India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CHOIR | ROYAL DREAMS | STRIKING DISTANCE | SARO EAGLE | PAPPA RICH | RWANDA | LORD OF THE TURF | PHOEBE BUFFAY | STAR CHIEFTAIN | MOMENT OF LIFE | RAJPUTANA | FULL OF SURPRISE | NIGHTINGALE | QUEEN JUSTITIA | |
23-02-2024 (CHE) 1200M Winner: THREE OF A KIND Won By: 2.75 Time: 1:14.50 |
Place-9 Shankar L Harijan 56.5(10)
|
Place-3 Siddaraju P 60.5(8)
|
||||||||||||
17-02-2024 (CHE) 1200M Winner: RAFFINATO Won By: 0.5 Time: 1:14.05 |
Place-11 G Manikandan 57.5(7)
|
Place-5 Siddaraju P 61.5(8)
|
||||||||||||
25-02-2023 (CHE) 1100M Winner: STAR OF LIBERTY Won By: 5.5 Time: 1:06.27 |
Place-11 P S Kaviraj 53.5(1)
|
Place-4 Koshi Kumar 59(5)
|
||||||||||||
18-02-2023 (CHE) 1200M Winner: FULL OF SURPRISE Won By: Head Time: 1:14.38 |
Place-3 Koshi Kumar 60(9)
|
Place-1 Mukesh Kumar 57(2)
|
||||||||||||
18-02-2023 (CHE) 1000M Winner: REGAL KID Won By: Nose Time: 1:02.18 |
Place-2 Mukesh Kumar 60(11)
|
Place-7 G Manikandan 53.5(3)
|
||||||||||||
04-02-2023 (CHE) 1100M Winner: PLANET VENUS Won By: 3.5 Time: 1:06.89 |
Place-7 S Imran 52(6)
|
Place-2 Koshi Kumar 60(2)
|
||||||||||||
14-01-2023 (CHE) 1200M Winner: PROPOSED Won By: 0.75 Time: 1:12.53 |
Place-2 Shrikant Kamble 53(1)
|
Place-3 Sah Farid Ansari 53(4)
|
||||||||||||
01-01-2023 (CHE) 1200M Winner: DEMERARA Won By: 3.5 Time: 1:13.27 |
Place-2 Shrikant Kamble 57(3)
|
Place-3 Sah Farid Ansari 57.5(12)
|
||||||||||||
01-01-2023 (CHE) 1200M Winner: OBERON Won By: 3.25 Time: 1:14.02 |
Place-8 Dashrath Singh 55(6)
|
Place-7 S A Amit 60(11)
|
||||||||||||
24-12-2022 (CHE) 1100M Winner: BREAK THE SILENCE Won By: Shd Time: 1:08.26 |
Place-9 R Manish 55.5(1)
|
Place-5 Inayat 60(11)
|
||||||||||||
02-12-2022 (CHE) 1200M Winner: SPECTACLE Won By: Lnk Time: 1:14.39 |
Place-7 Inayat 59.5(10)
|
Place-4 Sah Farid Ansari 58.5(4)
|
||||||||||||
01-12-2022 (CHE) 1000M Winner: GOLD KITE Won By: 3.25 Time: 1:02.03 |
Place-7 R Manish 55(6)
|
Place-6 Angad 52.5(4)
|
||||||||||||
29-10-2022 (CHE) 1100M Winner: WILBUR Won By: 0.75 Time: 1:08.15 |
Place-4 M S Deora 61.5(10)
|
Place-7 Inayat 61.5(9)
|
||||||||||||
15-10-2022 (CHE) 1100M Winner: BERRETTINI Won By: 4.25 Time: 1:08.98 |
Place-3 M S Deora 59.5(9)
|
Place-4 Kuldeep Singh 53(2)
|
||||||||||||
24-09-2022 (OOT) 1200M Winner: SENORA BIANCA Won By: Neck Time: 1:13.26 |
Place-10 Ramandeep Singh Bal 59(8)
|
Place-9 A Ashhad Asbar 58.5(3)
|
Place-2 Kuldeep Singh 55.5(1)
|
|||||||||||
20-09-2022 (OOT) 1200M Winner: GLORIOUS SUNSHINE Won By: 0.75 Time: 1:14.23 |
Place-6 S A Amit 60(9)
|
Place-9 Nakhat Singh 52(6)
|
||||||||||||
14-05-2022 (OOT) 1200M Winner: RWANDA Won By: 1.5 Time: 1:20.19 |
Place-1 C Umesh 55.5(7)
|
Place-9 Kiran Naidu 54.5(9)
|
||||||||||||
14-04-2022 (OOT) 1200M Winner: EMBRACE Won By: 2 Time: 1:16.07 |
Place-2 M S Deora 60(3)
|
Place-7 P Sai Kumar 57(6)
|
Place-5 Nakhat Singh 53.5(9)
|
|||||||||||
11-03-2022 (CHE) 1100M Winner: VALESKA Won By: Neck Time: 1:07.90 |
Place-2 M S Deora 56.5(11)
|
Place-7 Yash Narredu 59.5(1)
|
||||||||||||
17-02-2022 (CHE) 1000M Winner: ASHWA MALALA Won By: 1 Time: 1:01.35 |
Place-8 D S Deora 54.5(10)
|
Place-4 Nikhil Naidu 60(7)
|
||||||||||||
16-02-2022 (CHE) 1200M Winner: WONDERFUL ERA Won By: Head Time: 1:15.70 |
Place-9 A Ayaz Khan 58(4)
|
Place-6 Mukesh Kumar 54(2)
|
||||||||||||
11-02-2022 (CHE) 1200M Winner: PACIFIC Won By: Shd Time: 1:14.47 |
Place-7 Nikhil Naidu 58.5(5)
|
Place-5 Nakhat Singh 52.5(6)
|
||||||||||||
28-01-2022 (CHE) 1200M Winner: WILD FRANK Won By: 2.75 Time: 1:14.69 |
Place-9 C Umesh 56(10)
|
Place-8 Angad 56(11)
|
||||||||||||
14-01-2022 (CHE) 1200M Winner: BEEJAY Won By: 1 Time: 1:14.08 |
Place-2 A Ashhad Asbar 57.5(9)
|
Place-5 Nakhat Singh 54(4)
|
Place-7 Vishal N Bunde 57(1)
|
|||||||||||
13-01-2022 (CHE) 1100M Winner: STERN MAIDEN Won By: 4.25 Time: 1:07.74 |
Place-12 R Manish 52(12)
|
Place-6 Dharshan Antony B 56.5(1)
|
||||||||||||
06-01-2022 (CHE) 1200M Winner: ALEXANDER Won By: 0.5 Time: 1:13.99 |
Place-4 Chotu Jaiswar 55.5(3)
|
Place-8 D S Deora 54(2)
|
Place-7 Vishal N Bunde 58(1)
|
|||||||||||
25-12-2021 (CHE) 1200M Winner: WAR EMBLEM Won By: 0.75 Time: 1:15.20 |
Place-2 Mubs Kareem 60(5)
|
Place-4 Nakhat Singh 52.5(9)
|
||||||||||||
16-12-2021 (CHE) 1200M Winner: LORD OF THE TURF Won By: 1.5 Time: 1:16.13 |
Place-1 Nakhat Singh 58.5(4)
|
Place-8 R Manish 52.5(7)
|
||||||||||||
29-09-2021 (OOT) 1200M Winner: DAIYAMONDO Won By: Shd Time: 1:15.33 |
Place-9 H M Akshay 55.5(12)
|
Place-11 A Ashhad Asbar 58(6)
|
||||||||||||
19-09-2021 (OOT) 1200M Winner: FULL OF SURPRISE Won By: 5 Time: 1:13.69 |
Place-5 Ramandeep Singh Bal 56.5(2)
|
Place-1 Mukesh Kumar 54(6)
|
||||||||||||
09-09-2021 (OOT) 1000M Winner: PIRATE'S LOVE Won By: 1 Time: 0:59.88 |
Place-9 Azfar Syeed 57.5(2)
|
Place-8 A Imran Khan 59.5(8)
|
||||||||||||
02-09-2021 (OOT) 1200M Winner: SIR BAFFERT Won By: 4.25 Time: 1:15.39 |
Place-4 Nakhat Singh 58(5)
|
Place-8 Rahil Akhtar 57(2)
|
Place-3 D S Deora 60(7)
|
|||||||||||
19-08-2021 (OOT) 1200M Winner: RWANDA Won By: 4.75 Time: 1:14.56 |
Place-1 A Imran Khan 59(3)
|
Place-6 Nakhat Singh 56.5(4)
|
Place-3 S Zervan 58(7)
|
|||||||||||
30-04-2021 (OOT) 1300M Winner: MAJESTIC CHARMER Won By: 0.75 Time: 1:23.65 |
Place-9 Shahar Babu 52(9)
|
Place-7 R Manish 54(7)
|
||||||||||||
24-04-2021 (OOT) 1400M Winner: SIFAN Won By: 5 Time: 1:32.55 |
Place-5 Rajendra Singh 58(5)
|
Place-8 Koshi Kumar 57.5(6)
|
||||||||||||
24-04-2021 (OOT) 1200M Winner: PAPAL DECREE Won By: Head Time: 1:18.80 |
Place-10 Kuldeep Singh 54.5(10)
|
Place-6 G Manikandan 52.5(5)
|
||||||||||||
05-03-2021 (CHE) 1200M Winner: ARAPAHO Won By: 0.75 Time: 1:13.72 |
Place-2 Antony Raj S 56(3)
|
Place-4 Akshay Kumar 58.5(10)
|
||||||||||||
25-02-2021 (CHE) 1000M Winner: EMBRACE Won By: 1.75 Time: 1:00.16 |
Place-13 V R Jagadeesh 59(13)
|
Place-7 H Rahul 57(1)
|
||||||||||||
17-02-2021 (CHE) 1400M Winner: GRANDIOSE Won By: Lnk Time: 1:29.97 |
Place-10 Nakhat Singh 56(3)
|
Place-3 Antony Raj S 55(12)
|
||||||||||||
11-02-2021 (CHE) 1000M Winner: WAKEFUL Won By: 1.5 Time: 0:59.25 |
Place-5 Akshay Kumar 56.5(11)
|
Place-7 G Manikandan 51.5(5)
|
||||||||||||
10-02-2021 (CHE) 1200M Winner: WILD FRANK Won By: Shd Time: 1:15.13 |
Place-6 S Stephen Raj 57.5(3)
|
Place-2 Kiran Naidu 59(1)
|
||||||||||||
04-02-2021 (CHE) 1200M Winner: FUN STORM Won By: 3.75 Time: 1:13.99 |
Place-4 Azfar Syeed 58.5(4)
|
Place-8 S Stephen Raj 54.5(8)
|
Place-3 Mukesh Kumar 55(11)
|
|||||||||||
01-01-2021 (CHE) 1000M Winner: EYES OF FALCON Won By: Shd Time: 1:00.79 |
Place-6 Irvan Singh 56(4)
|
Place-10 Shahar Babu 53.5(11)
|
||||||||||||
17-12-2020 (CHE) 1200M Winner: SARO EAGLE Won By: 0.5 Time: 1:15.55 |
Place-1 Akshay Kumar 54.5(11)
|
Place-10 Rajendra Singh 56(4)
|
||||||||||||
17-12-2020 (CHE) 1400M Winner: SUNCHE DREAMS Won By: 0.5 Time: 1:29.57 |
Place-7 Akshay Kumar 57(8)
|
Place-11 A M Alam 54(5)
|
||||||||||||
14-12-2020 (CHE) 1200M Winner: RADICAL REVIEW Won By: 0.5 Time: 1:13.45 |
Place-8 S Stephen Raj 56(3)
|
Place-3 P P Dhebe 54.5(8)
|
||||||||||||
20-11-2020 (CHE) 1200M Winner: SHALEM Won By: 1.25 Time: 1:17.98 |
Place-3 Akshay Kumar 54.5(9)
|
Place-5 S Zervan 56(7)
|
||||||||||||
06-11-2020 (CHE) 1000M Winner: WAKEFUL Won By: 4.5 Time: 1:03.51 |
Place-4 C A Brisson 54.5(7)
|
Place-6 P Ajeeth Kumar 56(8)
|
||||||||||||
13-02-2020 (CHE) 1200M Winner: RWANDA Won By: 2 Time: 1:14.02 |
Place-1 C A Brisson 54.5(3)
|
Place-3 P K Gaddam 54.5(5)
|
||||||||||||
15-01-2020 (CHE) 1000M Winner: EL POLITICO Won By: 4 Time: 00:59.52 |
Place-4 C Umesh 58(1)
|
Place-7 A M Alam 61.5(3)
|
Place-3 Md Asif Khan 59(12)
|
|||||||||||
14-01-2020 (CHE) 1000M Winner: DIVA PRINCESS Won By: Nose Time: 1:00.12 |
Place-6 Chethan Gowda 56(5)
|
Place-5 S Zervan 54.5(4)
|
||||||||||||
13-12-2019 (CHE) 1000M Winner: KATAHDIN Won By: 0.5 Time: 1:00.47 |
Place-4 Md Asif Khan 54.5(7)
|
Place-7 Md Farhan Alam 56(4)
|
||||||||||||
26-10-2019 (CHE) 1000M Winner: PACIFIC Won By: 4.75 Time: 1:02:73 |
Place-6 S Kabdhar 54.5(5)
|
Place-4 A Ashhad Asbar 56(6)
|
||||||||||||
30-05-2019 (OOT) 1100M Winner: COCOA Won By: 1 Time: 1:07.50 |
Place-W Withdrawn 59()
|
Place-3 P K Gaddam 58(5)
|
||||||||||||
26-05-2019 (OOT) 1100M Winner: OLYMPICDUEL Won By: Lnk Time: 1:07.17 |
Place-6 C P Khanal 57.5(1)
|
Place-9 Altaf Hussain 59(10)
|
||||||||||||
17-05-2019 (OOT) 1100M Winner: REVALDO Won By: 2 Time: 1:07.90 |
Place-5 P K Gaddam 57.5(5)
|
Place-9 K V Baskar 59(10)
|
||||||||||||
11-05-2019 (OOT) 1200M Winner: DESERT KING Won By: Snk Time: 1:15.09 |
Place-2 P K Gaddam 57.5(7)
|
Place-4 Altaf Hussain 60.5(6)
|