India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
OCEANIC STORM | CONTRIBUTOR | TREMENDOUS | COLOR PROOF | NEW BEGINNING | DONT TRUST ANYONE | TOP STRIKER | DEIMUS | |
11-01-2023 (MYS) 1400M Winner: PRINCE CORPORATE Won By: 2 Time: 1:23.40 |
Place-6 Inayat 61.5(2)
|
Place-8 Sah Farid Ansari 55(1)
|
||||||
14-12-2022 (MYS) 1400M Winner: COORG REGIMENT Won By: Shd Time: 1:25.50 |
Place-5 M S Deora 62.5(8)
|
Place-13 Nazerul Alam 55(12)
|
||||||
08-06-2022 (MYS) 1400M Winner: CONTRIBUTOR Won By: 3 Time: 1:25.02 |
Place-1 D S Deora 60(7)
|
Place-3 P S Chouhan 54(6)
|
Place-5 Ishwar Singh 55.5(4)
|
|||||
18-05-2022 (MYS) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- P Sai Kumar 59(1)
|
Place- P S Kaviraj 53(2)
|
Place- Akash Agarwal 54.5(4)
|
|||||
15-12-2021 (MYS) 1400M Winner: HIS EMINENCE Won By: 2.5 Time: 1:23.71 |
Place-4 P Sai Kumar 60(10)
|
Place-5 D S Deora 58(6)
|
||||||
01-12-2021 (MYS) 1200M Winner: ABERLOUR Won By: 0.75 Time: 1:12.96 |
Place-2 K Sai Kiran 57.5(4)
|
Place-4 D S Deora 59(10)
|
Place-7 S Imran 53.5(8)
|
|||||
24-11-2021 (MYS) 1600M Winner: Won By: Time: |
Place- Arshad Alam 59(2)
|
Place- S Imran 53.5(5)
|
||||||
03-11-2021 (MYS) 1400M Winner: VACHAN Won By: 3.75 Time: 1:24.77 |
Place-4 A Imran Khan 60(4)
|
Place-5 P Kiran Rai 55(9)
|
||||||
01-02-2021 (MYS) 1400M Winner: D HUNTER Won By: 2 Time: 1:23.13 |
Place-8 Saddam Hussain 61(1)
|
Place-2 V R Jagadeesh 61(3)
|
Place-7 C A Brisson 56(10)
|
|||||
16-12-2020 (MYS) 1600M Winner: GARRISON Won By: 3.5 Time: 1:36.99 |
Place-11 R N Darshan 56(9)
|
Place-7 Arshad Alam 56(7)
|
||||||
02-12-2020 (MYS) 1400M Winner: TREMENDOUS Won By: 1 Time: 1:23.93 |
Place-1 Arshad Alam 58(12)
|
Place-7 G Rohith 58.5(2)
|
||||||
29-02-2020 (MYS) 1200M Winner: RAPUNZEL Won By: Head Time: 1:09.79 |
Place-W Withdrawn 58(9)
|
Place-8 R N Darshan 57.5(7)
|
||||||
29-02-2020 (MYS) 1400M Winner: SUBAH KA TARA Won By: Shd Time: 1:21.83 |
Place-5 K Mukesh Kumar 58(15)
|
Place-9 Irvan Singh 52(9)
|
||||||
29-01-2020 (MYS) 1800M Winner: ORDER ORDER Won By: 1.5 Time: 1:51.04 |
Place-7 R Anand 62.5(12)
|
Place-8 Shiva Kumar 55.5(7)
|
||||||
22-01-2020 (MYS) 1400M Winner: COORG REGIMENT Won By: 1.25 Time: 1:22.11 |
Place-7 Vijay Kumar 53.5(8)
|
Place-2 T S Jodha 60(3)
|
Place-4 M Madhu Babu 55.5(10)
|
|||||
21-01-2020 (MYS) 1600M Winner: COUNTRY MUSIC Won By: 0.75 Time: 1:35.41 |
Place-10 Ramandeep Singh Bal 59.5(8)
|
Place-6 K Sai Kiran 53.5(6)
|
||||||
08-01-2020 (MYS) 1200M Winner: D WARRIOR Won By: 0.75 Time: 1:10.22 |
Place-6 Ramandeep Singh Bal 60.5(10)
|
Place-11 Khurshad Alam 53.5(7)
|
||||||
31-12-2019 (MYS) 1400M Winner: ELECTRICITY Won By: 3.5 Time: 1:23.23 |
Place-7 Irvan Singh 59.5(6)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 60.5(11)
|
Place-8 K Sai Kiran 53.5(5)
|
|||||
25-12-2019 (MYS) 1600M Winner: GRAND TENTON Won By: 2.25 Time: 1:36.19 |
Place-6 Irvan Singh 54(7)
|
Place-2 T S Jodha 58(10)
|
Place-7 Rahil Akhtar 55(3)
|
|||||
18-12-2019 (MYS) 1600M Winner: CAVAROZZI Won By: 7.25 Time: 1:35.13 |
Place-8 Ajeet Kumar 53.5(12)
|
Place-6 Rahil Akhtar 61.5(11)
|
||||||
04-12-2019 (MYS) 1200M Winner: GRAN PARADISO Won By: 2.25 Time: 1:11:60 |
Place-8 Rahil Akhtar 61.5(1)
|
Place-2 Ramandeep Singh Bal 59.5(8)
|
||||||
04-12-2019 (MYS) 1600M Winner: TOP STRIKER Won By: 7.5 Time: 1:37:77 |
Place-1 M Madhu Babu 61.5(8)
|
Place-9 Shiva Kumar 58(6)
|
||||||
27-11-2019 (MYS) 1600M Winner: CAVAROZZI Won By: Lnk Time: 1:38:39 |
Place-8 M Rajesh Kumar 58(4)
|
Place-4 Irvan Singh 56(2)
|
||||||
20-11-2019 (MYS) 1200M Winner: CONTRIBUTOR Won By: 0.5 Time: 1:12:15 |
Place-1 T S Jodha 53.5(1)
|
Place-4 C Umesh 52(8)
|
||||||
13-11-2019 (MYS) 1400M Winner: ILLUMINATE Won By: 2.25 Time: 1:24.57 |
Place-8 M J Gautam Rajurs 62(6)
|
Place-2 Imran Chisty 61(5)
|
||||||
20-10-2019 (MYS) 1600M Winner: TREMENDOUS Won By: Nose Time: 1:37:70 |
Place-1 Ramandeep Singh Bal 58.5(6)
|
Place-2 Imran Chisty 53(2)
|
Place-6 C Umesh 55.5(1)
|
|||||
04-10-2019 (MYS) 1400M Winner: RAFA Won By: Lnk Time: 1:23.51 |
Place-5 M Madhu Babu 54.5(3)
|
Place-6 Nirmal Jodha 53(2)
|
Place-4 C Umesh 52.5(8)
|
|||||
26-09-2019 (MYS) 1400M Winner: LOUISIANA Won By: 0.5 Time: 1:23:39 |
Place-6 M Prabhakaran 61(2)
|
Place-5 Ramandeep Singh Bal 56.5(1)
|
Place-8 P P Dhebe 54(5)
|
Place-3 C Umesh 52(9)
|
||||
29-08-2019 (MYS) 1400M Winner: MERLOT Won By: 1.25 Time: 1:22.50 |
Place-6 Irvan Singh 52.5(4)
|
Place-12 Shiva Kumar 51(3)
|
||||||
31-07-2019 (MYS) 1200M Winner: ICE DANCER Won By: 1 Time: 1:11:13 |
Place-3 M Prabhakaran 57.5(8)
|
Place-9 Sameer Qureshi 59(3)
|
Place-12 M Madhu Babu 56(10)
|
|||||
22-07-2019 (MYS) 1400M Winner: OCEANIC STORM Won By: 0.75 Time: 1:22:48 |
Place-1 C Umesh 50.5(2)
|
Place-3 Arshad Alam 50(4)
|
||||||
17-07-2019 (MYS) 1200M Winner: CONTRIBUTOR Won By: 5.5 Time: 1:12:85 |
Place-1 Altaf Hussain 57(4)
|
Place-W Withdrawn 50(2)
|
||||||
10-07-2019 (MYS) 1400M Winner: D ROSS Won By: 1.5 Time: 1:24.93 |
Place-5 M Bhaskar 57.5(3)
|
Place-2 Rahil Akhtar 53.5(1)
|
||||||
26-06-2019 (MYS) 1600M Winner: SHIP ROCK Won By: Lnk Time: 1:37.86 |
Place-5 Arshad Alam 56.5(2)
|
Place-7 M Rajesh Kumar 53(3)
|
||||||
26-06-2019 (MYS) 1200M Winner: LANCASTER Won By: 5.5 Time: 1:10.74 |
Place-6 Vijay Kumar 57(12)
|
Place-5 Shiva Kumar 53.5(3)
|
||||||
19-06-2019 (MYS) 1400M Winner: TAKE A BOW Won By: 2.25 Time: 1:23.74 |
Place-7 M Prabhakaran 57.5(5)
|
Place-3 Nikhil Naidu 54.5(9)
|
||||||
12-06-2019 (MYS) 1400M Winner: ANDERMATT Won By: 1 Time: 1:23:33 |
Place-7 A S Peter 54.5(8)
|
Place-6 M Rajesh Kumar 53(9)
|
||||||
29-05-2019 (MYS) 1200M Winner: FRINGE BENEFIT Won By: Neck Time: 1:10:57 |
Place-3 Nikhil Naidu 59(1)
|
Place-5 M Rajesh Kumar 53(9)
|
||||||
22-05-2019 (MYS) 1400M Winner: KINGOFTHEWORLD Won By: 0.5 Time: 1:22.92 |
Place-3 C Umesh 54(3)
|
Place-6 M Rajesh Kumar 53.5(5)
|
||||||
19-02-2019 (MYS) 1400M Winner: NEW BEGINNING Won By: 1.25 Time: 1:23.28 |
Place-1 P P Dhebe 53(6)
|
Place-4 M J Gautam Rajurs 58(2)
|
||||||
19-02-2019 (MYS) 1400M Winner: ETERNALINSPIRATION Won By: 0.75 Time: 1:22.67 |
Place-9 R Ajay Kumar 62(4)
|
Place-3 M Rajesh Kumar 56.5(9)
|
||||||
13-02-2019 (MYS) 1400M Winner: RUSTIC SUNRISE Won By: 0.5 Time: 1:24.05 |
Place-2 M J Gautam Rajurs 58.5(2)
|
Place-11 R N Darshan 59(7)
|
||||||
09-01-2019 (MYS) 1400M Winner: BATMAN Won By: 1 Time: 1:23:43 |
Place-7 Rahil Akhtar 57.5(4)
|
Place-8 M Rajesh Kumar 57(7)
|
||||||
25-12-2018 (MYS) 1600M Winner: COUNTRY MUSIC Won By: 0.75 Time: 1:34.84 |
Place-2 M Madhu Babu 56.5(9)
|
Place-7 M Rajesh Kumar 57.5(6)
|
||||||
25-12-2018 (MYS) 1200M Winner: PHELPS Won By: Neck Time: 1:10.60 |
Place-4 Mohammed Mushraf 60.5(8)
|
Place-6 Shiva Kumar 58(1)
|
||||||
19-12-2018 (MYS) 1400M Winner: COLOR PROOF Won By: 1.25 Time: 1:23.00 |
Place-1 Imran Chisty 51(8)
|
Place-9 M Rajesh Kumar 57(4)
|
||||||
12-12-2018 (MYS) 1200M Winner: RAPUNZEL Won By: 0.5 Time: 1:11.00 |
Place-4 M Madhu Babu 57(1)
|
Place-12 Mukesh Kumar 50.5(3)
|
||||||
05-12-2018 (MYS) 1200M Winner: MADURO Won By: Shd Time: 1:11:56 |
Place-9 Mukesh Kumar 60.5(6)
|
Place-4 Shivnath Paswan 58(3)
|
||||||
28-11-2018 (MYS) 1600M Winner: DONT TRUST ANYONE Won By: 1 Time: 1:37.29 |
Place-1 Antony Raj S 61.5(10)
|
Place-9 Shivnath Paswan 58(2)
|
||||||
21-11-2018 (MYS) 1400M Winner: PERFECTO Won By: 1 Time: 1:25:00 |
Place-10 K Sai Kiran 60.5(1)
|
Place-7 K Raghu 61.5(7)
|
||||||
26-10-2018 (MYS) 1400M Winner: FAIR GAME Won By: 1.25 Time: 1:22.26 |
Place-4 M Madhu Babu 57.5(6)
|
Place-7 A R Pradeep 60(7)
|
Place-8 P Kiran Rai 52(10)
|
|||||
13-09-2018 (MYS) 1400M Winner: OCEANIC STORM Won By: 5.75 Time: 1:23.24 |
Place-1 C Umesh 57.5(8)
|
Place-3 Antony Raj S 56(3)
|
||||||
29-08-2018 (MYS) 1400M Winner: SEDULOUS Won By: 1.5 Time: 1:24:45 |
Place-6 S Imran 62.5(1)
|
Place-4 M Rajesh Kumar 53.5(7)
|
||||||
23-07-2018 (MYS) 1400M Winner: OCEANIC STORM Won By: 3.25 Time: 1:23.11 |
Place-1 C Umesh 55(9)
|
Place-2 J H Sunil Samson 60(5)
|
Place-4 J Paswan 56(6)
|
|||||
27-12-2017 (MYS) 1200M Winner: BESTOW Won By: 1.5 Time: 1:11:64 |
Place-8 P Kiran Rai 53(3)
|
Place-10 N Tauseef Ahmed 60(10)
|
||||||
21-10-2017 (MYS) 1600M Winner: NANHIPARI Won By: 0.5 Time: 1:37:65 |
Place-9 S Manohar 53.5(10)
|
Place-11 P Kiran Rai 60.5(14)
|
||||||
12-10-2017 (MYS) 1400M Winner: RAVELNATION Won By: 1.75 Time: 1:24.39 |
Place-12 Ajit Kumar 59(11)
|
Place-14 Yogesh Vinod Salvi 57(1)
|
||||||
19-09-2016 (MYS) 1400M Winner: COLOR PROOF Won By: 1 Time: 1:23:79 |
Place-5 Y S Srinath 60.5(5)
|
Place-1 P P Dhebe 58.5(4)
|
||||||
15-06-2016 (MYS) 1400M Winner: CLEVER TRICK Won By: Snk Time: 1:24.43 |
Place-11 R Ajay Kumar 57(4)
|
Place-4 Anil Bandal 50(1)
|