Indiarace.com - india's first & foremost horse racing portal
Race No 1 2 3 4 5 6 7 8 9
STAR COMRADE LABURNUM SYLVESTER ADONIJAH AIRMAX POWER OF THEA SUPREME BEING PRINCIPESSA C'EST L'AMOUR

12-03-2020

(MUM) 1200M

Winner: ADAMS BEGINNING

Won By: LNK

Time: 1:12.86

Place-8

Akshay

59.5

(4)

Place-3

P S Kaviraj

51

(8)

12-03-2020

(CHE) 1200M

Winner:

Won By:

Time:

Place-

Akshay

59.5

(4)

Place-

P S Kaviraj

51

(8)

23-02-2020

(MUM) 1400M

Winner: ECLAIR

Won By: 1.25

Time: 1:25.62

Place-7

Ishwar Pardeshi

52.5

(5)

Place-4

P S Kaviraj

50.5

(4)

09-01-2020

(MUM) 1000M

Winner: ABRAXAS

Won By: 0.5

Time: 0:59:38

Place-12

Ishwar Pardeshi

56

(12)

Place-2

Dashrath Singh

59

(2)

02-01-2020

(MUM) 1400M

Winner: CLASSICUS

Won By: 2.5

Time: 1:24.46

Place-3

Nicky Mackay

57

(10)

Place-8

K Pranil

54

(7)

17-11-2019

(PUN) 1200M

Winner: QUESTINA

Won By: 0.75

Time: 1:11.06

Place-W

Shrikant Kamble

51.5

(14)

Place-5

Dashrath Singh

56

(9)

26-10-2019

(PUN) 1600M

Winner: RAINBOW TROUT

Won By: LN

Time: 1:39:50

Place-8

Santosh G

57.5

(5)

Place-9

N S Parmar

55.5

(10)

26-10-2019

(PUN) 1000M

Winner: WARRIOR CLAN

Won By: 1.25

Time: 0:58:64

Place-2

Dashrath Singh

56

(1)

Place-11

R Shelar

56

(8)

Place-3

C S Jodha

54.5

(11)

06-10-2019

(PUN) 1400M

Winner: ATHULYA

Won By: 3

Time: 1:26:19

Place-8

Amyn Merchant

53

(6)

Place-5

Aniket Karande

51.5

(3)

21-09-2019

(PUN) 1600M

Winner: AURORA AUSTRALIS

Won By: 1.5

Time: 1:39:40

Place-7

Santosh G

57

(2)

Place-3

N S Parmar

54.5

(6)

13-04-2019

(MUM) 1200M

Winner: RHAPSODY

Won By: LNK

Time: 1:12:11

Place-11

B Nikhil

55

(8)

Place-10

Sunny Chinoy

55

(1)

Place-9

J Chinoy

53.5

(3)

17-03-2019

(MUM) 1000M

Winner: DADDY'S PRIDE

Won By: NECK

Time: 1:00.18

Place-10

Kishore Kadam

55

(8)

Place-11

S A Amit

55

(6)

10-01-2019

(MUM) 1000M

Winner: MS BOSS

Won By: 1.75

Time: 0:59:19

Place-10

P S Chouhan

55

(8)

Place-7

Sunny Chinoy

53.5

(10)

18-02-2018

(MUM) 2000 MM

Winner: GOSHAWK

Won By: 2

Time: 2:03.67

Place-9

S A Amit

53.5

(5)

Place-2

David Probert

56

(10)

25-01-2018

(MUM) 1800 MM

Winner: LADY BE GOOD

Won By: 0.75

Time: 1:51.90

Place-10

Nirmal Jodha

53.5

(6)

Place-3

A Sandesh

55

(3)