Indiarace.com - india's first & foremost horse racing portal
Race No 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
ASHWA JOSHILA MISS CINDRELLA MISS ZACHARY GOLDEN COAST MOUNTAIN GUNNER LADY GOD'S OWN RED APPLE ASHWA SAANGA SPARKLING THEA DARING SEAHORSE DHATOORA

17-10-2019

(DEL) 1400M

Winner: MISTER STUNNER

Won By: 4.25

Time: 1:24:00

Place-10

Pawan Sharma

54.5

(2)

Place-7

S G Prasad

49

(8)

07-10-2019

(DEL) 1100M

Winner: MISTER STUNNER

Won By: 7.25

Time: 1:05.15

Place-2

S G Prasad

57.5

(4)

Place-4

R Yousaf

54

(8)

25-09-2019

(DEL) 1000M

Winner: DHATOORA

Won By: 2.5

Time: 0:59:56

Place-5

R Yousaf

52.5

(1)

Place-1

Rajinder Saini

50

(3)

17-09-2019

(DEL) 1200M

Winner: ALIZAA

Won By: NECK

Time: 1:12:98

Place-9

D Kumar

52.5

(10)

Place-2

Rajinder Saini

60

(5)

30-04-2019

(DEL) 1000M

Winner: ASHWA JOSHILA

Won By: 2

Time: 0:58.51

Place-1

D S Deora

60

(8)

Place-6

Sandeep Rajput

62

(1)

27-04-2019

(DEL) 1200M

Winner: ADORABLE

Won By: 3.25

Time: 1:12.30

Place-4

S G Prasad

54.5

(1)

Place-3

Akash Rajput

58.5

(7)

21-04-2019

(DEL) 1100M

Winner: MASTER MADRID

Won By: 1.25

Time: 1:05.86

Place-4

M B Qureshi

60

(3)

Place-

Riazuddin

51.5

(10)

Place-3

R Yousaf

52

(13)

08-04-2019

(DEL) 1000M

Winner: VENUM

Won By: 1.25

Time: 1:00.06

Place-3

D S Deora

59.5

(8)

Place-2

Akash Rajput

52

(6)

02-04-2019

(DEL) 1200M

Winner: CAPTAIN ROY

Won By: 2.5

Time: 1:12.72

Place-6

Mohan Lal

60

(1)

Place-4

R Yousaf

52.5

(7)

26-03-2019

(DEL) 1200M

Winner: MISTER BEST

Won By: 0.5

Time: 1:12.70

Place-7

Mohan Lal

60

(3)

Place-13

D Kumar

53.5

(13)

Place-9

R Rakesh

50

(5)

Place-6

Rajinder Saini

52.5

(8)

18-03-2019

(DEL) 1000M

Winner: BLUE TIGER

Won By: HEAD

Time: 0:59.69

Place-8

D Kumar

55

(1)

Place-9

R Rakesh

51.5

(8)

07-03-2019

(DEL) 1100M

Winner: DANCE OF FIRE

Won By: 2.25

Time: 1:06:57

Place-6

K Narender Kumar

57

(5)

Place-3

Rajinder Saini

56.5

(7)

28-02-2019

(DEL) 1000M

Winner: OSCAR NOMINATED

Won By: 0.5

Time: 0:59.38

Place-3

S G Prasad

57.5

(8)

Place-7

T S Jodha

51.5

(1)

26-02-2019

(DEL) 1200M

Winner: BLACK BOXER

Won By: 8.5

Time: 1:11.07

Place-13

Amandeep Singh

56.5

(3)

Place-6

S G Prasad

53

(5)

Place-10

R Rakesh

54

(9)

18-02-2019

(DEL) 1400M

Winner: SOLITARY EAGLE

Won By: 6.75

Time: 1:25.24

Place-2

S Mosin

61

(1)

Place-7

D Kumar

56.5

(3)

Place-9

Shaliyar Khan

54.5

(8)

12-02-2019

(DEL) 1100M

Winner: ASHWA SONIKA

Won By: 2.25

Time: 1:06:41

Place-9

Mohan Lal

60

(5)

Place-3

S Mosin

60

(8)

Place-W

M B Qureshi

59.5

(6)

Place-6

C Umesh

60.5

(2)

Place-12

Amandeep Singh

57

(3)

21-01-2019

(DEL) 1200M

Winner: BRAMHAPUTRI

Won By: NECK

Time: 1:13.99

Place-W

Muzammil Hashmi

59

(5)

Place-9

D Kumar

57.5

(2)

08-01-2019

(DEL) 1400M

Winner: LOVELY BOY

Won By: NECK

Time: 1:27:76

Place-11

G S Shekhawat

60

(2)

Place-10

Shaliyar Khan

56

(5)

31-12-2018

(DEL) 1000M

Winner: MISS ZACHARY

Won By: 1.75

Time: 0:59.78

Place-1

S Mosin

55

(10)

Place-4

C Umesh

55.5

(9)

Place-5

Rajinder Saini

55.5

(2)

31-12-2018

(DEL) 1000M

Winner: BIG HIT

Won By: 1

Time: 0:59.24

Place-6

D Kumar

60.5

(6)

Place-2

C Umesh

58

(9)

Place-4

Shaliyar Khan

56

(1)

27-12-2018

(DEL) 1200M

Winner: ASHWA JAGIRA

Won By: 6.5

Time: 1:12.18

Place-5

V S Gautam

61.5

(4)

Place-4

M B Qureshi

59.5

(2)

Place-W

Akash Rajput

59.5

(8)

27-12-2018

(DEL) 1200M

Winner: BREEZE

Won By: 5

Time: 1:11.16

Place-6

Jai Parkash

55.5

(3)

Place-7

R Yousaf

54.5

(4)

Place-3

Rajinder Saini

51.5

(1)

11-12-2018

(DEL) 1600M

Winner: SHENGLI

Won By: 0.75

Time: 1:38:68

Place-11

Md Habeeb

59

(4)

Place-5

Sandeep Rajput

59

(6)

Place-10

Shaliyar Khan

55

(11)

04-12-2018

(DEL) 1000M

Winner: TOP BRACKET

Won By: 1.75

Time: 1:00:38

Place-W

Md Habeeb

62

(8)

Place-3

Mohan Lal

57

(10)

Place-5

Jai Parkash

56

(3)

04-12-2018

(DEL) 1400M

Winner: SOLID WOOD

Won By: 3.5

Time: 1:24.29

Place-9

G S Shekhawat

53

(7)

Place-12

R Yousaf

53

(12)

04-12-2018

(DEL) 1000M

Winner: ATOMIC POWER

Won By: 3.25

Time: 0:59:58

Place-2

C Umesh

56.5

(2)

Place-6

Amandeep Singh

59

(4)

Place-7

T S Jodha

56

(5)

27-11-2018

(DEL) 1200M

Winner: NOBLE ONE

Won By: HEAD

Time: 1:12.32

Place-9

Amandeep Singh

60.5

(7)

Place-6

Rajinder Saini

57

(8)

Place-8

Jai Parkash

57.5

(6)

20-11-2018

(DEL) 1100M

Winner: POWERHAUS

Won By: 3.75

Time: 1:05.88

Place-3

Sameer Qureshi

61.5

(2)

Place-8

Amandeep Singh

60.5

(5)

Place-5

Mohan Lal

58.5

(3)

15-11-2018

(DEL) 1000M

Winner: SKY DANCER

Won By: 0.5

Time: 0:59:25

Place-3

S Lalit

60

(6)

Place-4

Amandeep Singh

59.5

(2)

Place-8

Md Asif Khan

58.5

(7)

06-11-2018

(DEL) 1200M

Winner: MASTER CRISTIANO

Won By: NECK

Time: 1:12.60

Place-6

Mohan Lal

59

(5)

Place-3

Rajinder Saini

58

(6)

30-10-2018

(DEL) 1100M

Winner: AUTUMN GOLD

Won By: 1.5

Time: 1:05.96

Place-W

Md Habeeb

60

(1)

Place-12

R Yousaf

58

(10)

Place-8

Rajinder Saini

52

(5)

23-10-2018

(DEL) 1100M

Winner: UNDISPUTED

Won By: 3.25

Time: 1:04:06

Place-12

Md Habeeb

52

(10)

Place-11

G S Shekhawat

54.5

(4)

05-10-2018

(DEL) 1000M

Winner: GOOD DIAMOND

Won By: 3

Time: 1:59:50

Place-4

S Mosin

53

(8)

Place-2

R Parvesh

58.5

(4)

01-10-2018

(DEL) 1100M

Winner: TOT O WHISKEY

Won By: 2

Time: 1:05.54

Place-5

Muzammil Hashmi

53

(12)

Place-6

Rajinder Saini

54

(9)

31-05-2018

(DEL) 1100 MetersM

Winner: MASTER JEFFERSON

Won By: 1.5

Time: 1:05.79

Place-11

Rajinder Saini

54.0

(9)

Place-6

Ramandeep Singh Bal

53.5

(7)

28-05-2018

(DEL) 1200MM

Winner: BLACK BOXER

Won By: NECK

Time: 1:11.53

Place-5

Ramandeep Singh Bal

59.5

(3)

Place-11

R Rakesh

53.5

(13)

Place-6

Vinay Jaiswal

53.0

(8)

Place-8

Rajinder Saini

54.5

(11)

28-05-2018

(DEL) 1100MM

Winner: SHES STRIKING

Won By: 3.5

Time: 1:04.80

Place-3

R Parvesh

56.5

(2)

Place-9

M B Qureshi

59.0

(3)

22-05-2018

(DEL) 1200M

Winner: SUPERSTAR SUPREME

Won By: SHD

Time: 1:11:59

Place-10

R Parvesh

55.5

(6)

Place-5

M Chettri

50.5

(8)

18-05-2018

(DEL) 1200 MetersM

Winner: DHATOORA

Won By: 1.25

Time: 1:12.10

Place-6

Arman Jafri

55.0

(3)

Place-3

Ramandeep Singh Bal

52.5

(4)

Place-1

Rajinder Saini

51.5

(6)

17-05-2018

(DEL) 1000 MM

Winner: GOLDEN COAST

Won By: 2.75

Time: 0:58.81

Place-1

M B Qureshi

60.0

(5)

Place-2

S G Prasad

60.0

(8)

06-05-2018

(DEL) 1200 MetersM

Winner: BE CHAMPION

Won By: 9.25

Time: 1:11.34

Place-4

Ramandeep Singh Bal

53.0

(8)

Place-6

Jai Parkash

56.0

(5)

06-05-2018

(DEL) 1200 MetersM

Winner: FLEMENCO

Won By: NECK

Time: 1:11.84

Place-7

Rajinder Saini

55.0

(3)

Place-5

S G Prasad

55.5

(1)

30-04-2018

(DEL) 1100 MM

Winner: AUTUMN GOLD

Won By: NK

Time: 1:05.51

Place-6

K Narender Kumar

59.0

(7)

Place-5

Ramandeep Singh Bal

55.0

(1)

30-04-2018

(DEL) 1200 MM

Winner: DHATOORA

Won By: 4.5

Time: 1:12.14

Place-5

Irfan Khan

56.5

(9)

Place-1

Rajinder Saini

52.0

(11)

27-04-2018

(DEL) 1100MM

Winner: BLACK SWAN

Won By: 1

Time: 1:05.59

Place-5

Vinay Jaiswal

60.0

(3)

Place-W

Akash Rajput

55.5

(1)

Place-7

M Chettri

52.0

(9)

20-04-2018

(DEL) 1200mM

Winner: GOLDEN GUINEA

Won By: 1.25

Time: 1:12:94

Place-2

J Chinoy

54.0

(6)

Place-3

Rajinder Saini

52.0

(8)

20-04-2018

(DEL) 1000mM

Winner: TOP KING

Won By: 0.5

Time: 0:58:53

Place-W

M B Qureshi

53.5

(4)

Place-6

Sandeep Rajput

59.0

(7)

Place-5

M Chettri

55.5

(1)

16-04-2018

(DEL) 1000 MetersM

Winner: GOLDEN COAST

Won By: 3.25

Time: 0:59.57

Place-11

D Kumar

54.5

(13)

Place-1

D S Deora

55.0

(2)

01-02-2018

(DEL) 1100 MetersM

Winner:

Won By:

Time:

Place-

G S Shekhawat

54.0

(11)

Place-

Muzammil Hashmi

53.0

(6)

25-01-2018

(DEL) 1000MM

Winner: AMAZING JET

Won By: 3

Time: 1:00.40

Place-W

Withdrawn

57.0

(0)

Place-5

S Lalit

60.0

(1)

02-01-2018

(DEL) 1400MM

Winner: TOP BRASS

Won By: 2.5

Time: 1:26.90

Place-W

Withdrawn

54.5

(0)

Place-3

Akash Rajput

56.5

(6)

19-12-2017

(DEL) 1000 Meters.M

Winner: STARDOM CALLING

Won By: 4.75

Time: 0:59.40

Place-10

M B Qureshi

50.0

(4)

Place-2

T S Jodha

58.5

(6)

19-12-2017

(DEL) 1100 Meters.M

Winner: MISS CINDRELLA

Won By: NK

Time: 1:05.73

Place-1

Arman Jafri

57.0

(1)

Place-7

Narain Singh

55.0

(4)

05-12-2017

(DEL) 1100 MetersM

Winner: MISS ZACHARY

Won By: NECK

Time: 1:07.43

Place-1

Ramandeep Singh Bal

58.5

(1)

Place-6

Gurpreet Singh

61.0

(10)

28-11-2017

(DEL) 1000 MetersM

Winner: MISS CINDRELLA

Won By: 1.25

Time: 0:59.16

Place-1

Md Habeeb

60.5

(13)

Place-6

Gurpreet Singh

52.5

(9)

10-11-2017

(DEL) 1000 Meters.M

Winner: ANGEL PRINCESS

Won By: 2.25

Time: 1:00.49

Place-W

Md Habeeb

60.0

(7)

Place-3

D S Deora

51.0

(4)

Place-6

Md Asif Khan

59.5

(5)

Place-4

J Chinoy

58.5

(1)

26-10-2017

(DEL) 1100 Meters.M

Winner: MISS ZACHARY

Won By: 7.75

Time: 1:05.66

Place-1

Akash Rajput

54.5

(2)

Place-2

Rajinder Saini

56.0

(8)

20-10-2017

(DEL) 1000 Meters.M

Winner: MR SINGH

Won By: 1

Time: 1:00.22

Place-3

Mohan Lal

58.0

(9)

Place-9

Md Asif Khan

59.5

(4)

Place-8

Arun Kumar

58.5

(6)

29-09-2017

(DEL) 1200 Meters.M

Winner: PUNJAB MAIL

Won By: 2

Time: 1:12.58

Place-2

T S Jodha

56.5

(14)

Place-7

Md Asif Khan

61.0

(6)

27-04-2017

(DEL) 1100 MM

Winner: NIOBRARA

Won By: 2.75

Time: 1:06.17

Place-6

Danish Ali Khan

58.0

(1)

Place-3

H S Pawar

55.0

(3)

23-04-2017

(DEL) 1200 MetersM

Winner: VIDYEESHA

Won By: 1.25

Time: 1:12.35

Place-7

D Kumar

56.5

(5)

Place-2

Dashrath Singh

59.0

(1)

18-04-2017

(DEL) 1000 MM

Winner: ANCIENT GLORY

Won By: 6.25

Time: 0:58.75

Place-7

Vinay Jaiswal

54.5

(8)

Place-6

Ranjeet Singh

55.5

(4)

Place-4

R Parvesh

57.5

(5)

10-03-2017

(DEL) 1200 MM

Winner: MISTER BEST

Won By: 3.25

Time: 1:11.62

Place-4

Sameer Qureshi

55.0

(5)

Place-3

Bhawani Singh

59.0

(2)

28-02-2017

(DEL) 1400mM

Winner: IWIS

Won By: 0.75

Time: 0:59.15

Place-3

D Kumar

53.5

(1)

Place-14

Danish Ali Khan

60.0

(7)

Place-5

Md Asif Khan

56.5

(6)

Place-9

Bhawani Singh

58.0

(12)

31-01-2017

(DEL) 1200 MM

Winner: HARDY

Won By: NK

Time: 1:13:09

Place-W

D Kumar

53.5

(1)

Place-6

M Shahid

60.0

(4)

Place-4

D S Deora

54.5

(10)

15-01-2017

(DEL) 1400MM

Winner: GODSTOUCH

Won By: 7

Time: 1:26:36

Place-4

Sameer Qureshi

53.5

(3)

Place-5

Danish Ali Khan

53.0

(7)

Place-6

T S Jodha

56.5

(13)

27-12-2016

(DEL) 1100 MM

Winner: RED APPLE

Won By: 0.75

Time: 1:04:73

Place-8

Shaliyar Khan

55.0

(4)

Place-W

A Sandesh

53.0

(6)

Place-3

T S Jodha

56.0

(2)

Place-1

D S Deora

49.0

(1)

03-11-2016

(DEL) 1600 MM

Winner:

Won By:

Time:

Place-

Sameer Qureshi

55.5

(6)

Place-

Danish Ali Khan

53.5

(5)

27-10-2016

(DEL) 1100 Metres.M

Winner: ASHWA MANJRI

Won By: 1

Time: 1:04:92

Place-6

R Parvesh

57.5

(6)

Place-2

D Kumar

55.5

(3)

11-04-2016

(DEL) 1100 MM

Winner: ASHWA PRABAL

Won By: 0.5

Time: 1:05.36

Place-2

Vinay Jaiswal

56.0

(5)

Place-W

Withdrawn

53.5

(0)

21-03-2016

(DEL) 1000 METRES.M

Winner: MASTER ZIDANE

Won By: 0.5

Time: 0:59.30

Place-5

Rajinder Saini

55.0

(7)

Place-4

K Sunny Kumar

52.5

(11)

14-03-2016

(DEL) 1000 MM

Winner: MISS CINDRELLA

Won By: NECK

Time: 1:00.26

Place-1

R Parvesh

59.5

(9)

Place-8

Syed Asgar

51.0

(3)

01-03-2016

(DEL) 1100 MM

Winner: PITBULL

Won By: 3

Time: 1:07.14

Place-4

R Parvesh

59.5

(12)

Place-12

Jai Parkash

52.5

(8)

16-02-2016

(DEL) 1200 MM

Winner: INTO MISCHIEF

Won By: 2.25

Time: 1:12.67

Place-13

Dashrath Singh

52.5

(9)

Place-5

Ranjeet Singh

49.0

(3)

12-01-2016

(DEL) 1000 METRES.M

Winner: LADY

Won By: 2

Time: 0:58:60

Place-2

R Parvesh

53.5

(7)

Place-1

T S Jodha

54.0

(9)

29-12-2015

(DEL) 1400 MM

Winner: NEW YORK

Won By: 5.5

Time: 1:23:84

Place-5

Ranjeet Singh

57.0

(9)

Place-12

Sandeep Rajput

57.0

(5)

17-02-2015

(DEL) 1000 MetresM

Winner: LADY

Won By: 4

Time: 0:59.15

Place-7

Danish Ali Khan

55.0

(5)

Place-1

Ranjeet Singh

53.5

(1)

20-01-2015

(DEL) 1100 MetresM

Winner: WHIZZ

Won By: 1.5

Time: 1:06.57

Place-W

S Amjad Khan

54.5

(11)

Place-2

Ranjeet Singh

53.0

(12)