India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NIKKA | ADMIRAL ACT | SPACE SHIP | PERFECT LEGACY | CANTABRIA | ASCENDENCY | CLASS ABOVE | MAGNUM OPUS | STAR ATRIUM | AL DORADO | ALIBOXER | PANKTI | |
10-11-2021 (MYS) 1200M Winner: D NAKSHATRA Won By: 3.25 Time: 1:13.84 |
Place-7 N Ramesh Kumar 56(8)
|
Place-9 M J Gautam Rajurs 58(10)
|
||||||||||
23-02-2021 (MYS) 1400M Winner: TOUCH OF CLASS Won By: 4.5 Time: 1:24.82 |
Place-2 S Sunil 57.5(2)
|
Place-3 Chethan Gowda 60(12)
|
||||||||||
08-02-2021 (MYS) 1200M Winner: LORD COMMANDER Won By: 4.5 Time: 1:11.04 |
Place-10 Mukesh Kumar 56.5(10)
|
Place-W Withdrawn 51.5(3)
|
||||||||||
08-12-2020 (MYS) 1400M Winner: AFRICAN EMPEROR Won By: 1.5 Time: 1:26.60 |
Place-8 M J Gautam Rajurs 62(8)
|
Place-3 Rahil Akhtar 54.5(6)
|
||||||||||
02-12-2020 (MYS) 1200M Winner: LORD COMMANDER Won By: 1.5 Time: 1:11.60 |
Place-12 G Rohith 55.5(2)
|
Place-8 M Prabhakaran 62.5(8)
|
||||||||||
25-11-2020 (MYS) 1400M Winner: MERCURY Won By: 3 Time: 1:25.39 |
Place-4 Afsar Khan 57.5(9)
|
Place-10 M J Gautam Rajurs 62(4)
|
||||||||||
11-11-2020 (MYS) 1400M Winner: QUEEN OF TURF Won By: 2.25 Time: 1:25.37 |
Place-4 Afsar Khan 58.5(9)
|
Place-10 Rahil Akhtar 55(12)
|
||||||||||
11-11-2020 (MYS) 1400M Winner: GINTOKI Won By: 1.25 Time: 1:24.22 |
Place-8 H M Akshay 53(6)
|
Place-9 Arshad Alam 54(4)
|
||||||||||
12-02-2020 (MYS) 1200M Winner: CANTABRIA Won By: 0.5 Time: 1:11.03 |
Place-1 Chethan Gowda 54.5(3)
|
Place-2 T S Jodha 53(4)
|
||||||||||
05-02-2020 (MYS) 1200M Winner: WONDER STORY Won By: Neck Time: 1:10.63 |
Place-10 Shamaz Shareef 60(9)
|
Place-2 V R Jagadeesh 52.5(11)
|
||||||||||
22-01-2020 (MYS) 1200M Winner: WONDER STORY Won By: 3.5 Time: 1:10.73 |
Place-12 G Rohith 57(9)
|
Place-4 Shiva Kumar 55(10)
|
||||||||||
08-01-2020 (MYS) 1200M Winner: LION Won By: 1 Time: 1:11.14 |
Place-10 H M Akshay 61.5(9)
|
Place-2 V R Jagadeesh 52(12)
|
||||||||||
11-12-2019 (MYS) 1200M Winner: CANTABRIA Won By: 6.5 Time: 1:10:40 |
Place-6 M Kumar 54.5(5)
|
Place-1 Chethan Gowda 55(1)
|
Place-4 R N Darshan 55(3)
|
Place-9 P Kiran Rai 55.5(8)
|
||||||||
27-11-2019 (MYS) 1400M Winner: GOOD EARTH Won By: 1 Time: 1:24.09 |
Place-5 K Sai Kiran 55.5(8)
|
Place-8 Ramandeep Singh Bal 60(2)
|
||||||||||
20-11-2019 (MYS) 1600M Winner: VIJAYA ARJUN Won By: Head Time: 1:39:15 |
Place-9 Mukesh Kumar 61.5(4)
|
Place-3 Arshad Alam 54.5(1)
|
||||||||||
13-11-2019 (MYS) 1200M Winner: CLASS ABOVE Won By: 1.25 Time: 1:11.97 |
Place-9 V R Jagadeesh 57(10)
|
Place-W Withdrawn 55(9)
|
Place-1 Ramandeep Singh Bal 54.5(2)
|
Place-7 Shiva Kumar 52.5(8)
|
||||||||
13-11-2019 (MYS) 1400M Winner: LEAP OF FAITH Won By: 0.5 Time: 1:24.96 |
Place-2 H M Akshay 57.5(7)
|
Place-10 Nazar Alam 58.5(9)
|
||||||||||
03-10-2019 (MYS) 1400M Winner: GLORIOUS DESTINY Won By: Neck Time: 1:23.84 |
Place-6 Nazar Alam 56(6)
|
Place-7 Shiva Kumar 50.5(2)
|
||||||||||
03-10-2019 (MYS) 1200M Winner: MURCILAGO Won By: 1 Time: 1:12.28 |
Place-3 H M Akshay 61.5(2)
|
Place-5 P Kiran Rai 54.5(6)
|
Place-7 J Paswan 54.5(5)
|
|||||||||
26-09-2019 (MYS) 1400M Winner: RUSTIC SUNRISE Won By: 0.75 Time: 1:23:88 |
Place-3 S R Santosh Kumar 59.5(5)
|
Place-5 R N Darshan 56.5(6)
|
||||||||||
19-09-2019 (MYS) 1200M Winner: TURF LEGEND Won By: 2 Time: 1:09:47 |
Place-8 Arshad Alam 57.5(7)
|
Place-4 Chotu Jaiswar 56(10)
|
Place-10 Shivnath Paswan 54.5(5)
|
|||||||||
11-09-2019 (MYS) 1200M Winner: PERFECT LEGACY Won By: 2.5 Time: 1:11:05 |
Place-5 G Sai Vamshi 58.5(8)
|
Place-1 S John 59.5(1)
|
Place-2 Arshad Alam 62.5(5)
|
|||||||||
11-09-2019 (MYS) 1200M Winner: LORD IISLEY Won By: 1 Time: 1:10:88 |
Place-3 H M Akshay 60.5(5)
|
Place-4 Arshad Alam 56.5(4)
|
||||||||||
04-09-2019 (MYS) 1200M Winner: SIDE WINDER Won By: Snk Time: 1:14:17 |
Place-4 R N Darshan 58(12)
|
Place-6 Vipin Kumar 57.5(9)
|
||||||||||
29-08-2019 (MYS) 1200M Winner: TREVELYAN Won By: 1.5 Time: 1:11.61 |
Place-9 A M Alam 59.5(8)
|
Place-2 K Sai Kiran 58(12)
|
||||||||||
29-08-2019 (MYS) 1200M Winner: AIR COMMAND Won By: 2.5 Time: 1:11.13 |
Place-5 H M Akshay 60.5(11)
|
Place-6 Arshad Alam 54.5(10)
|
||||||||||
07-08-2019 (MYS) 1100M Winner: AL DORADO Won By: 1.75 Time: 1:08.27 |
Place-7 Shaliyar Khan 60.5(9)
|
Place-6 Irvan Singh 59(1)
|
Place-1 M Shahid 59.5(7)
|
|||||||||
31-07-2019 (MYS) 1400M Winner: IDEALIST Won By: 2.25 Time: 1:24:44 |
Place-11 K Sai Kiran 57(4)
|
Place-9 Muzammil Hashmi 57.5(8)
|
||||||||||
22-07-2019 (MYS) 1200M Winner: POINT Won By: 1.25 Time: 1:12:00 |
Place-4 Irvan Singh 60(7)
|
Place-9 Sameer Qureshi 60.5(6)
|
||||||||||
03-07-2019 (MYS) 1400M Winner: BONITO Won By: 2.25 Time: 1:24.32 |
Place-9 S Sunil 62.5(6)
|
Place-3 R Rayan Ahmed 59.5(2)
|
||||||||||
03-07-2019 (MYS) 1200M Winner: CANTABRIA Won By: 0.75 Time: 1:10.68 |
Place-1 Arshad Alam 60(5)
|
Place-8 M Shahid 61.5(11)
|
||||||||||
26-06-2019 (MYS) 1400M Winner: GRAND TENTON Won By: 2.25 Time: 1:23.39 |
Place-12 Irvan Singh 50(10)
|
Place-10 Sameer Khan 57(9)
|
||||||||||
12-06-2019 (MYS) 1200M Winner: NIKKA Won By: 2.75 Time: 1:11:94 |
Place-1 S R Santosh Kumar 57.5(7)
|
Place-7 Irvan Singh 55.5(3)
|
||||||||||
05-06-2019 (MYS) 1200M Winner: COORG REGIMENT Won By: 1.25 Time: 1:11:28 |
Place-5 R Rayan Ahmed 50(6)
|
Place-4 Nirmal Jodha 57.5(4)
|
||||||||||
29-05-2019 (MYS) 1200M Winner: ICE DANCER Won By: 4.75 Time: 1:10:73 |
Place-7 Irvan Singh 53(7)
|
Place-5 K Sai Kiran 59(2)
|
||||||||||
29-05-2019 (MYS) 1200M Winner: NIKKA Won By: 0.75 Time: 1:11:31 |
Place-1 Arshad Alam 60(5)
|
Place-2 R Manish 60(6)
|
||||||||||
22-05-2019 (MYS) 1400M Winner: TOWERING STORM Won By: 5.5 Time: 1:22.95 |
Place-10 N Tauseef Ahmed 53.5(7)
|
Place-9 R Rayan Ahmed 50.5(2)
|
||||||||||
22-05-2019 (MYS) 1200M Winner: AL DORADO Won By: 0.75 Time: 1:11.46 |
Place-2 S R Santosh Kumar 57(1)
|
Place-1 A Imran Khan 56(9)
|
||||||||||
13-02-2019 (MYS) 1200M Winner: DOMITIA Won By: 2.5 Time: 1:11.45 |
Place-7 H M Akshay 61(10)
|
Place-5 Nazar Alam 62(6)
|
||||||||||
13-02-2019 (MYS) 1400M Winner: RUSTIC SUNRISE Won By: 0.5 Time: 1:24.05 |
Place-12 H G Rathod 60(4)
|
Place-9 Nazerul Alam 57(11)
|
||||||||||
13-02-2019 (MYS) 1200M Winner: AL DORADO Won By: Shd Time: 1:11.92 |
Place-5 Mukesh Kumar 58.5(4)
|
Place-1 Sameer Qureshi 56(11)
|
||||||||||
13-02-2019 (MYS) 1400M Winner: KIR ROYALE Won By: Neck Time: 1:24.34 |
Place-3 Sameer Qureshi 61.5(3)
|
Place-10 H M Akshay 60.5(6)
|
||||||||||
25-12-2018 (MYS) 1200M Winner: LUCKY PINEAPPLE Won By: 0.5 Time: 1:11.23 |
Place-6 S Imran 51.5(4)
|
Place-3 R N Darshan 53(10)
|
||||||||||
25-10-2018 (MYS) 1200M Winner: ROYAL SERENITY Won By: 1 Time: 1:10.79 |
Place-8 A R Pradeep 56(4)
|
Place-7 Nirmal Jodha 53.5(9)
|
||||||||||
03-10-2018 (MYS) 1200M Winner: STAR ATRIUM Won By: Shd Time: 1:10:96 |
Place-6 C Umesh 53.5(2)
|
Place-1 Nirmal Jodha 57(8)
|
||||||||||
30-08-2018 (MYS) 1200M Winner: NATANZA Won By: 1 Time: 1:11:10 |
Place-6 Mukesh Kumar 53.5(1)
|
Place-2 G Sai Vamshi 53.5(4)
|
||||||||||
29-08-2018 (MYS) 1200M Winner: SET TO WIN Won By: 1.25 Time: 1:13:87 |
Place-9 S Imran 59.5(10)
|
Place-2 A Ramu 59(14)
|
||||||||||
08-08-2018 (MYS) 1200M Winner: EL TYCOON Won By: 1.5 Time: 1:10.98 |
Place-2 Arshad Alam 57.5(3)
|
Place-10 S R Santosh Kumar 57(5)
|
||||||||||
27-06-2018 (MYS) 1200M Winner: RAPUNZEL Won By: 0.5 Time: 1:10:92 |
Place-2 Nirmal Jodha 56.5(4)
|
Place-4 S R Santosh Kumar 59.5(6)
|
||||||||||
13-06-2018 (MYS) 1200M Winner: NEYMAR Won By: Snk Time: 1:11.90 |
Place-3 Afsar Khan 56.5(1)
|
Place-5 Arshad Alam 57.5(10)
|
||||||||||
25-05-2018 (MYS) 1400M Winner: ANTEROS Won By: 3 Time: 1:30:69 |
Place-13 Afsar Khan 57.5(14)
|
Place-9 T S Jodha 59(12)
|
||||||||||
16-02-2018 (BAN) 1400M Winner: CANTABRIA Won By: 1.5 Time: 1:26.55 |
Place-1 Nazerul Alam 56.5(11)
|
Place-6 Vivek 53(9)
|
||||||||||
08-02-2018 (MYS) 1200M Winner: BE BOLD Won By: Neck Time: 1:11:22 |
Place-2 V R Jagadeesh 57.5(1)
|
Place-8 Shivnath Paswan 62(6)
|
||||||||||
31-01-2018 (MYS) 1200M Winner: GREEK GODDESS Won By: 4 Time: 1:10.24 |
Place-4 Arshad Alam 61(4)
|
Place-8 Shivnath Paswan 53(8)
|
||||||||||
24-01-2018 (MYS) 1400M Winner: AMARIS Won By: 1 Time: 1:24:63 |
Place-2 J H Sunil Samson 54.5(12)
|
Place-8 M Madhu Babu 57.5(9)
|
||||||||||
19-01-2018 (MYS) 1200M Winner: CLASS ABOVE Won By: 1 Time: 1:10:63 |
Place-1 Arshad Alam 55(8)
|
Place-4 R N Darshan 54.5(2)
|
||||||||||
23-11-2017 (MYS) 1400M Winner: TIGRIS Won By: 3.25 Time: 1:23.10 |
Place-4 Arshad Alam 57.5(7)
|
Place-6 Afsar Khan 56.5(9)
|
||||||||||
12-10-2017 (MYS) 1200M Winner: WONDER STORY Won By: 1.75 Time: 1:11:95 |
Place-4 Suraj Narredu 59(13)
|
Place-6 R Ajay Kumar 60.5(5)
|
||||||||||
05-10-2017 (MYS) 1400M Winner: Won By: Time: |
Place- Saddam Hussain 56.5(10)
|
Place- R Ajay Kumar 60.5(4)
|
||||||||||
14-09-2017 (MYS) 1400M Winner: KIR ROYALE Won By: Nose Time: 1:25:32 |
Place-W Withdrawn 61.5(0)
|
Place-6 Saddam Hussain 54.5(13)
|
||||||||||
31-08-2017 (MYS) 1400M Winner: ANVILL STAR Won By: 0.75 Time: 1:24:90 |
Place-11 Saddam Hussain 57(3)
|
Place-2 Suraj Narredu 59.5(6)
|
||||||||||
08-08-2017 (MYS) 1200M Winner: BROWN BEAUTY Won By: 1 Time: 1:11.85 |
Place-6 Saddam Hussain 57.5(11)
|
Place-3 Syed Waseemuddin 52(2)
|
||||||||||
18-07-2017 (MYS) 1200M Winner: ALIBOXER Won By: 1.5 Time: 1:12.00 |
Place-4 V R Jagadeesh 53.5(2)
|
Place-1 R Rayan Ahmed 61.5(4)
|
||||||||||
18-07-2017 (MYS) 1400M Winner: MEGASTHENES Won By: 2 Time: 1:24.23 |
Place-7 Aqeed Waheed 52(2)
|
Place-6 B Nikhil 52(5)
|
||||||||||
31-05-2017 (MYS) 1200M Winner: BROWN BEAUTY Won By: 1.75 Time: 1:12:25 |
Place-2 V R Jagadeesh 62.5(1)
|
Place-6 S A Amit 62(5)
|
Place-4 A Imran Khan 62.5(8)
|
|||||||||
18-01-2017 (MYS) 1400M Winner: POET Won By: 11.5 Time: 1:22:67 |
Place-2 Saddam Hussain 55.5(11)
|
Place-4 Shivnath Paswan 54.5(9)
|
||||||||||
18-01-2017 (MYS) 1400M Winner: STAR STYLE Won By: 5 Time: 1:24:20 |
Place-2 Ajit Kumar 57(7)
|
Place-4 Cedric Segeon 54.5(8)
|
||||||||||
30-10-2016 (MYS) 1400M Winner: ALBATROSS Won By: 1.25 Time: 1:24.64 |
Place-4 Y S Srinath 59.5(7)
|
Place-5 Akash Agarwal 58.5(11)
|
||||||||||
12-09-2015 (PUN) 1200M Winner: BOLD APPEAL Won By: 1 Time: 1:10.92 |
Place-3 J Chinoy 56(2)
|
Place-5 P S Chouhan 56(9)
|