India's first & foremost horse racing portal
Jockey Engagement of the Day - CHENNAI - 07-Dec-2019
A Ayaz Khan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Diabolical Plate | ZINFANDELLE (1) | Fazal Ul Rehman |
A Imran Khan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | ROYAL CURRENCY (7) | B Suresh |
A M Alam
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Permabur Plate Div-2 | TENCENDUR (1) | J Sebastian |
A Sandesh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | SAIBYA (2) | P Krishna |
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | STAR APPEARANCE (8) | Rajesh Narredu |
Akshay Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Permabur Plate Div-1 | AGENTDOUBLEOSEVEN (1) | N Rupa |
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | DIVA PRINCESS (6) | Fahad Khan |
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | ESTEVA (3) | Dr Anil Kumar |
6 | The Diabolical Plate | WINRAISE (8) | Fahad Khan |
Amyn Merchant
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | PERFECT SUPPORT (7) | N Govindarajan |
2 | The Permabur Plate Div-1 | BUL BUL DARA (8) | G S Parmar |
7 | The George Town Plate | PARRYS CORNER (10) | G S Parmar |
Azfar Syeed
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Permabur Plate Div-1 | JESSICA (4) | Fazal Ul Rehman |
7 | The George Town Plate | QUEENS DIAMOND (2) | Akbar Malick |
B Nikhil
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Permabur Plate Div-1 | BRIGHT SCRIPT (6) | M M Uthaiah |
3 | The Permabur Plate Div-2 | DANCING BELINDA (7) | G S Parmar |
C A Brisson
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The George Town Plate | QUEEN JUSTITIA (9) | P Krishna |
C Umesh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | WISE DON (4) | K S Mandanna |
2 | The Permabur Plate Div-1 | OLIVER TWIST (3) | M M Uthaiah |
3 | The Permabur Plate Div-2 | GARDINER (8) | D K Futnani |
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | PENANG (3) | D K Futnani |
7 | The George Town Plate | GLORIOUS WIND (7) | J Sebastian |
David Egan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | BOSTONIA (2) | Vishal Gaikwad |
Deepak Singh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | INTOX (3) | M P Vishesh |
6 | The Diabolical Plate | LEGACY DREAM (5) | M P Vishesh |
Janardhan Paswan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Permabur Plate Div-1 | MAZIKEEN (5) | G S Parmar |
Leigh Roche
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | SANCTUARY COVE (7) | James Mckeown |
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | KIRKWOOD (5) | Arjun Mangalorkar |
M CARIM
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
7 | The George Town Plate | BE MY LIGHT (6) | D K Futnani |
MD Asif Khan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
2 | The Permabur Plate Div-1 | ATACAMA (2) | Raza Shehzad |
Md Farhan Alam
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Permabur Plate Div-2 | NICE TO SEE YOU (5) | K S Mandanna |
6 | The Diabolical Plate | SHINKASEN (3) | M M Uthaiah |
Nakhat Singh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | STAR TEMPLAR (4) | R Foley |
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | SUPREME FRAGRANCE (9) | R Foley |
7 | The George Town Plate | FUN LOVER (5) | Fahad Khan |
P Sai Kumar
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | MARCOUS (6) | D K Futnani |
3 | The Permabur Plate Div-2 | SHORT SKIRT FLIRT (2) | R Ramanathan |
6 | The Diabolical Plate | SHADOW OF LOVE (4) | K S Mandanna |
RAJENDRA SINGH
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | MAJESTIC CHARMER (1) | N Rupa |
S Zervan
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | CHAITANYA (1) | D K Futnani |
2 | The Permabur Plate Div-1 | BE MY SECRET (7) | G S Parmar |
6 | The Diabolical Plate | GANTON (9) | James Mckeown |
Shahar Babu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Permabur Plate Div-2 | AMAZING KITTEN (3) | Saddam Iqbal |
6 | The Diabolical Plate | SHIELD MAIDEN (10) | Saddam Iqbal |
7 | The George Town Plate | MERRYWIN (8) | P Krishna |
Shamaz Shareef
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
6 | The Diabolical Plate | ABSOLUTE AUTHORITY (6) | Fazal Ul Rehman |
7 | The George Town Plate | LADY RHINO (3) | K S Mandanna |
V R Jagadeesh
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
3 | The Permabur Plate Div-2 | WELCOME SPECIAL (6) | P Krishna |
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | EPISTOIARY (5) | P Krishna |
6 | The Diabolical Plate | BRILLIANT SCRIPT (7) | P Krishna |
7 | The George Town Plate | LADY BLAZER (1) | P Krishna |
WITHDRAWN
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | BELGRAVIA (1) | Bharath Singh |
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | GIETHORN (4) | D Netto |
Y S Srinath
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | WINDWARD (8) | K S Mandanna |
5 | The South India 1000 Guineas (Gr.2) | D ROSS (6) | Dinesh Pujar |
Yash Narredu
Race No | Race Name | Horse Name | Trainer Name |
---|---|---|---|
1 | The Alaindair Plate | GLORIOUS ASSET (5) | J Sebastian |
3 | The Permabur Plate Div-2 | PARTY STARTER (4) | Saddam Iqbal |
4 | The G.Narasimhan Memorial Trophy | SUNCHE DREAMS (2) | Fahad Khan |
6 | The Diabolical Plate | STORM FLAG (2) | Saddam Iqbal |
7 | The George Town Plate | SUNDANCE (4) | Akbar Malick |