India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AMAZONIA | FLASH BOND | CLETUS | HEROISM | SOCRATES | WENCHENG | D DEAR | JABBAR | N R I PLAN | DORNISH | D LORD | AQUILA D' ORO | GUIDING FORCE | |
09-02-2024 (MYS) 1400M Winner: DORNISH Won By: 1.5 Time: 1:24.69 |
Place-1 Shamaz Shareef 58(10)
|
Place-5 Anil Bandal 62.5(1)
|
|||||||||||
31-01-2024 (MYS) 1400M Winner: EXUBERANCE Won By: Snk Time: 1:24.06 |
Place-4 Angad 55(5)
|
Place-16 Arshad Alam 53.5(8)
|
Place-15 S Madhu Sudhan 53.5(7)
|
Place-9 Anil Bandal 53.5(12)
|
|||||||||
10-01-2024 (MYS) 1400M Winner: MY LIFE MY RULES Won By: 1.5 Time: 1:25.72 |
Place-4 Koshi Kumar 59.5(9)
|
Place-13 Dharshan Antony B 59(8)
|
|||||||||||
10-01-2024 (MYS) 1200M Winner: INDIAN GLORY Won By: Lnk Time: 1:11.87 |
Place-12 P Kiran Rai 55(3)
|
Place-9 V R Jagadeesh 53.5(7)
|
|||||||||||
27-12-2023 (MYS) 1400M Winner: MYSTIC DIVINE Won By: 1.5 Time: 1:24.41 |
Place-13 Arshad Alam 51.5(3)
|
Place-12 V R Jagadeesh 53.5(5)
|
|||||||||||
20-12-2023 (MYS) 1400M Winner: MY LIFE MY RULES Won By: Neck Time: 1:24.91 |
Place-3 Hindu Singh 59(11)
|
Place-12 Tousif Khan 60(6)
|
Place-10 S Imran 59.5(4)
|
||||||||||
20-12-2023 (MYS) 1400M Winner: SIR CALCULUS Won By: 1.5 Time: 1:24.40 |
Place-W Withdrawn 60()
|
Place-6 B Harish 55(2)
|
Place-5 Anil Bandal 54(14)
|
||||||||||
06-12-2023 (MYS) 1400M Winner: LAND OF GOLD Won By: 7.75 Time: 1:24.69 |
Place-6 Amyn Merchant 53.5(4)
|
Place-W Withdrawn 54()
|
|||||||||||
13-10-2023 (MYS) 1200M Winner: KINGOFTHEJUNGLE Won By: 4.25 Time: 1:11.40 |
Place-4 Shezad Khan 58(1)
|
Place-5 Faiz 56(6)
|
|||||||||||
05-10-2023 (MYS) 1400M Winner: HIGH OPINION Won By: 2 Time: 1:23.63 |
Place-11 A K Aniket 62.5(10)
|
Place-10 R Rayan Ahmed 60(7)
|
|||||||||||
05-10-2023 (MYS) 1400M Winner: FERRETTI Won By: 1.25 Time: 1:22.67 |
Place-6 Amyn Merchant 53.5(7)
|
Place-9 Anil Bandal 52(1)
|
|||||||||||
22-09-2023 (MYS) 1200M Winner: SHEEBA Won By: Head Time: 1:11.03 |
Place-10 S Madhu Sudhan 54.5(2)
|
Place-9 V R Jagadeesh 53.5(9)
|
|||||||||||
14-09-2023 (MYS) 1400M Winner: DALLAS Won By: 3.5 Time: 1:25.21 |
Place-5 Shezad Khan 62(1)
|
Place-11 Vijay Kumar 61(4)
|
|||||||||||
14-09-2023 (MYS) 1400M Winner: IRON CLAD Won By: 2.5 Time: 1:23.79 |
Place-13 S Madhu Sudhan 53.5(10)
|
Place-9 M Shahid 53.5(15)
|
Place-2 Anil Bandal 50.5(11)
|
||||||||||
01-09-2023 (MYS) 1400M Winner: IRON CLAD Won By: 6.5 Time: 1:22.28 |
Place-13 T Pavan 62.5(2)
|
Place-4 R S Bhati 53(9)
|
Place-6 Anil Bandal 51.5(6)
|
||||||||||
20-07-2023 (MYS) 1200M Winner: PERFECTIMAGINATION Won By: 2.25 Time: 1:11.94 |
Place-9 V Brijesh Kumar 58(9)
|
Place-14 Ram Nandan Manjhi 57.5(2)
|
|||||||||||
20-07-2023 (MYS) 1200M Winner: ASHTAR Won By: 7.5 Time: 1:11.03 |
Place-14 Syed Asgar 55(10)
|
Place-11 M Shahid 53.5(15)
|
|||||||||||
14-07-2023 (MYS) 1400M Winner: SMILE AROUND Won By: 1.5 Time: 1:15.63 |
Place-12 N B Kuldeep 56(11)
|
Place-13 Ram Nandan Manjhi 54.5(15)
|
|||||||||||
30-06-2023 (MYS) 1400M Winner: LUCKY POINT Won By: 2 Time: 1:24.73 |
Place-11 Abdul Fazal 60.5(4)
|
Place-8 Anil Bandal 62(6)
|
|||||||||||
23-06-2023 (MYS) 1600M Winner: VIVA LA VIDA Won By: 0.75 Time: 1:38.18 |
Place-5 Faiz 60(5)
|
Place-14 Ramandeep Singh Bal 53(12)
|
|||||||||||
09-06-2023 (MYS) 1400M Winner: GILDED BUTTERFLY Won By: 1.75 Time: 1:23.64 |
Place-2 C A Brisson 58(11)
|
Place-8 R Shiva Kumar 57(5)
|
Place-15 G Manikandan 52.5(13)
|
||||||||||
08-02-2023 (MYS) 1400M Winner: FUN AND LAUGHTER Won By: 1.75 Time: 1:23.63 |
Place-7 R Ajay Kumar 57.5(13)
|
Place-13 V R Jagadeesh 56(3)
|
|||||||||||
01-02-2023 (MYS) 1400M Winner: GEMINI Won By: 2.5 Time: 1:23.82 |
Place-2 S Saqlain 52.5(7)
|
Place-6 K G Likith Appu 53.5(3)
|
Place-10 Arshad Alam 50.5(2)
|
||||||||||
24-01-2023 (MYS) 1200M Winner: BRAXTON Won By: 1.75 Time: 1:13.30 |
Place-11 Inayat 59(7)
|
Place-8 K G Likith Appu 57(3)
|
|||||||||||
24-01-2023 (MYS) 1400M Winner: POWER OF KANTARA Won By: 9 Time: 1:26.50 |
Place-2 Angad 59(10)
|
Place-4 Arshad Alam 54.5(1)
|
|||||||||||
11-01-2023 (MYS) 1600M Winner: AURELE Won By: 0.75 Time: 1:37.68 |
Place-4 L Alex Rozario 62.5(6)
|
Place-2 Tousif Khan 59.5(10)
|
|||||||||||
04-01-2023 (MYS) 1800M Winner: CAVAROZZI Won By: 3.25 Time: 1:49.40 |
Place-3 Antony Raj S 53.5(3)
|
Place-6 Janardhan Paswan 56.5(4)
|
|||||||||||
28-12-2022 (MYS) 1200M Winner: JUNGFRAUJOCH Won By: 4.25 Time: 1:12.87 |
Place-4 K Sai Kiran 53(8)
|
Place-2 Afsar Khan 56(10)
|
|||||||||||
21-12-2022 (MYS) 1200M Winner: LORD COMMANDER Won By: 1 Time: 1:11.36 |
Place-4 R Shiva Kumar 52(13)
|
Place-7 Shamaz Shareef 59.5(5)
|
|||||||||||
14-12-2022 (MYS) 1200M Winner: MUTANT Won By: 0.5 Time: 1:13.43 |
Place-5 V R Jagadeesh 53(12)
|
Place-W Withdrawn 50.5(2)
|
Place-7 Afsar Khan 54.5(9)
|
||||||||||
07-12-2022 (MYS) 1600M Winner: AMAZONIA Won By: 0.5 Time: 1:37.99 |
Place-1 Antony Raj S 58(4)
|
Place-3 M S Deora 60.5(9)
|
|||||||||||
30-11-2022 (MYS) 1200M Winner: SMART CADILLAC Won By: 4 Time: 1:11.06 |
Place-13 V R Jagadeesh 52(8)
|
Place-12 Nikhil Naidu 59(14)
|
|||||||||||
26-11-2022 (MYS) 1400M Winner: STRIKING MEMORY Won By: 0.5 Time: 1:24.06 |
Place-W Withdrawn 58(10)
|
Place-W Withdrawn 52(9)
|
|||||||||||
17-11-2022 (MYS) 1200M Winner: INDIAN PATRIOT Won By: 3.25 Time: 1:11.56 |
Place-10 L Alex Rozario 60(15)
|
Place-7 V R Jagadeesh 57(5)
|
Place-9 Afsar Khan 55.5(13)
|
||||||||||
17-11-2022 (MYS) 1400M Winner: PRINCE CORPORATE Won By: 1.75 Time: 1:24.28 |
Place-11 R Shiva Kumar 53(1)
|
Place-9 K Sai Kiran 58(6)
|
|||||||||||
29-10-2022 (MYS) 1400M Winner: HEROISM Won By: 1 Time: 1:23.97 |
Place-2 Akshay Kumar 57.5(7)
|
Place-1 H Rahul 55(2)
|
Place-8 Afsar Khan 56(14)
|
||||||||||
06-10-2022 (MYS) 1400M Winner: JOHNNY BRAVO Won By: 4.75 Time: 1:23.92 |
Place-W Withdrawn 54.5(9)
|
Place-8 Afsar Khan 53.5(14)
|
|||||||||||
06-10-2022 (MYS) 1200M Winner: KINGOFTHEJUNGLE Won By: 4 Time: 1:11.67 |
Place-5 Suraj Narredu 57(2)
|
Place-13 Antony Raj S 60(8)
|
Place-2 Shreyas Singh S 54(13)
|
Place-6 S R Santosh Kumar 58(1)
|
|||||||||
29-09-2022 (MYS) 1200M Winner: DEL MAR Won By: Snk Time: 1:10.67 |
Place-7 R Shiva Kumar 55(12)
|
Place-10 Afsar Khan 55.5(2)
|
|||||||||||
23-09-2022 (MYS) 1400M Winner: MEMORITER Won By: 1.75 Time: 1:23.82 |
Place-9 R Shiva Kumar 56(7)
|
Place-8 Hasib Alam 60(1)
|
|||||||||||
15-09-2022 (MYS) 1200M Winner: AMAZONIA Won By: 3.25 Time: 1:11.09 |
Place-1 C Umesh 51.5(1)
|
Place-5 S R Santosh Kumar 60(4)
|
|||||||||||
10-09-2022 (MYS) 1400M Winner: Won By: Time: |
Place- H Rahul 55.5(4)
|
Place- S R Santosh Kumar 59(10)
|
Place- Afsar Khan 56.5(3)
|
||||||||||
09-09-2022 (MYS) 1200M Winner: EDDIE THE EAGLE Won By: 1.5 Time: 1:13.29 |
Place-12 B Harish 56(11)
|
Place-9 Hindu Singh 60(7)
|
|||||||||||
25-08-2022 (MYS) 1200M Winner: EDDIE THE EAGLE Won By: 0.5 Time: 1:13.22 |
Place-11 Mohammed Mushraf 57(1)
|
Place-7 S R Santosh Kumar 60(12)
|
|||||||||||
20-07-2022 (MYS) 1400M Winner: MUTANT Won By: 3.25 Time: 1:24.90 |
Place-2 Angad 61.5(4)
|
Place-6 Arshad Alam 53.5(8)
|
|||||||||||
15-07-2022 (MYS) 1200M Winner: NAVAL WRESTLER Won By: 1.5 Time: 1:13.25 |
Place-9 H Rahul 53(6)
|
Place-5 H Zeeshan 53.5(11)
|
|||||||||||
06-07-2022 (MYS) 1600M Winner: FLASH BOND Won By: 3 Time: 1:45.23 |
Place-1 Arul J H 55.5(4)
|
Place-3 H Rahul 55(10)
|
Place-W Withdrawn 53.5(9)
|
||||||||||
22-06-2022 (MYS) 1200M Winner: BRUNHILD Won By: 0.75 Time: 1:12.31 |
Place-13 Mohammed Mushraf 57.5(1)
|
Place-6 Arshad Alam 58(15)
|
|||||||||||
15-06-2022 (MYS) 1600M Winner: D BROTHER Won By: 1.25 Time: 1:38.67 |
Place-4 P S Kaviraj 56(7)
|
Place-3 H Rahul 55(1)
|
Place-8 P Ajeeth Kumar 54.5(8)
|
||||||||||
08-06-2022 (MYS) 1400M Winner: LEAP OF FAITH Won By: 0.75 Time: 1:25.58 |
Place-4 Akshay Kumar 57.5(13)
|
Place-8 H M Akshay 59(4)
|
|||||||||||
01-03-2022 (MYS) 1600M Winner: SOCRATES Won By: 4 Time: 1:35.88 |
Place-2 P S Kaviraj 59(2)
|
Place-1 K Sai Kiran 53(8)
|
|||||||||||
26-02-2022 (KOL) 2000M Winner: JUSTIFIED Won By: Nose Time: 2:11.38 |
Place-3 Hindu Singh 54.5(5)
|
Place-2 R S Bhati 51.5(3)
|
|||||||||||
12-02-2022 (KOL) 1200M Winner: WENCHENG Won By: 0.75 Time: 1:14.26 |
Place-5 Suraj Narredu 58.5(11)
|
Place-1 R S Bhati 57.5(4)
|
|||||||||||
09-02-2022 (MYS) 1600M Winner: FLASH BOND Won By: 1.75 Time: 1:36.54 |
Place-1 Mubs Kareem 53.5(7)
|
Place-4 Nazar Alam 53.5(6)
|
|||||||||||
27-01-2022 (MYS) 1200M Winner: JUNGFRAUJOCH Won By: 5.25 Time: 1:11.91 |
Place-8 Nazar Alam 54(5)
|
Place-5 H M Akshay 54(4)
|
|||||||||||
01-12-2021 (MYS) 1400M Winner: TRUST BOND Won By: 3 Time: 1:25.87 |
Place-3 Arshad Alam 57(7)
|
Place-2 H M Akshay 60.5(6)
|
|||||||||||
20-10-2021 (MYS) 1200M Winner: TIA MARIA Won By: Shd Time: 1:12.71 |
Place-5 K Mukesh Kumar 55.5(8)
|
Place-4 V R Jagadeesh 55.5(7)
|
|||||||||||
01-10-2021 (KOL) 1400M Winner: CLETUS Won By: 4 Time: 1:28.64 |
Place-1 Hindu Singh 54(6)
|
Place-6 Hasib Alam 55.5(1)
|
|||||||||||
02-03-2021 (MYS) 1200M Winner: ASHWA FIGARO Won By: 1.25 Time: 1:13.83 |
Place-4 V R Jagadeesh 53.5(8)
|
Place-2 R N Darshan 55(2)
|