Indiarace.com - india's first & foremost horse racing portal
Race No 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REVALDO PARRYS GLORY PHOEBE BUFFAY PAPPA RICH TOWNS END BADEN BADEN PRIZED WHITE BEST OF LUCK HEAVENLY BLUE PRICE STRIKER

06-06-2019

(OOT) 1100M

Winner: SQUADRON LEADER

Won By: 7.25

Time: 1:07.80

Place-W

A Ayaz Khan

57

(9)

Place-W

K V Baskar

52

(4)

30-05-2019

(OOT) 1100M

Winner: OBERON

Won By: SHD

Time: 1:07.34

Place-6

P Ajeeth Kumar

58.5

(9)

Place-W

A Ayaz Khan

56.5

(4)

Place-7

Shahar Babu

53.5

(3)

Place-9

P K Gaddam

53.5

(7)

26-05-2019

(OOT) 1100M

Winner: OLYMPICDUEL

Won By: LNK

Time: 1:07.17

Place-4

Muzaffar Alam

58

(3)

Place-9

Altaf Hussain

59

(10)

Place-6

C P Khanal

57.5

(1)

Place-5

C A Brisson

57.5

(8)

Place-10

A Ayaz Khan

56

(4)

11-05-2019

(OOT) 1200M

Winner: DESERT KING

Won By: SNK

Time: 1:15.09

Place-4

Altaf Hussain

60.5

(6)

Place-2

P K Gaddam

57.5

(7)

Place-6

Md Farhan Alam

53.5

(10)

05-05-2019

(OOT) 1100M

Winner: RUSH MORE

Won By: 0.5

Time: 1:07.34

Place-4

Rohit Kumar

57.5

(8)

Place-8

G Naresh

55

(3)

26-02-2019

(CHE) 1000M

Winner: GREEN STRIKER

Won By: 0.75

Time: 00:59.81

Place-5

K Sai Kiran

59

(9)

Place-2

C A Brisson

58.5

(3)

Place-6

Md Asif Khan

59

(2)

26-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: FORT ST GEORGE

Won By: 0.75

Time: 1:13.04

Place-9

A Imran Khan

54.5

(3)

Place-7

C A Brisson

56.5

(14)

Place-6

G Manikandan

50

(13)

20-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: ARECA CRUISE

Won By: 2.5

Time: 1:13.17

Place-5

P Ajeeth Kumar

55.5

(7)

Place-4

P Kiran Rai

53

(2)

Place-7

A Ashhad Asbar

50

(6)

16-02-2019

(CHE) 1200M

Winner: SENTOSA

Won By: 1

Time: 1:12.40

Place-2

Md Asif Khan

60

(10)

Place-6

A M Alam

58

(6)

Place-9

C A Brisson

56.5

(11)

07-02-2019

(CHE) 1000M

Winner: ROYAL PROTOCAL

Won By: 0.5

Time: 0:59.16

Place-12

P Ajeeth Kumar

56

(2)

Place-7

C Umesh

53

(7)

06-02-2019

(CHE) 1000M

Winner: PERFECT PRINCESS

Won By: NOSE

Time: 1:00.18

Place-2

A Ayaz Khan

60.5

(10)

Place-6

Md Asif Khan

59.5

(3)

Place-3

C Umesh

59.5

(8)

Place-9

Shahar Babu

51

(9)

31-01-2019

(CHE) 1200M

Winner: ROYAL SYMPHONY

Won By: 3.25

Time: 1:13.08

Place-2

Md Asif Khan

60

(4)

Place-4

C P Khanal

60

(12)

Place-7

Irshad Alam

52.5

(7)

24-01-2019

(CHE) 1000M

Winner: CABALLO RAPIDO

Won By: 1.75

Time: 1:00.63

Place-2

Md Asif Khan

58

(2)

Place-3

A M Alam

59

(10)

Place-6

K Sai Kiran

59.5

(4)

Place-11

Irshad Alam

53

(3)

09-01-2019

(CHE) 1000M

Winner: HEAVENLY BLUE

Won By: NECK

Time: 1:01.52

Place-3

Ranjeet Singh

60

(6)

Place-1

C A Brisson

55

(3)

02-01-2019

(CHE) 1200M

Winner: HIGHLAND LIGHT

Won By: 2

Time: 1:15.07

Place-6

Kishore Kadam

60

(1)

Place-5

Irshad Alam

53

(7)

01-01-2019

(CHE) 1200M

Winner: FORT ST GEORGE

Won By: 6.75

Time: 1:13.71

Place-4

C Umesh

57

(8)

Place-8

R Hari Krishnan

57.5

(11)

22-12-2018

(CHE) 1000M

Winner: OBSESSION

Won By: 3

Time: 0:59.84

Place-5

Md Hesnain

57.5

(2)

Place-7

Kishore Kadam

60

(8)

22-12-2018

(CHE) 1200M

Winner: BRANKA

Won By: 7.25

Time: 1:13.82

Place-2

A Ayaz Khan

53.5

(12)

Place-3

Altaf Hussain

52.5

(4)

12-12-2018

(CHE) 1200M

Winner: STAR GLITTER

Won By: 1.25

Time: 1:16.16

Place-3

Altaf Hussain

58.5

(2)

Place-10

K V Baskar

60

(1)

27-11-2018

(CHE) 1000M

Winner: WELCOME BABY

Won By: 5

Time: 1:00.91

Place-3

Ranjeet Singh

57.5

(3)

Place-9

Shahar Babu

55

(7)

27-11-2018

(CHE) 1000M

Winner: ROYAL PRESTIGE

Won By: 3

Time: 1:00.86

Place-7

J Ayaz Ahmed

60.5

(7)

Place-12

K V Baskar

53.5

(13)

01-11-2018

(CHE) 1200M

Winner: ILLUMINATE

Won By: 2.25

Time: 1:21.28

Place-8

R Vaibhav

55.5

(6)

Place-5

A Ashhad Asbar

54

(8)

29-05-2018

(OOT) 1200M

Winner: BADEN BADEN

Won By: 4

Time: 1:17.60

Place-1

C A Brisson

56

(4)

Place-9

K V Baskar

56

(6)

29-05-2018

(OOT) 1200M

Winner: DRUID'S BREW

Won By: 1

Time: 1:16.17

Place-8

Kishore Kadam

56

(6)

17-05-2018

(OOT) 1300MM

Winner: TEXAS ROSE

Won By: 3.5

Time: 1:23.39

Place-8

R Vaibhav

56

(8)

Place-7

A Ashhad Asbar

54.5

(1)

19-03-2018

(CHE) 1200 MM

Winner: LADY LOVE

Won By: 1.75

Time: 1:14.93

Place-7

Md Hesnain

56

(3)

Place-6

Janardhan Paswan

54.5

(12)

12-03-2018

(CHE) 1000MM

Winner: QUEEN OF VENICE

Won By: 2

Time: 1:01.09

Place-9

Janardhan Paswan

56

(13)

Place-7

Nakhat Singh

56

(5)

11-03-2018

(CHE) 1100 MetresM

Winner: POWDER PUFF

Won By: 7

Time: 1:05.46

Place-2

R Vaibhav

57

(9)

Place-8

A Ayaz Khan

51

(10)

Place-5

Janardhan Paswan

56.5

(4)

27-02-2018

(CHE) 1200 MetresM

Winner: SUNDANCE

Won By: SHD

Time: 1:14.06

Place-7

Saddam Hussain

54.5

(4)

Place-11

A Ayaz Khan

56

(6)

14-02-2018

(CHE) 1000 MetresM

Winner: PEARL NECKLACE

Won By: 2.5

Time: 1:0.04

Place-5

C Umesh

56

(6)

Place-2

Tanveer Alam

54

(4)

19-01-2018

(CHE) 1000 MetresM

Winner: POWDER PUFF

Won By: 2.75

Time: 0:59.83

Place-4

A Ramu

50

(3)

Place-8

Saddam Hussain

56.5

(6)

22-05-2017

(OOT) 1200 MetresM

Winner: LADY ELISE

Won By: 1.75

Time: 1:15.38

Place-6

A Ayaz Khan

53

(7)

Place-3

A Imran Khan

53

(3)

14-05-2017

(OOT) 1200 MetresM

Winner: PARRYS GLORY

Won By: 2

Time: 1:15.45

Place-1

A Ayaz Khan

54.5

(11)

Place-12

Tanveer Alam

56

(10)

21-03-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: STAR CONVOY

Won By: 1.75

Time: 1:00.40

Place-5

Nitin Singh

54.5

(3)

Place-10

Tanveer Alam

56

(11)

09-03-2017

(CHE) 1000 MetresM

Winner: ROSE WOOD

Won By: 3.5

Time: 0:59.30

Place-7

A Ayaz Khan

54.5

(3)

Place-4

Nitin Singh

54.5

(5)