India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VICTORIA PEAK | COGNOSCO | DOWSABEL | C'EST L'AMOUR | CARLOS | HILAD | SPIRITUAL ROCK | WAFY | TURMERIC TOWER | SUITED ACES | NUSRAT | |
03-12-2023 (MUM) 1200M Winner: SUSSING Won By: Neck Time: 1:11.60 |
Place-4 S Saqlain 59.5(8)
|
Place-3 Vishal N Bunde 51(1)
|
|||||||||
05-08-2023 (PUN) 1000M Winner: ZUKOR Won By: 1 Time: 0:59.27 |
Place-5 Amyn Merchant 59(7)
|
Place-3 Mustakim Alam 50(1)
|
|||||||||
19-03-2023 (MUM) 1200M Winner: DIVINE SOUL Won By: 1.75 Time: 1:12.44 |
Place-10 A K Aniket 57(2)
|
Place-7 Haridas Gore 55.5(7)
|
|||||||||
25-02-2023 (MUM) 1000M Winner: RED RIOT Won By: Head Time: 0:59.54 |
Place-12 Vishal N Bunde 61(9)
|
Place-2 A K Aniket 53(7)
|
Place-6 Haridas Gore 53.5(5)
|
||||||||
05-02-2023 (MUM) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- S J Sunil 60(11)
|
Place- Mustakim Alam 53.5(1)
|
|||||||||
21-01-2023 (MUM) 1200M Winner: JET TYPHOON Won By: 1.5 Time: 1:11:59 |
Place-9 D R Shubham 50.5(1)
|
Place-12 A Sandesh 56(6)
|
|||||||||
18-12-2022 (MUM) 1000M Winner: JET TYPHOON Won By: 2.75 Time: 0:59.15 |
Place-4 P Vinod 61.5(9)
|
Place-2 Mustakim Alam 54(1)
|
Place-8 Nirmal Jodha 49(8)
|
Place-9 N K Ashish 49(4)
|
|||||||
11-12-2022 (MUM) 1000M Winner: DOWSABEL Won By: 0.5 Time: 0:59.36 |
Place-7 Neeraj Rawal 55.5(3)
|
Place-1 Amyn Merchant 55(4)
|
|||||||||
27-11-2022 (MUM) 1200M Winner: DALASAN Won By: 0.75 Time: 1:13.02 |
Place-9 P Vinod 62(4)
|
Place-8 Mustakim Alam 56(12)
|
Place-11 Bhawani Singh 55(5)
|
||||||||
06-11-2022 (PUN) 1200M Winner: SALAM BHAI Won By: 2.5 Time: 1:09.05 |
Place-10 P P Dhebe 56.5(1)
|
Place-9 Mustakim Alam 55.5(8)
|
Place-13 K Nazil 49.5(6)
|
||||||||
22-10-2022 (PUN) 1000M Winner: NORTHERN SINGER Won By: 3.5 Time: 0:58:04 |
Place-3 S Saqlain 53.5(5)
|
Place-5 P Shinde 57.5(1)
|
Place-6 A Sandesh 56.5(6)
|
||||||||
16-10-2022 (PUN) 1000M Winner: HELA Won By: 1.75 Time: 0:57.92 |
Place-10 S J Sunil 52.5(8)
|
Place-4 Mustakim Alam 52.5(6)
|
|||||||||
09-10-2022 (PUN) 1200M Winner: LAILA Won By: 1 Time: 1:11.59 |
Place-W Withdrawn 56.5(8)
|
Place-6 S Saqlain 49(13)
|
|||||||||
18-09-2022 (PUN) 1200M Winner: COGNOSCO Won By: Lnk Time: 1:09.97 |
Place-1 A Sandesh 53.5(1)
|
Place-2 S Saqlain 55.5(6)
|
|||||||||
17-09-2022 (PUN) 1200M Winner: JACK BAUER Won By: 0.75 Time: 1:11.52 |
Place-10 P Vinod 60.5(5)
|
Place-11 Nirmal Jodha 56.5(7)
|
|||||||||
17-09-2022 (PUN) 1200M Winner: HORUS THE GREAT Won By: Lnk Time: 1:10:95 |
Place-10 T S Jodha 55(1)
|
Place-2 Mustakim Alam 53(4)
|
Place-5 S Saqlain 49(12)
|
||||||||
03-09-2022 (PUN) 1000M Winner: HILMA KLINT Won By: 1 Time: 0:58:77 |
Place-6 Haridas Gore 56(3)
|
Place-2 C Umesh 52.5(4)
|
Place-13 A S Peter 50(11)
|
||||||||
27-08-2022 (PUN) 1400M Winner: THE FLUTIST Won By: Neck Time: 1:26.64 |
Place-3 Kirtish Bhagat 59(6)
|
Place-11 Vishal N Bunde 52(11)
|
|||||||||
27-08-2022 (PUN) 1000M Winner: ENLIGHTENED Won By: 5.5 Time: 0:58.73 |
Place-3 Vishal N Bunde 54(7)
|
Place-6 P Vinod 50(5)
|
|||||||||
28-07-2022 (PUN) 1200M Winner: ANOUSHKA Won By: 1.5 Time: 1:10.77 |
Place-2 Dashrath Singh 58(6)
|
Place-4 K Nazil 49(7)
|
|||||||||
24-04-2022 (MUM) 1400M Winner: BLAZING BAY Won By: 2.75 Time: 1:23.81 |
Place-5 Dashrath Singh 57(11)
|
Place-10 Raghuveer Singh 55.5(4)
|
Place-7 Vishal N Bunde 49.5(12)
|
||||||||
24-04-2022 (MUM) 1000M Winner: DOWSABEL Won By: 2.25 Time: 1:00:56 |
Place-1 A Prakash 55(2)
|
Place-9 A K Aniket 52.5(11)
|
Place-3 Shamaz Shareef 49(3)
|
||||||||
17-04-2022 (MUM) 1200M Winner: MOMENT OF MADNESS Won By: 5.25 Time: 1:12.08 |
Place-2 A Prakash 55(3)
|
Place-3 A S Peter 50(6)
|
|||||||||
03-04-2022 (MUM) 1000M Winner: LIT Won By: 1.75 Time: 0:59.16 |
Place-11 N K Ashish 49(11)
|
Place-4 H Zeeshan 51(5)
|
|||||||||
27-03-2022 (MUM) 1200M Winner: ASHWA SIROHI Won By: 6 Time: 1:12.24 |
Place-10 Akash Agarwal 58(1)
|
Place-8 A K Aniket 55.5(9)
|
|||||||||
27-03-2022 (MUM) 1200M Winner: SPIRITUAL ROCK Won By: 0.5 Time: 1:12.80 |
Place-1 Dashrath Singh 52(5)
|
Place-6 M Ayyar 57(3)
|
Place-7 T S Jodha 52.5(9)
|
||||||||
20-03-2022 (MUM) 1000M Winner: RHYTHM OF NATURE Won By: 2 Time: 0:59.20 |
Place-10 A K Aniket 59.5(7)
|
Place-8 Mustakim Alam 57(2)
|
|||||||||
10-03-2022 (MUM) 1200M Winner: EYES ON THE PRIZE Won By: 5.5 Time: 1:11.88 |
Place-4 Akshay Gaikwad 50.5(7)
|
Place-8 S A Amit 52(5)
|
|||||||||
27-02-2022 (MUM) 1000M Winner: SUFIYAH Won By: 2.25 Time: 0:59:68 |
Place-2 R Rupesh 56.5(6)
|
Place-5 Dashrath Singh 57.5(8)
|
Place-7 Neeraj Rawal 50(1)
|
Place-6 Akshay Gaikwad 54(5)
|
|||||||
05-02-2022 (MUM) 1000M Winner: HUNTING GODDESS Won By: 3.25 Time: 0:58.63 |
Place-4 Shahrukh Khan 58.5(2)
|
Place-7 Akshay Gaikwad 51.5(9)
|
Place-11 Akash Agarwal 59(11)
|
||||||||
23-01-2022 (MUM) 1200M Winner: RODRIGO Won By: 5.25 Time: 1:11.60 |
Place-7 P S Kaviraj 61(5)
|
Place-6 A Prakash 52(7)
|
|||||||||
28-12-2021 (MUM) 1000M Winner: ASHRAFI Won By: 1.5 Time: 0:59:11 |
Place-4 Aniket Karande 59(5)
|
Place-3 Dashrath Singh 59(4)
|
|||||||||
23-12-2021 (MUM) 1000M Winner: DILBAR Won By: 2.75 Time: 0:58:56 |
Place-11 Bhawani Singh 55(12)
|
Place-5 N Nadeem 55(4)
|
|||||||||
04-04-2021 (MUM) 1200M Winner: PERFECT PERFECTO Won By: 2.5 Time: 1:11.16 |
Place-9 A Sandesh 60(5)
|
Place-7 Shahrukh Khan 60(2)
|
|||||||||
14-03-2021 (MUM) 1000M Winner: SUPER GIRL Won By: 10.5 Time: 0:57.88 |
Place-3 Amyn Merchant 54.5(5)
|
Place-7 A Prakash 55.5(3)
|
|||||||||
12-02-2021 (MUM) 1400M Winner: WAYIN Won By: 6.5 Time: 1:26:04 |
Place-9 M Ayyar 59.5(9)
|
Place-10 Aniket Karande 59(1)
|
|||||||||
27-12-2020 (MUM) 1000M Winner: MENILLY Won By: 6.25 Time: 0:59.07 |
Place-10 Dashrath Singh 58(5)
|
Place-7 A S Peter 52.5(8)
|
|||||||||
27-11-2020 (MUM) 1000M Winner: SPRING GROVE Won By: Shd Time: 0:57.35 |
Place-11 Neeraj Rawal 54.5(3)
|
Place-12 Aniket Karande 54.5(8)
|
|||||||||
02-02-2020 (MUM) 1000M Winner: HIDDEN GOLD Won By: 1 Time: 0:59.68 |
Place-10 Dashrath Singh 51.5(8)
|
Place-5 P S Kaviraj 59(11)
|
|||||||||
16-01-2020 (MUM) 1200M Winner: DIREWOLF Won By: 1.5 Time: 1:12.02 |
Place-8 P Trevor 60.5(9)
|
Place-2 David Egan 56.5(1)
|
|||||||||
17-11-2019 (PUN) 1400M Winner: DRAGONMOSS Won By: 3.25 Time: 1:26.95 |
Place-5 David Egan 58.5(6)
|
Place-2 Amyn Merchant 53(11)
|