Ranjeet Shinde |
6 | The Kaginele Plate | D ROSS (2) | Dinesh Pujar |
P Uday Kiran
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | MIRACLE KING (4) | J Sharavanan |
R N Darshan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | COUNTRY'S TIGRESS (5) | C Girinath |
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | COUNTRY MUSIC (1) | Feroz M Khan |
6 | The Kaginele Plate | COUNTRY'S PACE (10) | Vikram Appachu |
R Rayan Ahmed
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Kaginele Plate | COUNTRY'S FAME (12) | Feroz M Khan |
R Shelar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Heggadadevanakote Plate | SIBERIAN TIGER (2) | M Eshwer |
Rahil Akhtar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | TURF LEGEND (3) | Md Sajid Qureshi |
S John
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | SPEED QUEEN (3) | J Sharavanan |
2 | The Heggadadevanakote Plate | STAR HOLIDAY (3) | J Sharavanan |
S Manohar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Heggadadevanakote Plate | ADMIRAL ACT (1) | G T Surender |
3 | The Ranibennur Plate Div-1 | LORD IISLEY (6) | G T Surender |
6 | The Kaginele Plate | HIS EMINENCE (9) | Ranjeet Shinde |
S R Santosh Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | NIKKA (6) | Vishal Yadav |
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | STAR OF THEA (2) | Mallikarjun |
6 | The Kaginele Plate | WIND STRIKER (8) | S Santosh Rao |
S Sunil
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Heggadadevanakote Plate | PIKACHU (5) | S M Johnson |
Shamaz Shareef
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | SIDDHANI (8) | C Girinath |
Shiva Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The Somwarpet Plate Div-2 | DEIMUS (8) | Mallikarjun |
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | GREEK GODDESS (11) | P C Tejaswi |
Shivnath Paswan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | EL TYCOON (7) | P C Tejaswi |
6 | The Kaginele Plate | HUMMING BIRD (11) | P C Tejaswi |
7 | The Somwarpet Plate Div-1 | LUCKY PINEAPPLE (6) | P C Tejaswi |
Shobhan Babu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | ELOIKA (6) | C Girinath |
Surya P
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Ranibennur Plate Div-2 | QUEEN RIA (2) | Prashanth Pawar |
2 | The Heggadadevanakote Plate | STAR LAGOON (10) | Prashanth Pawar |
V R Jagadeesh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Amba Vilas Palace Trophy | SEA LAGOON (10) | C Girinath |