India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BAKHTAWAR | SIXTH EMPEROR | SMART VISION | WESTEROS | SUPER MARIO | NIGHT WATCH | ARTISTA | RAIN DANCE | RUN HAPPY | GANDALF | POWER OF THOR | GRAND EYES | VELVET VIBES | MANDRAKE | CRISTO BOSS | WIZARD OF ODDS | |
21-03-2021 (MUM) 1200M Winner: STARS FOR YOU Won By: 2 Time: 1:11.99 |
Place-9 N Nadeem 51.5(7)
|
Place-11 M S Deora 49(12)
|
||||||||||||||
12-02-2021 (MUM) 1400M Winner: D DON KING Won By: 3.5 Time: 1:26.94 |
Place-10 Aniket Karande 49(1)
|
Place-5 N S Parmar 50(9)
|
||||||||||||||
03-01-2021 (MUM) 1400M Winner: SUMMER NIGHT Won By: 3.75 Time: 1:28.75 |
Place-3 A S Peter 55(3)
|
Place-5 S G Prasad 50(7)
|
||||||||||||||
05-03-2020 (MUM) 1400M Winner: NIGHTFALL Won By: Shd Time: 1:26:46 |
Place-7 Dashrath Singh 49(8)
|
Place-8 Amyn Merchant 53(7)
|
||||||||||||||
09-02-2020 (MUM) 1400M Winner: SO SPLENDID Won By: 1.5 Time: 1:26.72 |
Place-4 Santosh G 53(4)
|
Place-2 J Chinoy 57.5(6)
|
||||||||||||||
16-01-2020 (MUM) 1400M Winner: SOLO MISSION Won By: 1 Time: 1:26.05 |
Place-3 S S Baria 53.5(9)
|
Place-7 J Chinoy 58(7)
|
Place-6 Bhawani Singh 59(8)
|
|||||||||||||
01-12-2019 (MUM) 1600M Winner: NEKHBET Won By: 0.75 Time: 1:38.88 |
Place-7 P S Kaviraj 53.5(5)
|
Place-5 Dashrath Singh 56(3)
|
||||||||||||||
24-11-2019 (PUN) 1600M Winner: NOTORIETY Won By: 2.75 Time: 1:39.27 |
Place-11 S S Baria 50(5)
|
Place-4 Shrikant Kamble 49(8)
|
||||||||||||||
25-10-2019 (PUN) 1400M Winner: GANDALF Won By: SN Time: 1:26:40 |
Place-12 T S Jodha 55(6)
|
Place-1 K Pranil 58.5(8)
|
||||||||||||||
12-10-2019 (PUN) 1600M Winner: PUSHPA Won By: 1 Time: 1:40:58 |
Place-8 S S Baria 50(5)
|
Place-3 S A Amit 50.5(12)
|
Place-W Withdrawn 52(3)
|
|||||||||||||
21-09-2019 (PUN) 1200M Winner: AME Won By: 0.75 Time: 1:11:57 |
Place-8 S A Amit 53.5(5)
|
Place-15 Hanumant Singh 54(10)
|
||||||||||||||
10-08-2019 (PUN) 2000M Winner: POWER OF THOR Won By: 4.75 Time: 2:08:98 |
Place-1 Dashrath Singh 51.5(3)
|
Place-3 C S Jodha 53.5(2)
|
||||||||||||||
03-08-2019 (PUN) 1200M Winner: RED FIRE Won By: Snk Time: 1:13.15 |
Place-4 N B Kuldeep 57.5(4)
|
Place-7 Santosh G 54.5(5)
|
Place-8 Altaf Sayyed 52(1)
|
|||||||||||||
26-07-2019 (PUN) 1400M Winner: AQUARIUS Won By: 2.75 Time: 1:28.64 |
Place-6 K Nazil 53.5(9)
|
Place-16 Raghuveer Singh 54.5(2)
|
||||||||||||||
13-04-2019 (MUM) 1800M Winner: WHOOPSIDAISY Won By: Lnk Time: 1:52:23 |
Place-7 K Nazil 62(1)
|
Place-4 Raghuveer Singh 54.5(2)
|
Place-3 N S Parmar 55.5(5)
|
|||||||||||||
07-04-2019 (MUM) 1200M Winner: SHE IS A SPY Won By: 1 Time: 1:13.19 |
Place-14 T S Jodha 55.5(11)
|
Place-9 A S Peter 59(3)
|
||||||||||||||
31-03-2019 (MUM) 1200M Winner: NIGHT HUNT Won By: 3 Time: 1:11:47 |
Place-10 K Nazil 60.5(1)
|
Place-7 R Ajinkya 59(9)
|
||||||||||||||
31-03-2019 (MUM) 2000M Winner: HIS MASTER'S VICE Won By: 1.75 Time: 2:05:57 |
Place-4 K Nazil 54.5(2)
|
Place-3 Dashrath Singh 49(4)
|
||||||||||||||
21-03-2019 (MUM) 1400M Winner: HARMONY OF THE SEA Won By: 1.25 Time: 1:24.55 |
Place-9 Amyn Merchant 53(8)
|
Place-4 A S Peter 52.5(2)
|
||||||||||||||
21-03-2019 (MUM) 1600M Winner: ARRECIFE Won By: Lnk Time: 1:38.57 |
Place-13 S S Baria 56(5)
|
Place-8 Dashrath Singh 55.5(9)
|
||||||||||||||
17-03-2019 (MUM) 1200M Winner: XOXO Won By: 1.5 Time: 1:12.56 |
Place-7 K Nazil 60(7)
|
Place-14 N B Kuldeep 54(14)
|
||||||||||||||
07-03-2019 (MUM) 1600M Winner: FENCING Won By: 5 Time: 1:37.97 |
Place-8 N B Kuldeep 60.5(4)
|
Place-10 P S Chouhan 61.5(11)
|
Place-13 S S Baria 57.5(3)
|
Place-3 Dashrath Singh 56(5)
|
||||||||||||
21-02-2019 (MUM) 2000M Winner: BENEVOLENCE Won By: 4 Time: 2:05:38 |
Place-10 N B Kuldeep 61.5(12)
|
Place-7 Bhawani Singh 61(3)
|
Place-5 K Nazil 49(10)
|
|||||||||||||
02-02-2019 (MUM) 1600M Winner: GOLD MEDALIST Won By: 1.75 Time: 1:39.95 |
Place-8 Y S Srinath 58.5(5)
|
Place-10 C Umesh 58.5(4)
|
||||||||||||||
20-01-2019 (MUM) 1400M Winner: MEDICI Won By: 4 Time: 1:24.24 |
Place-4 Malam Singh 61(3)
|
Place-9 S Sunil 59.5(8)
|
||||||||||||||
20-01-2019 (MUM) 1400M Winner: BAKHTAWAR Won By: 4.75 Time: 1:24.64 |
Place-1 Neeraj Rawal 58(3)
|
Place-4 Robbie Downey 59(6)
|
Place-10 Hanumant Singh 58.5(2)
|
|||||||||||||
12-01-2019 (MUM) 1600M Winner: WESTERN FRONT Won By: 1 Time: 1:38.37 |
Place-7 Amyn Merchant 54(10)
|
Place-3 K Nazil 49(6)
|
||||||||||||||
10-01-2019 (MUM) 1200M Winner: MYRCELLA Won By: 2.25 Time: 1:12:54 |
Place-7 C S Jodha 61.5(12)
|
Place-11 S S Baria 60.5(7)
|
Place-14 Gagandeep Maan 56(13)
|
|||||||||||||
10-01-2019 (MUM) 1400M Winner: POCO AZUL Won By: 1.5 Time: 1:24:87 |
Place-2 P S Chouhan 57.5(6)
|
Place-5 Sunny Chinoy 59.5(1)
|
||||||||||||||
06-01-2019 (MUM) 1400M Winner: KINGSMAN Won By: 3 Time: 1:25.20 |
Place-16 S Jaykumar 56.5(6)
|
Place-11 S S Baria 54(1)
|
||||||||||||||
21-12-2018 (MUM) 1400M Winner: ALLEGRIA Won By: 6 Time: 1:25.24 |
Place-7 Aniket Karande 60(8)
|
Place-4 Raghuveer Singh 58.5(9)
|
||||||||||||||
13-12-2018 (MUM) 1000M Winner: ARCELIA Won By: 1.25 Time: 0:59.65 |
Place-5 Amyn Merchant 61(2)
|
Place-2 P Trevor 59.5(9)
|
||||||||||||||
27-10-2018 (PUN) 1400M Winner: ARROWFIELD Won By: 2.75 Time: 1:25.02 |
Place-13 Dashrath Singh 53.5(10)
|
Place-15 Altaf Sayyed 50(2)
|
Place-3 T S Jodha 49.5(12)
|
|||||||||||||
06-10-2018 (PUN) 1400M Winner: AURORA AUSTRALIS Won By: 1.75 Time: 1:27.56 |
Place-3 Neeraj Rawal 57.5(3)
|
Place-6 S G Prasad 58(7)
|
||||||||||||||
29-09-2018 (PUN) 1400M Winner: QUESTIONABLE Won By: 3.25 Time: 1:27.19 |
Place-12 D R Shubham 55.5(4)
|
Place-5 Raghuveer Singh 54.5(1)
|
||||||||||||||
28-09-2018 (PUN) 1200M Winner: ROMANTIC WARRIOR Won By: 0.75 Time: 1:12.10 |
Place-8 Dashrath Singh 58.5(3)
|
Place-W Withdrawn 58.5(4)
|
||||||||||||||
17-09-2018 (PUN) 1400M Winner: AURORA AUSTRALIS Won By: 1.25 Time: 1:27:26 |
Place-4 S A Amit 57.5(14)
|
Place-3 S G Prasad 57.5(10)
|
Place-7 Raghuveer Singh 49(16)
|
|||||||||||||
31-08-2018 (PUN) 1400M Winner: FROSTED Won By: 6.25 Time: 1:25:45 |
Place-4 S A Amit 52.5(7)
|
Place-7 D R Shubham 59(8)
|
Place-2 Aniket Karande 57(6)
|
|||||||||||||
25-08-2018 (PUN) 1400M Winner: QUESTIONABLE Won By: 3.5 Time: 1:26:93 |
Place-2 K Nazil 55.5(12)
|
Place-4 N S Parmar 57.5(10)
|
||||||||||||||
15-08-2018 (PUN) 1600M Winner: ABERLOUR Won By: Head Time: 1:41:25 |
Place-3 A Sandesh 62(1)
|
Place-5 N S Parmar 58(9)
|
Place-7 S G Prasad 49(4)
|
|||||||||||||
11-08-2018 (PUN) 1000M Winner: ABRAXAS Won By: 1.25 Time: 1:00.53 |
Place-8 Amyn Merchant 59(6)
|
Place-9 Altaf Sayyed 57(8)
|
||||||||||||||
28-04-2018 (MUM) 1400M Winner: GOLDEN ECLIPSE Won By: 0.5 Time: 1:24.97 |
Place-11 Dashrath Singh 52(9)
|
Place-5 D R Shubham 58(11)
|
Place-6 Aniket Karande 55(3)
|
|||||||||||||
01-04-2018 (MUM) 1400M Winner: FRIBOURG Won By: 1.25 Time: 1:25.35 |
Place-6 D R Shubham 55.5(8)
|
Place-5 J Chinoy 56.5(2)
|
||||||||||||||
23-02-2018 (MUM) 1400M Winner: RELENTLESS PURSUIT Won By: 0.75 Time: 1:25.37 |
Place-6 S A Amit 58(5)
|
Place-7 Amyn Merchant 51.5(7)
|
||||||||||||||
25-01-2018 (MUM) 1400M Winner: TANJO Won By: 2 Time: 1:24.11 |
Place-9 T S Jodha 58.5(11)
|
Place-13 Neeraj Rawal 50.5(10)
|
||||||||||||||
22-12-2017 (MUM) 1200M Winner: UNTITLED Won By: Neck Time: 1:12:72 |
Place-8 T S Jodha 54.5(8)
|
Place-9 Amyn Merchant 54(9)
|
||||||||||||||
29-10-2017 (PUN) 1200M Winner: AURELIA Won By: 1 Time: 1:11.09 |
Place-8 S Sunil 56(6)
|
Place-9 Neeraj Rawal 56(1)
|
||||||||||||||
15-10-2017 (PUN) 1400M Winner: PILATUS Won By: 2 Time: 1:25.81 |
Place-10 M Ayyar 54.5(10)
|
Place-5 S A Amit 56.5(8)
|
Place-2 Dashrath Singh 58(9)
|
|||||||||||||
17-01-2016 (MUM) 1600M Winner: MAGNOLIA Won By: 2 Time: 1:37.55 |
Place-4 Suraj Narredu 59(7)
|
Place-9 Amyn Merchant 54.5(2)
|