India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BIG APPLE | GLENEAGLES | MR CHAIRMAN | OSCULATE | NIGHT HAWK | WHIFF OF GOLD | UDAAN | ORGANIC SINGH | RIOS PRINCESS | MASTER NOVAK | PEARL | |
17-01-2023 (DEL) 1100M Winner: MY ARMOR Won By: 1.5 Time: 1:05.87 |
Place-7 Riazuddin 50(3)
|
Place-8 Ankit Pal 58(4)
|
|||||||||
29-11-2022 (DEL) 1100M Winner: RIOS PRINCESS Won By: 0.75 Time: 1:06.25 |
Place-5 R Rakesh 52.5(9)
|
Place-1 Ankit Pal 54.5(1)
|
|||||||||
13-09-2022 (DEL) 1200M Winner: ASHWA JOHANNESBURG Won By: 1 Time: 1:12.24 |
Place-2 Praveen Saini 53.5(5)
|
Place-W Withdrawn 49.5(7)
|
|||||||||
23-11-2021 (DEL) 1200M Winner: MASTER STOUTE Won By: 0.5 Time: 1:12.10 |
Place-8 Gurpreet Singh 59(7)
|
Place-9 Akash Rajput 54.5(9)
|
|||||||||
16-11-2021 (DEL) 1100M Winner: JET RAFLE Won By: Shd Time: 1:05.40 |
Place-5 M B Qureshi 59(1)
|
Place-6 Angad 60(7)
|
|||||||||
09-11-2021 (DEL) 1600M Winner: MISS SCARLETT Won By: 1 Time: 1:39.25 |
Place-7 Gurpreet Singh 57.5(5)
|
Place-9 Angad 50(9)
|
|||||||||
02-11-2021 (DEL) 1200M Winner: RIOS PRINCESS Won By: 5 Time: 1:12.77 |
Place-1 Angad 55.5(1)
|
Place-W Withdrawn 55.5(6)
|
|||||||||
30-03-2021 (DEL) 1600M Winner: RAXION Won By: 2.75 Time: 1:40.71 |
Place-6 Ishwar Singh 56(3)
|
Place-5 Ankit Pal 58(4)
|
|||||||||
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: OSCAR NOMINATED Won By: 2.75 Time: 1:06.94 |
Place-14 Irfan Khan 59.5(10)
|
Place-7 S Sunil 57(12)
|
|||||||||
18-02-2020 (DEL) 1400M Winner: SEAHORSE Won By: 1.25 Time: 1 26.11 |
Place-4 M B Qureshi 60.5(13)
|
Place-14 S Sunil 56.5(14)
|
|||||||||
31-01-2020 (DEL) 1400M Winner: TALENTED Won By: 4.75 Time: 1:28.31 |
Place-11 R Parvesh 61(12)
|
Place-W Withdrawn 58.5(11)
|
|||||||||
03-12-2019 (DEL) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- D S Deora 55.5(3)
|
Place- Rajinder Saini 49(2)
|
|||||||||
19-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: Shd Time: 1:06:30 |
Place-11 Irfan Khan 55.5(5)
|
Place-5 Aqeed Waheed 55.5(6)
|
|||||||||
07-11-2019 (DEL) 1000M Winner: BIG APPLE Won By: 3.5 Time: 0:58:88 |
Place-1 Ishwar Singh 56.5(3)
|
Place-6 Irfan Khan 59(4)
|
|||||||||
17-10-2019 (DEL) 1000M Winner: BIG APPLE Won By: 4.5 Time: 0:59:94 |
Place-1 Ishwar Singh 55.5(7)
|
Place-7 Pradeep Kumar 55(5)
|
|||||||||
13-09-2019 (DEL) 1000M Winner: DARJEELING Won By: 1.75 Time: 0:59:90 |
Place-7 Kundan Paswan 58(5)
|
Place-10 H S Pawar 56(9)
|
|||||||||
03-09-2019 (DEL) 1100M Winner: SEPAL Won By: 3 Time: 1:06.72 |
Place-10 R Yousaf 57.5(10)
|
Place-8 Riazuddin 49.5(4)
|
|||||||||
30-04-2019 (DEL) 1200M Winner: THE CHEETAH Won By: 4 Time: 1:11.13 |
Place-5 T S Jodha 55(13)
|
Place-W Withdrawn 56(1)
|
|||||||||
30-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 2 Time: 0:58.51 |
Place-4 G S Shekhawat 60.5(3)
|
Place-2 S Mosin 59(4)
|
|||||||||
27-04-2019 (DEL) 1400M Winner: RESPONSIBLEFORLOVE Won By: 1 Time: 1:26.02 |
Place-3 Vinay Jaiswal 53(8)
|
Place-10 S G Prasad 55(2)
|
|||||||||
21-04-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER MADRID Won By: 1.25 Time: 1:05.86 |
Place-8 D S Deora 50(6)
|
Place-5 Praveen Saini 58.5(12)
|
|||||||||
21-04-2019 (DEL) 1000M Winner: SWEET STAR Won By: 1.5 Time: 0:59.57 |
Place-9 Amandeep Singh 60(1)
|
Place-2 Praveen Saini 54(8)
|
|||||||||
16-04-2019 (DEL) 1100M Winner: SOLARIUM Won By: 2 Time: 1:07.76 |
Place-5 Khet Singh 58(3)
|
Place-6 K Narender Kumar 56.5(6)
|
|||||||||
12-04-2019 (DEL) 1100M Winner: BIG APPLE Won By: 1.5 Time: 1:06:12 |
Place-1 M B Qureshi 54.5(3)
|
Place-2 Akash Rajput 53.5(4)
|
|||||||||
12-04-2019 (DEL) 1600M Winner: GLOBAL TARGET Won By: 0.5 Time: 1:39:16 |
Place-3 M B Qureshi 50(5)
|
Place-2 S Mosin 55(1)
|
|||||||||
08-04-2019 (DEL) 1200M Winner: MASTER NOVAK Won By: 2.5 Time: 1:12.78 |
Place-8 Khet Singh 59(3)
|
Place-1 S Mosin 57.5(5)
|
|||||||||
08-04-2019 (DEL) 1200M Winner: GLENEAGLES Won By: 1.25 Time: 1:13.08 |
Place-1 G S Shekhawat 55(3)
|
Place-3 D S Deora 52(4)
|
|||||||||
02-04-2019 (DEL) 1200M Winner: MASTER BECKET Won By: 3.25 Time: 1:12.61 |
Place-4 G S Shekhawat 54.5(2)
|
Place-2 D S Deora 50(1)
|
|||||||||
01-04-2019 (DEL) 1400M Winner: SEAHORSE Won By: 1.5 Time: 1:26.15 |
Place-8 M B Qureshi 55(8)
|
Place-2 A Ashhad Asbar 57.5(2)
|
|||||||||
19-03-2019 (DEL) 1100M Winner: SKY MINE Won By: 0.75 Time: 1:06.33 |
Place-12 Praveen Saini 54(13)
|
Place-3 A Ashhad Asbar 57.5(10)
|
|||||||||
18-03-2019 (DEL) 1200M Winner: GLOBAL TARGET Won By: Head Time: 1:13.93 |
Place-6 Sameer Khan 54.5(7)
|
Place-4 D S Deora 50(2)
|
Place-3 Rajinder Saini 52(4)
|
||||||||
07-03-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER NOVAK Won By: Neck Time: 1:07:55 |
Place-4 Naresh Kumar 56.5(11)
|
Place-7 Rajinder Saini 53(12)
|
Place-1 Riazuddin 52(1)
|
||||||||
28-02-2019 (DEL) 1000M Winner: RISING CONCERT Won By: 1.25 Time: 1:00:18 |
Place-9 Naresh Kumar 56(7)
|
Place-3 Riazuddin 51(8)
|
|||||||||
26-02-2019 (DEL) 1400M Winner: MASTER PHOENIX Won By: 1.25 Time: 1:26.17 |
Place-6 R Yousaf 53.5(8)
|
Place-3 Rajinder Saini 53(6)
|
Place-2 Y S Srinath 59(7)
|
||||||||
18-02-2019 (DEL) 1000M Winner: ARTAXIAS Won By: Neck Time: 1:01.29 |
Place-8 R Rakesh 51(6)
|
Place-9 Riazuddin 54(9)
|
|||||||||
18-02-2019 (DEL) 1000M Winner: DANCE OF FIRE Won By: 3.25 Time: 0:59.95 |
Place-5 M B Qureshi 59(9)
|
Place-11 Arun Kumar 57.5(5)
|
Place-4 Rajinder Saini 52.5(10)
|
||||||||
12-02-2019 (DEL) 1200M Winner: PERSONAL LEGEND Won By: 1 Time: 1:14:58 |
Place-7 R Rakesh 54.5(9)
|
Place-13 Riazuddin 52(13)
|
Place-3 S Mosin 54(8)
|
||||||||
12-02-2019 (DEL) 1200M Winner: HURACAN Won By: 5 Time: 1:13:57 |
Place-4 M B Qureshi 58.5(9)
|
Place-13 Arun Kumar 58(8)
|
Place-5 D S Deora 53.5(14)
|
||||||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: OSCAR NOMINATED Won By: 6 Time: 1:07.52 |
Place-11 D S Deora 60(7)
|
Place-9 Amandeep Singh 61.5(9)
|
|||||||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: PONTY ROSSA Won By: Shd Time: 1:08.54 |
Place-11 R Parvesh 52.5(2)
|
Place-3 Riazuddin 52(8)
|
|||||||||
21-01-2019 (DEL) 1400M Winner: KING AND COUNTRY Won By: Head Time: 1:27.80 |
Place-8 M B Qureshi 53(5)
|
Place-3 Md Habeeb 53.5(9)
|
|||||||||
21-01-2019 (DEL) 1000M Winner: MISTER STUNNER Won By: 4.5 Time: 1:00.28 |
Place-2 D S Deora 58.5(2)
|
Place-13 H S Pawar 54(8)
|
|||||||||
14-01-2019 (DEL) 1000M Winner: FELICITY Won By: Nose Time: 1:00.60 |
Place-11 K Narender Kumar 54.5(2)
|
Place-2 Sameer Khan 55.5(9)
|
Place-6 Riazuddin 54.5(6)
|
||||||||
03-01-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 7.75 Time: 0:59:93 |
Place-6 Praveen Saini 56(6)
|
Place-9 K Narender Kumar 53(8)
|
|||||||||
31-12-2018 (DEL) 1200M Winner: LIKE MY CHILD Won By: 2.25 Time: 1:12.94 |
Place-7 Naresh Kumar 59(9)
|
Place-8 G S Shekhawat 57.5(5)
|
Place-5 Rajinder Saini 55.5(6)
|
Place-9 K Narender Kumar 56.5(1)
|
Place-6 D Kumar 54(2)
|
||||||
27-12-2018 (DEL) 1000M Winner: SPARKLING THEA Won By: 3.25 Time: 0:59.91 |
Place-12 Arun Kumar 59(10)
|
Place-W K Narender Kumar 55(9)
|
Place-5 Riazuddin 53.5(2)
|
||||||||
18-12-2018 (DEL) 1000M Winner: FAR AWAY Won By: 1.25 Time: 1:00.47 |
Place-2 Md Habeeb 54.5(13)
|
Place-13 J Chinoy 56(7)
|
Place-12 S Mosin 56(5)
|
Place-5 Arman Jafri 53.5(12)
|
|||||||
11-12-2018 (DEL) 1400M Winner: MISS UNIVERSE Won By: 0.75 Time: 1:27.24 |
Place-W Rajinder Saini 55(2)
|
Place-5 S Mosin 57(1)
|
|||||||||
11-12-2018 (DEL) 1400M Winner: LOVELY BOY Won By: 1.75 Time: 1:26.64 |
Place-6 Arun Kumar 57(8)
|
Place-8 Gurpreet Singh 55.5(7)
|
|||||||||
04-12-2018 (DEL) 1200M Winner: PERSONAL LEGEND Won By: 1 Time: 1:13:05 |
Place-2 Md Habeeb 53.5(8)
|
Place-4 Rajinder Saini 55.5(4)
|
Place-9 Amandeep Singh 59(11)
|
||||||||
27-11-2018 (DEL) 1000M Winner: WINNERS GOLD Won By: 1.25 Time: 0:59.26 |
Place-7 T S Jodha 51.5(6)
|
Place-8 Naresh Kumar 60(2)
|
|||||||||
20-11-2018 (DEL) 1600M Winner: BELLA MIA Won By: 1.25 Time: 1:38.59 |
Place-3 Praveen Saini 58(8)
|
Place-8 R Parvesh 50.5(2)
|
Place-7 G S Shekhawat 56(3)
|
||||||||
13-11-2018 (DEL) 1100M Winner: MASTER BADAL Won By: 0.5 Time: 1:06.90 |
Place-4 Rajinder Saini 53.5(10)
|
Place-3 Praveen Saini 50(9)
|
|||||||||
01-11-2018 (DEL) 1400M Winner: HEART OF OCEAN Won By: 9.5 Time: 1:25.38 |
Place-3 D S Deora 54.5(1)
|
Place-2 Arman Jafri 53(2)
|
|||||||||
30-10-2018 (DEL) 1400M Winner: CAPTAIN ROY Won By: 4.5 Time: 1:25.94 |
Place-2 Praveen Saini 53.5(4)
|
Place-7 G S Shekhawat 59(3)
|
|||||||||
23-10-2018 (DEL) 1600M Winner: ORGANIC GREY Won By: 1.75 Time: 1:38:69 |
Place-4 Naresh Kumar 53(7)
|
Place-7 G S Shekhawat 60(9)
|
|||||||||
29-05-2018 (DEL) 1200M Winner: OSCULATE Won By: 5 Time: 1:12.46 |
Place-1 M B Qureshi 59.5(2)
|
Place-9 Muzammil Hashmi 56.5(3)
|
|||||||||
29-05-2018 (DEL) 1200M Winner: GLENEAGLES Won By: 2.75 Time: 1:13.84 |
Place-1 Sameer Khan 60.0(4)
|
Place-4 Akash Rajput 54.0(1)
|
|||||||||
12-05-2018 (DEL) 1200M Winner: GLENEAGLES Won By: 2.25 Time: 1:14.25 |
Place-1 Aqeed Waheed 58.5(2)
|
Place-3 J Chinoy 55.0(4)
|
|||||||||
12-05-2018 (DEL) 1000M Winner: MR CHAIRMAN Won By: 1 Time: 1:00.38 |
Place-1 R Parvesh 57.0(10)
|
Place-6 Aqeed Waheed 55.5(7)
|
|||||||||
06-05-2018 (DEL) 1400M Winner: MY ABLAZE Won By: Shd Time: 1:27.43 |
Place-6 M B Qureshi 60.5(9)
|
Place-9 Sameer Qureshi 60.5(8)
|
|||||||||
06-02-2018 (DEL) 1000M Winner: SURAAGNA Won By: Shd Time: 1:00:58 |
Place-13 S Amjad Khan 59.0(1)
|
Place-6 Muzammil Hashmi 60.5(3)
|
|||||||||
09-01-2018 (DEL) 1100M Winner: SEA STORM Won By: 7.5 Time: 1:07:08 |
Place-2 Mohan Lal 59.5(4)
|
Place-7 Praveen Saini 62.0(7)
|
|||||||||
19-12-2017 (DEL) 1200M Winner: LOVEABLE Won By: 0.75 Time: 1:13.85 |
Place-2 Arman Jafri 59.0(1)
|
Place-5 K Narender Kumar 55.0(6)
|
|||||||||
05-12-2017 (DEL) 1100M Winner: BE CHAMPION Won By: 2 Time: 1:06.87 |
Place-8 Mohan Lal 59.0(5)
|
Place-11 Khet Singh 49.5(13)
|
|||||||||
24-11-2017 (DEL) 1200M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: 4.75 Time: 1:12.66 |
Place-8 M B Qureshi 52.0(2)
|
Place-10 K Narender Kumar 58.5(1)
|
|||||||||
03-11-2017 (DEL) 1600M Winner: ROARING RASCAL Won By: Shd Time: 1:40:76 |
Place-3 Sameer Khan 56.0(3)
|
Place-4 D S Deora 59.5(4)
|
|||||||||
03-10-2017 (DEL) 1000M Winner: MR CHAIRMAN Won By: 1 Time: 1:01:12 |
Place-1 Vinay Jaiswal 57.0(2)
|
Place-3 Akash Rajput 54.0(5)
|
|||||||||
27-04-2017 (DEL) 1200M Winner: MASTER NOVAK Won By: 1.75 Time: 1:12.75 |
Place-10 Rajinder Saini 53.0(11)
|
Place-1 Ramandeep Singh Bal 55.0(4)
|
|||||||||
07-04-2017 (DEL) 1400M Winner: CRIXUS Won By: 2.5 Time: 1:26.38 |
Place-6 V S Gautam 56.5(4)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 55.0(5)
|
|||||||||
31-01-2017 (DEL) 1600M Winner: DESERT OF GOLD Won By: 2.25 Time: 1:40:13 |
Place-10 R Rakesh 58.0(2)
|
Place-9 S Amjad Khan 61.5(14)
|
|||||||||
24-01-2017 (DEL) 1100M Winner: MOUNTAIN GUNNER Won By: 7.25 Time: 1:05:25 |
Place-8 Rajinder Saini 57.5(8)
|
Place-9 D Kumar 50.0(1)
|
|||||||||
10-01-2017 (DEL) 1600M Winner: BOLD OPINION Won By: Neck Time: 1:40.98 |
Place-5 Bhiv Singh 61.5(5)
|
Place-11 D Kumar 54.0(3)
|
|||||||||
20-12-2016 (DEL) 1200M Winner: PREVISE Won By: Neck Time: 1:14:08 |
Place-2 Pawan Sharma 59.0(4)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 57.5(5)
|
|||||||||
29-11-2016 (DEL) 1200M Winner: MISTER BEST Won By: nk Time: 1:11:19 |
Place-11 Rajinder Saini 59.5(13)
|
Place-5 S Amjad Khan 56.5(14)
|
|||||||||
03-11-2016 (DEL) 1100M Winner: DANSKI Won By: 8 Time: 1:05:60 |
Place-5 Rajinder Saini 60.5(2)
|
Place-W Ramandeep Singh Bal 57.5(4)
|
|||||||||
16-09-2016 (DEL) 1100M Winner: SO CLEVER Won By: 0.5 Time: 1:06.16 |
Place-12 R Rakesh 61.0(13)
|
Place-6 S Amjad Khan 60.5(3)
|
|||||||||
28-03-2016 (DEL) 1200M Winner: MASTER ZIDANE Won By: 2.5 Time: 1:11:33 |
Place-8 R Rakesh 51.0(10)
|
Place-5 Ramandeep Singh Bal 56.5(2)
|
|||||||||
21-03-2016 (DEL) 1000M Winner: MASTER ZIDANE Won By: 0.5 Time: 0:59.30 |
Place-7 R Rakesh 53.5(6)
|
Place-9 Ramandeep Singh Bal 59.0(1)
|
|||||||||
08-03-2016 (DEL) 1600M Winner: SOLITARY EAGLE Won By: 3.75 Time: 1:37.86 |
Place-4 R Rakesh 53.0(2)
|
Place-2 Ramandeep Singh Bal 55.0(4)
|
|||||||||
23-02-2016 (DEL) 1400M Winner: HE IS SEXY Won By: 4 Time: 1:25.19 |
Place-6 R Rakesh 53.0(1)
|
Place-5 S Lalit 55.0(8)
|
|||||||||
04-02-2016 (DEL) 1200M Winner: FLORI DI CAMA Won By: 0.5 Time: 1:13.53 |
Place-11 R Rakesh 56.0(2)
|
Place-10 S Lalit 56.5(7)
|
|||||||||
12-01-2016 (DEL) 1000M Winner: BRIVERRE Won By: 2.25 Time: 0:58:03 |
Place-3 R Rakesh 54.5(1)
|
Place-6 S Amjad Khan 57.0(6)
|
|||||||||
24-12-2015 (DEL) 1000M Winner: MASTER NOVAK Won By: 1.25 Time: 1:00:17 |
Place-2 R Rakesh 57.0(10)
|
Place-1 Ramandeep Singh Bal 60.5(9)
|