India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FRIEZE | TENERIFE | THE FLUTIST | KING KHALIL | OCTAVIUS | SKYSURFER | ARABIAN STORM | THEA'S PET | WALK ON BY | AQUARIUS | SMART CHOICE | RUFFO | CRACKLIN' ROSIE | ROYAL CLASSIC | |
16-12-2021 (MUM) 1000M Winner: DUBAI GOLD Won By: 1.5 Time: 0:59.09 |
Place-5 Raghuveer Singh 50.5(5)
|
Place-13 M Ayyar 50(7)
|
||||||||||||
21-11-2021 (PUN) 1200M Winner: BOB CHAMP Won By: Head Time: 1:11.33 |
Place-5 P P Dhebe 50.5(4)
|
Place-7 A Prakash 51.5(2)
|
||||||||||||
23-10-2021 (PUN) 1200M Winner: LAILA Won By: 2.25 Time: 1:10.56 |
Place-5 Aniket Karande 53(11)
|
Place-13 K Nazil 50(1)
|
||||||||||||
27-03-2021 (MUM) 1000M Winner: SAFDAR Won By: 2 Time: 1:00.03 |
Place-8 J Chinoy 54(9)
|
Place-2 P S Kaviraj 51.5(2)
|
Place-7 N B Kuldeep 54.5(1)
|
|||||||||||
07-02-2021 (MUM) 1200M Winner: GOLD CREST Won By: 3.5 Time: 1:10.70 |
Place-10 Dashrath Singh 58.5(6)
|
Place-12 P S Kaviraj 55.5(5)
|
||||||||||||
13-02-2020 (MUM) 1000M Winner: USTAD PEDRO Won By: 0.75 Time: 0:59:17 |
Place-8 Aniket Karande 56(4)
|
Place-7 S A Amit 54.5(3)
|
||||||||||||
27-12-2019 (MUM) 1000M Winner: ISINIT Won By: 0.5 Time: 1:00:03 |
Place-9 N B Kuldeep 58(12)
|
Place-8 Amyn Merchant 58.5(10)
|
||||||||||||
21-12-2019 (MUM) 1200M Winner: TENERIFE Won By: 1.5 Time: 1:11.06 |
Place-1 Nicky Mackay 59(7)
|
Place-6 K Pranil 52(9)
|
||||||||||||
26-10-2019 (PUN) 1600M Winner: RAINBOW TROUT Won By: LN Time: 1:39:50 |
Place-9 N S Parmar 55.5(10)
|
Place-4 D A Naik 55.5(4)
|
||||||||||||
05-10-2019 (PUN) 1200M Winner: VERDANDI Won By: Nose Time: 1:12:38 |
Place-6 Aniket Karande 60(13)
|
Place-4 N Nadeem 55.5(1)
|
||||||||||||
14-09-2019 (PUN) 1400M Winner: PHILADELPHIA Won By: 2.25 Time: 1:27.46 |
Place-12 C S Jodha 56(6)
|
Place-9 K Pranil 56(3)
|
||||||||||||
01-09-2019 (PUN) 1000M Winner: CEZANNE Won By: 3.5 Time: 0:58.19 |
Place-6 A S Peter 59(1)
|
Place-8 K Pranil 49(9)
|
||||||||||||
25-08-2019 (PUN) 1400M Winner: SASSY LASS Won By: 1.5 Time: 1:26:31 |
Place-2 C S Jodha 54(9)
|
Place-9 P S Kaviraj 51.5(7)
|
||||||||||||
14-04-2019 (MUM) 1000M Winner: DEMOCRAT Won By: nk Time: 1:00:14 |
Place-11 S S Baria 59(2)
|
Place-10 P S Kaviraj 58(7)
|
Place-4 D A Naik 57(1)
|
|||||||||||
06-04-2019 (MUM) 1000M Winner: SHIVALIK QUEEN Won By: 0.5 Time: 0:59.04 |
Place-9 Sunny Chinoy 54.5(6)
|
Place-8 Aniket Karande 53.5(1)
|
||||||||||||
24-03-2019 (MUM) 1000M Winner: CEZANNE Won By: 1.5 Time: 0:59.31 |
Place-10 N B Kuldeep 56.5(2)
|
Place-6 Aniket Karande 55(5)
|
||||||||||||
17-03-2019 (MUM) 1200M Winner: XOXO Won By: 1.5 Time: 1:12.56 |
Place-2 Amyn Merchant 57(12)
|
Place-12 Malam Singh 57(1)
|
||||||||||||
14-03-2019 (MUM) 1000M Winner: KING KHALIL Won By: 4.75 Time: 0:57.11 |
Place-5 A Sandesh 51(7)
|
Place-1 A S Peter 51(2)
|
||||||||||||
07-03-2019 (MUM) 1000M Winner: SHARAREH Won By: 3.75 Time: 0:58.98 |
Place-9 Dashrath Singh 55.5(7)
|
Place-11 Aniket Karande 56.5(5)
|
Place-10 S A Amit 53(3)
|
|||||||||||
21-02-2019 (MUM) 1000M Winner: UNTITLED Won By: 1.75 Time: 0:58:86 |
Place-12 N B Kuldeep 56(11)
|
Place-13 P S Kaviraj 55(2)
|
||||||||||||
24-01-2019 (MUM) 1200M Winner: FLOWER DUST Won By: 4.75 Time: 1:11.95 |
Place-13 Aniket Karande 58.5(11)
|
Place-8 N B Kuldeep 58.5(8)
|
Place-6 A Sandesh 55(10)
|
Place-12 Niranjan S Parmar 55(2)
|
||||||||||
20-01-2019 (MUM) 1200M Winner: FLAMING MARTINI Won By: 0.75 Time: 1:11.19 |
Place-7 P S Kaviraj 59(9)
|
Place-10 B Nikhil 53.5(4)
|
||||||||||||
10-01-2019 (MUM) 1000M Winner: HUDSON Won By: Lnk Time: 0:59:59 |
Place-10 P Trevor 60(11)
|
Place-13 Dashrath Singh 59.5(13)
|
Place-12 Niranjan S Parmar 52(10)
|
|||||||||||
09-12-2018 (MUM) 1200M Winner: BETWEEN THE WATERS Won By: Lnk Time: 1:11.07 |
Place-12 Hanumant Singh 59(7)
|
Place-10 Akshay 59(4)
|
Place-8 Niranjan S Parmar 54.5(5)
|
|||||||||||
02-12-2018 (MUM) 1400M Winner: MY PRECIOUS Won By: Neck Time: 1:25.64 |
Place-3 Leigh Roche 59.5(4)
|
Place-8 Hanumant Singh 59.5(5)
|
||||||||||||
14-10-2018 (PUN) 1000M Winner: LORD COMMANDER Won By: Nose Time: 0:58.90 |
Place-3 Raghuveer Singh 56(6)
|
Place-11 G Amit 58(2)
|
||||||||||||
06-10-2018 (PUN) 1200M Winner: TRIPLE THREAT Won By: 2.75 Time: 1:10.31 |
Place-3 Neeraj Rawal 51.5(5)
|
Place-9 C Umesh 53(3)
|
||||||||||||
05-08-2018 (PUN) 1200M Winner: EPIPHANY Won By: Lnk Time: 1:10.55 |
Place-6 A Imran Khan 59(10)
|
Place-9 Amyn Merchant 61(12)
|
||||||||||||
28-04-2018 (MUM) 1000M Winner: NEXTSTAR Won By: 1.25 Time: 0:59.68 |
Place-7 J Chinoy 53.5(7)
|
Place-5 N S Parmar 53(9)
|
||||||||||||
23-03-2018 (MUM) 1200M Winner: ROYAL MEWS Won By: 2.5 Time: 1:11.91 |
Place-7 N B Kuldeep 53.5(4)
|
Place-9 S A Amit 54(8)
|
||||||||||||
24-12-2017 (MUM) 1400M Winner: PRICELESS ART Won By: 0.75 Time: 1:25.70 |
Place-3 P Trevor 53.5(12)
|
Place-12 C S Jodha 57.5(13)
|
||||||||||||
30-11-2017 (MUM) 1200M Winner: ROYAL CLASSIC Won By: 3.75 Time: 1:13.02 |
Place-4 N B Kuldeep 61.5(10)
|
Place-1 S A Amit 59.5(12)
|
||||||||||||
29-10-2017 (PUN) 1200M Winner: SLAM DUNK Won By: 1 Time: 1:10.76 |
Place-6 C S Jodha 58.5(6)
|
Place-10 K Nazil 56.5(5)
|
Place-11 Raghuveer Singh 59.5(10)
|
|||||||||||
15-10-2017 (PUN) 1400M Winner: ORION'S BELT Won By: Lnk Time: 1:26.65 |
Place-8 Dashrath Singh 59.5(4)
|
Place-11 D R Shubham 53.5(9)
|
||||||||||||
01-03-2017 (MUM) 1400M Winner: CLASSICUS Won By: 1.75 Time: 1:24.70 |
Place-6 J Chinoy 55(5)
|
Place-4 S A Amit 55(9)
|
||||||||||||
04-09-2016 (PUN) 1200M Winner: CRACKLIN' ROSIE Won By: 2.25 Time: 1:12:75 |
Place-6 Shrikant Kamble 50.5(2)
|
Place-1 Suraj Narredu 56(1)
|