India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GIRL WITH PEARL | SHE'S SUPERB | ABLE MASTER | PREMIER PREMISES | KRUGER PARK | AEROSPEED | ODYSSEY | DUTY CALL | ASTRON | ZEDCLASS | RACY PRINCESS | |
06-03-2021 (BAN) 1200M Winner: FLORENCIA Won By: Shd Time: 1:14.85 |
Place-12 Arul J H 57.5(3)
|
Place-11 L Alex Rozario 55.5(12)
|
|||||||||
26-01-2021 (BAN) 1200M Winner: TIGER RETURNS Won By: 3.5 Time: 1:13.45 |
Place-11 S Shiva Kumar 60(3)
|
Place-14 R N Darshan 58.5(2)
|
Place-9 Syed Asgar 58(4)
|
||||||||
19-12-2020 (BAN) 1200M Winner: ANAKIN Won By: 6.75 Time: 1:14.58 |
Place-12 Arvinda Kumar 55.5(7)
|
Place-3 S Imran 58(12)
|
|||||||||
13-03-2020 (BAN) 1100M Winner: Won By: Time: |
Place- Arvind Kumar 59.5(8)
|
Place- Ankit Yadav 50.5(7)
|
|||||||||
06-03-2020 (BAN) 1400M Winner: ECO FRIENDLY Won By: 5 Time: 1:26.85 |
Place-5 R N Darshan 56(4)
|
Place-4 Arshad Alam 54(3)
|
|||||||||
06-03-2020 (BAN) 1200M Winner: ISPELLDANGERTOALL Won By: 0.75 Time: 1:13.30 |
Place-9 R N Darshan 57.5(4)
|
Place-6 Chethan Gowda 55.5(11)
|
|||||||||
14-02-2020 (BAN) 1100M Winner: ZEHNASEEB Won By: 3 Time: 1:08.03 |
Place-9 R Manish 60(7)
|
Place-4 Ryan Marshall 58(10)
|
|||||||||
30-10-2019 (MYS) 1200M Winner: PRINCEAZEEM Won By: 1.5 Time: 1:12.34 |
Place-5 Arshad Alam 57(8)
|
Place-7 B Harish 56(9)
|
|||||||||
20-09-2019 (MYS) 1200M Winner: HABANERO Won By: 2.25 Time: 1:11.16 |
Place-7 S Shiva Kumar 58.5(4)
|
Place-3 Nazerul Alam 59(6)
|
|||||||||
12-09-2019 (MYS) 1100M Winner: KRUGER PARK Won By: 0.5 Time: 1:06.54 |
Place-3 Arshad Alam 58.5(8)
|
Place-1 Shamaz Shareef 53.5(4)
|
Place-4 S John 60(1)
|
||||||||
08-08-2019 (BAN) 1200M Winner: ODYSSEY Won By: 1.25 Time: 114.51 |
Place-3 Arshad Alam 58.5(3)
|
Place-9 Shamaz Shareef 56(1)
|
Place-1 N B Kuldeep 57(2)
|
Place-4 Akshay Kumar 55(9)
|
|||||||
02-08-2019 (BAN) 1100M Winner: AEROSPEED Won By: 0.5 Time: 1:07.03 |
Place-4 Shamaz Shareef 55.5(6)
|
Place-1 Md Akram 57.5(2)
|
Place-8 M Kumar 55.5(5)
|
||||||||
01-08-2019 (BAN) 1400M Winner: WINX Won By: Neck Time: 1:27.64 |
Place-5 V R Jagadeesh 52.5(3)
|
Place-7 Amyn Merchant 53(7)
|
|||||||||
20-07-2019 (BAN) 1400M Winner: SOUTH BELL Won By: 0.75 Time: 1:27.09 |
Place-6 M Kumar 57.5(8)
|
Place-9 B Harish 56(6)
|
|||||||||
30-06-2019 (BAN) 1200M Winner: SIMPLY MAGICAL Won By: 1.25 Time: 1:13.76 |
Place-4 Arshad Alam 55(4)
|
Place-11 A S Peter 51.5(10)
|
|||||||||
16-06-2019 (BAN) 1100M Winner: ANFIA Won By: 5 Time: 1:06.32 |
Place-9 Vinod Shinde 50.5(9)
|
Place-3 P S Chouhan 55.5(1)
|
|||||||||
16-06-2019 (BAN) 1100M Winner: RED FEATHER Won By: 4.75 Time: 1:07.72 |
Place-2 Arshad Alam 58(11)
|
Place-6 Yash Narredu 58.5(8)
|
Place-W Withdrawn 56.5(5)
|
||||||||
09-06-2019 (BAN) 1200M Winner: DARAHASINI Won By: 1.25 Time: 1:13.05 |
Place-3 Nikhil Naidu 54.5(7)
|
Place-6 Irvan Singh 53(3)
|
|||||||||
23-03-2019 (BAN) 1200M Winner: SHAKTIMAN Won By: 1.25 Time: 1:14.17 |
Place-7 Vijay Kumar 59(5)
|
Place-4 R N Darshan 55(3)
|
|||||||||
15-03-2019 (BAN) 1100M Winner: NAAYAAB Won By: Neck Time: 1:08.25 |
Place-2 P Trevor 59.5(6)
|
Place-3 Md Akram 57.5(4)
|
|||||||||
15-03-2019 (BAN) 1100M Winner: NO OPINION Won By: 6 Time: 1:06.63 |
Place-5 A Velu 59(2)
|
Place-6 M Mark 60(8)
|
Place-8 Vijay Kumar 56.5(3)
|
||||||||
08-03-2019 (BAN) 1200M Winner: TIO RICO Won By: 2.75 Time: 1:13.00 |
Place-9 Vinod Shinde 58(9)
|
Place-5 R N Darshan 57.5(5)
|
Place-6 M Naveen 57.5(3)
|
||||||||
22-02-2019 (BAN) 1200M Winner: BOLD MOVE Won By: 3.75 Time: 1:14.74 |
Place-4 P Trevor 55.5(7)
|
Place-7 K Sai Kiran 54(3)
|
Place-8 Md Asif Khan 54(2)
|
||||||||
14-02-2019 (BAN) 1100M Winner: BAYMAX Won By: 4.5 Time: 1:06.68 |
Place-2 Akshay Kumar 54(7)
|
Place-5 P P Dhebe 55.5(3)
|
|||||||||
08-02-2019 (BAN) 1100M Winner: BOLD RUNNER Won By: Neck Time: 1:07.68 |
Place-9 Vinod Shinde 55(5)
|
Place-8 Khurshad Alam 52.5(9)
|
|||||||||
26-01-2019 (BAN) 1200M Winner: PERFECTGOLDENERA Won By: 5.5 Time: 1:14.79 |
Place-12 Arshad Alam 58.5(3)
|
Place-3 Shamaz Shareef 56(11)
|
Place-10 K Raghu 59.5(1)
|
||||||||
19-01-2019 (BAN) 1200M Winner: ACEROS Won By: 1.5 Time: 1:13.90 |
Place-12 K Sai Kiran 55(6)
|
Place-11 H G Rathod 55(7)
|
|||||||||
11-01-2019 (BAN) 1200M Winner: HAFNIUM Won By: 2 Time: 1:14.64 |
Place-2 Shamaz Shareef 55(8)
|
Place-3 Suraj Narredu 59(3)
|
|||||||||
05-01-2019 (BAN) 1200M Winner: AGNAR Won By: Lnk Time: 1:14.01 |
Place-8 K Raja Rao 58(2)
|
Place-4 K Sai Kiran 57.5(3)
|
|||||||||
05-01-2019 (BAN) 1100M Winner: PREMIER PREMISES Won By: 1.75 Time: 1:7.80 |
Place-1 Arshad Alam 53.5(4)
|
Place-2 Shamaz Shareef 53.5(14)
|
|||||||||
20-12-2018 (BAN) 1200M Winner: ANOTHER RAINBOW Won By: 1 Time: 1:14.14 |
Place-5 K Sai Kiran 54.5(4)
|
Place-4 K Raghu 60(8)
|
|||||||||
20-12-2018 (BAN) 1100M Winner: STARS IN HIS EYES Won By: 2.5 Time: 1:08.11 |
Place-W M Naveen 59(1)
|
Place-7 H G Rathod 60(2)
|
|||||||||
23-11-2018 (BAN) 1100M Winner: Won By: Time: |
Place- G Adarsh 55.5(3)
|
Place- H G Rathod 59(1)
|
|||||||||
02-11-2018 (BAN) 1100M Winner: HUNTERS MOON Won By: 1.5 Time: 1:07.99 |
Place-10 Vivek 55.5(6)
|
Place-8 R N Darshan 57(9)
|
|||||||||
26-09-2018 (MYS) 1400M Winner: CLASSIC JEWEL Won By: 2.25 Time: 1:25:25 |
Place-12 R N Darshan 61(13)
|
Place-7 Chethan Gowda 55.5(14)
|
|||||||||
19-09-2018 (MYS) 1400M Winner: SENEGAL Won By: 1.5 Time: 1:24.33 |
Place-11 Vivek 56.5(A)
|
Place-13 Surya P 58(S)
|
|||||||||
30-08-2018 (MYS) 1100M Winner: DOMITIA Won By: Lnk Time: 1:06:67 |
Place-5 M Naveen 61.5(11)
|
Place-6 Vivek 58.5(7)
|
|||||||||
10-08-2018 (BAN) 1200M Winner: EYE SIGN Won By: 1.75 Time: 1:15.18 |
Place-3 Vinod Shinde 57.5(2)
|
Place-8 R N Darshan 56.5(12)
|
Place-11 Khurshad Alam 58.5(10)
|
||||||||
03-08-2018 (BAN) 1100M Winner: ROSEBROOK Won By: 4.25 Time: 1:07.77 |
Place-6 Khurshad Alam 58(7)
|
Place-4 M Naveen 57(2)
|
|||||||||
29-07-2018 (BAN) 1400M Winner: BLARNEY STONE Won By: Lnk Time: 1:29.26 |
Place-9 R Manjunath 56.5(6)
|
Place-6 Y S Srinath 59(8)
|
|||||||||
15-07-2018 (BAN) 1200M Winner: FINAL DESTINY Won By: 1 Time: 1:14.36 |
Place-11 R N Darshan 57.5(5)
|
Place-6 Nazerul Alam 55.5(1)
|
Place-8 Koushik 60(11)
|
||||||||
23-06-2018 (BAN) 1200M Winner: DECISIVE Won By: 5.75 Time: 1:13.99 |
Place-10 Surya P 52.5(7)
|
Place-6 Vivek 54(2)
|
|||||||||
16-06-2018 (BAN) 1200M Winner: BELLARIVE Won By: 4.5 Time: 1:16.20 |
Place-4 G Adarsh 59(1)
|
Place-11 Vivek 56.5(9)
|
|||||||||
20-05-2018 (BAN) 1100M Winner: VOLATILITY Won By: Lnk Time: 1:09.75 |
Place-W Withdrawn 55.5(0)
|
Place-6 M Prabhakaran 55.5(5)
|
|||||||||
11-02-2018 (BAN) 1100M Winner: SOVIET UNION Won By: 2 Time: 1:08.72 |
Place-2 R N Darshan 58(6)
|
Place-9 S Mallikarjun 58.5(7)
|
|||||||||
27-01-2018 (BAN) 1100M Winner: HIDDEN SOLDIER Won By: 4.25 Time: 1:07.60 |
Place-7 Arshad Alam 54(8)
|
Place-10 Sai Kiran 54.5(11)
|
|||||||||
06-01-2018 (BAN) 1200M Winner: PRINCESS RUMELA Won By: 1.25 Time: 1:14.99 |
Place-13 Chethan Gowda 57(5)
|
Place-9 Sunil Samson 57(13)
|
|||||||||
06-01-2018 (BAN) 1200M Winner: FLORENCIA Won By: 1.5 Time: 1:14.86 |
Place-10 V R Jagadeesh 58.5(12)
|
Place-5 Suraj Narredu 60(5)
|
|||||||||
19-10-2017 (MYS) 1400M Winner: STAR CARNATION Won By: 2 Time: 1:25.80 |
Place-5 M Naveen 57(7)
|
Place-8 G Adarsh 50(3)
|
|||||||||
25-02-2017 (BAN) 1400M Winner: RAVELNATION Won By: 2.75 Time: 1:25.92 |
Place-11 J Paswan 52.5(8)
|
Place-12 M Naveen 56.5(5)
|
|||||||||
23-12-2016 (BAN) 1400M Winner: RACING FIRE Won By: 1 Time: 1:27.92 |
Place-11 R N Darshan 56(9)
|
Place-10 M Kumar 58(2)
|