Indiarace.com - india's first & foremost horse racing portal
Race No 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
SPIRIT OF ZION SUPREME COMMANDER INTOX NYMERIA ORLANDO BABY SQUADRON LEADER SUNDANCE LADY BLAZER WILD PASSION PARRYS CORNER

07-06-2019

(OOT) 1200M

Winner: ROSES IN MY DREAMS

Won By: 0.5

Time: 1:14.89

Place-5

Nakhat Singh

58.5

(7)

Place-3

P Sai Kumar

58.5

(3)

Place-2

C Umesh

54.5

(5)

06-06-2019

(OOT) 1400M

Winner: STAR VICTORIOUS

Won By: 2

Time: 1:27.36

Place-8

K V Baskar

54

(4)

Place-10

A Ayaz Khan

60

(2)

04-05-2019

(OOT) 1200M

Winner: GLORIOUS CHAMP

Won By: 2.25

Time: 1:13.77

Place-2

C Umesh

60

(7)

Place-3

Nakhat Singh

57.5

(8)

Place-5

S Manohar

57.5

(10)

Place-9

A Ayaz Khan

53

(6)

28-04-2019

(OOT) 1100M

Winner: RED HOT JET

Won By: 1

Time: 1:07.50

Place-4

P Sai Kumar

57.5

(2)

Place-3

Shahar Babu

55

(10)

21-04-2019

(OOT) 1000M

Winner: EMISSARY

Won By: 2.75

Time: 1:02.20

Place-5

Rajendra Singh

58.5

(6)

Place-3

S Manohar

58

(3)

Place-7

Shahar Babu

55.5

(10)

16-03-2019

(CHE) 1000M

Winner: SEVEN CRORE

Won By: 4

Time: 1:00.93

Place-3

A Imran Khan

58.5

(13)

Place-2

A Ayaz Khan

56.5

(10)

26-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: FORT ST GEORGE

Won By: 0.75

Time: 1:13.04

Place-3

Md Hesnain

59

(6)

Place-2

Nazerul Alam

55

(10)

21-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: RAFAELE

Won By: 2.5

Time: 1:14.14

Place-4

Akshay Kumar

59

(3)

Place-7

K V Baskar

53

(8)

16-02-2019

(CHE) 1400M

Winner: BAMBINO

Won By: LNK

Time: 1:26.68

Place-5

Azfar Syeed

53.5

(5)

Place-10

A Ayaz Khan

50

(7)

25-12-2018

(CHE) 1200M

Winner: RUTBEDAAR

Won By: 5.75

Time: 1:13.73

Place-3

P Ajeeth Kumar

58

(5)

Place-10

K V Baskar

52

(8)

27-11-2018

(CHE) 1400M

Winner: BE MY PRINCE

Won By: 0.75

Time: 1:29.82

Place-3

P Ajeeth Kumar

57

(5)

Place-4

Azfar Syeed

52

(7)

15-11-2018

(CHE) 1200M

Winner: RUTBEDAAR

Won By: 8.75

Time: 1:13.82

Place-5

P Ajeeth Kumar

58

(1)

Place-8

Nazerul Alam

56.5

(6)

01-11-2018

(CHE) 1200M

Winner: SPIRIT OF ZION

Won By: 3.25

Time: 1:23.28

Place-1

A Ayaz Khan

51

(12)

Place-5

Md Hesnain

60

(10)

03-06-2018

(OOT) 1400 MetresM

Winner: YOUNG DARLING

Won By: 1.25

Time: 1:27.84

Place-8

A Ayaz Khan

52.5

(7)

Place-2

Akshay Kumar

60

(1)

22-05-2018

(OOT) 1500 MetresM

Winner: INTOX

Won By: 7.25

Time: 1:34.09

Place-9

Mark J Casey

58.5

(8)

Place-1

C Umesh

56

(11)

Place-10

Tanveer Alam

51.5

(6)

19-03-2018

(CHE) 1100 MM

Winner: COUNTRY'S PACE

Won By: 2.75

Time: 1:07.76

Place-6

V R Jagadeesh

55

(2)

Place-2

C Umesh

60

(3)

15-12-2017

(CHE) 1400 MetresM

Winner: QUEEN'S GRACE

Won By: 12.5

Time: 1:26.36

Place-10

M Kalyan Singh

54

(12)

Place-4

Md Hesnain

59

(2)

16-06-2017

(OOT) 1400 MetresM

Winner: OPTIMUS COMMANDER

Won By: 15

Time: 1:27.73

Place-2

Akshay Kumar

56

(1)

Place-4

A Ayaz Khan

54.5

(4)

14-05-2017

(OOT) 1200 MetresM

Winner: ROSES IN MY DREAMS

Won By: 1.25

Time: 1:15.73

Place-3

Akshay Kumar

56

(1)

Place-7

S Stephen Raj

54.5

(4)

29-04-2017

(OOT) 1200 MetresM

Winner: COUNTRY'S KING

Won By: 3

Time: 1:14.02

Place-4

A Ayaz Khan

56

(7)

Place-3

C A Brisson

54.5

(2)

21-03-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: STAR CONVOY

Won By: 1.75

Time: 1:00.40

Place-6

A Ayaz Khan

56

(4)

Place-8

S Manohar

54.5

(10)

09-03-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: DREI BRUDER

Won By: 5.5

Time: 1:00:78

Place-6

A Ayaz Khan

56

(2)

Place-4

C A Brisson

54.5

(8)

Place-11

Prasad M

54.5

(1)

23-02-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: BEST OF LUCK

Won By: 0.5

Time: 1:00.27

Place-3

P S Chouhan

56

(12)

Place-5

C A Brisson

54.5

(9)

Place-11

Tauseef Ahmed

54.5

(7)

15-02-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: PINEWOOD

Won By: 3.25

Time: 1:02.18

Place-2

Shahar Babu

56

(2)

Place-11

R Hari Krishnan

54.5

(10)

06-01-2017

(CHE) 1200 MetresM

Winner: MEGASTHENES

Won By: 0.5

Time: 1:14.18

Place-5

Shahar Babu

56

(3)

Place-6

Shailesh Shinde

54.5

(6)