India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ROYAL FEELINGS | SULTAN PHEROZE | SARO SUPERFAST | BEAUTY OF THE TURF | BOSSINOVA | MEDOVIK | SABIHAA | STERN MAIDEN | BE MY STAR | TRENDING PRINCESS | |
23-02-2024 (CHE) 1400M Winner: CLOUD JUMPER Won By: 1.25 Time: 1:27.46 |
Place-10 G Manikandan 55(9)
|
Place-9 Koshi Kumar 59(5)
|
||||||||
21-01-2024 (CHE) 1400M Winner: GANTON Won By: 1.25 Time: 1:26.67 |
Place-7 L Alex Rozario 57.5(7)
|
Place-5 A Ashhad Asbar 61(6)
|
||||||||
01-01-2024 (CHE) 1400M Winner: ANNEXED Won By: 3.75 Time: 1:27.63 |
Place-8 Inayat 57.5(9)
|
Place-3 Siddaraju P 59.5(2)
|
||||||||
20-05-2023 (OOT) 1300M Winner: LADY ROYAL Won By: 4.5 Time: 1:23.37 |
Place-4 A Ayaz Khan 55.5(9)
|
Place-2 Md Farhan Alam 55.5(6)
|
||||||||
17-02-2023 (CHE) 1400M Winner: BEAUTY OF THE TURF Won By: 1.75 Time: 1:28.40 |
Place-1 Mukesh Kumar 58(2)
|
Place-12 Inayat 58(12)
|
||||||||
20-09-2022 (OOT) 1400M Winner: RAYS OF SUN Won By: Nose Time: 1:26.96 |
Place-3 Angad 57.5(3)
|
Place-9 Md Farhan Alam 51.5(8)
|
||||||||
24-04-2022 (OOT) 1300M Winner: DEMESTHENES Won By: 1 Time: 1:23.90 |
Place-5 A Ayaz Khan 52.5(3)
|
Place-3 P S Kaviraj 59(4)
|
||||||||
03-02-2022 (CHE) 1400M Winner: BEAUTY OF THE TURF Won By: 0.75 Time: 1:28.30 |
Place-1 M S Deora 57.5(4)
|
Place-4 A M Alam 59.5(5)
|
||||||||
30-04-2021 (OOT) 1300M Winner: MAJESTIC CHARMER Won By: 0.75 Time: 1:23.65 |
Place-10 Indrajeet Kumar 56(8)
|
Place-5 Muzaffar Alam 52.5(6)
|
||||||||
05-03-2021 (CHE) 1200M Winner: TRENDING PRINCESS Won By: Head Time: 1:12.72 |
Place-11 Azfar Syeed 56(9)
|
Place-12 Nakhat Singh 55.5(7)
|
Place-1 Nazar Alam 56.5(12)
|
|||||||
11-02-2021 (CHE) 1200M Winner: BREAK THE SILENCE Won By: 2.75 Time: 1:13.73 |
Place-7 Shahar Babu 58(1)
|
Place-12 Shamaz Shareef 50(2)
|
||||||||
10-02-2021 (CHE) 1200M Winner: PACIFIC Won By: 1.5 Time: 1:13.60 |
Place-7 Nakhat Singh 54(9)
|
Place-4 A M Alam 56.5(8)
|
||||||||
08-03-2020 (CHE) 1400M Winner: ACTIVE Won By: 4 Time: 1:29.01 |
Place-W Withdrawn 62.5(7)
|
Place-4 Azfar Syeed 57(1)
|
||||||||
14-02-2020 (CHE) 1200M Winner: BOSSINOVA Won By: 3.5 Time: 1:12.56 |
Place-1 C Umesh 59.5(7)
|
Place-4 Md Asif Khan 57(11)
|
Place-12 B Nikhil 56.5(9)
|
|||||||
13-02-2020 (CHE) 1400M Winner: SHIELD MAIDEN Won By: 1.25 Time: 1:26.26 |
Place-3 Nakhat Singh 58(1)
|
Place-7 B Nikhil 59.5(10)
|
||||||||
29-01-2020 (CHE) 1000M Winner: STERN MAIDEN Won By: 1.25 Time: 1:00.02 |
Place-1 Iltaf Hussain 60(7)
|
Place-6 B Nikhil 56.5(1)
|
||||||||
29-01-2020 (CHE) 1600M Winner: DEMERARA Won By: 0.75 Time: 1:38.14 |
Place-2 Yash Narredu 56.5(1)
|
Place-5 Nakhat Singh 60(3)
|
||||||||
22-01-2020 (CHE) 1000M Winner: IN TO THE LIGHT Won By: 2.25 Time: 0.59.18 |
Place-5 Indrajeet Kumar 53.5(5)
|
Place-9 Janardhan Paswan 52.5(7)
|
||||||||
29-11-2019 (CHE) 1400M Winner: ROYAL FEELINGS Won By: 7 Time: 1:32.17 |
Place-1 Akshay Kumar 54(10)
|
Place-2 Nakhat Singh 58(12)
|
||||||||
09-11-2019 (CHE) 1400M Winner: BEAUTY OF THE TURF Won By: Head Time: 1:28.71 |
Place-2 C Umesh 58.5(2)
|
Place-1 Akshay Kumar 60(8)
|
||||||||
18-10-2019 (CHE) 1200M Winner: FIAT JUSTITIA Won By: 1 Time: 1:15.99 |
Place-W Withdrawn 59(4)
|
Place-8 K V Baskar 60(10)
|
||||||||
14-06-2019 (OOT) 1200M Winner: LADY RHINO Won By: 0.75 Time: 1:15.89 |
Place-7 Nakhat Singh 56(2)
|
Place-5 Irshad Alam 54.5(3)
|
||||||||
14-06-2019 (OOT) 1200M Winner: VINTAGE BRUT Won By: 3 Time: 1:14.65 |
Place-W Withdrawn 56(3)
|
Place-3 Shahar Babu 54.5(6)
|
Place-7 C Umesh 54.5(11)
|
|||||||
13-06-2019 (OOT) 1300M Winner: TRENDING PRINCESS Won By: 3 Time: 1:23.32 |
Place-6 Muzaffar Alam 60(7)
|
Place-1 Saddam Hussain 58.5(3)
|
||||||||
26-05-2019 (OOT) 1100M Winner: DAIYAMONDO Won By: 1.25 Time: 1:08.70 |
Place-4 Nakhat Singh 54.5(7)
|
Place-6 A Ayaz Khan 54.5(5)
|
||||||||
26-05-2019 (OOT) 1100M Winner: PRICELESS TREASURE Won By: 1.5 Time: 1:08.42 |
Place-4 A Ayaz Khan 54.5(6)
|
Place-9 Azad Alam 54.5(9)
|
||||||||
05-05-2019 (OOT) 1100M Winner: ARASHIYAMA Won By: Shd Time: 1:09.11 |
Place-3 Shahar Babu 54.5(3)
|
Place-10 K V Baskar 54.5(7)
|
||||||||
28-04-2019 (OOT) 1100M Winner: STAR GUITAR Won By: 2 Time: 1:07.47 |
Place-2 R Shelar 56(5)
|
Place-10 Md Asif Khan 54.5(7)
|
||||||||
10-03-2019 (CHE) 1200M Winner: FUN LOVER Won By: 1.25 Time: 1:12.63 |
Place-10 Janardhan Paswan 56(4)
|
Place-13 A Ayaz Khan 54.5(8)
|
||||||||
16-02-2019 (CHE) 1200M Winner: TOWNS END Won By: 1.75 Time: 1:12.84 |
Place-6 P Trevor 56(1)
|
Place-10 A Ayaz Khan 54.5(5)
|
||||||||
07-02-2019 (CHE) 1400M Winner: RIVERS OF BABYLON Won By: 3 Time: 1:26.28 |
Place-11 Shahar Babu 56(3)
|
Place-5 Nazerul Alam 54.5(6)
|
||||||||
06-02-2019 (CHE) 1200M Winner: OBERON Won By: 1 Time: 1:12.29 |
Place-10 Md Hesnain 56(7)
|
Place-W Withdrawn 54.5()
|
||||||||
25-12-2018 (CHE) 1200M Winner: GLORIOUS DESTINY Won By: 8.25 Time: 1:13.57 |
Place-9 Kishore Kadam 54.5(4)
|
Place-7 Janardhan Paswan 54.5(5)
|
||||||||
12-12-2018 (CHE) 1000M Winner: NORELAA Won By: 2.75 Time: 1:00.99 |
Place-5 Shahar Babu 56(9)
|
Place-8 Janardhan Paswan 54.5(10)
|
Place-7 Zulquar Nain 54.5(3)
|
|||||||
19-10-2018 (CHE) 1000M Winner: DEMERARA Won By: 2 Time: 1:06.61 |
Place-8 P K Gaddam 54.5(7)
|
Place-6 Zulquar Nain 54.5(1)
|