India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOVELY BOY | GOLDEN COAST | GOOD DIAMOND | MERCI BEAUCOUP | MASTER BADAL | AMAZING INFERNO | GLENEAGLES | PONTY ROSSA | ALIZAA | |
23-11-2021 (DEL) 1200M Winner: ASHWA HAITHER Won By: 1.25 Time: 1:12.60 |
Place-3 N S Rathore 59(4)
|
Place-9 N Tauseef Ahmed 57.5(9)
|
|||||||
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: OSCAR NOMINATED Won By: 2.75 Time: 1:06.94 |
Place-10 D S Deora 58.5(9)
|
Place-13 R Parvesh 59(11)
|
Place-14 Irfan Khan 59.5(10)
|
||||||
18-02-2020 (DEL) 1200M Winner: KAFTAN Won By: 4.5 Time: 1:12.53 |
Place-3 D S Deora 56.5(1)
|
Place-6 Aqeed Waheed 59(5)
|
Place-11 Shariq Mohd 55(11)
|
||||||
11-02-2020 (DEL) 1200M Winner: PONTY ROSSA Won By: 2.25 Time: 1:14.08 |
Place-W Withdrawn 57(9)
|
Place-1 Sandeep Rajput 59(6)
|
Place-3 Shariq Mohd 55(7)
|
||||||
11-02-2020 (DEL) 1100M Winner: GOLDEN MAGIC Won By: Shd Time: 1:07.84 |
Place-10 R Parvesh 50(8)
|
Place-8 Shariq Mohd 51.5(11)
|
|||||||
31-01-2020 (DEL) 1000M Winner: SUPERSTAR SUPREME Won By: Nose Time: 1:01.23 |
Place-W Withdrawn 55(1)
|
Place-5 Sameer Khan 53(11)
|
|||||||
24-01-2020 (DEL) 1200M Winner: MIGHTY Won By: DHT Time: 1:13.59 |
Place-12 Abdul Fazal 56(8)
|
Place-10 Md Habeeb 52(3)
|
|||||||
14-01-2020 (DEL) 1600M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: 2.75 Time: 1:39.39 |
Place-12 D S Deora 53.5(12)
|
Place-11 Abdul Fazal 57.5(7)
|
|||||||
07-01-2020 (DEL) 1200M Winner: TREASURE Won By: 2.75 Time: 1:12.81 |
Place-9 Sandeep Rajput 61.5(11)
|
Place-5 Sameer Khan 59.5(1)
|
|||||||
10-12-2019 (DEL) 1100M Winner: DANGAL Won By: 3.5 Time: 1:05.32 |
Place-W S G Prasad 58(11)
|
Place-9 Shafeeq Ahmed 53.5(4)
|
|||||||
03-12-2019 (DEL) 1000M Winner: Won By: Time: |
Place- Ishwar Singh 60(9)
|
Place- Sandeep Rajput 59(11)
|
|||||||
03-12-2019 (DEL) 1600M Winner: Won By: Time: |
Place- Riazuddin 57.5(3)
|
Place- Aqeed Waheed 54(8)
|
|||||||
26-11-2019 (DEL) 1000M Winner: DANCE OF FIRE Won By: 5.25 Time: 0:58.62 |
Place-4 Khet Singh 56.5(6)
|
Place-8 R Parvesh 53.5(3)
|
|||||||
21-11-2019 (DEL) 1200M Winner: SUMMER PALACE Won By: 3.5 Time: 1:12:27 |
Place-7 Kundan Paswan 51.5(5)
|
Place-2 S G Prasad 56(4)
|
|||||||
19-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: Shd Time: 1:06:30 |
Place-12 R Parvesh 56(9)
|
Place-11 Irfan Khan 55.5(5)
|
|||||||
07-11-2019 (DEL) 1000M Winner: BIG APPLE Won By: 3.5 Time: 0:58:88 |
Place-3 S Mosin 56(2)
|
Place-6 Irfan Khan 59(4)
|
|||||||
17-10-2019 (DEL) 1000M Winner: AMAZING INFERNO Won By: Neck Time: 0:59:98 |
Place-7 G S Shekhawat 59.5(6)
|
Place-1 Sameer Qureshi 58(1)
|
|||||||
25-09-2019 (DEL) 1000M Winner: DHATOORA Won By: 2.5 Time: 0:59:56 |
Place-7 M B Qureshi 52(2)
|
Place-2 Sameer Khan 54.5(8)
|
|||||||
13-09-2019 (DEL) 1400M Winner: RESPONSIBLEFORLOVE Won By: 5.75 Time: 1:23:48 |
Place-7 H S Pawar 53.5(3)
|
Place-4 K Narender Kumar 53(7)
|
|||||||
30-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 2 Time: 0:58.51 |
Place-6 Sandeep Rajput 62(1)
|
Place-5 Akash Rajput 59(2)
|
Place-8 T S Jodha 56.5(13)
|
Place-11 R Parvesh 56.5(12)
|
Place-4 G S Shekhawat 60.5(3)
|
||||
28-04-2019 (DEL) 1100M Winner: JUNGLE WAVE Won By: 5.75 Time: 1:05.47 |
Place-5 R Parvesh 55(4)
|
Place-2 Praveen Saini 59(6)
|
Place-6 Syed Asgar 50(2)
|
||||||
21-04-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER MADRID Won By: 1.25 Time: 1:05.86 |
Place-11 Kundan Paswan 59(11)
|
Place-4 M B Qureshi 60(3)
|
Place-10 S Mosin 56(2)
|
Place-5 Praveen Saini 58.5(12)
|
|||||
08-04-2019 (DEL) 1000M Winner: MERCI BEAUCOUP Won By: 1.25 Time: 1:00.06 |
Place-3 D S Deora 59.5(8)
|
Place-1 Arman Jafri 51.5(7)
|
Place-9 Riazuddin 50(4)
|
||||||
26-03-2019 (DEL) 1200M Winner: MISTER BEST Won By: 0.5 Time: 1:12.70 |
Place-8 Amandeep Singh 58.5(1)
|
Place-11 Jai Parkash 52(7)
|
|||||||
18-03-2019 (DEL) 1200M Winner: GLOBAL TARGET Won By: Head Time: 1:13.93 |
Place-6 Sameer Khan 54.5(7)
|
Place-2 Praveen Saini 59.5(6)
|
|||||||
12-02-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA SONIKA Won By: 2.25 Time: 1:06:41 |
Place-W M B Qureshi 59.5(6)
|
Place-11 G S Shekhawat 59.5(9)
|
|||||||
08-01-2019 (DEL) 1400M Winner: LOVELY BOY Won By: Neck Time: 1:27:76 |
Place-1 M B Qureshi 60.5(8)
|
Place-11 G S Shekhawat 60(2)
|
Place-14 Narain Singh 60.5(7)
|
||||||
27-12-2018 (DEL) 1200M Winner: BREEZE Won By: 5 Time: 1:11.16 |
Place-2 M B Qureshi 59(7)
|
Place-4 S Mosin 58.5(9)
|
|||||||
11-12-2018 (DEL) 1400M Winner: LOVELY BOY Won By: 1.75 Time: 1:26.64 |
Place-1 D S Deora 59(1)
|
Place-6 Arun Kumar 57(8)
|
|||||||
04-12-2018 (DEL) 1200M Winner: LOVELY BOY Won By: Head Time: 1:12:35 |
Place-1 D S Deora 55(1)
|
Place-9 Arun Kumar 60(12)
|
|||||||
04-12-2018 (DEL) 1400M Winner: SOLID WOOD Won By: 3.5 Time: 1:24.29 |
Place-9 G S Shekhawat 53(7)
|
Place-8 Md Habeeb 53.5(8)
|
|||||||
20-11-2018 (DEL) 1600M Winner: BELLA MIA Won By: 1.25 Time: 1:38.59 |
Place-6 Gurpreet Singh 55(1)
|
Place-3 Praveen Saini 58(8)
|
|||||||
13-11-2018 (DEL) 1200M Winner: SIMBA Won By: Head Time: 1:11.78 |
Place-4 G S Shekhawat 54(8)
|
Place-5 Gurpreet Singh 54.5(3)
|
|||||||
30-10-2018 (DEL) 1400M Winner: CAPTAIN ROY Won By: 4.5 Time: 1:25.94 |
Place-9 Gurpreet Singh 58(7)
|
Place-2 Praveen Saini 53.5(4)
|
|||||||
23-10-2018 (DEL) 1600M Winner: ORGANIC GREY Won By: 1.75 Time: 1:38:69 |
Place-9 Arun Kumar 59(10)
|
Place-4 Naresh Kumar 53(7)
|
|||||||
23-10-2018 (DEL) 1100M Winner: UNDISPUTED Won By: 3.25 Time: 1:04:06 |
Place-11 G S Shekhawat 54.5(4)
|
Place-8 Gurpreet Singh 53.5(13)
|
|||||||
18-10-2018 (DEL) 1000M Winner: DARING Won By: 4 Time: 1:00.63 |
Place-4 G S Shekhawat 59(3)
|
Place-5 Naresh Kumar 54.5(6)
|
|||||||
06-02-2018 (DEL) 1400M Winner: LOVELY BOY Won By: Shd Time: 1:25:63 |
Place-1 D S Deora 51.5(8)
|
Place-8 G S Shekhawat 55.0(5)
|
|||||||
09-01-2018 (DEL) 1100M Winner: GOLDEN COAST Won By: 0.5 Time: 1:07:46 |
Place-1 G S Shekhawat 57.0(4)
|
Place-2 Akash Rajput 55.5(7)
|
|||||||
29-12-2017 (DEL) 1000M Winner: AL SAHAIL Won By: 0.5 Time: 1:07.57 |
Place-7 G S Shekhawat 58.5(13)
|
Place-W S Lalit 55.5(4)
|
|||||||
19-12-2017 (DEL) 1000M Winner: STARDOM CALLING Won By: 4.75 Time: 0:59.40 |
Place-10 M B Qureshi 50.0(4)
|
Place-8 G S Shekhawat 54.5(2)
|
|||||||
16-11-2017 (DEL) 1000M Winner: AL SAHAIL Won By: 4 1 /2 Time: 1:01.43 |
Place-6 Mohd Asif 60.0(7)
|
Place-2 Akash Rajput 54.0(8)
|
|||||||
21-02-2017 (DEL) 1000M Winner: NOBLE ONE Won By: Neck Time: 1:00.79 |
Place-4 D S Deora 50.5(11)
|
Place-10 R Parvesh 54.0(2)
|