India's first & foremost horse racing portal
Trainer Engagement of the Day - MYSORE - 11-Oct-2019
Arjun Mangalorkar
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | CAPTAIN COURAGE (2) | Antony Raj S |
Azhar Ali
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
4 | The Urs Kar Trophy | BRAVE LADY (1) | S John |
B Suresh
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | CAVALLO VELOCE (3) | A Imran Khan |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | STAR BARON (4) | R N Darshan |
Bipin V Salvi
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | SMART SIGNS (2) | Nazar Alam |
C D Monnappa
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | CHILLY BREEZE (6) | Azfar Syeed |
C Girinath
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
6 | The Autumn Blue Plate | COUNTRY'S POWER (6) | P Sai Kumar |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | RARE AND BOLD (7) | Nirmal Jodha |
D M David
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | ARECA LEGEND (5) | Imran Chisty |
Dheeraj Venkataswamy
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | BOLD RUNNER (1) | Chethan Gowda |
4 | The Urs Kar Trophy | WILD WILD ANGELS (6) | R Manjunath |
4 | The Urs Kar Trophy | AARON THE BARON (7) | Antony Raj S |
Dinesh Pujar
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | KING T'CHALA (9) | Yash Narredu |
G T Surender
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
6 | The Autumn Blue Plate | DANCING BLUES (4) | Janardhan Paswan |
Irfan Ali
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | BE BOLD (3) | Mohammed Mushraf |
K P G Appu
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | ALL BY MYSELF (6) | S John |
M Bobby
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | DOLPHIN (4) | K Sai Kiran |
2 | The Triveni Plate | ARCHIVE (7) | P Sai Kumar |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | HEROINE (1) | WITHDRAWN |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | MY QUEEN (10) | Chotu Jaiswar |
6 | The Autumn Blue Plate | ANTEROS (1) | Chethan Gowda |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | TAREK (8) | Chotu Jaiswar |
M Pratap Kamath
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | ICONIC GLORY (11) | Ramandeep Singh Bal |
2 | The Triveni Plate | SURPRISE PACKAGE (5) | Ramandeep Singh Bal |
2 | The Triveni Plate | TIME ALWAYS (6) | Janardhan Paswan |
2 | The Triveni Plate | JAMAIS VU (11) | WITHDRAWN |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | WILLOW GLEN (2) | S John |
6 | The Autumn Blue Plate | CARNIVAL EXPRESS (3) | Ramandeep Singh Bal |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | KIR ROYALE (2) | Ramandeep Singh Bal |
Mahmood Khan
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | DESERT GOLD (3) | M Naveen |
4 | The Urs Kar Trophy | STARRY WIND (3) | Irvan Singh |
Md Sajid Qureshi
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | VELVET ROSE (9) | G Rohit |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | VIRGINIA QUEEN (8) | G Rohit |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | HER ROYAL HIGHNESS (4) | H Rahul |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | EDDIE THE EAGLE (1) | Chethan Gowda |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | AIRVELOCITY (10) | R N Darshan |
Neil B Devaney
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | HUNTERS MOON (10) | R N Darshan |
P C Tejaswi
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | AMAZING BEAUTY (12) | R Rayan Ahmed |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | HUMMING BIRD (9) | Shivnath Paswan |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | SEGERA (7) | WITHDRAWN |
4 | The Urs Kar Trophy | GREEK GODDESS (4) | J Paswan |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | NAVAL GLORY (5) | S R Santosh Kumar |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | ASTARA (9) | Shiva Kumar |
Prashanth Pawar
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | STAR LAGOON (4) | Shamaz Shareef |
4 | The Urs Kar Trophy | QUICK ANGEL (8) | R Rayan Ahmed |
R Helleal Moses
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | RAUCH (5) | M Madhu Babu |
R Ramanathan
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | MEGASTHENES (6) | P Sai Kumar |
Rakesh
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | AT THE TOP (12) | C Umesh |
2 | The Triveni Plate | POKER QUEEN (3) | M Madhu Babu |
6 | The Autumn Blue Plate | MOMOTARO (5) | Rahil Akhtar |
6 | The Autumn Blue Plate | KAGUYA HIMEI (7) | C Umesh |
6 | The Autumn Blue Plate | EUDORA (8) | Irvan Singh |
S Ashwin Rao
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
6 | The Autumn Blue Plate | SAN VINTO (2) | S John |
S M Johnson
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
6 | The Autumn Blue Plate | PIKACHU (9) | V R Jagadeesh |
S S Attaollahi
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | LADY LEGEND (8) | P P Dhebe |
Saddam Iqbal
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | KNOTTY ASH (1) | S John |
Samar Singh
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | ALVAREZ (2) | Nazerul Alam |
Sharat Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | SOUTH BELL (9) | J Paswan |
4 | The Urs Kar Trophy | RECZAI (5) | Imran Chisty |
5 | The Mysore Bookmakers Dasara Sprint Championship (Gr.3) | SMILE STONE (7) | M Naveen |
V Narayana Gowda
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | BAZINGA (5) | M Rajesh Kumar |
Vikram Appachu
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | CHERIE AMOUR (8) | R Anand |
2 | The Triveni Plate | OCEANA (1) | M Rajesh Kumar |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | IRELAND (4) | Imran Chisty |
3 | The Chirapunji Plate Div-2 | SKY JASMINE (3) | M Rajesh Kumar |
4 | The Urs Kar Trophy | SUSSEX PRIDE (2) | Shivnath Paswan |
7 | The Chirapunji Plate Div-2 | ALL IN (6) | M Rajesh Kumar |
Vishal Yadav
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
2 | The Triveni Plate | GOLDEN CRUISE (8) | C Umesh |
2 | The Triveni Plate | VROOM VROOM (10) | Anil Bandal |
Warren Singh
Race No | Race Name | Horse Name | Jockey Name |
---|---|---|---|
1 | The Lokapavani Plate | GOOD WORD (7) | Shamaz Shareef |