India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SEA QUEST | EBONY | ANATEVKA | CHAPLIN | SLAM DUNK | UNTITLED | TIMELESS DEEDS | EPIPHANY | BUNTING | FINE TUNE | EMOTIONLESS | JETFIRE | SAFDAR | FRIEZE | |
03-12-2023 (MUM) 1000M Winner: NELSON RIVER Won By: 1.75 Time: 0:58.24 |
Place-4 N Bhosale 49(7)
|
Place-3 P P Dhebe 58(3)
|
||||||||||||
11-09-2022 (PUN) 1200M Winner: SIM SIM Won By: 0.5 Time: 1:09.28 |
Place-8 P Vinod 49.5(5)
|
Place-13 D R Shubham 57(13)
|
||||||||||||
14-08-2022 (PUN) 1200M Winner: MAJESTIC WARRIOR Won By: 1 Time: 1:10.02 |
Place-9 P Vinod 50.5(6)
|
Place-7 R Shelar 57(4)
|
||||||||||||
29-07-2022 (PUN) 1200M Winner: PEPPER Won By: 3.75 Time: 1:09.10 |
Place-9 R Shelar 52.5(8)
|
Place-6 S G Prasad 58.5(1)
|
||||||||||||
29-01-2022 (MUM) 1000M Winner: BIRKIN BLOWER Won By: 0.75 Time: 0:57.89 |
Place-3 R Shelar 53(5)
|
Place-2 P S Kaviraj 57(11)
|
||||||||||||
23-12-2021 (MUM) 1000M Winner: DILBAR Won By: 2.75 Time: 0:58:56 |
Place-3 H Zeeshan 53.5(6)
|
Place-14 D R Shubham 52(10)
|
||||||||||||
28-11-2021 (PUN) 1200M Winner: PURE Won By: 1.25 Time: 1:08.50 |
Place-6 R Shelar 56.5(8)
|
Place-9 Shahrukh Khan 59(11)
|
||||||||||||
13-11-2021 (PUN) 1200M Winner: PRIDE'S ANGEL Won By: 3.25 Time: 1:08.95 |
Place-6 P P Dhebe 60(12)
|
Place-9 S Mosin 56(3)
|
||||||||||||
30-10-2021 (PUN) 1000M Winner: EXCELERATOR Won By: 2.5 Time: 0:59.00 |
Place-9 R Shelar 57.5(6)
|
Place-7 Shahrukh Khan 59(11)
|
||||||||||||
17-10-2021 (PUN) 1200M Winner: CELLINI Won By: 3.5 Time: 1:09.46 |
Place-13 Hanumant Singh 58(7)
|
Place-12 R Shelar 56.5(13)
|
Place-4 P P Dhebe 61(1)
|
|||||||||||
04-04-2021 (MUM) 1200M Winner: JETFIRE Won By: Shd Time: 1:11.53 |
Place-13 D R Shubham 59.5(6)
|
Place-11 Hanumant Singh 57.5(1)
|
Place-1 P P Dhebe 57.5(4)
|
|||||||||||
21-03-2021 (MUM) 1200M Winner: THEODORA Won By: 5.25 Time: 1:11.49 |
Place-5 D R Shubham 58.5(9)
|
Place-9 Dashrath Singh 56(1)
|
||||||||||||
28-02-2021 (MUM) 1200M Winner: FUHRER Won By: 3.5 Time: 1:10:68 |
Place-11 R Ajinkya 59(4)
|
Place-10 D R Shubham 58(1)
|
||||||||||||
07-02-2021 (MUM) 1200M Winner: LEOPARD ROCK Won By: 1.25 Time: 1:08.57 |
Place-6 Neeraj Rawal 57(5)
|
Place-3 T S Jodha 54.5(6)
|
||||||||||||
29-01-2021 (MUM) 1200M Winner: CELLINI Won By: 9 Time: 1:09.58 |
Place-5 S J Sunil 59(7)
|
Place-3 N S Parmar 58.5(5)
|
||||||||||||
24-01-2021 (MUM) 1000M Winner: MY HUNTER Won By: Shd Time: 0:58.06 |
Place-7 A S Peter 58(4)
|
Place-11 Amyn Merchant 52(5)
|
Place-10 D R Shubham 51(3)
|
|||||||||||
22-01-2021 (KOL) 1200M Winner: VALLERYSTHAL Won By: 4.5 Time: 1:11.98 |
Place-9 P Vikram 51.5(3)
|
Place-5 Sujit Kr Paswan 52.5(5)
|
||||||||||||
01-01-2021 (KOL) 1200M Winner: GENTILLESSE Won By: 4 Time: 1:12.56 |
Place-12 Md Islam 52(12)
|
Place-7 Sujit Kr Paswan 52.5(6)
|
||||||||||||
27-12-2020 (MUM) 1200M Winner: EPIPHANY Won By: 2 Time: 1:10.79 |
Place-8 Vishal N Bunde 58.5(11)
|
Place-10 Neeraj Rawal 58(2)
|
Place-11 D R Shubham 52(1)
|
Place-1 T S Jodha 50.5(9)
|
||||||||||
25-12-2020 (MUM) 1400M Winner: SANDALPHON Won By: 5.25 Time: 1:10:62 |
Place-14 P S Kaviraj 60.5(2)
|
Place-4 N S Parmar 59.5(9)
|
||||||||||||
20-12-2020 (MUM) 1400M Winner: MOUNT MORIAH Won By: 0.75 Time: 1:24.35 |
Place-6 Kirtish Bhagat 60(4)
|
Place-7 H Zeeshan 50(9)
|
||||||||||||
13-12-2020 (MUM) 1200M Winner: RED CARNATION Won By: Shd Time: 1:12:37 |
Place-3 T S Jodha 60.5(10)
|
Place-4 Bhawani Singh 57.5(5)
|
||||||||||||
06-12-2020 (MUM) 1000M Winner: HIGHLAND LASS Won By: Lnk Time: 0:57.94 |
Place-3 A S Peter 59(7)
|
Place-5 S J Sunil 52(8)
|
||||||||||||
29-11-2020 (MUM) 1200M Winner: QUESTINA Won By: 2.75 Time: 1:10.01 |
Place-5 Kirtish Bhagat 60.5(2)
|
Place-6 T S Jodha 51.5(11)
|
||||||||||||
27-11-2020 (MUM) 1200M Winner: BELENUS Won By: 0.75 Time: 1:10.79 |
Place-10 P S Kaviraj 61.5(2)
|
Place-7 N S Parmar 60.5(9)
|
Place-5 Shahrukh Khan 58.5(12)
|
|||||||||||
05-03-2020 (MUM) 1200M Winner: MZILIKAZI Won By: 1.25 Time: 1:11.41 |
Place-6 Hanumant Singh 54(3)
|
Place-5 D R Shubham 54(5)
|
Place-4 C S Jodha 52.5(4)
|
Place-7 S J Sunil 50.5(6)
|
||||||||||
01-02-2020 (MUM) 1200M Winner: ODESSA Won By: 4.75 Time: 1:11.14 |
Place-3 N S Parmar 61(8)
|
Place-9 D S Deora 62(7)
|
||||||||||||
24-01-2020 (MUM) 1000M Winner: MYSTIC BAY Won By: 3 Time: 0:58:31 |
Place-3 Neeraj Rawal 58(6)
|
Place-5 C S Jodha 52(2)
|
||||||||||||
16-01-2020 (MUM) 1200M Winner: D HUNTER Won By: 3.75 Time: 1:10.00 |
Place-10 Akshay 56.5(3)
|
Place-9 P S Kaviraj 56.5(4)
|
Place-8 A Prakash 52(9)
|
|||||||||||
09-01-2020 (MUM) 1200M Winner: ANATEVKA Won By: 3 Time: 1:10:84 |
Place-1 P S Kaviraj 61.5(2)
|
Place-4 K Nazil 61.5(6)
|
Place-9 D R Shubham 61.5(7)
|
|||||||||||
05-01-2020 (MUM) 1000M Winner: UNTITLED Won By: Neck Time: 0:58.76 |
Place-1 Hanumant Singh 59.5(7)
|
Place-4 K Pranil 61.5(1)
|
||||||||||||
02-01-2020 (MUM) 1200M Winner: BARACK Won By: 2 Time: 1:10.31 |
Place-2 Neeraj Rawal 57.5(8)
|
Place-8 Aniket Karande 56.5(3)
|
Place-6 Akshay 55(1)
|
|||||||||||
15-12-2019 (MUM) 1000M Winner: EBONY Won By: 0.75 Time: 0:58.66 |
Place-1 Neeraj Rawal 53(3)
|
Place-6 Akshay Gaikwad 57(2)
|
Place-11 N B Kuldeep 57(5)
|
Place-7 Akshay 56(10)
|
Place-4 P S Chouhan 53(9)
|
|||||||||
15-12-2019 (MUM) 1200M Winner: PALOMAR Won By: 0.5 Time: 1:11.14 |
Place-3 P S Kaviraj 61(5)
|
Place-11 S A Amit 60(2)
|
Place-8 K Pranil 61(3)
|
|||||||||||
12-10-2019 (PUN) 1000M Winner: DANDI MARCH Won By: 1.25 Time: 0:57:69 |
Place-W Withdrawn 59(7)
|
Place-W Withdrawn 58.5(9)
|
Place-4 S J Sunil 52.5(11)
|
Place-10 Akshay Gaikwad 53(8)
|
||||||||||
06-10-2019 (PUN) 1200M Winner: SASSY LASS Won By: Snk Time: 1:11:48 |
Place-4 Niranjan S Parmar 51(15)
|
Place-14 D R Shubham 52(3)
|
Place-W Withdrawn 56(13)
|
Place-10 S J Sunil 54(11)
|
||||||||||
15-09-2019 (PUN) 1600M Winner: LORRAINE Won By: 1.75 Time: 1:38.92 |
Place-5 K Pranil 59(3)
|
Place-W Withdrawn 54.5(1)
|
||||||||||||
14-09-2019 (PUN) 1200M Winner: LESREL Won By: 7.25 Time: 1:11.11 |
Place-11 D R Shubham 53(2)
|
Place-7 Neeraj Rawal 52.5(6)
|
||||||||||||
07-09-2019 (PUN) 1400M Winner: ZENON Won By: 1 Time: 1:26.69 |
Place-8 Prabhu Naidu 59.5(8)
|
Place-3 Kishore Kadam 53(4)
|
||||||||||||
24-08-2019 (PUN) 1400M Winner: QUESTIONABLE Won By: 1 Time: 1:24.63 |
Place-2 P S Kaviraj 50.5(10)
|
Place-11 Aniket Karande 54.5(9)
|
Place-14 Dashrath Singh 57.5(7)
|
Place-4 K Pranil 58(1)
|
Place-7 A S Peter 54(11)
|
|||||||||
11-08-2019 (PUN) 1400M Winner: AUGUSTUS CAESAR Won By: 7 Time: 1:26:74 |
Place-3 K Pranil 57.5(2)
|
Place-7 A Sandesh 53(4)
|
||||||||||||
26-07-2019 (PUN) 1200M Winner: INTENSE STYLIST Won By: 3 Time: 1:10.85 |
Place-12 Malam Singh 54.5(5)
|
Place-W Withdrawn 53(8)
|
Place-2 A S Peter 52.5(10)
|
|||||||||||
25-07-2019 (PUN) 1400M Winner: LOVELY THOUGHTS Won By: 5.25 Time: 1:25.75 |
Place-11 D R Shubham 59(12)
|
Place-3 A S Peter 59.5(7)
|
||||||||||||
13-04-2019 (MUM) 1000M Winner: BETWEEN THE WATERS Won By: DHT Time: 0:58:42 |
Place-7 K Pranil 59(7)
|
Place-8 N S Parmar 54(8)
|
||||||||||||
24-03-2019 (MUM) 1000M Winner: GOLD FIELD Won By: 0.5 Time: 0:58.81 |
Place-2 Hanumant Singh 55.5(7)
|
Place-5 Bhawani Singh 56.5(5)
|
||||||||||||
07-03-2019 (MUM) 1200M Winner: ASHWA SHINE Won By: Nose Time: 1:10.96 |
Place-3 Dashrath Singh 54(7)
|
Place-5 M Ayyar 53(9)
|
||||||||||||
21-02-2019 (MUM) 1000M Winner: UNTITLED Won By: 1.75 Time: 0:58:86 |
Place-3 S Zervan 60.5(6)
|
Place-1 Hanumant Singh 56.5(14)
|
||||||||||||
03-02-2019 (MUM) 1200M Winner: FLAMING MARTINI Won By: Neck Time: 1:11.72 |
Place-4 N Nadeem 52(7)
|
Place-6 D R Shubham 49(11)
|
||||||||||||
18-01-2019 (MUM) 1200M Winner: KANEEZ Won By: 3.5 Time: 1:11.66 |
Place-11 Hanumant Singh 53(11)
|
Place-4 N Nadeem 50(13)
|
Place-10 Vishal N Bunde 60(8)
|
|||||||||||
30-12-2018 (MUM) 1200M Winner: LIGHTNING SPEED Won By: Head Time: 1:11:38 |
Place-5 Akshay 58(4)
|
Place-6 Hanumant Singh 60(8)
|
||||||||||||
16-12-2018 (MUM) 1400M Winner: GRAND TENTON Won By: DHT Time: 1:23:79 |
Place-10 Sunny Chinoy 55.5(10)
|
Place-4 S A Amit 51.5(3)
|
||||||||||||
13-12-2018 (MUM) 1200M Winner: LA MAGNIFIQUE Won By: Neck Time: 1:11.03 |
Place-7 Robbie Downey 52.5(3)
|
Place-W A Sandesh 50.5(8)
|
||||||||||||
29-11-2018 (MUM) 1200M Winner: LESREL Won By: 3 Time: 1:11.07 |
Place-6 Hanumant Singh 61(A)
|
Place-2 T S Jodha 60.5(A)
|
||||||||||||
29-11-2018 (MUM) 1400M Winner: AWESOME ONE Won By: 4.5 Time: 1:23.33 |
Place-10 Hanumant Singh 56.5(3)
|
Place-4 Dashrath Singh 59(7)
|
||||||||||||
18-11-2018 (MUM) 1400M Winner: INTENSE STYLIST Won By: 3.5 Time: 1:23.18 |
Place-4 Leigh Roche 52.5(6)
|
Place-3 T S Jodha 51(3)
|
||||||||||||
13-10-2018 (PUN) 1000M Winner: MY HUNTER Won By: 2.75 Time: 0:58:20 |
Place-2 N Nadeem 51.5(1)
|
Place-5 D R Shubham 50.5(8)
|
||||||||||||
23-09-2018 (PUN) 1200M Winner: LA MAGNIFIQUE Won By: 2.75 Time: 1:09:54 |
Place-4 Parbat Singh 51.5(3)
|
Place-5 P Trevor 51.5(8)
|
||||||||||||
16-09-2018 (PUN) 1400M Winner: COSTA BRAVA Won By: 1.75 Time: 1:25:01 |
Place-9 N Nadeem 52.5(3)
|
Place-7 K Nazil 61(2)
|
||||||||||||
08-09-2018 (PUN) 1400M Winner: ANATEVKA Won By: 4.25 Time: 1:26:05 |
Place-1 S Zervan 52.5(2)
|
Place-2 T S Jodha 59.5(4)
|
||||||||||||
04-08-2018 (PUN) 1400M Winner: FRIEZE Won By: 0.75 Time: 1:26:77 |
Place-2 T S Jodha 53(7)
|
Place-1 C S Jodha 57.5(2)
|
||||||||||||
30-06-2018 (BAN) 1200M Winner: SEA QUEST Won By: 6.25 Time: 1:10.71 |
Place-1 Yash Narredu 53(4)
|
Place-4 N S Parmar 51.5(3)
|
||||||||||||
14-04-2018 (MUM) 1400M Winner: GRAND TENTON Won By: 0.75 Time: 1:24.03 |
Place-7 S Zervan 54.5(2)
|
Place-6 K Nazil 59.5(7)
|
||||||||||||
08-04-2018 (MUM) 1200M Winner: GLYNDEBOURNE Won By: 1.75 Time: 1:10.85 |
Place-4 Hanumant Singh 53(7)
|
Place-2 N S Parmar 52.5(5)
|
||||||||||||
11-03-2018 (MUM) 1200M Winner: CHAPLIN Won By: 2 Time: 1:10.65 |
Place-1 Neeraj Rawal 58.5(2)
|
Place-3 Hanumant Singh 53.5(3)
|
||||||||||||
08-03-2018 (MUM) 1200M Winner: UNTITLED Won By: 1.5 Time: 1:12:28 |
Place-1 M Ayyar 58.5(9)
|
Place-3 P Trevor 58(7)
|
||||||||||||
28-02-2018 (MUM) 1400M Winner: STAR OF THEA Won By: 0.75 Time: 1:24.31 |
Place-9 Neeraj Rawal 54.5(12)
|
Place-7 N B Kuldeep 61(5)
|
Place-11 Shahrukh Khan 58.5(2)
|
|||||||||||
25-02-2018 (MUM) 1000M Winner: SOUTHPAW Won By: 1.25 Time: 0:59.48 |
Place-W P Trevor 58(12)
|
Place-3 H Zeeshan 55(7)
|
||||||||||||
25-02-2018 (MUM) 1200M Winner: CHAPLIN Won By: 1.75 Time: 1:10.96 |
Place-1 Neeraj Rawal 52(8)
|
Place-7 Kishore Kadam 53.5(6)
|
||||||||||||
14-01-2018 (MUM) 1200M Winner: FLAG FLYING Won By: 3 Time: 1:11.80 |
Place-5 Kishore Kadam 56(13)
|
Place-8 N B Kuldeep 53(1)
|
||||||||||||
17-12-2017 (MUM) 1200M Winner: EXCELLENT GOLD Won By: 1.25 Time: 1:10.66 |
Place-11 T S Jodha 56.5(5)
|
Place-9 A Sandesh 53(7)
|
||||||||||||
26-11-2017 (MUM) 1400M Winner: CAMBRIDGE Won By: 1.75 Time: 1:25.31 |
Place-7 T S Jodha 54.5(3)
|
Place-3 N S Parmar 52.5(1)
|
||||||||||||
15-10-2017 (PUN) 1200M Winner: SERENO Won By: 1.25 Time: 1:11.15 |
Place-3 J Chinoy 56(5)
|
Place-5 Santosh G 54.5(2)
|
||||||||||||
01-12-2016 (MUM) 1200M Winner: MISS SAIGON Won By: Lnk Time: 1:13.40 |
Place-3 Hanumant Singh 54(1)
|
Place-2 S Mosin 59.5(5)
|