India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RUSH MORE | WELCOME BABY | LORD ASCOT | OBERON | CINERARIA | COUNTRY'S GRACE | STRIKING DISTANCE | OXYGEN | EYES OF FALCON | |
29-10-2022 (CHE) 1100M Winner: LORD OF THE TURF Won By: 1.25 Time: 1:08:32 |
Place-2 Inayat 58(9)
|
Place-10 S Imran 58.5(2)
|
|||||||
24-09-2022 (OOT) 1200M Winner: STRIKING DISTANCE Won By: 1.5 Time: 1:13.50 |
Place-1 A Ashhad Asbar 60(7)
|
Place-10 L Alex Rozario 57(5)
|
|||||||
23-02-2022 (CHE) 1100M Winner: PAPPA RICH Won By: Snk Time: 1:08.08 |
Place-3 M S Deora 57.5(4)
|
Place-4 Gaurav Singh 58(10)
|
|||||||
16-02-2022 (CHE) 1200M Winner: WONDERFUL ERA Won By: Head Time: 1:15.70 |
Place-9 A Ayaz Khan 58(4)
|
Place-4 Aman 58.5(9)
|
|||||||
21-01-2022 (CHE) 1000M Winner: WONDER BLAZE Won By: 1 Time: 1:00.81 |
Place-W Withdrawn 56(8)
|
Place-9 G Manikandan 52(4)
|
|||||||
13-01-2022 (CHE) 1100M Winner: RUSH MORE Won By: 1.75 Time: 1:07.66 |
Place-1 A Ayaz Khan 53.5(6)
|
Place-11 G Manikandan 53(8)
|
|||||||
29-09-2021 (OOT) 1000M Winner: SIR BAFFERT Won By: 3.25 Time: 1:00.98 |
Place-6 Kiran Naidu 58.5(4)
|
Place-11 Koshi Kumar 56(1)
|
|||||||
03-09-2021 (OOT) 1400M Winner: BRANKA Won By: 0.75 Time: 1:28.41 |
Place-8 A Ayaz Khan 59.5(9)
|
Place-9 Kuldeep Singh 58(8)
|
|||||||
27-08-2021 (OOT) 1000M Winner: RWANDA Won By: Lnk Time: 1:01.12 |
Place-6 Muzaffar Alam 60(6)
|
Place-2 H M Akshay 59(4)
|
|||||||
26-08-2021 (OOT) 1200M Winner: SHAAS COMRADE Won By: 5.25 Time: 1:13.30 |
Place-6 Inayat 58.5(5)
|
Place-2 C Umesh 56.5(8)
|
|||||||
23-04-2021 (OOT) 1400M Winner: BIG TREASURE Won By: 1.25 Time: 1:29.56 |
Place-2 B R Kumar 59.5(4)
|
Place-4 R Rayan Ahmed 58.5(2)
|
|||||||
05-03-2021 (CHE) 1200M Winner: LADY BLAZER Won By: 7 Time: 1:13.07 |
Place-3 Akshay Kumar 60(7)
|
Place-9 Iltaf Hussain 59.5(5)
|
|||||||
26-02-2021 (CHE) 1200M Winner: SHIELD MAIDEN Won By: 1.5 Time: 1:15.72 |
Place-4 V R Jagadeesh 58(8)
|
Place-3 A M Alam 57.5(5)
|
|||||||
04-02-2021 (CHE) 1200M Winner: LORD ASCOT Won By: 4.25 Time: 1:13.52 |
Place-1 Nakhat Singh 60(8)
|
Place-W Withdrawn 54()
|
|||||||
28-01-2021 (CHE) 1000M Winner: PRETTY GAL Won By: 2.5 Time: 0:59.05 |
Place-10 Md Farhan Alam 53(6)
|
Place-3 Nakhat Singh 56.5(10)
|
|||||||
14-12-2020 (CHE) 1200M Winner: STAR WAVES Won By: 4.75 Time: 1:13.64 |
Place-7 S Zervan 60(2)
|
Place-4 B Nikhil 56(5)
|
|||||||
08-03-2020 (CHE) 1000M Winner: MAGNIFICENT STAR Won By: 0.5 Time: 0:58.83 |
Place-8 V R Jagadeesh 58(9)
|
Place-7 Chethan Gowda 60.5(5)
|
Place-4 Imran Chisty 54(3)
|
Place-12 P K Gaddam 51.5(8)
|
|||||
23-01-2020 (CHE) 1000M Winner: STAR GUITAR Won By: 3 Time: 0:58.29 |
Place-3 Shamaz Shareef 56(6)
|
Place-8 Rajendra Singh 54.5(4)
|
|||||||
14-01-2020 (CHE) 1000M Winner: OSCARS THUNDER Won By: 4.5 Time: 0:.58.71 |
Place-5 Shamaz Shareef 57.5(9)
|
Place-7 Yash Narredu 57.5(12)
|
Place-8 B Nikhil 55(7)
|
Place-9 Md Asif Khan 53.5(3)
|
|||||
08-01-2020 (CHE) 1000M Winner: FIAT JUSTITIA Won By: 0.75 Time: 1:00.11 |
Place-W Withdrawn 56(3)
|
Place-3 Azfar Syeed 54.5(6)
|
Place-5 S Zervan 54(9)
|
||||||
01-01-2020 (CHE) 1200M Winner: TEXAS ROSE Won By: Neck Time: 1:14.63 |
Place-3 Irshad Alam 53(6)
|
Place-7 Yash Narredu 51(5)
|
Place-4 Amyn Merchant 50.5(8)
|
||||||
26-12-2019 (CHE) 1000M Winner: STAR GUITAR Won By: 1.25 Time: 0:58.24 |
Place-2 B Nikhil 58(5)
|
Place-9 Azfar Syeed 55(12)
|
Place-7 R N Darshan 54.5(3)
|
||||||
13-12-2019 (CHE) 1200M Winner: LADY ASCOT Won By: 2.25 Time: 1:12.34 |
Place-10 Irshad Alam 55(9)
|
Place-6 Azfar Syeed 54(1)
|
|||||||
06-12-2019 (CHE) 1000M Winner: OLYMPICDUEL Won By: 0.5 Time: 1:00.31 |
Place-8 Janardhan Paswan 59.5(10)
|
Place-3 C Umesh 57.5(5)
|
Place-2 Azfar Syeed 55.5(4)
|
Place-10 Md Asif Khan 58(12)
|
|||||
22-11-2019 (CHE) 1200M Winner: WAKANDA Won By: 4.75 Time: 1:15.18 |
Place-5 Shahar Babu 51.5(4)
|
Place-4 A Ayaz Khan 51(11)
|
Place-2 Azfar Syeed 52(1)
|
||||||
09-11-2019 (CHE) 1000M Winner: STARRIYA Won By: 1.25 Time: 1:00.67 |
Place-W Withdrawn 56.5(1)
|
Place-10 Robbie Downey 55.5(10)
|
|||||||
25-10-2019 (CHE) 1000M Winner: PRICELESS RULER Won By: 2.5 Time: 0:59.52 |
Place-6 C Umesh 54.5(1)
|
Place-4 Shamaz Shareef 55(4)
|
|||||||
18-10-2019 (CHE) 1000M Winner: STARRIYA Won By: 1.75 Time: 1:00.56 |
Place-6 K V Baskar 53.5(4)
|
Place-10 P K Gaddam 50(9)
|
|||||||
24-05-2019 (OOT) 1100M Winner: PRINCESS SASHA Won By: 15.5 Time: 1:06.52 |
Place-W K V Baskar 52(6)
|
Place-8 G Naresh 55(9)
|
|||||||
04-05-2019 (OOT) 1400M Winner: COUNTRY'S GRACE Won By: 5.75 Time: 1:26.43 |
Place-1 C P Khanal 57(6)
|
Place-3 Azfar Syeed 59(2)
|
|||||||
14-04-2019 (OOT) 1200M Winner: ROYAL PROTOCAL Won By: 2.25 Time: 1:12.70 |
Place-5 C A Brisson 56.5(1)
|
Place-9 Azfar Syeed 52(7)
|
|||||||
16-02-2019 (CHE) 1000M Winner: ROYAL PRESTIGE Won By: 4 Time: 0:59.17 |
Place-12 C Umesh 51(5)
|
Place-2 Nazerul Alam 58.5(7)
|
Place-4 Azfar Syeed 55(2)
|
||||||
07-02-2019 (CHE) 1000M Winner: ROYAL PROTOCAL Won By: 0.5 Time: 0:59.16 |
Place-13 Imran Chisty 53(4)
|
Place-10 Azfar Syeed 57(5)
|
|||||||
16-01-2019 (CHE) 1000M Winner: OXYGEN Won By: 4 Time: 1:00.32 |
Place-2 C A Brisson 60.5(5)
|
Place-1 Azfar Syeed 60.5(2)
|
|||||||
01-01-2019 (CHE) 1200M Winner: CATELYN Won By: 4 Time: 1:13.03 |
Place-3 C Umesh 59(1)
|
Place-2 Tanveer Alam 50(5)
|
|||||||
22-11-2018 (CHE) 1200M Winner: EYES OF FALCON Won By: 8 Time: 1:23.92 |
Place-2 A Imran Khan 56.5(2)
|
Place-1 C P Khanal 55(13)
|
|||||||
19-10-2018 (CHE) 1000M Winner: CABALLO RAPIDO Won By: 1 Time: 1:06.11 |
Place-4 C Umesh 59.5(11)
|
Place-2 Yash Narredu 57(12)
|
|||||||
06-06-2018 (OOT) 1200M Winner: COTTON HALL Won By: 4.25 Time: 1:14.72 |
Place-3 Saddam Hussain 54.5(4)
|
Place-10 Kishore Kadam 54.5(6)
|