India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AUSTRALIS | MASADA | BRAVE LADY | QUICK ACTION | RARE RHYTHM | LYCURGUS | AMAZING SKILL | BACK OF BEYOND | WILD WILD ANGELS | CASEY | FLIRTING EYES | |
20-03-2021 (BAN) 1200M Winner: WATCHMYSTARS Won By: 1.5 Time: 1:12.89 |
Place-10 M Naveen 60(4)
|
Place-3 R N Darshan 56.5(9)
|
|||||||||
06-03-2020 (BAN) 1600M Winner: LE MARC Won By: 1.5 Time: 1:37.96 |
Place-8 T S Jodha 60(8)
|
Place-10 V R Jagadeesh 55.5(5)
|
Place-12 Nazerul Alam 52(7)
|
||||||||
17-01-2020 (BAN) 1600M Winner: BERNARDINI Won By: 2.25 Time: 1:37.46 |
Place-6 P Trevor 57.5(5)
|
Place-5 S John 64(8)
|
|||||||||
20-10-2019 (MYS) 1400M Winner: BLUEJACK Won By: 3 Time: 1:26:70 |
Place-9 T S Jodha 59.5(5)
|
Place-12 Arshad Alam 60.5(4)
|
|||||||||
11-10-2019 (MYS) 1600M Winner: BRAVE LADY Won By: 3 Time: 1:35:92 |
Place-1 S John 60.5(3)
|
Place-4 R Manjunath 56(6)
|
|||||||||
26-09-2019 (MYS) 1600M Winner: BRAVE LADY Won By: 6.75 Time: 1:37:17 |
Place-1 V R Jagadeesh 60.5(10)
|
Place-7 Janardhan Paswan 59(6)
|
Place-4 Antony Raj S 56.5(4)
|
Place-2 Chethan Gowda 54.5(1)
|
|||||||
20-09-2019 (MYS) 1600M Winner: AUSTRALIS Won By: Neck Time: 1:35.99 |
Place-1 T S Jodha 59.5(4)
|
Place-7 Arshad Alam 55.5(5)
|
Place-6 R Vaibhav 56.5(6)
|
||||||||
09-08-2019 (BAN) 1600M Winner: BERNARDINI Won By: 2.5 Time: 1:41.31 |
Place-8 Shobhan Babu 57.5(7)
|
Place-10 T S Jodha 56.5(11)
|
Place-11 Tauseef Ahmed 56(9)
|
Place-7 Shamaz Shareef 53.5(8)
|
|||||||
01-08-2019 (BAN) 1600M Winner: SILVER HAWK Won By: 0.75 Time: 1:37.54 |
Place-5 Arshad Alam 53(11)
|
Place-10 P P Dhebe 53(10)
|
|||||||||
21-07-2019 (BAN) 2000M Winner: LYCURGUS Won By: 1.25 Time: 2:07.50 |
Place-3 Arshad Alam 57(2)
|
Place-7 T S Jodha 56(7)
|
Place-1 P S Chouhan 57.5(6)
|
Place-5 Neeraj Rawal 51(4)
|
|||||||
13-07-2019 (BAN) 1600M Winner: AUSTRALIS Won By: Neck Time: 1:37.05 |
Place-1 P Trevor 60(6)
|
Place-5 T S Jodha 57(8)
|
Place-7 R Manjunath 57(7)
|
||||||||
07-07-2019 (BAN) 1400M Winner: SAHARA Won By: 3.75 Time: 1:24.91 |
Place-5 Shobhan Babu 57.5(7)
|
Place-10 M Mark 56.5(5)
|
|||||||||
25-05-2019 (BAN) 1400M Winner: STAR APPEARANCE Won By: 4 Time: 1:25.27 |
Place-5 T S Jodha 59(1)
|
Place-7 Amyn Merchant 56.5(8)
|
|||||||||
23-03-2019 (BAN) 1600M Winner: SPIRIT BRUCE Won By: Nose Time: 1:38.89 |
Place-3 Shobhan Babu 60(3)
|
Place-8 Surya P 58.5(6)
|
Place-7 Antony Raj S 57.5(7)
|
||||||||
08-03-2019 (BAN) 1600M Winner: SHESMYSCRIPT Won By: 3.75 Time: 1:36.28 |
Place-2 P Trevor 55(4)
|
Place-8 Vivek 55(5)
|
Place-10 Md Asif Khan 52.5(12)
|
||||||||
08-03-2019 (BAN) 1600M Winner: MASADA Won By: 0.75 Time: 1:37.28 |
Place-1 Suraj Narredu 60(11)
|
Place-2 P Trevor 58.5(7)
|
Place-4 M Naveen 58.5(12)
|
Place-8 Antony Raj S 59.5(8)
|
|||||||
14-02-2019 (BAN) 2000M Winner: SALVADOR DALI Won By: 2 Time: 2:10.81 |
Place-3 Arshad Alam 56(2)
|
Place-6 Md Asif Khan 56(5)
|
|||||||||
01-02-2019 (BAN) 1600M Winner: LOFTY THOUGHTS Won By: Nose Time: 1:39.15 |
Place-2 Arshad Alam 53.5(1)
|
Place-6 A Ramu 53(7)
|
Place-W R N Darshan 53.5(8)
|
||||||||
19-01-2019 (BAN) 1600M Winner: STARRY WIND Won By: 2.5 Time: 1:38.88 |
Place-2 Arshad Alam 59.5(3)
|
Place-3 R Praveen Shinde 57.5(7)
|
Place-6 Neeraj Rawal 58.5(6)
|
||||||||
29-12-2018 (BAN) 1400M Winner: ALLSETTOGO Won By: 2.25 Time: 1:26.44 |
Place-8 Irvan Singh 56(4)
|
Place-9 T S Jodha 54(8)
|
|||||||||
28-12-2018 (BAN) 1800M Winner: SET TO WIN Won By: 3.5 Time: 1:52.55 |
Place-6 Arshad Alam 54(5)
|
Place-7 B Harish 54.5(2)
|
|||||||||
15-12-2018 (BAN) 1600M Winner: DONT DILLY DALLY Won By: Head Time: 1:39.14 |
Place-2 Arshad Alam 57.5(6)
|
Place-3 A R Pradeep 60(8)
|
Place-5 Y S Srinath 59.5(9)
|
Place-7 A Imran Khan 55(10)
|
|||||||
17-11-2018 (BAN) 1600M Winner: KING OF THE WIND Won By: 4.5 Time: 1:37.00 |
Place-12 K Sai Kiran 56(2)
|
Place-8 P Ramesh 58.5(3)
|
Place-3 R Rayan Ahmed 52.5(4)
|
||||||||
02-11-2018 (BAN) 1400M Winner: CERISE NOIR Won By: 9.25 Time: 1:24.20 |
Place-2 B Harish 60(5)
|
Place-6 A Imran Khan 56.5(8)
|
|||||||||
06-09-2018 (MYS) 1400M Winner: KODIAC QUEEN Won By: 3.25 Time: 1:24.10 |
Place-2 T S Jodha 58.5(3)
|
Place-10 Surya P 57.5(2)
|
Place-5 A Imran Khan 60(8)
|
||||||||
10-08-2018 (BAN) 1600M Winner: PELUCHE Won By: Nose Time: 1:39.86 |
Place-6 Md Asif Khan 60(8)
|
Place-4 Vinod Shinde 53(4)
|
|||||||||
29-07-2018 (BAN) 2000M Winner: CORYBANTIC Won By: Snk Time: 2:08.00 |
Place-3 Arshad Alam 52.5(2)
|
Place-5 Vinod Shinde 53(1)
|
|||||||||
14-07-2018 (BAN) 2000.M Winner: VELOCIDAD Won By: 1.5 Time: 2:08.97 |
Place-3 Arshad Alam 60(7)
|
Place-2 T S Jodha 53.5(6)
|
Place-6 A Imran Khan 55.5(3)
|
||||||||
23-06-2018 (BAN) 1600M Winner: POSEIDON Won By: 1.5 Time: 1:37.83 |
Place-7 Neeraj Rawal 55.5(8)
|
Place-5 A Imran Khan 59(5)
|
|||||||||
10-06-2018 (BAN) 1400M Winner: LYCURGUS Won By: 4.5 Time: 1:28.26 |
Place-1 A Ramu 57(7)
|
Place-7 N Rawal 60(6)
|
|||||||||
01-06-2018 (BAN) 1600M Winner: CORYBANTIC Won By: 2.25 Time: 1:39.04 |
Place-2 Arshad Alam 52.5(10)
|
Place-5 Nazerul Alam 58(3)
|
Place-10 Bhawani Singh 57.5(9)
|
||||||||
16-03-2018 (BAN) 1600M Winner: BACK OF BEYOND Won By: 0.75 Time: 1:40.02 |
Place-1 Nazerul Alam 54.5(4)
|
Place-11 A Ashok Kumar 58.5(12)
|
|||||||||
22-02-2018 (BAN) 1800M Winner: COLD FRONTIER Won By: Neck Time: 1:51.13 |
Place-5 Arshad Alam 53.5(5)
|
Place-9 P Mani 54.5(6)
|
|||||||||
27-01-2018 (BAN) 1600M Winner: BRAVE LADY Won By: 2.75 Time: 1:38.57 |
Place-1 Arshad Alam 54(7)
|
Place-3 S John 55.5(4)
|
|||||||||
12-01-2018 (BAN) 1200M Winner: REGAL MUSIC Won By: 1 Time: 1:12.85 |
Place-11 Aqeed Waheed 54(6)
|
Place-7 Imran Chisty 57(4)
|
|||||||||
27-10-2017 (MYS) 1600M Winner: SAGRADA Won By: 3.5 Time: 1:35.86 |
Place-9 T S Jodha 59.5(12)
|
Place-8 Sai Kiran 53.5(9)
|
Place-3 J H Sunil Samson 54.5(4)
|
||||||||
12-10-2017 (MYS) 1400M Winner: SHINING MAGIC Won By: 3 Time: 1:24.99 |
Place-14 G Adarsh 55(12)
|
Place-6 Janardhan Paswan 58(8)
|
|||||||||
04-10-2017 (MYS) 2000M Winner: MASADA Won By: 1 Time: 2:06:89 |
Place-1 Suraj Narredu 54(1)
|
Place-3 Vishwanath 56(5)
|
Place-2 Y S Srinath 55(6)
|
||||||||
01-09-2017 (MYS) 1600M Winner: AMAZING REDD Won By: 2 Time: 1:37.76 |
Place-W Vishwanath 55(8)
|
Place-2 V R Jagadeesh 52.5(1)
|
|||||||||
24-06-2017 (BAN) 1600M Winner: ANGEL POWER Won By: 2.75 Time: 1:37.30 |
Place-3 Anjar Alam 54.5(1)
|
Place-6 A Ramu 56(6)
|
|||||||||
11-03-2017 (BAN) 1800M Winner: ESCALA Won By: Shd Time: 1:50.38 |
Place-6 R Rayan Ahmed 56.5(7)
|
Place-5 P Trevor 59.5(5)
|
|||||||||
11-02-2017 (BAN) 2000.M Winner: BACK OF BEYOND Won By: 0.5 Time: 2:06.25 |
Place-8 V R Jagadeesh 59(5)
|
Place-7 Suraj Narredu 56.5(3)
|
Place-1 Antony Raj S 58.5(8)
|
||||||||
27-01-2017 (BAN) 2000.M Winner: MASADA Won By: 1.25 Time: 2:06.59 |
Place-1 Arshad Alam 56.5(6)
|
Place-2 R Rayan Ahmed 58(4)
|
|||||||||
13-01-2017 (BAN) 1600M Winner: RARE RHYTHM Won By: 2 Time: 1:39.61 |
Place-1 A Imran Khan 56(5)
|
Place-2 R Manish 57.5(4)
|
|||||||||
12-08-2016 (BAN) 1600M Winner: ROYAL SCEPTRE Won By: 5.25 Time: 1:40.29 |
Place-2 Suraj Narredu 56(2)
|
Place-6 R Girish 59(6)
|
|||||||||
04-06-2016 (BAN) 1600M Winner: BACK OF BEYOND Won By: 5 Time: 1:40.53 |
Place-4 Kiran Naidu 58.5(8)
|
Place-1 S John 58(5)
|