India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DARING EAGLE | JULIO CESARO | MAJESTICAL | SHE IS A SPY | ISINIT | BRAVE | SPEEDO | PSYCHIC FIRE | SO SPLENDID | NUSRAT | |
14-03-2021 (MUM) 1000M Winner: SUPER GIRL Won By: 10.5 Time: 0:57.88 |
Place-9 K Nazil 57.5(1)
|
Place-4 N Nadeem 56(9)
|
||||||||
21-02-2021 (MUM) 1000M Winner: WORLD IS ONE Won By: 2.5 Time: 0:57.73 |
Place-7 Santosh G 60(3)
|
Place-10 Aniket Karande 59(11)
|
||||||||
29-01-2021 (MUM) 1000M Winner: AME Won By: 2.5 Time: 0:58.58 |
Place-3 Aniket Karande 56(6)
|
Place-2 A S Peter 51.5(4)
|
||||||||
24-01-2021 (MUM) 1000M Winner: EXOTIC QUEEN Won By: 1 Time: 0:57.94 |
Place-9 A S Peter 59.5(7)
|
Place-7 Amyn Merchant 53(13)
|
||||||||
15-01-2021 (MUM) 1400M Winner: SHAPATH Won By: Neck Time: 1:26.68 |
Place-13 H Zeeshan 57(9)
|
Place-6 Aniket Karande 55(11)
|
||||||||
08-01-2021 (MUM) 1000M Winner: D THREE NINE Won By: 2 Time: 0:58:05 |
Place-9 Amyn Merchant 54.5(2)
|
Place-8 Aniket Karande 52.5(1)
|
||||||||
13-12-2020 (MUM) 1200M Winner: RED CARNATION Won By: Shd Time: 1:12:37 |
Place-11 A Prakash 56(2)
|
Place-12 K Nazil 54(12)
|
||||||||
29-11-2020 (MUM) 1000M Winner: FALCONETTE Won By: 0.75 Time: 0:58.60 |
Place-2 J Chinoy 59(1)
|
Place-9 Aniket Karande 55.5(5)
|
||||||||
26-02-2020 (MUM) 1000M Winner: JUDY BLUE EYES Won By: 2.25 Time: 0:59:25 |
Place-3 J Chinoy 59(5)
|
Place-7 A S Peter 58.5(2)
|
||||||||
13-02-2020 (MUM) 1000M Winner: USTAD PEDRO Won By: 0.75 Time: 0:59:17 |
Place-3 J Chinoy 58(9)
|
Place-10 K Pranil 58.5(7)
|
Place-4 P S Kaviraj 56(1)
|
|||||||
18-01-2020 (MUM) 1000M Winner: CONSCIENCE Won By: 2.25 Time: 0:59.41 |
Place-2 K Pranil 59(8)
|
Place-4 P S Kaviraj 58(2)
|
Place-7 K Nazil 50.5(4)
|
|||||||
05-01-2020 (MUM) 1000M Winner: SLAM DUNK Won By: 1.25 Time: 0:58.62 |
Place-7 C S Jodha 60.5(1)
|
Place-8 Malam Singh 58(10)
|
||||||||
01-12-2019 (MUM) 1000M Winner: GODSWORD Won By: Neck Time: 1:00.10 |
Place-2 Bhawani Singh 57.5(3)
|
Place-6 P S Kaviraj 56(4)
|
||||||||
17-11-2019 (PUN) 1400M Winner: DRAGONMOSS Won By: 3.25 Time: 1:26.95 |
Place-8 S Joseph 52(8)
|
Place-2 Amyn Merchant 53(11)
|
||||||||
17-11-2019 (PUN) 1200M Winner: TASCH Won By: 1.25 Time: 1:11.11 |
Place-5 A S Peter 56(9)
|
Place-3 P S Kaviraj 57.5(10)
|
||||||||
26-10-2019 (PUN) 1000M Winner: ISINIT Won By: 1.25 Time: 0:59:64 |
Place-1 P S Kaviraj 59(1)
|
Place-14 S S Baria 57(15)
|
||||||||
25-10-2019 (PUN) 1400M Winner: GANDALF Won By: SN Time: 1:26:40 |
Place-11 M Ayyar 53(12)
|
Place-3 A S Peter 52.5(13)
|
||||||||
05-10-2019 (PUN) 1200M Winner: ALLEGRIA Won By: 3 Time: 1:11:79 |
Place-3 K Nazil 58(4)
|
Place-5 N Nadeem 53.5(1)
|
||||||||
05-10-2019 (PUN) 1200M Winner: VERDANDI Won By: Nose Time: 1:12:38 |
Place-11 Raghuveer Singh 61(2)
|
Place-2 D R Shubham 58(4)
|
Place-12 N B Kuldeep 53.5(8)
|
|||||||
15-09-2019 (PUN) 1200M Winner: PROFESSOR Won By: 1.75 Time: 1:11.27 |
Place-9 J Chinoy 59.5(4)
|
Place-14 P Vinod 52(5)
|
||||||||
14-09-2019 (PUN) 1000M Winner: BRAVE Won By: 5.25 Time: 1:00.09 |
Place-13 N B Kuldeep 61.5(9)
|
Place-1 P S Kaviraj 60(12)
|
Place-7 Malam Singh 57.5(5)
|
Place-6 M Ayyar 58.5(7)
|
||||||
01-09-2019 (PUN) 1000M Winner: GODSWORD Won By: Lnk Time: 0:59.05 |
Place-12 J Chinoy 62(7)
|
Place-6 A Prakash 61(4)
|
Place-4 P S Kaviraj 61(1)
|
Place-11 A S Peter 59.5(1)
|
Place-7 S Sunil 54(10)
|
|||||
25-07-2019 (PUN) 1000M Winner: SKYSURFER Won By: 4.75 Time: 0:58.66 |
Place-2 A Prakash 61(9)
|
Place-3 K Nazil 60.5(3)
|
Place-5 D R Shubham 60.5(10)
|
|||||||
07-04-2019 (MUM) 1200M Winner: SHE IS A SPY Won By: 1 Time: 1:13.19 |
Place-13 A Prakash 59(7)
|
Place-1 P Trevor 54.5(1)
|
||||||||
06-04-2019 (MUM) 1000M Winner: SHIVALIK QUEEN Won By: 0.5 Time: 0:59.04 |
Place-4 Raghuveer Singh 51.5(5)
|
Place-6 D R Shubham 53(4)
|
||||||||
24-03-2019 (MUM) 1000M Winner: CEZANNE Won By: 1.5 Time: 0:59.31 |
Place-4 Dashrath Singh 57(9)
|
Place-8 D R Shubham 54.5(7)
|
||||||||
21-03-2019 (MUM) 1000M Winner: RED CARNATION Won By: 1.25 Time: 0:59.97 |
Place-W Withdrawn 61(8)
|
Place-3 A S Peter 60.5(7)
|
||||||||
10-03-2019 (MUM) 1200M Winner: PULVERIZE Won By: 1 Time: 1:12.36 |
Place-7 A Sandesh 58(7)
|
Place-6 M Ayyar 62(10)
|
||||||||
24-02-2019 (MUM) 1200M Winner: DIVINE POWER Won By: Nose Time: 1:11.64 |
Place-7 J Chinoy 57(9)
|
Place-6 Bhawani Singh 54(7)
|
||||||||
17-02-2019 (MUM) 1200M Winner: DIVINE POWER Won By: 1.5 Time: 1:11:74 |
Place-5 S A Amit 59(2)
|
Place-6 H Zeeshan 52(3)
|
||||||||
18-01-2019 (MUM) 1000M Winner: SHARAREH Won By: 1 Time: 0:59.79 |
Place-2 P S Kaviraj 58.5(2)
|
Place-10 D R Shubham 56(9)
|
||||||||
02-12-2018 (MUM) 1000M Winner: ROMANTIC WARRIOR Won By: 1 Time: 0:59.48 |
Place-5 Dashrath Singh 55(6)
|
Place-8 D R Shubham 57.5(5)
|
||||||||
27-10-2018 (PUN) 1000M Winner: JULIO CESARO Won By: 1.25 Time: 0:58.78 |
Place-1 J Chinoy 56(6)
|
Place-6 C Umesh 56(2)
|
Place-5 Amyn Merchant 54.5(4)
|
|||||||
14-10-2018 (PUN) 1000M Winner: LORD COMMANDER Won By: Nose Time: 0:58.90 |
Place-5 Bhawani Singh 55(1)
|
Place-9 D R Shubham 58.5(7)
|
||||||||
13-10-2018 (PUN) 1200M Winner: DANCE OF FIRE Won By: 0.75 Time: 1:12:21 |
Place-3 Aniket Karande 58.5(14)
|
Place-6 Satish Nayak 57.5(6)
|
Place-11 P S Kaviraj 60(10)
|
|||||||
17-09-2018 (PUN) 1400M Winner: AURORA AUSTRALIS Won By: 1.25 Time: 1:27:26 |
Place-12 N S Parmar 59(1)
|
Place-15 Satish Nayak 60.5(3)
|
Place-10 Akshay 60(4)
|
|||||||
20-07-2018 (PUN) 1200M Winner: GREY FLANNEL Won By: Lnk Time: 1:11.22 |
Place-10 Bhawani Singh 57(1)
|
Place-13 S Joseph 54.5(7)
|
||||||||
14-04-2018 (MUM) 1000M Winner: ROSE GOLD Won By: 1.25 Time: 0:59.12 |
Place-5 T S Jodha 55(2)
|
Place-7 Kishore Kadam 53.5(1)
|
||||||||
14-01-2018 (MUM) 1000M Winner: DIVINE POWER Won By: 0.75 Time: 1:00.38 |
Place-10 Bhawani Singh 55(3)
|
Place-3 Dashrath Singh 55(6)
|