India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ACADEMUS | ZINFANDELLE | SUPER SUPREME | ROSE WOOD | EMBASSY | MY KINGDOM | RUTBEDAAR | GLORIOUS FIRE | CROWN OF STARS | ROYAL PROTOCAL | |
25-02-2021 (CHE) 1200M Winner: WAKEFUL Won By: 3.25 Time: 1:11.84 |
Place-2 M Bhaskar 58.5(4)
|
Place-13 Nazerul Alam 57.5(14)
|
||||||||
28-01-2021 (CHE) 1000M Winner: PRETTY GAL Won By: 2.5 Time: 0:59.05 |
Place-7 S Zervan 59(9)
|
Place-5 Azfar Syeed 53.5(1)
|
||||||||
21-01-2021 (CHE) 1200M Winner: CROWN OF STARS Won By: Head Time: 1:14.09 |
Place-1 S Zervan 58.5(9)
|
Place-9 C A Brisson 58(10)
|
||||||||
14-01-2021 (CHE) 1000M Winner: ABIRA Won By: 2.25 Time: 0:58.77 |
Place-11 Arshad Alam 55(10)
|
Place-13 A M Alam 51.5(5)
|
||||||||
17-12-2020 (CHE) 1200M Winner: NEVER AGAIN Won By: 1 Time: 1:13.43 |
Place-4 P S Chouhan 54.5(5)
|
Place-12 A M Alam 51(4)
|
||||||||
15-12-2020 (CHE) 1000M Winner: THOMAS HARDY Won By: 1.25 Time: 0:59.72 |
Place-4 B Nikhil 58(3)
|
Place-2 Akshay Kumar 56.5(6)
|
||||||||
23-02-2020 (CHE) 1200M Winner: QUEEN OF VENICE Won By: 3.75 Time: 1:11.22 |
Place-7 Antony Raj S 60(1)
|
Place-8 S John 58(3)
|
||||||||
07-02-2020 (CHE) 1200M Winner: GLORIOUS FIRE Won By: 1.25 Time: 1:11.17 |
Place-6 Azfar Syeed 57(6)
|
Place-1 Yash Narredu 59.5(11)
|
Place-4 Y S Srinath 59.5(4)
|
|||||||
22-01-2020 (CHE) 1200M Winner: BALLER Won By: 2.25 Time: 1:10.93 |
Place-8 Azfar Syeed 60(6)
|
Place-10 S Kabdhar 60(1)
|
||||||||
15-01-2020 (CHE) 1200M Winner: RUTBEDAAR Won By: 1.25 Time: 1:11.41 |
Place-1 S Zervan 56(8)
|
Place-6 Antony Raj S 53.5(6)
|
||||||||
02-01-2020 (CHE) 1200M Winner: SENTOSA Won By: 1.25 Time: 1:13.82 |
Place-7 P Sai Kumar 55.5(5)
|
Place-4 Shamaz Shareef 59(1)
|
Place-8 A Ashhad Asbar 57(8)
|
|||||||
19-12-2019 (CHE) 1400M Winner: SMASHING APPROACH Won By: Lnk Time: 1:25.61 |
Place-5 M Bhaskar 58.5(7)
|
Place-6 B R Kumar 59(5)
|
||||||||
28-11-2019 (CHE) 1200M Winner: PRETTY GAL Won By: 1.25 Time: 1:14.47 |
Place-6 A Ayaz Khan 52(9)
|
Place-5 Yash Narredu 55.5(7)
|
Place-4 Nazerul Alam 53.5(8)
|
|||||||
22-11-2019 (CHE) 1200M Winner: WAKANDA Won By: 4.75 Time: 1:15.18 |
Place-6 A M Alam 57.5(3)
|
Place-3 Akshay Kumar 60(6)
|
||||||||
03-11-2019 (CHE) 1400M Winner: NEW MOON Won By: 1 Time: 1:25:56 |
Place-9 Shahar Babu 53.5(11)
|
Place-8 C A Brisson 54(3)
|
||||||||
26-10-2019 (CHE) 1200M Winner: CROWN OF STARS Won By: 3.75 Time: 1:15.33 |
Place-8 Shamaz Shareef 61.5(6)
|
Place-1 Nazerul Alam 60(4)
|
||||||||
25-10-2019 (CHE) 1200M Winner: CHENNAI CHAKRAM Won By: 0.75 Time: 1:12.44 |
Place-7 S Kabdhar 60(7)
|
Place-6 A Ayaz Khan 53(10)
|
Place-3 Nakhat Singh 53(5)
|
Place-2 V R Jagadeesh 53.5(9)
|
||||||
18-10-2019 (CHE) 1200M Winner: APALIS Won By: 9 Time: 1:12.19 |
Place-9 C A Brisson 61.5(4)
|
Place-4 Shahar Babu 54(3)
|
Place-12 Nakhat Singh 51(9)
|
|||||||
07-06-2019 (OOT) 1200M Winner: EMBASSY Won By: 1.5 Time: 1:13.14 |
Place-10 Muzaffar Alam 56(7)
|
Place-6 Shahar Babu 57.5(10)
|
Place-1 Nakhat Singh 60(1)
|
Place-7 Md Farhan Alam 54.5(8)
|
||||||
31-05-2019 (OOT) 1300M Winner: SHAMWARI Won By: Snk Time: 1:19.83 |
Place-2 C A Brisson 60(2)
|
Place-7 A Ayaz Khan 51(7)
|
||||||||
31-05-2019 (OOT) 1300M Winner: EMBASSY Won By: 1.75 Time: 1:19.63 |
Place-6 A Ayaz Khan 53(6)
|
Place-8 Rajendra Singh 53.5(3)
|
Place-1 Nakhat Singh 51.5(2)
|
Place-W P Sai Kumar 51.5(8)
|
||||||
26-05-2019 (OOT) 1100M Winner: KINGSTON HEATH Won By: 0.75 Time: 1:06.63 |
Place-8 Altaf Hussain 57(2)
|
Place-6 P K Gaddam 55.5(4)
|
Place-10 C A Brisson 54(9)
|
|||||||
11-05-2019 (OOT) 1200M Winner: ROYAL PRESTIGE Won By: 1 Time: 1:12.80 |
Place-11 Azfar Syeed 55.5(4)
|
Place-8 P Ajeeth Kumar 55(3)
|
Place-7 Nakhat Singh 52(11)
|
|||||||
28-04-2019 (OOT) 1200M Winner: PEARL NECKLACE Won By: Head Time: 1:12.68 |
Place-6 Nakhat Singh 57.5(9)
|
Place-5 C Umesh 55(2)
|
Place-8 Azfar Syeed 53.5(6)
|
|||||||
27-04-2019 (OOT) 1400M Winner: DREI BRUDER Won By: 5 Time: 1:25.41 |
Place-2 M Bhaskar 52(7)
|
Place-8 Md Hesnain 53.5(3)
|
||||||||
21-04-2019 (OOT) 1400M Winner: OPTIMUS COMMANDER Won By: 5.5 Time: 1:27.17 |
Place-5 Altaf Hussain 61.5(10)
|
Place-9 Kishore Kadam 54(1)
|
||||||||
21-04-2019 (OOT) 1000M Winner: EMBASSY Won By: 2.75 Time: 1:00.95 |
Place-1 Nakhat Singh 56.5(1)
|
Place-3 C P Khanal 60(10)
|
||||||||
15-04-2019 (OOT) 1100M Winner: FAST CAR Won By: 0.5 Time: 1:06.45 |
Place-5 Nakhat Singh 57(7)
|
Place-4 M Bhaskar 52(9)
|
Place-9 Mukesh Kumar 53.5(4)
|
Place-7 Kishore Kadam 54(6)
|
||||||
14-04-2019 (OOT) 1200M Winner: ROYAL PROTOCAL Won By: 2.25 Time: 1:12.70 |
Place-4 Nakhat Singh 57(8)
|
Place-1 C P Khanal 55.5(6)
|
||||||||
17-03-2019 (CHE) 1200M Winner: STAR RANKING Won By: 1.75 Time: 1:12:67 |
Place-2 C A Brisson 54.5(8)
|
Place-4 P P Dhebe 56.5(7)
|
||||||||
16-03-2019 (CHE) 1200M Winner: STAR BARON Won By: Head Time: 1:12.16 |
Place-5 Altaf Hussain 57.5(7)
|
Place-2 Arshad Alam 50(9)
|
||||||||
21-02-2019 (CHE) 1200M Winner: GLORIOUS FIRE Won By: 0.75 Time: 1:13:.9 |
Place-1 Suraj Narredu 60(3)
|
Place-4 Akshay Kumar 58.5(6)
|
||||||||
20-02-2019 (CHE) 1200M Winner: GOOD FORTUNE Won By: 2 Time: 1:12.02 |
Place-3 A Imran Khan 56(10)
|
Place-4 Ryan Marshall 56(8)
|
||||||||
15-02-2019 (CHE) 1200M Winner: ROYAL BLACK Won By: 0.5 Time: 1:11:41 |
Place-3 Azfar Syeed 59(1)
|
Place-7 Md Farhan Alam 53(8)
|
||||||||
07-02-2019 (CHE) 1000M Winner: ROYAL PROTOCAL Won By: 0.5 Time: 0:59.16 |
Place-5 A M Alam 62(6)
|
Place-1 Akshay Kumar 55.5(3)
|
||||||||
07-02-2019 (CHE) 1400M Winner: SEMELE Won By: 0.75 Time: 1:25.60 |
Place-12 Md Farhan Alam 51(3)
|
Place-8 P Trevor 55(6)
|
||||||||
31-01-2019 (CHE) 1000M Winner: POWDER PUFF Won By: 0.5 Time: 00:58.74 |
Place-8 A Imran Khan 57.5(11)
|
Place-5 Yash Narredu 56.5(5)
|
Place-9 Md Farhan Alam 51.5(3)
|
Place-10 P Trevor 57.5(7)
|
||||||
02-01-2019 (CHE) 1200M Winner: STAR TWIST Won By: 1.75 Time: 1:13.23 |
Place-9 Azfar Syeed 58.5(6)
|
Place-2 C Umesh 55(8)
|
||||||||
07-12-2018 (CHE) 1200M Winner: STAR BARON Won By: 11 Time: 1:12.98 |
Place-2 Azfar Syeed 58.5(4)
|
Place-9 S Kabdhar 60.5(5)
|
||||||||
22-11-2018 (CHE) 1200M Winner: SUPER SUPREME Won By: 9.25 Time: 1:20.74 |
Place-1 Azfar Syeed 51.5(2)
|
Place-2 K Lakhan 56(9)
|
||||||||
14-11-2018 (CHE) 1000M Winner: POWDER PUFF Won By: 2 Time: 00:59.53 |
Place-6 J Chinoy 57.5(12)
|
Place-5 Noorshed Alam 59.5(2)
|
||||||||
14-11-2018 (CHE) 1200M Winner: CINERARIA Won By: 1 Time: 1:13.79 |
Place-2 R Vaibhav 58(5)
|
Place-3 C A Brisson 55.5(4)
|
||||||||
26-10-2018 (CHE) 1000M Winner: SHAMWARI Won By: 0.75 Time: 1:00.84 |
Place-3 Tanveer Alam 59(9)
|
Place-4 R Vaibhav 56(14)
|
Place-11 Md Hesnain 54.5(1)
|
Place-8 S Kabdhar 61(10)
|
||||||
19-10-2018 (CHE) 1000M Winner: SUPER SUPREME Won By: 0.5 Time: 1:05.86 |
Place-1 Md Hesnain 55.5(10)
|
Place-3 Akshay Kumar 55(7)
|
||||||||
06-06-2018 (OOT) 1200M Winner: GOLDBERG Won By: 1 Time: 1:13:27 |
Place-4 Akshay Kumar 57(3)
|
Place-5 A Ashhad Asbar 50.5(8)
|
Place-2 Noorshed Alam 50.5(11)
|
|||||||
18-05-2018 (OOT) 1200M Winner: FREE SPEECH Won By: 1 Time: 1:14.29 |
Place-2 C Umesh 58.5(6)
|
Place-9 C A Brisson 57(7)
|
||||||||
19-03-2018 (CHE) 1200M Winner: QUEEN OF CLUBS Won By: Lnk Time: 1:12.88 |
Place-2 Altaf Hussain 60(3)
|
Place-4 C P Khanal 56.5(1)
|
||||||||
27-02-2018 (CHE) 1400M Winner: QUEEN'S GRACE Won By: 2 Time: 1:25.99 |
Place-4 Irvan Singh 60(11)
|
Place-7 C A Brisson 60(8)
|
||||||||
17-02-2018 (CHE) 1200M Winner: EXCELERATE Won By: Shd Time: 1:11.80 |
Place-4 C Umesh 57(5)
|
Place-5 Akshay Kumar 54(2)
|
||||||||
08-02-2018 (CHE) 1000M Winner: SILK BABY Won By: 1.5 Time: 0:59.34 |
Place-5 J Chinoy 60(5)
|
Place-2 C Umesh 57(8)
|
||||||||
31-01-2018 (CHE) 1400M Winner: KNIGHT OF KE Won By: 2 Time: 1:23.55 |
Place-2 Akshay Kumar 50.5(2)
|
Place-5 S S Azad 50(3)
|
||||||||
21-12-2017 (CHE) 1200M Winner: NEW CROWN Won By: 1 Time: 1:13.68 |
Place-2 Noorshed Alam 53(9)
|
Place-9 Akshay Kumar 53.5(7)
|
||||||||
08-12-2017 (CHE) 1200M Winner: THE CHAMP Won By: 0.75 Time: 1:11.49 |
Place-12 S S Azad 50(10)
|
Place-6 Zulquar Nain 50(4)
|
||||||||
22-11-2017 (CHE) 1600M Winner: GLORIOUS HYMN Won By: 2.25 Time: 1:39.38 |
Place-12 S S Azad 53(8)
|
Place-4 Noorshed Alam 53.5(3)
|
||||||||
30-04-2017 (OOT) 1300M Winner: ACADEMUS Won By: Lnk Time: 1:18.16 |
Place-1 C Umesh 53.5(3)
|
Place-3 Noorshed Alam 51.5(6)
|
||||||||
14-04-2017 (OOT) 1200M Winner: CHIEF OF COMMAND Won By: 1.25 Time: 1:12.56 |
Place-6 P M Bopanna 53(3)
|
Place-8 Md Hesnain 57.5(5)
|