India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
UDAAN | GALLOP AWAY | RANNVIJAY | FIDELIA | KING AND COUNTRY | ASHWA GARIMA | BULLION EXPRESS | MASTER PHOENIX | TRULY MAJESTIC | MR STUNNING | TERRIFIC | |
03-02-2021 (DEL) 1100M Winner: ASHWA HAITHER Won By: 8 Time: 1:06.31 |
Place-11 S Lalit 59.5(11)
|
Place-5 Angad 54.5(5)
|
|||||||||
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: OSCAR NOMINATED Won By: 2.75 Time: 1:06.94 |
Place-5 Jai Parkash 55.5(4)
|
Place-6 Shrikant Kamble 53(2)
|
|||||||||
18-02-2020 (DEL) 1400M Winner: SEAHORSE Won By: 1.25 Time: 1 26.11 |
Place-4 M B Qureshi 60.5(13)
|
Place-10 Jai Parkash 55.5(1)
|
Place-11 Shrikant Kamble 53(8)
|
||||||||
31-01-2020 (DEL) 1600M Winner: HANCOCK Won By: Neck Time: 1:42.15 |
Place-2 Ishwar Singh 60(7)
|
Place-8 Shaliyar Khan 59.5(1)
|
Place-7 Ankit Pal 56(3)
|
Place-11 Arman Jafri 60(6)
|
Place-6 Khet Singh 55.5(11)
|
||||||
14-01-2020 (DEL) 1400M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: 1.5 Time: 1:25.25 |
Place-9 M I Qureshi 60.5(4)
|
Place-10 M Shahid 62(10)
|
Place-5 Khet Singh 57.5(11)
|
||||||||
24-12-2019 (DEL) 1600M Winner: GOLDEN MAGIC Won By: Neck Time: 1:39.11 |
Place-2 M B Qureshi 56.5(2)
|
Place-12 G S Shekhawat 56.5(8)
|
Place-4 Khet Singh 56.5(10)
|
||||||||
17-12-2019 (DEL) 1100M Winner: MIGHTY Won By: 2.75 Time: 1:06.99 |
Place-13 M I Qureshi 61(6)
|
Place-9 G S Shekhawat 59(3)
|
Place-8 Angad 53.5(5)
|
||||||||
10-12-2019 (DEL) 1200M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: 0.5 Time: 1:12.65 |
Place-9 G S Shekhawat 57.5(9)
|
Place-3 Khet Singh 56(6)
|
|||||||||
10-12-2019 (DEL) 1100M Winner: AZOTH Won By: 0.75 Time: 1:05.56 |
Place-2 Ishwar Singh 59.5(2)
|
Place-7 Arman Jafri 54.5(4)
|
|||||||||
03-12-2019 (DEL) 1000M Winner: Won By: Time: |
Place- Rajinder Saini 54(3)
|
Place- Khet Singh 58(10)
|
|||||||||
26-11-2019 (DEL) 1000M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 1.75 Time: 0:59.16 |
Place-1 D S Deora 53.5(7)
|
Place-8 M Shahid 56.5(6)
|
|||||||||
19-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: Shd Time: 1:06:30 |
Place-2 D S Deora 50(11)
|
Place-10 M Shahid 56(7)
|
|||||||||
18-10-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA SIKKANDER Won By: 0.5 Time: 1:05:54 |
Place-8 Pradeep Kumar 54.5(1)
|
Place-6 D S Deora 54(6)
|
|||||||||
17-10-2019 (DEL) 1400M Winner: UDAAN Won By: 2.25 Time: 1:24:59 |
Place-1 T S Jodha 57.5(10)
|
Place-3 P Mani 54.5(7)
|
|||||||||
27-08-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA SABIRA Won By: 3.75 Time: 1:05.14 |
Place-7 Muzammil Hashmi 55(3)
|
Place-3 Rajinder Saini 56.5(2)
|
|||||||||
30-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 2 Time: 0:58.51 |
Place-12 Shaliyar Khan 62(7)
|
Place-9 Praveen Saini 53(10)
|
|||||||||
28-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ACKER BILK Won By: 3.5 Time: 1:00.05 |
Place-8 Ranjeet Singh 55.5(3)
|
Place-6 Akash Rajput 58.5(11)
|
|||||||||
21-04-2019 (DEL) 1000M Winner: CUNCHO Won By: 4.25 Time: 0:59.89 |
Place-4 M B Qureshi 54.5(7)
|
Place-5 D S Deora 59(3)
|
|||||||||
20-04-2019 (DEL) 1400M Winner: HOPE AND GLORY Won By: 4 Time: 1:23.85 |
Place-2 M I Qureshi 58.5(5)
|
Place-4 Khet Singh 52.5(6)
|
|||||||||
12-04-2019 (DEL) 1100M Winner: BIG APPLE Won By: 1.5 Time: 1:06:12 |
Place-2 Akash Rajput 53.5(4)
|
Place-7 S G Prasad 54(8)
|
|||||||||
02-04-2019 (DEL) 1100M Winner: MR STUNNING Won By: 1.75 Time: 1:06.83 |
Place-5 R Rakesh 56.5(4)
|
Place-1 Arman Jafri 51(1)
|
|||||||||
18-03-2019 (DEL) 1100M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 2.5 Time: 1:06.61 |
Place-1 M B Qureshi 57(4)
|
Place-3 Arman Jafri 55(2)
|
|||||||||
07-03-2019 (DEL) 1200M Winner: RANNVIJAY Won By: 2.25 Time: 1:14:22 |
Place-1 Sandeep Rajput 61.5(11)
|
Place-8 Praveen Saini 52(10)
|
|||||||||
28-02-2019 (DEL) 1100M Winner: SUN LIGHT Won By: 3.25 Time: 1:06:95 |
Place-4 Arman Jafri 51.5(1)
|
Place-6 M B Qureshi 53(12)
|
|||||||||
26-02-2019 (DEL) 1400M Winner: MASTER PHOENIX Won By: 1.25 Time: 1:26.17 |
Place-3 Rajinder Saini 53(6)
|
Place-1 S Mosin 54(4)
|
|||||||||
12-02-2019 (DEL) 1200M Winner: HURACAN Won By: 5 Time: 1:13:57 |
Place-5 D S Deora 53.5(14)
|
Place-11 M I Qureshi 59.5(11)
|
|||||||||
21-01-2019 (DEL) 1400M Winner: KING AND COUNTRY Won By: Head Time: 1:27.80 |
Place-3 Md Habeeb 53.5(9)
|
Place-2 M I Qureshi 58.5(8)
|
Place-1 Ramandeep Singh Bal 56(2)
|
||||||||
21-01-2019 (DEL) 1100M Winner: MAGICAL SCRIPT Won By: 1.5 Time: 1:07.82 |
Place-11 Muzammil Hashmi 59(5)
|
Place-8 M B Qureshi 56.5(1)
|
|||||||||
08-01-2019 (DEL) 1400M Winner: GLOBAL TARGET Won By: 5.75 Time: 1:27:78 |
Place-9 Muzammil Hashmi 60.5(3)
|
Place-2 S Mosin 55(13)
|
|||||||||
04-12-2018 (DEL) 1400M Winner: AL SAHAIL Won By: 1 Time: 1:27.45 |
Place-3 T S Jodha 61(9)
|
Place-10 M I Qureshi 61(2)
|
Place-5 Sandeep Rajput 61(1)
|
||||||||
27-11-2018 (DEL) 1100M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 7 Time: 1:05.34 |
Place-4 Praveen Saini 60(12)
|
Place-W Withdrawn 55()
|
|||||||||
20-11-2018 (DEL) 1200M Winner: TALLY HO Won By: 4 Time: 1:12.36 |
Place-2 T S Jodha 59.5(3)
|
Place-3 Gurpreet Singh 54.5(5)
|
Place-7 Arman Jafri 55.5(11)
|
||||||||
13-11-2018 (DEL) 1600M Winner: MISS UNIVERSE Won By: DHT Time: 1:40.39 |
Place-W Sandeep Rajput 61(6)
|
Place-6 Jai Parkash 55.5(5)
|
|||||||||
06-11-2018 (DEL) 1200M Winner: ORGANIC SINGH Won By: 2.75 Time: 1:13.74 |
Place-3 Rajinder Saini 58(1)
|
Place-4 S Mosin 58(8)
|
|||||||||
18-10-2018 (DEL) 1400M Winner: HEART OF OCEAN Won By: 6.25 Time: 1:26.29 |
Place-2 Sandeep Rajput 60(7)
|
Place-7 Sameer Qureshi 58(9)
|
|||||||||
16-10-2018 (DEL) 1200M Winner: MASTER NOVAK Won By: 1.75 Time: 1:13.19 |
Place-3 Sandeep Rajput 60(12)
|
Place-2 Irfan Khan 59(3)
|
Place-9 J Chinoy 58(7)
|
||||||||
08-10-2018 (DEL) 1000M Winner: BLUE TIGER Won By: 3 Time: 0:59:70 |
Place-8 M Chettri 54(7)
|
Place-4 Praveen Saini 51.5(4)
|
|||||||||
01-10-2018 (DEL) 1200M Winner: EXTREME DESIRE Won By: 3.5 Time: 1:13:25 |
Place-11 Sameer Qureshi 61.5(11)
|
Place-2 Irfan Khan 57.5(12)
|
Place-5 M Chettri 60(6)
|
Place-6 Shafeeq Ahmed 58.5(13)
|
Place-W Rajinder Saini 54.5(2)
|
||||||
20-09-2018 (DEL) 1000M Winner: RED APPLE Won By: 2.25 Time: 0:59.30 |
Place-12 M Chettri 56(12)
|
Place-5 Kundan Paswan 53.5(7)
|
|||||||||
20-09-2018 (DEL) 1100M Winner: CAPTAIN COOL Won By: Shd Time: 1:06.44 |
Place-8 Rajinder Saini 58(5)
|
Place-7 V S Gautam 55(10)
|
|||||||||
20-09-2018 (DEL) 1200M Winner: EXTREME DESIRE Won By: 0.75 Time: 1:12.17 |
Place-2 Irfan Khan 54(10)
|
Place-12 Narain Singh 60(12)
|
Place-5 S Mosin 59.5(1)
|
||||||||
31-05-2018 (DEL) 1200M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: Neck Time: 1:12.63 |
Place-7 J Chinoy 56.5(5)
|
Place-5 Jai Parkash 55.5(10)
|
|||||||||
29-05-2018 (DEL) 1200M Winner: OSCULATE Won By: 5 Time: 1:12.46 |
Place-5 Akash Rajput 59.0(6)
|
Place-7 Ramandeep Singh Bal 56.5(13)
|
|||||||||
24-05-2018 (DEL) 1200M Winner: SHANE PUNJAB Won By: Shd Time: 1:12:85 |
Place-2 Ramandeep Singh Bal 53.5(7)
|
Place-7 R Parvesh 54.0(8)
|
|||||||||
18-05-2018 (DEL) 1200M Winner: BLACK BOXER Won By: 5.75 Time: 1:11.97 |
Place-10 M I Qureshi 60.0(9)
|
Place-7 Kundan Paswan 59.0(4)
|
Place-5 Ramandeep Singh Bal 56.5(5)
|
||||||||
11-05-2018 (DEL) 1200M Winner: KIRPAN Won By: 1.75 Time: 1:13.08 |
Place-7 M I Qureshi 62.0(2)
|
Place-2 Ramandeep Singh Bal 56.0(5)
|
|||||||||
06-05-2018 (DEL) 1400M Winner: MY ABLAZE Won By: Shd Time: 1:27.43 |
Place-7 Sandeep Rajput 61.5(10)
|
Place-4 Praveen Saini 49.0(6)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 55.5(7)
|
||||||||
30-04-2018 (DEL) 1200M Winner: DHATOORA Won By: 4.5 Time: 1:12.14 |
Place-9 Sandeep Rajput 60.5(2)
|
Place-4 Praveen Saini 50.0(7)
|
|||||||||
23-04-2018 (DEL) 1200M Winner: ASHWA GARIMA Won By: Neck Time: 1:13.67 |
Place-1 D S Deora 57.5(3)
|
Place-2 R Parvesh 57.0(5)
|
|||||||||
20-04-2018 (DEL) 1100M Winner: POWERHAUS Won By: 3.5 Time: 1:05:21 |
Place-9 M Chettri 55.0(7)
|
Place-7 Nazim 53.5(1)
|
|||||||||
16-04-2018 (DEL) 1200M Winner: ASHWA JAGIRA Won By: 3.25 Time: 1:13.40 |
Place-4 Praveen Saini 57.0(11)
|
Place-5 V S Gautam 58.5(7)
|
|||||||||
16-04-2018 (DEL) 1000M Winner: GOLDEN COAST Won By: 3.25 Time: 0:59.57 |
Place-13 M Chettri 55.5(8)
|
Place-12 Nazim 54.0(9)
|
|||||||||
09-01-2018 (DEL) 1400M Winner: ASHWA JAGIRA Won By: 1.25 Time: 1:27:77 |
Place-2 Arman Jafri 55.5(7)
|
Place-13 Sameer Qureshi 57.5(9)
|
Place-3 Sandeep Rajput 58.5(3)
|
||||||||
02-01-2018 (DEL) 1200M Winner: MISS UNIVERSE Won By: 0.5 Time: 1:14.78 |
Place-3 Praveen Saini 53.0(7)
|
Place-5 Arman Jafri 57.5(11)
|
|||||||||
02-01-2018 (DEL) 1200M Winner: MISS FERRARI Won By: Head Time: 1:14.43 |
Place-5 Khet Singh 57.5(10)
|
Place-6 Mohan Lal 60.0(3)
|
|||||||||
21-12-2017 (DEL) 1200M Winner: ARFFA Won By: 4.25 Time: 1:14.19 |
Place-10 R Rakesh 53.0(7)
|
Place-9 Arman Jafri 57.5(11)
|
|||||||||
19-12-2017 (DEL) 1600M Winner: GALLOP AWAY Won By: 3.75 Time: 1:39.47 |
Place-1 M I Qureshi 60.5(2)
|
Place-3 Mohan Lal 59.5(13)
|
|||||||||
05-12-2017 (DEL) 1200M Winner: GRACE KELLY Won By: Neck Time: 1:13:5 |
Place-6 M I Qureshi 60.5(1)
|
Place-5 Ramandeep Singh Bal 60.0(7)
|
Place-12 S A Shah 57.0(10)
|
Place-4 M Shahid 59.5(11)
|
|||||||
24-11-2017 (DEL) 1100M Winner: SHANE PUNJAB Won By: Shd Time: 1:06.05 |
Place-7 Nazim 57.0(1)
|
Place-2 D S Deora 58.0(5)
|
|||||||||
21-11-2017 (DEL) 1200M Winner: BEAUTIFUL EVENING Won By: 2.75 Time: 1:12.79 |
Place-5 M I Qureshi 60.5(7)
|
Place-3 M Shahid 59.0(2)
|
|||||||||
16-11-2017 (DEL) 1000M Winner: AL SAHAIL Won By: 4 1 /2 Time: 1:01.43 |
Place-5 Shafeeq Ahmed 54.0(9)
|
Place-3 Ranjeet Singh 58.5(11)
|
|||||||||
14-11-2017 (DEL) 1400M Winner: HURACAN Won By: 3.5 Time: 1:27.97 |
Place-2 M I Qureshi 59.0(8)
|
Place-9 Narain Singh 57.5(1)
|
Place-7 M Chettri 58.5(3)
|
||||||||
10-11-2017 (DEL) 1200M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 2.5 Time: 1:14.70 |
Place-4 R Rakesh 57.5(6)
|
Place-1 D S Deora 54.0(7)
|
|||||||||
03-11-2017 (DEL) 1200M Winner: TOP BRASS Won By: 5 Time: 1:12:85 |
Place-4 Ranjeet Singh 56.0(8)
|
Place-3 S Mosin 56.0(7)
|
Place-5 D S Deora 56.0(1)
|
||||||||
17-10-2017 (DEL) 1100M Winner: RANNVIJAY Won By: 3.25 Time: 1:06.20 |
Place-2 T S Jodha 55.5(2)
|
Place-1 Akash Rajput 54.0(1)
|
Place-7 Khet Singh 50.0(8)
|
||||||||
17-10-2017 (DEL) 1000M Winner: FLEMENCO Won By: 7.5 Time: 0:59.85 |
Place-4 S Mosin 56.0(6)
|
Place-3 Sameer Khan 56.0(9)
|
|||||||||
03-10-2017 (DEL) 1100M Winner: MASTER JEFFERSON Won By: 1.5 Time: 1:07:30 |
Place-4 Shafeeq Ahmed 56.0(1)
|
Place-5 S A Shah 56.0(12)
|
|||||||||
28-04-2017 (DEL) 1200M Winner: SHENGLI Won By: 2.25 Time: 1:13.70 |
Place-5 Praveen Saini 57.5(10)
|
Place-7 Sandeep Rajput 61.5(6)
|
Place-3 R Rakesh 55.0(4)
|
||||||||
27-04-2017 (DEL) 1100M Winner: AMAZING WONDER Won By: 3.5 Time: 1:13.57 |
Place-3 Ramandeep Singh Bal 55.0(4)
|
Place-6 C S Jodha 55.0(6)
|
|||||||||
17-04-2017 (DEL) 1000M Winner: FIRST SELECTION Won By: 0.5 Time: 1:00.41 |
Place-13 Praveen Saini 55.0(3)
|
Place-14 Shezad Khan 55.0(2)
|
|||||||||
03-04-2017 (DEL) 1000M Winner: BIG NEWS Won By: 1.25 Time: 1:01.29 |
Place-6 Kundan Paswan 59.5(7)
|
Place-10 Irfan Khan 60.0(5)
|
|||||||||
03-04-2017 (DEL) 1000M Winner: LOVEABLE Won By: Head Time: 1:01.80 |
Place-9 K Narender Kumar 55.0(12)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 55.0(8)
|
|||||||||
10-03-2017 (DEL) 1200M Winner: MR FORD Won By: Neck Time: 1:12.19 |
Place-7 Kundan Paswan 52.5(13)
|
Place-3 Bhawani Singh 52.5(6)
|
|||||||||
28-10-2016 (DEL) 1000M Winner: GOOD DIAMOND Won By: 1.25 Time: 0:59.91 |
Place-8 Kundan Paswan 57.0(5)
|
Place-7 Khet Singh 54.5(7)
|