Indiarace.com - india's first & foremost horse racing portal
Race No 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
MY PASSION MENANDER PHOEBE BUFFAY OLYMPICDUEL PARRYS GLORY BADEN BADEN PAPPA RICH STAR VICTORIOUS PRIZED WHITE CLASSIC SOLITAIRE

07-06-2019

(OOT) 1100M

Winner: MENANDER

Won By: 0.75

Time: 1:07:37

Place-1

P Sai Kumar

61

(9)

Place-3

Muzaffar Alam

58.5

(10)

30-05-2019

(OOT) 1100M

Winner: OBERON

Won By: SHD

Time: 1:07.34

Place-3

Nakhat Singh

59

(5)

Place-W

A Ayaz Khan

56.5

(4)

17-05-2019

(OOT) 1100M

Winner: REVALDO

Won By: 2

Time: 1:07.90

Place-9

K V Baskar

59

(10)

Place-6

A Ayaz Khan

59

(4)

Place-2

G Naresh

56.5

(9)

Place-5

P K Gaddam

57.5

(5)

Place-10

Muzaffar Alam

56

(3)

11-05-2019

(OOT) 1200M

Winner: DESERT KING

Won By: SNK

Time: 1:15.09

Place-4

Altaf Hussain

60.5

(6)

Place-2

P K Gaddam

57.5

(7)

05-05-2019

(OOT) 1100M

Winner: RUSH MORE

Won By: 0.5

Time: 1:07.34

Place-2

P Sai Kumar

58.5

(7)

Place-4

Rohit Kumar

57.5

(8)

21-04-2019

(OOT) 1000M

Winner: EMISSARY

Won By: 2.75

Time: 1:02.20

Place-2

C A Brisson

58.5

(2)

Place-W

A M Alam

57.5

(1)

26-02-2019

(CHE) 1000M

Winner: GREEN STRIKER

Won By: 0.75

Time: 00:59.81

Place-4

Altaf Hussain

60.5

(7)

Place-2

C A Brisson

58.5

(3)

Place-5

K Sai Kiran

59

(9)

Place-6

Md Asif Khan

59

(2)

20-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: ARECA CRUISE

Won By: 2.5

Time: 1:13.17

Place-4

P Kiran Rai

53

(2)

Place-7

A Ashhad Asbar

50

(6)

16-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: SENTOSA

Won By: 1

Time: 1:12.40

Place-3

P Ajeeth Kumar

59.5

(5)

Place-2

Md Asif Khan

60

(10)

Place-6

A M Alam

58

(6)

06-02-2019

(CHE) 1000M

Winner: PERFECT PRINCESS

Won By: NOSE

Time: 1:00.18

Place-2

A Ayaz Khan

60.5

(10)

Place-6

Md Asif Khan

59.5

(3)

Place-3

C Umesh

59.5

(8)

31-01-2019

(CHE) 1200M

Winner: ROYAL SYMPHONY

Won By: 3.25

Time: 1:13.08

Place-2

Md Asif Khan

60

(4)

Place-4

C P Khanal

60

(12)

24-01-2019

(CHE) 1000M

Winner: CABALLO RAPIDO

Won By: 1.75

Time: 1:00.63

Place-2

Md Asif Khan

58

(2)

Place-3

A M Alam

59

(10)

Place-6

K Sai Kiran

59.5

(4)

16-01-2019

(CHE) 1000M

Winner: OXYGEN

Won By: 4

Time: 1:00.32

Place-3

C Umesh

60

(1)

Place-4

K Sai Kiran

58.5

(8)

15-01-2019

(CHE) 1200M

Winner: HADAR

Won By: 1.5

Time: 1:13.67

Place-3

P Ajeeth Kumar

60.5

(2)

Place-2

Arshad Alam

56.5

(6)

09-01-2019

(CHE) 1000M

Winner: HEAVENLY BLUE

Won By: NECK

Time: 1:01.52

Place-3

Ranjeet Singh

60

(6)

Place-5

S Kabdhar

58

(9)

02-01-2019

(CHE) 1200M

Winner: HIGHLAND LIGHT

Won By: 2

Time: 1:15.07

Place-10

P Ajeeth Kumar

55

(8)

Place-6

Kishore Kadam

60

(1)

22-12-2018

(CHE) 1000M

Winner: OBSESSION

Won By: 3

Time: 0:59.84

Place-3

C Umesh

59.5

(4)

Place-5

Md Hesnain

57.5

(2)

Place-7

Kishore Kadam

60

(8)

06-12-2018

(CHE) 1200M

Winner: SPIRIT OF ZION

Won By: 1.25

Time: 1:16.78

Place-2

P Ajeeth Kumar

53.5

(10)

Place-10

Kishore Kadam

59.5

(7)

06-12-2018

(CHE) 1200M

Winner: RAFAELE

Won By: SHD

Time: 1:16.91

Place-8

A Ayaz Khan

55

(6)

Place-6

Shahar Babu

56.5

(10)

27-11-2018

(CHE) 1000M

Winner: WELCOME BABY

Won By: 5

Time: 1:00.91

Place-2

L Kamigallu

58.5

(11)

Place-3

Ranjeet Singh

57.5

(3)

27-11-2018

(CHE) 1000M

Winner: ROYAL PRESTIGE

Won By: 3

Time: 1:00.86

Place-4

M Bhaskar

54.5

(3)

Place-7

J Ayaz Ahmed

60.5

(7)

29-05-2018

(OOT) 1300M

Winner: HIGHLAND LIGHT

Won By: 3.25

Time: 1:22.86

Place-4

P Ajeeth Kumar

55.5

(9)

Place-7

A Ashhad Asbar

53

(2)

12-03-2018

(CHE) 1000MM

Winner: QUEEN OF VENICE

Won By: 2

Time: 1:01.09

Place-7

Nakhat Singh

56

(5)

Place-9

Janardhan Paswan

56

(13)

11-03-2018

(CHE) 1100 MetresM

Winner: POWDER PUFF

Won By: 7

Time: 1:05.46

Place-5

Janardhan Paswan

56.5

(4)

Place-8

A Ayaz Khan

51

(10)

14-02-2018

(CHE) 1000 MetresM

Winner: PEARL NECKLACE

Won By: 2.5

Time: 1:0.04

Place-5

C Umesh

56

(6)

Place-2

Tanveer Alam

54

(4)

19-01-2018

(CHE) 1000 MetresM

Winner: POWDER PUFF

Won By: 2.75

Time: 0:59.83

Place-8

Saddam Hussain

56.5

(6)

Place-4

A Ramu

50

(3)

08-12-2017

(CHE) 1200MM

Winner: EXCELLENT PHOENIX

Won By: LNK

Time: 1:13.73

Place-W

Withdrawn

53

(9)

Place-6

G Manikandan

53.5

(12)

22-11-2017

(CHE) 1200 MetresM

Winner: HIGHLAND LIGHT

Won By: 3

Time: 1:13.54

Place-4

R Vaibhav

53.5

(8)

Place-5

Shahar Babu

55.5

(3)

09-06-2017

(OOT) 1300 MetresM

Winner: PRIZED WHITE

Won By: 1

Time: 1:23.30

Place-4

R Vaibhav

56

(1)

Place-1

Tanveer Alam

56

(7)

28-05-2017

(OOT) 1400 MetresM

Winner: REGINA

Won By: 1

Time: 1:27.89

Place-5

R Vaibhav

56

(5)

Place-3

Tanveer Alam

56

(9)

14-05-2017

(OOT) 1200 MetresM

Winner: PARRYS GLORY

Won By: 2

Time: 1:15.45

Place-3

R Vaibhav

56

(7)

Place-1

A Ayaz Khan

54.5

(11)

Place-12

Tanveer Alam

56

(10)

21-03-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: STAR CONVOY

Won By: 1.75

Time: 1:00.40

Place-5

Nitin Singh

54.5

(3)

Place-10

Tanveer Alam

56

(11)

09-03-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: ROSE WOOD

Won By: 3.5

Time: 0:59.30

Place-4

Nitin Singh

54.5

(5)

Place-7

A Ayaz Khan

54.5

(3)