India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
COPPER QUEEN | STAR CONVOY | SHAAS COMRADE | INCREDIBLE STAR | RHIANNON | SHALEM | OBERON | PACIFIC | PROTEA | ABSOLUTE AUTHORITY | HIGHLAND LIGHT | FUN STORM | LADY BLAZER | TENDER REBEL | |
27-10-2023 (CHE) 1200M Winner: MAYFLOWER Won By: 0.5 Time: 1:14.81 |
Place-8 Koshi Kumar 58(10)
|
Place-9 Ram Nandan Manjhi 56.5(6)
|
||||||||||||
21-10-2023 (CHE) 1200M Winner: KING ROGER Won By: 1.75 Time: 1:17.34 |
Place-7 Inayat 58(6)
|
Place-4 G Manikandan 57.5(5)
|
||||||||||||
30-04-2023 (OOT) 1200M Winner: PIRATE'S LOVE Won By: 4 Time: 1:15.19 |
Place-5 Inayat 57(6)
|
Place-7 Ram Nandan Manjhi 52.5(8)
|
||||||||||||
25-02-2023 (CHE) 1200M Winner: NAMAK HALAAL Won By: Lnk Time: 1:13.44 |
Place-3 Gaurav Singh 58(2)
|
Place-4 Inayat 57.5(8)
|
Place-6 Shrikant Kamble 56(3)
|
|||||||||||
03-02-2023 (CHE) 1100M Winner: TIMELESS ROMANCE Won By: 4.5 Time: 1:07.31 |
Place-5 Koshi Kumar 54(10)
|
Place-4 Shrikant Kamble 59(6)
|
||||||||||||
01-01-2023 (CHE) 1200M Winner: DEMERARA Won By: 3.5 Time: 1:13.27 |
Place-8 P Sai Kumar 58(5)
|
Place-10 A Ashhad Asbar 55.5(8)
|
||||||||||||
24-12-2022 (CHE) 1100M Winner: BREAK THE SILENCE Won By: Shd Time: 1:08.26 |
Place-3 M S Deora 60(10)
|
Place-2 Sah Farid Ansari 58(7)
|
||||||||||||
29-10-2022 (CHE) 1100M Winner: LORD OF THE TURF Won By: 1.25 Time: 1:08:32 |
Place-3 S A Amit 60(5)
|
Place-2 Inayat 58(9)
|
||||||||||||
24-09-2022 (OOT) 1200M Winner: STRIKING DISTANCE Won By: 1.5 Time: 1:13.50 |
Place-6 M S Deora 58.5(10)
|
Place-4 P S Kaviraj 59.5(6)
|
||||||||||||
15-09-2022 (OOT) 1200M Winner: LORDSHIP Won By: Neck Time: 1:12.37 |
Place-4 Koshi Kumar 58(8)
|
Place-3 G Manikandan 52.5(4)
|
||||||||||||
14-05-2022 (OOT) 1300M Winner: RHIANNON Won By: 1.25 Time: 1:25.20 |
Place-1 Koshi Kumar 56(9)
|
Place-7 P Sai Kumar 56.5(8)
|
||||||||||||
08-05-2022 (OOT) 1200M Winner: GREY TWILIGHT Won By: 1.5 Time: 1:18.51 |
Place-2 A Imran Khan 59(5)
|
Place-6 M S Deora 59(2)
|
||||||||||||
17-02-2022 (CHE) 1200M Winner: DESPACITO Won By: 1.5 Time: 1:14.03 |
Place-6 Shahar Babu 57(5)
|
Place-5 Koshi Kumar 60(1)
|
||||||||||||
11-02-2022 (CHE) 1200M Winner: PACIFIC Won By: Shd Time: 1:14.47 |
Place-1 A Ashhad Asbar 60(1)
|
Place-2 C Umesh 58.5(12)
|
||||||||||||
07-01-2022 (CHE) 1200M Winner: SANTA CLARA Won By: 4 Time: 1:12.55 |
Place-3 Akshay Kumar 60(2)
|
Place-11 Shaliyar Khan 54(5)
|
||||||||||||
06-01-2022 (CHE) 1100M Winner: ANASTASIA Won By: 6 Time: 1:06.03 |
Place-2 C A Brisson 60(9)
|
Place-7 M S Deora 57(5)
|
||||||||||||
24-12-2021 (CHE) 1200M Winner: FUN STORM Won By: 1.5 Time: 1:14.19 |
Place-10 G Manikandan 52.5(2)
|
Place-1 C Umesh 53.5(4)
|
||||||||||||
16-12-2021 (CHE) 1000M Winner: RIPPLING WATERS Won By: 1 Time: 1:01.12 |
Place-6 Koshi Kumar 52(9)
|
Place-7 C Umesh 57.5(11)
|
Place-5 G Manikandan 51.5(3)
|
|||||||||||
29-09-2021 (OOT) 1200M Winner: OFF SHORE BREEZE Won By: 1.25 Time: 1:14.56 |
Place-8 P Sai Kumar 57(2)
|
Place-5 A Ashhad Asbar 58(5)
|
||||||||||||
29-09-2021 (OOT) 1200M Winner: PENSE'E Won By: 2.5 Time: 1:13.61 |
Place-10 C Umesh 55.5(6)
|
Place-8 Nikhil Naidu 60(12)
|
||||||||||||
19-09-2021 (OOT) 1200M Winner: PACIFIC Won By: 1.75 Time: 1:13.75 |
Place-4 H M Akshay 61(5)
|
Place-1 A Ashhad Asbar 60.5(9)
|
Place-2 C A Brisson 61(7)
|
|||||||||||
10-09-2021 (OOT) 1400M Winner: EMELDA Won By: 2.5 Time: 1:28.62 |
Place-3 Nikhil Naidu 60(9)
|
Place-8 G Manikandan 50.5(3)
|
||||||||||||
27-08-2021 (OOT) 1000M Winner: RWANDA Won By: Lnk Time: 1:01.12 |
Place-2 H M Akshay 59(4)
|
Place-3 Koshi Kumar 60(7)
|
||||||||||||
26-08-2021 (OOT) 1200M Winner: SHAAS COMRADE Won By: 5.25 Time: 1:13.30 |
Place-8 K Lakhan 59.5(9)
|
Place-1 Akshay Kumar 56.5(6)
|
||||||||||||
19-08-2021 (OOT) 1000M Winner: STAR WAVES Won By: 3.25 Time: 00:59.59 |
Place-7 Surya Prakash 51.5(8)
|
Place-2 Koshi Kumar 56(1)
|
||||||||||||
19-08-2021 (OOT) 1200M Winner: PROTEA Won By: Lnk Time: 1:13.76 |
Place-4 H M Akshay 61(6)
|
Place-1 Akshay Kumar 58(2)
|
Place-9 Azfar Syeed 59(9)
|
|||||||||||
18-08-2021 (OOT) 1000M Winner: INCREDIBLE STAR Won By: 2.25 Time: 1:00.12 |
Place-2 C A Brisson 57(6)
|
Place-1 P Vikram 60(1)
|
||||||||||||
23-04-2021 (OOT) 1300M Winner: TRENDING PRINCESS Won By: 1 Time: 1:22.56 |
Place-4 M Bhaskar 60(6)
|
Place-10 A Imran Khan 57(3)
|
||||||||||||
14-04-2021 (OOT) 1200M Winner: GRANDIOSE Won By: 1.5 Time: 1:14.75 |
Place-3 B R Kumar 60(3)
|
Place-6 G Manikandan 56.5(5)
|
||||||||||||
05-03-2021 (CHE) 1400M Winner: KNIGHT IN ARMOUR Won By: 1 Time: 1:26.19 |
Place-8 A Ayaz Khan 55(4)
|
Place-4 Nakhat Singh 58(2)
|
||||||||||||
05-03-2021 (CHE) 1200M Winner: LADY BLAZER Won By: 7 Time: 1:13.07 |
Place-4 Antony Raj S 58.5(3)
|
Place-1 V R Jagadeesh 54(4)
|
||||||||||||
05-03-2021 (CHE) 1200M Winner: TRENDING PRINCESS Won By: Head Time: 1:12.72 |
Place-2 Iltaf Hussain 57(4)
|
Place-5 P Sai Kumar 60(14)
|
Place-3 C A Brisson 58(2)
|
|||||||||||
26-02-2021 (CHE) 1200M Winner: SHIELD MAIDEN Won By: 1.5 Time: 1:15.72 |
Place-4 V R Jagadeesh 58(8)
|
Place-2 Nazerul Alam 55.5(2)
|
||||||||||||
18-02-2021 (CHE) 1200M Winner: RHIANNON Won By: 1.75 Time: 1:14.51 |
Place-6 C A Brisson 57(2)
|
Place-1 Arshad Alam 60(8)
|
||||||||||||
11-02-2021 (CHE) 1000M Winner: WAKEFUL Won By: 1.5 Time: 0:59.25 |
Place-3 P Sai Kumar 58.5(4)
|
Place-2 Arshad Alam 59(1)
|
||||||||||||
10-02-2021 (CHE) 1200M Winner: PACIFIC Won By: 1.5 Time: 1:13.60 |
Place-6 Akshay Kumar 58(2)
|
Place-2 Kuldeep Singh 59(4)
|
Place-1 S Zervan 57.5(6)
|
|||||||||||
04-02-2021 (CHE) 1200M Winner: FUN STORM Won By: 3.75 Time: 1:13.99 |
Place-2 H Rahul 60(13)
|
Place-5 A Imran Khan 59.5(2)
|
Place-1 Nakhat Singh 56(3)
|
Place-6 Saddam Hussain 54(10)
|
||||||||||
21-01-2021 (CHE) 1200M Winner: STAR CONVOY Won By: Neck Time: 1:14.88 |
Place-1 Azfar Syeed 60(8)
|
Place-10 N Murugan 52(1)
|
||||||||||||
01-01-2021 (CHE) 1000M Winner: EYES OF FALCON Won By: Shd Time: 1:00.79 |
Place-3 Iltaf Hussain 59.5(7)
|
Place-8 Md Farhan Alam 55(9)
|
||||||||||||
24-12-2020 (CHE) 1200M Winner: SOARING HIGH Won By: 7.25 Time: 1:12.05 |
Place-3 Nakhat Singh 60(12)
|
Place-6 C A Brisson 60(9)
|
Place-2 Yash Narredu 58(7)
|
Place-7 Md Farhan Alam 56(11)
|
Place-10 Arshad Alam 55(5)
|
|||||||||
24-12-2020 (CHE) 1200M Winner: CHOIR Won By: 0.5 Time: 1:13.95 |
Place-3 A Ashhad Asbar 57.5(3)
|
Place-4 C A Brisson 58(5)
|
||||||||||||
14-12-2020 (CHE) 1200M Winner: RHIANNON Won By: 1.25 Time: 1:14.17 |
Place-2 Suraj Narredu 60(10)
|
Place-1 Irvan Singh 54.5(11)
|
||||||||||||
20-11-2020 (CHE) 1200M Winner: SHALEM Won By: 1.25 Time: 1:17.98 |
Place-1 Yash Narredu 54.5(1)
|
Place-9 Janardhan Paswan 56(4)
|
||||||||||||
06-11-2020 (CHE) 1000M Winner: INCREDIBLE STAR Won By: Lnk Time: 1:03.92 |
Place-1 P Sai Kumar 55(8)
|
Place-3 B Nikhil 56(11)
|
Place-4 Antony Raj S 56.5(3)
|
|||||||||||
29-11-2019 (CHE) 1200M Winner: STAR CONVOY Won By: 2.25 Time: 1:18.84 |
Place-1 Akshay Kumar 60(8)
|
Place-4 S John 59(7)
|
||||||||||||
14-11-2019 (CHE) 1400M Winner: QUEENS HALL Won By: 1 Time: 1:25.29 |
Place-6 Shahar Babu 54(7)
|
Place-2 Shamaz Shareef 53.5(2)
|
||||||||||||
09-11-2019 (CHE) 1000M Winner: PRICELESS RULER Won By: 5.5 Time: 0:59:40 |
Place-11 S Kabdhar 54(8)
|
Place-8 Akshay Kumar 57.5(2)
|
||||||||||||
06-06-2019 (OOT) 1400M Winner: STAR VICTORIOUS Won By: 2 Time: 1:27.36 |
Place-4 Altaf Hussain 59.5(6)
|
Place-10 A Ayaz Khan 60(2)
|
||||||||||||
30-05-2019 (OOT) 1200M Winner: QUEEN SUPREME Won By: 1.5 Time: 1:13.71 |
Place-8 Shahar Babu 59.5(9)
|
Place-5 P Ajeeth Kumar 57(11)
|
||||||||||||
24-05-2019 (OOT) 1200M Winner: LADY ASCOT Won By: 9.75 Time: 1:12.98 |
Place-6 P Sai Kumar 54.5(5)
|
Place-9 P K Gaddam 54.5(10)
|
||||||||||||
16-05-2019 (OOT) 1400M Winner: BRING IT ON Won By: 2.5 Time: 1:28.84 |
Place-6 Shahar Babu 54(5)
|
Place-2 C Umesh 53(8)
|
||||||||||||
12-05-2019 (OOT) 1200M Winner: TEXAS ROSE Won By: 1.25 Time: 1:15.62 |
Place-8 Shahar Babu 54.5(11)
|
Place-3 Nakhat Singh 52.5(4)
|
||||||||||||
28-04-2019 (OOT) 1300M Winner: ABSOLUTE AUTHORITY Won By: 4.25 Time: 1:20.89 |
Place-2 Azfar Syeed 61(10)
|
Place-1 Md Farhan Alam 57.5(8)
|
||||||||||||
15-04-2019 (OOT) 1200M Winner: SHAAS COMRADE Won By: 1.75 Time: 1:13.83 |
Place-1 Nakhat Singh 57.5(6)
|
Place-2 P P Dhebe 58.5(4)
|
||||||||||||
16-01-2019 (CHE) 1000M Winner: SHAAS COMRADE Won By: 5 Time: 1:00.36 |
Place-1 C A Brisson 54.5(2)
|
Place-3 K Sai Kiran 54.5(5)
|
||||||||||||
09-01-2019 (CHE) 1000M Winner: GREY TWILIGHT Won By: 1 Time: 1:00.24 |
Place-3 Shahar Babu 60(7)
|
Place-9 Yash Narredu 55(1)
|
||||||||||||
25-12-2018 (CHE) 1200M Winner: RUTBEDAAR Won By: 5.75 Time: 1:13.73 |
Place-4 Yash Narredu 59.5(12)
|
Place-10 K V Baskar 52(8)
|
||||||||||||
08-06-2018 (OOT) 1200M Winner: STAR TWIST Won By: 2.25 Time: 1:14.79 |
Place-8 Deepak Singh 54.5(7)
|
Place-12 Tanveer Alam 50(4)
|
||||||||||||
18-05-2018 (OOT) 1200M Winner: STATELY EMPRESS Won By: 1.75 Time: 1:15.69 |
Place-3 Akshay Kumar 61(7)
|
Place-4 Md Farhan Alam 54.5(9)
|