India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PILATUS | PATRIOTS DAY | REGAL SHOT | ROUSSEAU | IMPERIAL HERITAGE | GOLD MAGIC | HI HO SILVER | SAFFRON FLOWER | CRISTO BOSS | PUSHPA | GRAND EYES | RUN HAPPY | WHOOPSIDAISY | |
28-11-2021 (PUN) 1400M Winner: LOVE WARRIOR Won By: 3.75 Time: 1:25.72 |
Place-13 N Nadeem 50.5(3)
|
Place-5 T S Jodha 53.5(8)
|
|||||||||||
13-11-2021 (PUN) 1400M Winner: PUSHPA Won By: Lnk Time: 1:26.80 |
Place-9 Vishal N Bunde 51.5(3)
|
Place-1 A S Peter 50(8)
|
|||||||||||
30-10-2021 (PUN) 1600M Winner: FAIRMONT Won By: 0.75 Time: 1:40.35 |
Place-9 S Mosin 54.5(6)
|
Place-11 Raghuveer Singh 49(4)
|
|||||||||||
24-01-2021 (MUM) 1600M Winner: IN CONTENTION Won By: 1.75 Time: 1:39.48 |
Place-8 P S Kaviraj 59.5(3)
|
Place-4 Amyn Merchant 53(1)
|
|||||||||||
15-01-2021 (MUM) 1400M Winner: SHAPATH Won By: Neck Time: 1:26.68 |
Place-14 Shailesh Shinde 54(10)
|
Place-4 Amyn Merchant 53(6)
|
|||||||||||
20-12-2020 (MUM) 1400M Winner: D THIRTEEN TWELVE Won By: 1.25 Time: 1:26.34 |
Place-2 Neeraj Rawal 58.5(4)
|
Place-10 Santosh G 55.5(3)
|
|||||||||||
29-11-2020 (MUM) 1600M Winner: LORITO Won By: 1.25 Time: 1:41.10 |
Place-10 S G Prasad 51(4)
|
Place-2 Amyn Merchant 52.5(3)
|
|||||||||||
05-03-2020 (MUM) 1400M Winner: NIGHTFALL Won By: Shd Time: 1:26:46 |
Place-5 S A Amit 53.5(3)
|
Place-8 Amyn Merchant 53(7)
|
Place-7 Dashrath Singh 49(8)
|
||||||||||
09-02-2020 (MUM) 1400M Winner: SO SPLENDID Won By: 1.5 Time: 1:26.72 |
Place-6 P Vinod 59(1)
|
Place-2 J Chinoy 57.5(6)
|
Place-4 Santosh G 53(4)
|
||||||||||
24-01-2020 (MUM) 1400M Winner: APRILIS Won By: 2.5 Time: 1:25:32 |
Place-2 Bhawani Singh 56.5(3)
|
Place-11 Amyn Merchant 54(4)
|
|||||||||||
16-01-2020 (MUM) 1400M Winner: SOLO MISSION Won By: 1 Time: 1:26.05 |
Place-6 Bhawani Singh 59(8)
|
Place-7 J Chinoy 58(7)
|
Place-3 S S Baria 53.5(9)
|
||||||||||
16-01-2020 (MUM) 1400M Winner: HONOURABLE EYES Won By: DHT Time: 1:25.42 |
Place-12 P S Kaviraj 60.5(8)
|
Place-4 P Vinod 54(10)
|
Place-1 Santosh G 53(1)
|
||||||||||
29-12-2019 (MUM) 1400M Winner: LION KING Won By: 1 Time: 1:24.47 |
Place-10 P S Kaviraj 59(4)
|
Place-11 S S Baria 51(9)
|
|||||||||||
27-12-2019 (MUM) 1600M Winner: D THIRTEEN TWELVE Won By: 2 Time: 1:38:27 |
Place-6 T S Jodha 58.5(3)
|
Place-3 A S Peter 56(8)
|
Place-8 Amyn Merchant 50.5(5)
|
||||||||||
15-12-2019 (MUM) 1400M Winner: ANGELS HARMONY Won By: 3.25 Time: 1:25.29 |
Place-6 A Prakash 59(5)
|
Place-2 P S Kaviraj 52.5(2)
|
|||||||||||
24-11-2019 (PUN) 1600M Winner: NOTORIETY Won By: 2.75 Time: 1:39.27 |
Place-2 Neeraj Rawal 57(11)
|
Place-7 A S Peter 56.5(10)
|
Place-11 S S Baria 50(5)
|
||||||||||
25-10-2019 (PUN) 1400M Winner: SHAPATH Won By: 5.25 Time: 1:26:06 |
Place-5 Santosh G 55(8)
|
Place-13 N Nadeem 52.5(3)
|
|||||||||||
25-10-2019 (PUN) 1400M Winner: GANDALF Won By: SN Time: 1:26:40 |
Place-10 Neeraj Rawal 60.5(2)
|
Place-5 Akshay Gaikwad 57.5(1)
|
|||||||||||
28-09-2019 (PUN) 1600M Winner: FENCING Won By: 1.25 Time: 1:42.70 |
Place-13 S A Amit 58.5(3)
|
Place-5 A Imran Khan 57(10)
|
Place-8 P Vinod 56(13)
|
Place-10 Bhawani Singh 53.5(8)
|
|||||||||
15-09-2019 (PUN) 1400M Winner: ETERNAL DANCER Won By: 1 Time: 1:27.77 |
Place-9 Santosh G 57.5(6)
|
Place-2 Amyn Merchant 55(5)
|
|||||||||||
15-09-2019 (PUN) 1400M Winner: SHE'S A TIGER Won By: Lnk Time: 1:27.20 |
Place-8 Bhawani Singh 61(10)
|
Place-3 P Vinod 55.5(7)
|
|||||||||||
31-08-2019 (PUN) 1600M Winner: DAZZLE N DAZE Won By: 2 Time: 1:39.88 |
Place-4 Santosh G 56(4)
|
Place-11 K Nazil 53(11)
|
|||||||||||
25-08-2019 (PUN) 1800M Winner: POWER OF THOR Won By: 0.5 Time: 1:55:27 |
Place-2 A Imran Khan 57.5(1)
|
Place-3 A Sandesh 58(2)
|
|||||||||||
16-08-2019 (PUN) 1600M Winner: CUPIDO Won By: 9 Time: 1:40.45 |
Place-8 Dashrath Singh 62(5)
|
Place-3 Bhawani Singh 61.5(1)
|
|||||||||||
15-08-2019 (PUN) 1400M Winner: FLYING DRAGON Won By: 1.25 Time: 1:26.30 |
Place-8 D R Shubham 57(8)
|
Place-9 A J Nilesh 53(3)
|
|||||||||||
11-08-2019 (PUN) 1600M Winner: LAMBRETTA Won By: 3.25 Time: 1:42:61 |
Place-4 S J Sunil 57.5(7)
|
Place-2 S A Amit 56.5(6)
|
|||||||||||
25-07-2019 (PUN) 1400M Winner: LOVELY THOUGHTS Won By: 5.25 Time: 1:25.75 |
Place-8 Bhawani Singh 52(8)
|
Place-12 Niranjan S Parmar 49(11)
|
|||||||||||
14-04-2019 (MUM) 1400M Winner: WILD FLOWER Won By: 5.5 Time: 1:23.73 |
Place-2 Bhawani Singh 61.5(2)
|
Place-9 S S Baria 58(8)
|
|||||||||||
14-04-2019 (MUM) 1400M Winner: ROSPOMARE Won By: 2.5 Time: 1:24:37 |
Place-6 Vishal N Bunde 57.5(12)
|
Place-2 Amyn Merchant 55(4)
|
|||||||||||
13-04-2019 (MUM) 1800M Winner: WHOOPSIDAISY Won By: Lnk Time: 1:52:23 |
Place-3 N S Parmar 55.5(5)
|
Place-1 A S Peter 49(4)
|
|||||||||||
06-04-2019 (MUM) 1400M Winner: GENTILLESSE Won By: 2.75 Time: 1:24.55 |
Place-5 Aniket Karande 56.5(5)
|
Place-7 Amyn Merchant 49.5(6)
|
|||||||||||
31-03-2019 (MUM) 1200M Winner: MERNEITH Won By: 4.5 Time: 1:12:48 |
Place-5 M Ayyar 58(5)
|
Place-3 Amyn Merchant 54.5(6)
|
|||||||||||
21-03-2019 (MUM) 1600M Winner: ARRECIFE Won By: Lnk Time: 1:38.57 |
Place-10 T S Jodha 60(13)
|
Place-13 S S Baria 56(5)
|
Place-3 A S Peter 49(12)
|
||||||||||
17-03-2019 (MUM) 1400M Winner: VIJAYA SARATHI Won By: 0.75 Time: 1:23.63 |
Place-7 Dashrath Singh 55.5(3)
|
Place-5 Vishal N Bunde 52(6)
|
|||||||||||
14-03-2019 (MUM) 1400M Winner: CORMORANT Won By: 0.5 Time: 1:24.39 |
Place-5 A Sandesh 58(4)
|
Place-9 D R Shubham 58(7)
|
Place-6 H Zeeshan 56.5(3)
|
||||||||||
07-03-2019 (MUM) 1600M Winner: FENCING Won By: 5 Time: 1:37.97 |
Place-13 S S Baria 57.5(3)
|
Place-4 A S Peter 49(13)
|
|||||||||||
10-02-2019 (MUM) 1400M Winner: SAFFRON FLOWER Won By: 1.25 Time: 1:26.45 |
Place-2 Neeraj Rawal 57.5(1)
|
Place-1 D R Shubham 54(11)
|
|||||||||||
10-02-2019 (MUM) 1400M Winner: BAKHTAWAR Won By: 0.75 Time: 1:25.51 |
Place-8 Amyn Merchant 55(1)
|
Place-3 S Zervan 56.5(9)
|
Place-14 S S Baria 58.5(14)
|
||||||||||
12-01-2019 (MUM) 1600M Winner: WESTERN FRONT Won By: 1 Time: 1:38.37 |
Place-9 S S Baria 52(2)
|
Place-7 Amyn Merchant 54(10)
|
|||||||||||
10-01-2019 (MUM) 1200M Winner: MYRCELLA Won By: 2.25 Time: 1:12:54 |
Place-4 Neeraj Rawal 58.5(11)
|
Place-11 S S Baria 60.5(7)
|
|||||||||||
30-12-2018 (MUM) 2000M Winner: ARTUS Won By: 0.75 Time: 2:03:87 |
Place-9 Leigh Roche 57(3)
|
Place-5 Neeraj Rawal 50.5(7)
|
|||||||||||
21-12-2018 (MUM) 1400M Winner: ALLEGRIA Won By: 6 Time: 1:25.24 |
Place-2 D R Shubham 54(6)
|
Place-4 Raghuveer Singh 58.5(9)
|
Place-6 Amyn Merchant 50.5(1)
|
||||||||||
25-11-2018 (MUM) 1400M Winner: KING KHALIL Won By: 1.75 Time: 1:23.29 |
Place-10 Akshay 59.5(4)
|
Place-7 Raghuveer Singh 55(7)
|
Place-5 Robbie Downey 53(8)
|
||||||||||
23-09-2018 (PUN) 1600M Winner: SHIVALIK SKIES Won By: Shd Time: 1:40:74 |
Place-3 Akshay 60(6)
|
Place-5 G Amit 53(2)
|
|||||||||||
24-08-2018 (PUN) 1600M Winner: FLEUR DE LYS Won By: 1 Time: 1:40.02 |
Place-3 A Imran Khan 56(3)
|
Place-6 S A Amit 54.5(5)
|
|||||||||||
19-08-2018 (PUN) 1600M Winner: STAR ALIGNED Won By: 3.5 Time: 1:39.26 |
Place-10 Bhawani Singh 60(10)
|
Place-4 A M Tograllu 56(3)
|
|||||||||||
27-07-2018 (PUN) 1400M Winner: AWESOME ONE Won By: 4.25 Time: 1:26.41 |
Place-6 J Chinoy 56(6)
|
Place-7 S J Sunil 54.5(3)
|
|||||||||||
20-07-2018 (PUN) 1600M Winner: ANGELS HARMONY Won By: 1.25 Time: 1:39.43 |
Place-9 C Umesh 58.5(5)
|
Place-2 N S Parmar 49(4)
|
|||||||||||
29-04-2018 (MUM) 1400M Winner: EXCELLENT Won By: 2 Time: 1:24.53 |
Place-6 N Tauseef Ahmed 55(1)
|
Place-8 S A Amit 53.5(11)
|
|||||||||||
28-04-2018 (MUM) 1600M Winner: DAZZLE N DAZE Won By: 1.75 Time: 1:40.52 |
Place-5 Hanumant Singh 58.5(7)
|
Place-2 Amyn Merchant 57.5(1)
|
|||||||||||
18-02-2018 (MUM) 1400M Winner: RICARDUS Won By: 3.5 Time: 1:26.71 |
Place-11 T S Jodha 59(10)
|
Place-2 G Amit 56.5(3)
|
|||||||||||
22-12-2017 (MUM) 1200M Winner: UNTITLED Won By: Neck Time: 1:12:72 |
Place-9 Amyn Merchant 54(9)
|
Place-8 T S Jodha 54.5(8)
|
|||||||||||
08-04-2017 (MUM) 1400M Winner: BROTHERSOFTHEWIND Won By: 0.5 Time: 1:25.17 |
Place-8 Vishal N Bunde 53.5(9)
|
Place-2 Kishore Kadam 51(1)
|
|||||||||||
11-12-2016 (MUM) 2000M Winner: MATHAIYUS Won By: 2.75 Time: 2:02.59 |
Place-2 Neeraj Rawal 53.5(6)
|
Place-8 S J Sunil 54.5(9)
|
|||||||||||
20-11-2016 (MUM) 1600M Winner: MRS PATMORE Won By: 2.5 Time: 1:39.51 |
Place-3 Neeraj Rawal 51.5(5)
|
Place-10 S Zervan 53.5(2)
|