India's first & foremost horse racing portal
Jockey Engagement of the Day - MYSORE - 11-Oct-2019
A Imran Khan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | CAVALLO VELOCE (3) | B Suresh |
Anil Bandal
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | VROOM VROOM (10) | Vishal Yadav |
Antony Raj S
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The Urs Kar Trophy | AARON THE BARON (7) | Dheeraj Venkataswamy |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | CAPTAIN COURAGE (2) | Arjun Mangalorkar |
Azfar Syeed
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | CHILLY BREEZE (6) | C D Monnappa |
C Umesh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | AT THE TOP (12) | Rakesh |
2 | The Triveni Plate | GOLDEN CRUISE (8) | Vishal Yadav |
6 | The Autumn Blue Plate | KAGUYA HIMEI (7) | Rakesh |
Chethan Gowda
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | BOLD RUNNER (1) | Dheeraj Venkataswamy |
6 | The Autumn Blue Plate | ANTEROS (1) | M Bobby |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | EDDIE THE EAGLE (1) | Md Sajid Qureshi |
Chotu Jaiswar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | MY QUEEN (10) | M Bobby |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | TAREK (8) | M Bobby |
G Rohit
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | VELVET ROSE (9) | Md Sajid Qureshi |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | VIRGINIA QUEEN (8) | Md Sajid Qureshi |
H Rahul
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | HER ROYAL HIGHNESS (4) | Md Sajid Qureshi |
Imran Chisty
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | IRELAND (4) | Vikram Appachu |
4 | The Urs Kar Trophy | RECZAI (5) | Sharat Kumar |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | ARECA LEGEND (5) | D M David |
Irvan Singh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The Urs Kar Trophy | STARRY WIND (3) | Mahmood Khan |
6 | The Autumn Blue Plate | EUDORA (8) | Rakesh |
J Paswan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | SOUTH BELL (9) | Sharat Kumar |
4 | The Urs Kar Trophy | GREEK GODDESS (4) | P C Tejaswi |
Janardhan Paswan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | TIME ALWAYS (6) | M Pratap Kamath |
6 | The Autumn Blue Plate | DANCING BLUES (4) | G T Surender |
K Sai Kiran
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | DOLPHIN (4) | M Bobby |
M Madhu Babu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | POKER QUEEN (3) | Rakesh |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | RAUCH (5) | R Helleal Moses |
M Naveen
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | DESERT GOLD (3) | Mahmood Khan |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | SMILE STONE (7) | Sharat Kumar |
M Rajesh Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | BAZINGA (5) | V Narayana Gowda |
2 | The Triveni Plate | OCEANA (1) | Vikram Appachu |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | SKY JASMINE (3) | Vikram Appachu |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | ALL IN (6) | Vikram Appachu |
Mohammed Mushraf
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | BE BOLD (3) | Irfan Ali |
Nazar Alam
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | SMART SIGNS (2) | Bipin V Salvi |
Nazerul Alam
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | ALVAREZ (2) | Samar Singh |
Nirmal Jodha
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | RARE AND BOLD (7) | C Girinath |
P P Dhebe
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | LADY LEGEND (8) | S S Attaollahi |
P Sai Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | ARCHIVE (7) | M Bobby |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | MEGASTHENES (6) | R Ramanathan |
6 | The Autumn Blue Plate | COUNTRY'S POWER (6) | C Girinath |
R Anand
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | CHERIE AMOUR (8) | Vikram Appachu |
R Manjunath
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The Urs Kar Trophy | WILD WILD ANGELS (6) | Dheeraj Venkataswamy |
R N Darshan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | HUNTERS MOON (10) | Neil B Devaney |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | STAR BARON (4) | B Suresh |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | AIRVELOCITY (10) | Md Sajid Qureshi |
R Rayan Ahmed
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | AMAZING BEAUTY (12) | P C Tejaswi |
4 | The Urs Kar Trophy | QUICK ANGEL (8) | Prashanth Pawar |
Rahil Akhtar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Autumn Blue Plate | MOMOTARO (5) | Rakesh |
Ramandeep Singh Bal
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | ICONIC GLORY (11) | M Pratap Kamath |
2 | The Triveni Plate | SURPRISE PACKAGE (5) | M Pratap Kamath |
6 | The Autumn Blue Plate | CARNIVAL EXPRESS (3) | M Pratap Kamath |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | KIR ROYALE (2) | M Pratap Kamath |
S John
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | ALL BY MYSELF (6) | K P G Appu |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | WILLOW GLEN (2) | M Pratap Kamath |
4 | The Urs Kar Trophy | BRAVE LADY (1) | Azhar Ali |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | KNOTTY ASH (1) | Saddam Iqbal |
6 | The Autumn Blue Plate | SAN VINTO (2) | S Ashwin Rao |
S R Santosh Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | NAVAL GLORY (5) | P C Tejaswi |
Shamaz Shareef
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | GOOD WORD (7) | Warren Singh |
2 | The Triveni Plate | STAR LAGOON (4) | Prashanth Pawar |
Shiva Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | ASTARA (9) | P C Tejaswi |
Shivnath Paswan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | HUMMING BIRD (9) | P C Tejaswi |
4 | The Urs Kar Trophy | SUSSEX PRIDE (2) | Vikram Appachu |
V R Jagadeesh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Autumn Blue Plate | PIKACHU (9) | S M Johnson |
WITHDRAWN
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | JAMAIS VU (11) | M Pratap Kamath |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | HEROINE (1) | M Bobby |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | SEGERA (7) | P C Tejaswi |
Yash Narredu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | KING T'CHALA (9) | Dinesh Pujar |