India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MINT | ON HER OWN | TURF LEGEND | BRABOURNE | LEAP OF FAITH | LUCKY PINEAPPLE | WONDER STORY | SIDDHANI | MAKINO | |
15-02-2021 (MYS) 1400M Winner: SEGERA Won By: 2.5 Time: 1:22.26 |
Place-10 A Imran Khan 55.5(6)
|
Place-12 Shamaz Shareef 50(12)
|
|||||||
08-02-2021 (MYS) 1200M Winner: SEGERA Won By: 8.75 Time: 1:09.98 |
Place-6 N B Kuldeep 64(3)
|
Place-5 A Imran Khan 57.5(2)
|
|||||||
08-12-2020 (MYS) 1200M Winner: GOLD FIELD Won By: 5.25 Time: 1:10.44 |
Place-5 Sameer Qureshi 64(1)
|
Place-2 Arshad Alam 56(7)
|
|||||||
02-12-2020 (MYS) 1400M Winner: TREMENDOUS Won By: 1 Time: 1:23.93 |
Place-6 A Imran Khan 58.5(10)
|
Place-12 R Shelar 55(6)
|
|||||||
11-11-2020 (MYS) 1200M Winner: TURF LEGEND Won By: 1.75 Time: 1:11.21 |
Place-1 Arshad Alam 55(11)
|
Place-8 Nazar Alam 55(8)
|
|||||||
29-02-2020 (MYS) 1200M Winner: RAPUNZEL Won By: Head Time: 1:09.79 |
Place-15 K Nazil 57(1)
|
Place-3 A Imran Khan 58(15)
|
|||||||
05-02-2020 (MYS) 1200M Winner: WONDER STORY Won By: Neck Time: 1:10.63 |
Place-1 H M Akshay 61.5(10)
|
Place-3 S R Santosh Kumar 59(4)
|
|||||||
29-01-2020 (MYS) 1400M Winner: SEA LAGOON Won By: Nose Time: 1:23.31 |
Place-4 R Ajay Kumar 56(3)
|
Place-10 Sameer Qureshi 58(2)
|
|||||||
22-01-2020 (MYS) 1200M Winner: WONDER STORY Won By: 3.5 Time: 1:10.73 |
Place-1 P S Chouhan 56(8)
|
Place-3 M Ayyar 56(4)
|
|||||||
25-12-2019 (MYS) 1200M Winner: EL TYCOON Won By: 1.5 Time: 1:12.56 |
Place-6 T S Jodha 53(2)
|
Place-5 S R Santosh Kumar 62(7)
|
|||||||
25-12-2019 (MYS) 1400M Winner: BRABOURNE Won By: 1 Time: 1:25.02 |
Place-1 P Kiran Rai 62.5(6)
|
Place-2 Surya P 53(3)
|
|||||||
11-12-2019 (MYS) 1400M Winner: BAKHTAWAR Won By: 1.75 Time: 1:23.53 |
Place-8 S Imran 62.5(10)
|
Place-4 P Kiran Rai 58(12)
|
|||||||
11-12-2019 (MYS) 1200M Winner: CANTABRIA Won By: 6.5 Time: 1:10:40 |
Place-7 V R Jagadeesh 50(12)
|
Place-3 G Adarsh 53(7)
|
|||||||
04-12-2019 (MYS) 1200M Winner: TURF LEGEND Won By: 0.5 Time: 1:10.76 |
Place-1 Nikhil Naidu 51.5(5)
|
Place-8 Mukesh Kumar 52.5(1)
|
|||||||
27-11-2019 (MYS) 1400M Winner: GOOD EARTH Won By: 1 Time: 1:24.09 |
Place-4 M Madhu Babu 62(11)
|
Place-7 R N Darshan 53(4)
|
|||||||
13-11-2019 (MYS) 1200M Winner: CYCLONE Won By: 1.75 Time: 1:11.05 |
Place-3 K Sai Kiran 57.5(9)
|
Place-10 H M Akshay 52(12)
|
|||||||
30-10-2019 (MYS) 1600M Winner: ALL IN Won By: 4.25 Time: 1:36:50 |
Place-2 P Kiran Rai 61.5(4)
|
Place-3 Janardhan Paswan 54(5)
|
|||||||
03-10-2019 (MYS) 1200M Winner: MURCILAGO Won By: 1 Time: 1:12.28 |
Place-10 Shivnath Paswan 53(9)
|
Place-4 Janardhan Paswan 55(4)
|
|||||||
26-09-2019 (MYS) 1400M Winner: HALOWEEN'S WAY Won By: 4 Time: 1:24:17 |
Place-W Withdrawn 57.5(6)
|
Place-4 J Paswan 56.5(11)
|
|||||||
20-09-2019 (MYS) 1400M Winner: ELECTRICITY Won By: 3 Time: 1:22.12 |
Place-8 Imran Chisty 54(9)
|
Place-7 G Adarsh 54(8)
|
|||||||
19-09-2019 (MYS) 1200M Winner: TURF LEGEND Won By: 2 Time: 1:09:47 |
Place-1 C Umesh 56(1)
|
Place-2 P Kiran Rai 56(12)
|
|||||||
30-08-2019 (MYS) 1400M Winner: NEW BEGINNING Won By: 3 Time: 1:24:31 |
Place-5 Arshad Alam 55(1)
|
Place-8 Shivnath Paswan 54(2)
|
|||||||
29-08-2019 (MYS) 1200M Winner: AIR COMMAND Won By: 2.5 Time: 1:11.13 |
Place-3 Azfar Syeed 60.5(4)
|
Place-9 M Madhu Babu 58(7)
|
|||||||
31-07-2019 (MYS) 1400M Winner: IDEALIST Won By: 2.25 Time: 1:24:44 |
Place-7 M B Qureshi 56(9)
|
Place-5 J Paswan 55(2)
|
|||||||
26-06-2019 (MYS) 1400M Winner: GRAND TENTON Won By: 2.25 Time: 1:23.39 |
Place-11 M Rajesh Kumar 59.5(8)
|
Place-9 Sameer Qureshi 57(2)
|
|||||||
26-06-2019 (MYS) 1200M Winner: LANCASTER Won By: 5.5 Time: 1:10.74 |
Place-8 Nirmal Jodha 58.5(4)
|
Place-4 Saddam Hussain 58.5(9)
|
|||||||
26-06-2019 (MYS) 1200M Winner: MADURO Won By: 2.5 Time: 1:11.59 |
Place-7 M Madhu Babu 59(10)
|
Place-11 Shivnath Paswan 56(12)
|
|||||||
19-06-2019 (MYS) 1400M Winner: TAKE A BOW Won By: 2.25 Time: 1:23.74 |
Place-4 M Rajesh Kumar 59.5(1)
|
Place-6 M Madhu Babu 59(3)
|
|||||||
05-06-2019 (MYS) 1200M Winner: GRAN PARADISO Won By: Lnk Time: 1:11:07 |
Place-11 G Rohit 58(8)
|
Place-3 M Ayyar 56(7)
|
|||||||
05-06-2019 (MYS) 1200M Winner: COORG REGIMENT Won By: 1.25 Time: 1:11:28 |
Place-2 M Rajesh Kumar 57.5(11)
|
Place-6 G Adarsh 57(1)
|
|||||||
29-05-2019 (MYS) 1200M Winner: ICE DANCER Won By: 4.75 Time: 1:10:73 |
Place-2 M Rajesh Kumar 56(5)
|
Place-W Withdrawn 60(1)
|
|||||||
22-05-2019 (MYS) 1400M Winner: TOWERING STORM Won By: 5.5 Time: 1:22.95 |
Place-5 M Rajesh Kumar 55.5(8)
|
Place-3 P P Dhebe 58.5(10)
|
|||||||
20-02-2019 (MYS) 1200M Winner: SIDDHANI Won By: Lnk Time: 1:11:03 |
Place-1 Saddam Hussain 56(2)
|
Place-5 Ramandeep Singh Bal 60(9)
|
|||||||
04-01-2019 (MYS) 1200M Winner: GRAN PARADISO Won By: 1.5 Time: 1:11:73 |
Place-4 R Manish 61(6)
|
Place-5 R Ajay Kumar 59(2)
|
Place-W Withdrawn 54.5(3)
|
||||||
25-12-2018 (MYS) 1200M Winner: LUCKY PINEAPPLE Won By: 0.5 Time: 1:11.23 |
Place-10 M Rajesh Kumar 51.5(9)
|
Place-1 Imran Chisty 55.5(5)
|
|||||||
05-12-2018 (MYS) 1400M Winner: ETERNALINSPIRATION Won By: 2.75 Time: 1:23:46 |
Place-8 M Rajesh Kumar 50(1)
|
Place-7 Arshad Alam 61(8)
|
|||||||
26-10-2018 (MYS) 1400M Winner: LION Won By: 1.5 Time: 1:24.37 |
Place-2 M Prabhakaran 54.5(9)
|
Place-4 R Rayan Ahmed 55.5(13)
|
|||||||
01-08-2018 (MYS) 1400M Winner: EL TYCOON Won By: 1.5 Time: 1:26.50 |
Place-8 M Rajesh Kumar 52(1)
|
Place-9 Shiva Kumar 50.5(12)
|
|||||||
19-01-2018 (MYS) 1200M Winner: CLASS ABOVE Won By: 1 Time: 1:10:63 |
Place-8 Y S Srinath 58.5(13)
|
Place-10 Irvan Singh 51(1)
|
|||||||
13-12-2017 (MYS) 1200M Winner: FLYING SHOW Won By: 0.75 Time: 1:11.16 |
Place-7 G Sai Vamshi 58(3)
|
Place-8 Ajit Kumar 52.5(2)
|
|||||||
30-10-2017 (MYS) 1200M Winner: WONDER STORY Won By: Head Time: 1:11.03 |
Place-5 Syed Waseemuddin 52(1)
|
Place-1 Suraj Narredu 55(4)
|
Place-11 Vijay Kumar 55(11)
|
||||||
19-10-2017 (MYS) 1200M Winner: GELIGNITE Won By: 4.5 Time: 1:11.02 |
Place-6 Syed Waseemuddin 52.5(8)
|
Place-7 M Madhu Babu 55.5(7)
|
|||||||
01-08-2017 (MYS) 1200M Winner: BANDITO Won By: Lnk Time: 1:10.79 |
Place-4 R Rayan Ahmed 54.5(5)
|
Place-8 Sahanawaz 58(6)
|
|||||||
11-07-2017 (MYS) 1200M Winner: FINK Won By: 1.25 Time: 1:11.58 |
Place-3 Nitin Singh 55(1)
|
Place-9 Muzammil Hashmi 59.5(6)
|
|||||||
14-06-2017 (MYS) 1400M Winner: POET Won By: 2.5 Time: 1:24.01 |
Place-7 Irfan Khan 53.5(3)
|
Place-12 M Bhaskar 60(7)
|
|||||||
24-05-2017 (MYS) 1400M Winner: KINGOFTHEWORLD Won By: 9 Time: 1:25:01 |
Place-7 Nitin Singh 50(4)
|
Place-12 S Mubarak 59.5(6)
|
|||||||
04-01-2017 (MYS) 1400M Winner: KAZURI Won By: 1 Time: 1:23.45 |
Place-5 V R Jagadeesh 54.5(3)
|
Place-8 Shiva Kumar 51.5(5)
|
|||||||
30-11-2016 (MYS) 1200M Winner: PACQUIAO Won By: 6.75 Time: 1:11:04 |
Place-3 Shiva Kumar 59.5(1)
|
Place-10 M Bhaskar 61.5(5)
|