India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ARJUNA | DANCING LORD | LOCHINVAR | APNA TIME AAYEGA | FIORELLE | JOSS | RUNNING HAND | FABIENNE | |
12-12-2020 (KOL) 1600M Winner: ARJUNA Won By: Shd Time: 1:39.92 |
Place-1 Hindu Singh 60(2)
|
Place-3 Sujit Kr Paswan 57(3)
|
||||||
04-03-2020 (KOL) 1600M Winner: VALERIA Won By: Neck Time: 1:40.50 |
Place-7 Hindu Singh 59(5)
|
Place-2 R S Bhati 52.5(4)
|
||||||
02-03-2020 (KOL) 1600M Winner: Won By: Time: |
Place- Hindu Singh 59(5)
|
Place- R S Bhati 52.5(4)
|
||||||
22-02-2020 (KOL) 1600M Winner: SIMPLY SOARING Won By: Head Time: 1:38.13 |
Place-3 Shezad Khan 58.5(4)
|
Place-4 B Mahesh 60(1)
|
||||||
07-12-2019 (KOL) 1600M Winner: DANCING LORD Won By: 3.25 Time: 1:39.24 |
Place-1 Imran Chisty 52(4)
|
Place-4 P Vikram 58.5(2)
|
||||||
23-11-2019 (KOL) 1600M Winner: ARROWFIELD Won By: 2.25 Time: 1:39.01 |
Place-3 Shezad Khan 57.5(3)
|
Place-4 B Mahesh 60(2)
|
||||||
14-11-2019 (KOL) 1600M Winner: CAIDEN Won By: 0.75 Time: 1:39.55 |
Place-6 Sujit Kr Paswan 53.5(3)
|
Place-7 B Mahesh 60(1)
|
||||||
15-10-2019 (KOL) 1600M Winner: BOJANGLES Won By: 0.5 Time: 1:39.34 |
Place-3 Shezad Khan 58.5(4)
|
Place-2 Suraj Narredu 60(3)
|
||||||
24-09-2019 (KOL) 1600M Winner: JOSS Won By: 2.75 Time: 1:40.60 |
Place-4 Rupal Singh 53.5(2)
|
Place-W Withdrawn 54(3)
|
Place-1 P Vikram 52(7)
|
|||||
06-09-2019 (KOL) 1600M Winner: ARJUNA Won By: 1.25 Time: 1:41.26 |
Place-1 Suraj Narredu 59(2)
|
Place-2 C Alford 54(3)
|
||||||
04-09-2019 (KOL) 1600M Winner: Won By: Time: |
Place- Suraj Narredu 59(2)
|
Place- C Alford 54(3)
|
||||||
03-09-2019 (KOL) 1800M Winner: BOJANGLES Won By: Snk Time: 1:55.23 |
Place-5 P Tejeshwar 54.5(9)
|
Place-4 Nikhil Naidu 51(1)
|
||||||
20-08-2019 (KOL) 1600M Winner: FIORELLE Won By: 1.75 Time: 1:41.25 |
Place-4 C S Jodha 56(1)
|
Place-2 P Tejeshwar 55(7)
|
Place-1 C Alford 58(3)
|
|||||
23-07-2019 (KOL) 1600M Winner: SNIPER Won By: Lnk Time: 1:42.77 |
Place-7 Akash Rajput 58(3)
|
Place-5 P Tejeshwar 56(4)
|
Place-3 Shezad Khan 59(7)
|
|||||
13-03-2019 (KOL) 1400M Winner: ARAKAWAH Won By: 2.5 Time: 1:24.87 |
Place-7 Mohit Singh 55.5(11)
|
Place-11 Md Islam 53(13)
|
Place-4 Hindu Singh 51(9)
|
|||||
09-03-2019 (KOL) 1600M Winner: ARJUNA Won By: Snk Time: 1:38.54 |
Place-1 Suraj Narredu 56.5(8)
|
Place-3 Shezad Khan 57.5(2)
|
Place-5 R N Darshan 59(5)
|
Place-4 Neeraj Rawal 57(7)
|
||||
06-03-2019 (KOL) 1400M Winner: Won By: Time: |
Place- Md Islam 55.5(2)
|
Place- Hindu Singh 53.5(3)
|
||||||
16-02-2019 (KOL) 2000M Winner: DIXIE DIAMOND Won By: 3 Time: 2:04.62 |
Place-8 S Zervan 58(7)
|
Place-9 Afzal Khan 60.5(9)
|
Place-4 C Alford 56.5(5)
|
Place-7 Md Islam 57(6)
|
||||
09-02-2019 (KOL) 1400M Winner: SANVI Won By: 2.75 Time: 1:25.28 |
Place-7 Nikhil Naidu 50(9)
|
Place-13 Md Islam 59.5(10)
|
||||||
07-02-2019 (KOL) 1600M Winner: AIRLIFT Won By: 2.75 Time: 1:38.56 |
Place-4 A Sandesh 60(5)
|
Place-3 Hindu Singh 55.5(2)
|
||||||
29-01-2019 (KOL) 2000M Winner: LOCHINVAR Won By: Snk Time: 2:07.93 |
Place-1 Dashrath Singh 53.5(3)
|
Place-3 Afzal Khan 57.5(5)
|
Place-5 Shezad Khan 55.5(6)
|
|||||
13-01-2019 (KOL) 2000M Winner: SMITH AND WESSON Won By: 2.25 Time: 2:04.94 |
Place-3 Dashrath Singh 55(4)
|
Place-7 Imran Chisty 60(5)
|
Place-6 P Trevor 58(2)
|
|||||
01-01-2019 (KOL) 1400M Winner: COCOANUT Won By: Shd Time: 1:25.80 |
Place-6 R N Darshan 62(2)
|
Place-7 Hindu Singh 54(4)
|
||||||
21-12-2018 (KOL) 2000M Winner: SABREJET Won By: 1.25 Time: 2:07.90 |
Place-5 Dashrath Singh 55(3)
|
Place-3 R S Bhati 55.5(8)
|
||||||
18-12-2018 (KOL) 2000M Winner: Won By: Time: |
Place- C S Jodha 55(3)
|
Place- R S Bhati 55.5(8)
|
||||||
08-12-2018 (KOL) 1600M Winner: FIORELLE Won By: Shd Time: 1:38.94 |
Place-7 Dashrath Singh 56(6)
|
Place-1 Imran Chisty 53.5(9)
|
||||||
24-11-2018 (KOL) 1600M Winner: DANCING LORD Won By: Snk Time: 1:38.61 |
Place-1 A Sandesh 54(3)
|
Place-8 Rupal Singh 62.5(8)
|
||||||
10-11-2018 (KOL) 1600M Winner: MAHALI Won By: Nose Time: 1:39.32 |
Place-7 Dashrath Singh 59(10)
|
Place-3 Rupal Singh 61.5(8)
|
||||||
13-10-2018 (KOL) 1400M Winner: ETERNALLY Won By: 5.5 Time: 1:27.50 |
Place-6 A Ashhad Asbar 52.5(9)
|
Place-2 Rupal Singh 55.5(2)
|
||||||
21-08-2018 (KOL) 1400M Winner: HE CALLS THE SHOTS Won By: Snk Time: 1:27.43 |
Place-11 B L Paswan 59.50(7)
|
Place-3 Hindu Singh 51.50(2)
|
||||||
10-07-2018 (KOL) 1400M Winner: AKSHAYA Won By: 2.75 Time: 1:28.64 |
Place-11 B L Paswan 59.50(7)
|
Place-8 Nikhil Naidu 50.50(9)
|
||||||
29-03-2018 (KOL) 1400M Winner: DIXIE DIAMOND Won By: Lnk Time: 1:25.71 |
Place-4 Md Islam 50.50(6)
|
Place-3 Hindu Singh 54.00(1)
|
||||||
17-03-2018 (KOL) 1200M Winner: RUSTLER Won By: 0.75 Time: 1:13.33 |
Place-11 Md Islam 52.50(1)
|
Place-6 S John 60.00(6)
|
||||||
10-03-2018 (KOL) 1600M Winner: NELSONS BLOOD Won By: 2.5 Time: 1:37.40 |
Place-2 Dashrath Singh 52.00(7)
|
Place-3 Nikhil Naidu 52.00(4)
|
||||||
17-02-2018 (KOL) 1400M Winner: OCCITAN Won By: Snk Time: 1:26.08 |
Place-5 A Ashhad Asbar 53.00(8)
|
Place-8 Neeraj Rawal 51.50(11)
|
||||||
16-12-2017 (KOL) 1600M Winner: OPHION Won By: 4 Time: 1:39.68 |
Place-4 Yash Narredu 53.50(2)
|
Place-7 C Alford 54.50(4)
|
||||||
26-08-2017 (KOL) 1600M Winner: JOSS Won By: 4.25 Time: 1:41.17 |
Place-7 C Alford 57.50(5)
|
Place-1 Hindu Singh 59.50(1)
|
||||||
16-08-2017 (KOL) 1400M Winner: BULGERIAN Won By: 3 Time: 1:26.54 |
Place-5 A Sandesh 59.00(3)
|
Place-6 Hindu Singh 58.00(1)
|
||||||
24-08-2016 (KOL) 1600M Winner: LOCHINVAR Won By: 2.75 Time: 1:41.41 |
Place-1 Dashrath Singh 57.00(2)
|
Place-3 S John 59.50(5)
|
||||||
03-04-2016 (MUM) 2000M Winner: SEVERUS Won By: 1.25 Time: 2:04:50 |
Place-3 Neeraj Rawal 50(4)
|
Place-5 Santosh G 50.5(1)
|