India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ELEOS | IAMSTORM | MYSTERIOUS GIRL | RIGHT TO PRIVACY | MOUNT SINAI | POWER OF THOR | TWELFTH EARL | NORD | WILLY WONKAA | NAIROBI | RED RIOT | SUSSING | COME BACK PLEASE | ROYAL CASTLE | SONG SONG BLUE | CAMILLE | SHADOWS | |
08-10-2023 (PUN) 1200M Winner: NAIROBI Won By: 3.25 Time: 1:09:87 |
Place-1 S G Prasad 58(11)
|
Place-4 R Shelar 55.5(6)
|
|||||||||||||||
24-09-2023 (PUN) 2000M Winner: CAPITOLIUM Won By: 1.5 Time: 2:05.24 |
Place-10 Vishal N Bunde 59(10)
|
Place-7 Mustakim Alam 49(6)
|
|||||||||||||||
17-09-2023 (PUN) 1200M Winner: NAIROBI Won By: 5.75 Time: 1:09.73 |
Place-6 P Shinde 54(6)
|
Place-1 S G Prasad 50.5(10)
|
|||||||||||||||
15-08-2023 (PUN) 1400M Winner: MOUNT SINAI Won By: 4.25 Time: 1:28:80 |
Place-1 Akshay Kumar 61.5(5)
|
Place-4 S G Prasad 54.5(10)
|
|||||||||||||||
05-08-2023 (PUN) 1800M Winner: COME BACK PLEASE Won By: 1 Time: 1:54.83 |
Place-8 A S Peter 53.5(7)
|
Place-1 N Bhosale 50(9)
|
|||||||||||||||
02-04-2023 (MUM) 1400M Winner: MALAKHI Won By: Shd Time: 1:23:35 |
Place-3 P Trevor 53(1)
|
Place-10 A S Peter 50(11)
|
Place-4 Vishal N Bunde 50.5(10)
|
||||||||||||||
09-03-2023 (MUM) 1400M Winner: MARLBORO MAN Won By: 1.25 Time: 1:25.81 |
Place-4 A S Peter 52(9)
|
Place-8 Mustakim Alam 49(4)
|
Place-3 P S Kaviraj 52(3)
|
||||||||||||||
09-03-2023 (MUM) 1400M Winner: MOUNT SINAI Won By: 3.25 Time: 1:24.74 |
Place-1 Mustakim Alam 57.5(3)
|
Place-5 A S Peter 54.5(5)
|
|||||||||||||||
19-02-2023 (MUM) 1200M Winner: DEMETRIUS Won By: 2 Time: 1:11.68 |
Place-3 T S Jodha 57.5(5)
|
Place-4 S A Amit 53(12)
|
|||||||||||||||
12-02-2023 (MUM) 2000M Winner: WILLY WONKAA Won By: 5 Time: 2:05.28 |
Place-1 A Sandesh 58(1)
|
Place-4 A S Peter 49(12)
|
Place-10 Haridas Gore 49(3)
|
||||||||||||||
05-02-2023 (MUM) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- Akshay Kumar 57.5(10)
|
Place- C S Jodha 56(8)
|
Place- A S Peter 53(13)
|
Place- S A Amit 53.5(14)
|
|||||||||||||
04-02-2023 (MUM) 1400M Winner: LUMINOSITY Won By: 1.75 Time: 1:24.47 |
Place-11 N B Kuldeep 49(9)
|
Place-10 A S Peter 49.5(13)
|
|||||||||||||||
22-01-2023 (MUM) 2000M Winner: JERUSALEM Won By: 2.75 Time: 2:05.10 |
Place-2 A Sandesh 59.5(1)
|
Place-6 N B Kuldeep 49(8)
|
|||||||||||||||
21-01-2023 (MUM) 1600M Winner: GOLDIVA Won By: 1.75 Time: 1:39:64 |
Place-7 Vishal N Bunde 49(8)
|
Place-8 N Nadeem 49(4)
|
Place-6 Nirmal Jodha 50(9)
|
||||||||||||||
25-12-2022 (MUM) 1600M Winner: MYSTERIOUS GIRL Won By: 1.5 Time: 1:39.52 |
Place-1 Kirtish Bhagat 60.5(9)
|
Place-9 Neeraj Rawal 58.5(8)
|
Place-11 P P Dhebe 50(6)
|
Place-3 A S Peter 49(1)
|
|||||||||||||
18-12-2022 (MUM) 2000M Winner: JUBILANT JOURNEY Won By: 3.5 Time: 2:04.16 |
Place-4 Neeraj Rawal 61.5(1)
|
Place-5 C S Jodha 58.5(5)
|
Place-10 Dashrath Singh 58(6)
|
Place-2 A Sandesh 58.5(12)
|
Place-6 N B Kuldeep 50(10)
|
Place-9 Mustakim Alam 49(4)
|
|||||||||||
11-12-2022 (MUM) 1400M Winner: DAULAT MAI Won By: 6.5 Time: 1:23.22 |
Place-10 C Umesh 53(1)
|
Place-6 A S Peter 52.5(4)
|
Place-8 K Nazil 50(8)
|
||||||||||||||
06-11-2022 (PUN) 2000M Winner: GALLOPING GLORY Won By: Lnk Time: 2:04.64 |
Place-7 Dashrath Singh 60(2)
|
Place-12 P Vinod 60.5(13)
|
Place-2 S J Sunil 56(10)
|
Place-11 R Shelar 54.5(15)
|
Place-10 Amyn Merchant 53(7)
|
Place-6 K Nazil 51.5(14)
|
Place-9 Mustakim Alam 49(6)
|
||||||||||
28-10-2022 (PUN) 1400M Winner: POWER OF THOR Won By: 3.25 Time: 1:26.67 |
Place-1 Dashrath Singh 56(4)
|
Place-4 A S Peter 49(8)
|
|||||||||||||||
22-10-2022 (PUN) 1600M Winner: MYSTERIOUS GIRL Won By: 1.25 Time: 1:39:55 |
Place-1 K Nazil 57(11)
|
Place-9 Dashrath Singh 57(14)
|
Place-7 P Vinod 61(15)
|
Place-11 R Shelar 55.5(1)
|
Place-8 Mustakim Alam 50(3)
|
||||||||||||
16-10-2022 (PUN) 1400M Winner: ASHWA YASHODHRA Won By: Head Time: 1:26.35 |
Place-4 K Nazil 57.5(11)
|
Place-8 S J Sunil 57(5)
|
|||||||||||||||
16-10-2022 (PUN) 1400M Winner: ESFIR Won By: 1.25 Time: 1:26.05 |
Place-7 R Ajinkya 54(4)
|
Place-9 K Nazil 53(5)
|
|||||||||||||||
25-09-2022 (PUN) 2000M Winner: ALPHA GENE Won By: 2.25 Time: 2:07.78 |
Place-4 Neeraj Rawal 61(9)
|
Place-5 T S Jodha 57(6)
|
Place-10 Amyn Merchant 53(7)
|
Place-2 K Nazil 50(1)
|
Place-7 A S Peter 49(5)
|
||||||||||||
18-09-2022 (PUN) 1600M Winner: ALPHA GENE Won By: 3.5 Time: 1:40.91 |
Place-4 P Vinod 58.5(11)
|
Place-7 K Nazil 55.5(5)
|
Place-3 S J Sunil 56(15)
|
Place-15 Amyn Merchant 55(4)
|
Place-10 A S Peter 52.5(9)
|
||||||||||||
11-09-2022 (PUN) 1400M Winner: SOUZA Won By: 8.75 Time: 1:27.81 |
Place-11 D R Shubham 53.5(5)
|
Place-9 A S Peter 49(9)
|
|||||||||||||||
11-09-2022 (PUN) 1600M Winner: SALAM BHAI Won By: 1 Time: 1:40.31 |
Place-7 Dashrath Singh 50(8)
|
Place-4 P Vinod 53(5)
|
|||||||||||||||
27-08-2022 (PUN) 1400M Winner: THE FLUTIST Won By: Neck Time: 1:26.64 |
Place-2 R Rupesh 58(8)
|
Place-7 Dashrath Singh 50(7)
|
|||||||||||||||
27-08-2022 (PUN) 2000M Winner: AMPED Won By: 4.75 Time: 2:05.70 |
Place-6 J Chinoy 56.5(3)
|
Place-4 A Sandesh 57.5(4)
|
|||||||||||||||
21-08-2022 (PUN) 1600M Winner: GREAT GUNS Won By: 3.25 Time: 1:40.00 |
Place-8 K Nazil 50(2)
|
Place-6 Mustakim Alam 53.5(7)
|
Place-7 A S Peter 49(4)
|
||||||||||||||
21-08-2022 (PUN) 1200M Winner: COMMANDMENT Won By: 1.5 Time: 1:10.86 |
Place-9 S G Prasad 58.5(9)
|
Place-10 P S Kaviraj 49(12)
|
|||||||||||||||
14-08-2022 (PUN) 1600M Winner: DUBAI DUNES Won By: 5.25 Time: 1:41.20 |
Place-2 Dashrath Singh 58(6)
|
Place-8 R Rupesh 61(4)
|
|||||||||||||||
06-08-2022 (PUN) 1200M Winner: FARRELL Won By: 3 Time: 1:09.89 |
Place-6 K Nazil 51(7)
|
Place-12 S G Prasad 51.5(1)
|
Place-7 Haridas Gore 49(12)
|
||||||||||||||
06-08-2022 (PUN) 1800M Winner: POWER OF THOR Won By: 1.5 Time: 1:54.28 |
Place-1 Dashrath Singh 54(1)
|
Place-W Withdrawn 59.5(2)
|
|||||||||||||||
28-07-2022 (PUN) 1200M Winner: ANOUSHKA Won By: 1.5 Time: 1:10.77 |
Place-10 S G Prasad 57(3)
|
Place-5 Akash Agarwal 53.5(1)
|
|||||||||||||||
17-04-2022 (MUM) 1800M Winner: CANDESCENT STAR Won By: 4.25 Time: 1:51.44 |
Place-7 S Zervan 60(10)
|
Place-14 Dashrath Singh 53.5(3)
|
|||||||||||||||
10-04-2022 (MUM) 1400M Winner: MARLBORO MAN Won By: 0.75 Time: 1:25.42 |
Place-7 Akash Agarwal 55(8)
|
Place-6 Dashrath Singh 53.5(10)
|
|||||||||||||||
10-04-2022 (MUM) 1400M Winner: DALI SWIRL Won By: 3 Time: 1:23.79 |
Place-10 Neeraj Rawal 60.5(5)
|
Place-7 Shrikant Kamble 54(6)
|
|||||||||||||||
03-04-2022 (MUM) 1000M Winner: LIT Won By: 1.75 Time: 0:59.16 |
Place-12 H M Akshay 54(8)
|
Place-5 A S Peter 50(3)
|
|||||||||||||||
27-03-2022 (MUM) 2000M Winner: LETO Won By: 1.25 Time: 2:05.47 |
Place-11 Dashrath Singh 54(1)
|
Place-14 Akash Agarwal 56(5)
|
Place-12 A K Aniket 54(6)
|
Place-6 S A Amit 49(7)
|
|||||||||||||
20-03-2022 (MUM) 1600M Winner: DUBAI GOLD Won By: 1.25 Time: 1:37.86 |
Place-13 S A Amit 53(4)
|
Place-10 P S Kaviraj 50.5(3)
|
Place-8 H Zeeshan 49(9)
|
||||||||||||||
20-03-2022 (MUM) 1000M Winner: HILMA KLINT Won By: 3.5 Time: 0:59.69 |
Place-7 Akshay 60(5)
|
Place-3 S A Amit 60(11)
|
|||||||||||||||
10-03-2022 (MUM) 1800M Winner: FAIRMONT Won By: 0.75 Time: 1:51.80 |
Place-10 N S Parmar 59(1)
|
Place-5 Akshay 58.5(6)
|
Place-8 A K Aniket 54(15)
|
||||||||||||||
13-02-2022 (MUM) 2000M Winner: SHE IS ON FIRE Won By: Lnk Time: 2:05.15 |
Place-6 P S Kaviraj 55.5(8)
|
Place-9 T S Jodha 56.5(10)
|
|||||||||||||||
05-02-2022 (MUM) 1600M Winner: MIDAS TOUCH Won By: Head Time: 1:38.91 |
Place-6 N S Parmar 59(12)
|
Place-10 Akash Agarwal 56(11)
|
Place-7 Akshay 59(9)
|
Place-12 Hanumant Singh 56.5(6)
|
Place-11 S A Amit 58(16)
|
Place-16 Dashrath Singh 55(2)
|
|||||||||||
29-01-2022 (MUM) 1400M Winner: MAJORELLA BLUE Won By: 1.25 Time: 1:23.47 |
Place-9 Akshay Gaikwad 53(9)
|
Place-8 K Nazil 52(10)
|
|||||||||||||||
23-01-2022 (MUM) 2000M Winner: KEY TO THE MINT Won By: 0.75 Time: 2:04.03 |
Place-3 P S Kaviraj 56.5(4)
|
Place-8 S A Amit 49(8)
|
|||||||||||||||
07-01-2022 (MUM) 1600M Winner: MARLBORO MAN Won By: 0.5 Time: 1:38.83 |
Place-2 P S Kaviraj 58(8)
|
Place-4 D R Shubham 55.5(10)
|
Place-8 S A Amit 49.5(6)
|
||||||||||||||
28-12-2021 (MUM) 1200M Winner: COLUMBIAN Won By: 8.75 Time: 1:10:68 |
Place-5 Bhawani Singh 54(7)
|
Place-12 M Ayyar 54(11)
|
|||||||||||||||
28-11-2021 (PUN) 1400M Winner: LOVE WARRIOR Won By: 3.75 Time: 1:25.72 |
Place-10 S A Amit 56.5(14)
|
Place-9 Akshay 60(5)
|
|||||||||||||||
21-11-2021 (PUN) 1200M Winner: KINNARA Won By: 8.25 Time: 1:10.37 |
Place-7 S A Amit 56(5)
|
Place-8 M Ayyar 56(8)
|
|||||||||||||||
07-11-2021 (PUN) 2000M Winner: ASHWA SHULE Won By: 10.25 Time: 2:08.00 |
Place-7 Dashrath Singh 60(7)
|
Place-2 J Chinoy 56.5(3)
|
|||||||||||||||
23-10-2021 (PUN) 1200M Winner: DARWIN Won By: 1.5 Time: 1:09.81 |
Place-12 Santosh G 54.5(6)
|
Place-13 A S Peter 54.5(7)
|
|||||||||||||||
27-03-2021 (MUM) 2000M Winner: MOON RIVER Won By: 0.5 Time: 2:04.43 |
Place-7 S Mosin 61.5(1)
|
Place-2 S A Amit 50(4)
|