India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HELLO HELLO | SHENGLI | GLOBAL TARGET | MIDLEXESS | MY ABLAZE | MASTER NOVAK | GLENEAGLES | |
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: OSCAR NOMINATED Won By: 2.75 Time: 1:06.94 |
Place-7 S Sunil 57(12)
|
Place-14 Irfan Khan 59.5(10)
|
|||||
25-02-2020 (DEL) 1600M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: 0.5 Time: 1:39.47 |
Place-6 Rajinder Saini 51(2)
|
Place-8 Ankit Pal 59.5(7)
|
|||||
18-02-2020 (DEL) 1600M Winner: HELLO HELLO Won By: 1.25 Time: 1:38.25 |
Place-1 Akash Rajput 54(9)
|
Place-4 Shariq Mohd 50(6)
|
|||||
06-02-2020 (DEL) 1400M Winner: WARRIOR THRIVE Won By: 0.75 Time: 1:25.15 |
Place-10 Khet Singh 53(3)
|
Place-7 Sandeep Rajput 61.5(4)
|
|||||
14-01-2020 (DEL) 1600M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: 2.75 Time: 1:39.39 |
Place-5 Khet Singh 53.5(4)
|
Place-2 Sandeep Rajput 57.5(2)
|
|||||
30-12-2019 (DEL) 1400M Winner: IMBALI Won By: 0.5 Time: 1:24.90 |
Place-7 Praveen Saini 55(10)
|
Place-12 Abdul Fazal 54.5(1)
|
|||||
17-12-2019 (DEL) 1200M Winner: IMBALI Won By: 1 Time: 1:12.77 |
Place-4 Ranjeet Singh 58(10)
|
Place-14 Riazuddin 56.5(7)
|
|||||
03-12-2019 (DEL) 1600M Winner: Won By: Time: |
Place- Sandeep Rajput 57.5(2)
|
Place- Aqeed Waheed 54(8)
|
|||||
19-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: Shd Time: 1:06:30 |
Place-8 Khet Singh 57(4)
|
Place-11 Irfan Khan 55.5(5)
|
|||||
08-11-2019 (DEL) 1600M Winner: TOP SECRET Won By: 2.25 Time: 1:37:83 |
Place-2 Sandeep Rajput 58.5(3)
|
Place-3 Muzammil Hashmi 53.5(4)
|
Place-W Withdrawn 55.5(2)
|
||||
29-10-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 4.5 Time: 1:04.34 |
Place-2 Aman 56(5)
|
Place-7 R Parvesh 55.5(8)
|
Place-4 Sameer Khan 53(1)
|
||||
18-10-2019 (DEL) 1000M Winner: TAPI Won By: 3.25 Time: 0:59:11 |
Place-11 S Amjad Khan 60(3)
|
Place-9 Irfan Khan 57.5(9)
|
|||||
01-10-2019 (DEL) 1600M Winner: RYBACK Won By: 1.5 Time: 1:37.67 |
Place-3 Muzammil Hashmi 55.5(1)
|
Place-7 S Amjad Khan 61.5(2)
|
Place-8 S G Prasad 58(3)
|
||||
25-09-2019 (DEL) 1000M Winner: DHATOORA Won By: 2.5 Time: 0:59:56 |
Place-6 S Amjad Khan 60(6)
|
Place-2 Sameer Khan 54.5(8)
|
|||||
17-09-2019 (DEL) 1100M Winner: COUP DE FOUDRE Won By: 2.25 Time: 1:05.96 |
Place-5 Muzammil Hashmi 52.5(7)
|
Place-6 Sameer Khan 54.5(2)
|
|||||
27-08-2019 (DEL) 1200M Winner: ADORABLE Won By: 4.25 Time: 1:10.98 |
Place-2 H S Pawar 57.5(4)
|
Place-3 Muzammil Hashmi 56.5(3)
|
|||||
30-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 2 Time: 0:58.51 |
Place-10 Pradeep Kumar 57(5)
|
Place-2 S Mosin 59(4)
|
Place-4 G S Shekhawat 60.5(3)
|
||||
28-04-2019 (DEL) 1400M Winner: HOPE AND GLORY Won By: 5.5 Time: 1:24.97 |
Place-6 T S Jodha 56.5(2)
|
Place-3 S G Prasad 49(3)
|
|||||
27-04-2019 (DEL) 1200M Winner: ADORABLE Won By: 3.25 Time: 1:12.30 |
Place-6 Kundan Paswan 56(2)
|
Place-7 R Parvesh 59(6)
|
|||||
21-04-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER MADRID Won By: 1.25 Time: 1:05.86 |
Place-9 G S Shekhawat 55(5)
|
Place-5 Praveen Saini 58.5(12)
|
|||||
20-04-2019 (DEL) 1400M Winner: HOPE AND GLORY Won By: 4 Time: 1:23.85 |
Place-7 Muzammil Hashmi 61(7)
|
Place-6 Mohit Singh 58(4)
|
Place-5 S G Prasad 58.5(1)
|
||||
08-04-2019 (DEL) 1000M Winner: MERCI BEAUCOUP Won By: 1.25 Time: 1:00.06 |
Place-4 Shaliyar Khan 61(3)
|
Place-5 Kundan Paswan 59.5(2)
|
|||||
02-04-2019 (DEL) 1600M Winner: VAZRA Won By: 0.5 Time: 1:38.87 |
Place-3 Akash Rajput 53(1)
|
Place-5 Muzammil Hashmi 54(4)
|
Place-2 S G Prasad 50(6)
|
Place-6 D S Deora 51.5(2)
|
|||
26-03-2019 (DEL) 1100M Winner: TOP KING Won By: 2.5 Time: 1:05.60 |
Place-4 H S Pawar 55(3)
|
Place-3 Khet Singh 57.5(2)
|
|||||
25-03-2019 (DEL) 1600M Winner: GLOBAL TARGET Won By: 1.75 Time: 1:39.70 |
Place-1 C Umesh 60.5(7)
|
Place-W A Ashhad Asbar 57.5(1)
|
|||||
18-03-2019 (DEL) 1200M Winner: GLOBAL TARGET Won By: Head Time: 1:13.93 |
Place-1 S A Shah 54.5(5)
|
Place-6 Sameer Khan 54.5(7)
|
|||||
07-03-2019 (DEL) 1400M Winner: NOBLE ONE Won By: 1.25 Time: 1:26.06 |
Place-8 Sameer Qureshi 57.5(8)
|
Place-7 Kundan Paswan 55.5(3)
|
|||||
07-03-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER NOVAK Won By: Neck Time: 1:07:55 |
Place-1 Riazuddin 52(1)
|
Place-4 Naresh Kumar 56.5(11)
|
|||||
28-02-2019 (DEL) 1000M Winner: RISING CONCERT Won By: 1.25 Time: 1:00:18 |
Place-3 Riazuddin 51(8)
|
Place-9 Naresh Kumar 56(7)
|
|||||
12-02-2019 (DEL) 1200M Winner: HURACAN Won By: 5 Time: 1:13:57 |
Place-3 S Amjad Khan 57.5(2)
|
Place-13 Arun Kumar 58(8)
|
|||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: BREEZE Won By: 1 Time: 1:06:96 |
Place-6 R Yousaf 59(11)
|
Place-9 H S Pawar 56(7)
|
|||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: PONTY ROSSA Won By: Shd Time: 1:08.54 |
Place-9 S Amjad Khan 59(13)
|
Place-3 Riazuddin 52(8)
|
|||||
08-01-2019 (DEL) 1100M Winner: MR CHAIRMAN Won By: 1 Time: 1:06:80 |
Place-3 Riazuddin 52(11)
|
Place-2 Sameer Khan 57.5(1)
|
|||||
31-12-2018 (DEL) 1600M Winner: TAKE A RISK Won By: 0.75 Time: 1:37.78 |
Place-6 Akash Rajput 58(1)
|
Place-7 Muzammil Hashmi 55.5(6)
|
|||||
31-12-2018 (DEL) 1200M Winner: LIKE MY CHILD Won By: 2.25 Time: 1:12.94 |
Place-6 D Kumar 54(2)
|
Place-7 Naresh Kumar 59(9)
|
|||||
27-12-2018 (DEL) 1000M Winner: SPARKLING THEA Won By: 3.25 Time: 0:59.91 |
Place-5 Riazuddin 53.5(2)
|
Place-12 Arun Kumar 59(10)
|
|||||
04-12-2018 (DEL) 1400M Winner: SOLID WOOD Won By: 3.5 Time: 1:24.29 |
Place-3 Akash Rajput 59.5(6)
|
Place-11 Gurpreet Singh 54(14)
|
|||||
13-11-2018 (DEL) 1200M Winner: AUTUMN GOLD Won By: Shd Time: 1:11.86 |
Place-4 Akash Rajput 59(8)
|
Place-7 Gurpreet Singh 54(9)
|
|||||
01-11-2018 (DEL) 1600M Winner: MY ABLAZE Won By: 1.25 Time: 1:38.81 |
Place-3 Md Asif Khan 59(2)
|
Place-5 Irfan Khan 54.5(6)
|
Place-1 D S Deora 55(3)
|
||||
23-10-2018 (DEL) 1100M Winner: UNDISPUTED Won By: 3.25 Time: 1:04:06 |
Place-10 Akash Rajput 62(14)
|
Place-7 Praveen Saini 53(6)
|
|||||
23-10-2018 (DEL) 1400M Winner: SOLID WOOD Won By: 0.75 Time: 1:28.12 |
Place-2 Akash Rajput 55.5(9)
|
Place-5 Gurpreet Singh 57.5(8)
|
|||||
16-10-2018 (DEL) 1200M Winner: MASTER NOVAK Won By: 1.75 Time: 1:13.19 |
Place-7 S Amjad Khan 61.5(4)
|
Place-1 S Mosin 58.5(1)
|
|||||
08-10-2018 (DEL) 1400M Winner: MIDLEXESS Won By: 1.5 Time: 1:25:47 |
Place-1 Akash Rajput 58(4)
|
Place-2 Praveen Saini 52.5(5)
|
|||||
01-10-2018 (DEL) 1400M Winner: ORGANIC GREY Won By: 2 Time: 1:27.64 |
Place-2 S Amjad Khan 60(5)
|
Place-10 Shafeeq Ahmed 59.5(12)
|
|||||
20-09-2018 (DEL) 1000M Winner: MY ABLAZE Won By: 1.75 Time: 1:00.25 |
Place-1 Rajinder Saini 54(1)
|
Place-8 Naresh Kumar 55(7)
|
|||||
29-05-2018 (DEL) 1200M Winner: OSCULATE Won By: 5 Time: 1:12.46 |
Place-8 Gurpreet Singh 57.5(5)
|
Place-9 Muzammil Hashmi 56.5(3)
|
|||||
01-05-2018 (DEL) 1400M Winner: HELLO HELLO Won By: 3 1 /4 Time: 1:24.64 |
Place-1 Akash Rajput 52.5(4)
|
Place-5 Danish Ali Khan 52.5(2)
|
|||||
16-04-2018 (DEL) 1100M Winner: SUPERSTAR SUPREME Won By: 2.25 Time: 1:06.45 |
Place-6 D S Deora 55.0(5)
|
Place-10 Ramandeep Singh Bal 59.5(9)
|
|||||
16-01-2018 (DEL) 1600M Winner: SHENGLI Won By: 0.5 Time: 1:40:76 |
Place-1 Sameer Qureshi 60.5(5)
|
Place-3 S Lalit 55.5(1)
|
|||||
28-11-2017 (DEL) 1000M Winner: MISS CINDRELLA Won By: 1.25 Time: 0:59.16 |
Place-5 Danish Ali Khan 51.5(3)
|
Place-12 D Kumar 52.0(8)
|
|||||
10-11-2017 (DEL) 1000M Winner: ANGEL PRINCESS Won By: 2.25 Time: 1:00.49 |
Place-2 Praveen Saini 50.0(2)
|
Place-7 Mohd Asif 56.0(9)
|
|||||
10-10-2017 (DEL) 1000M Winner: FOREVER YOURS Won By: 0.5 Time: 0:59.93 |
Place-5 S Amjad Khan 61.5(9)
|
Place-9 G S Shekhawat 60.0(1)
|
|||||
03-10-2017 (DEL) 1600M Winner: BELLA MIA Won By: 0.75 Time: 1:41:87 |
Place-3 Md Asif Khan 59.0(3)
|
Place-2 Ranjeet Singh 58.0(2)
|
|||||
12-09-2017 (DEL) 1100M Winner: MASTER VANPERISE Won By: 1.75 Time: 1:06.70 |
Place-2 Md Asif Khan 57.0(4)
|
Place-4 Ranjeet Singh 57.5(1)
|
|||||
27-04-2017 (DEL) 1200M Winner: MASTER NOVAK Won By: 1.75 Time: 1:12.75 |
Place-11 G S Shekhawat 56.0(10)
|
Place-1 Ramandeep Singh Bal 55.0(4)
|
|||||
18-04-2017 (DEL) 1400M Winner: PROMISE ME Won By: Head Time: 1:26.90 |
Place-4 S Amjad Khan 57.0(4)
|
Place-2 Vinay Jaiswal 53.0(2)
|
|||||
31-03-2017 (DEL) 1600M Winner: PEREGRINE Won By: 1.5 Time: 1:38.09 |
Place-4 S Amjad Khan 58.0(4)
|
Place-2 S Mosin 52.0(6)
|
|||||
28-03-2017 (DEL) 1400M Winner: MY ABLAZE Won By: 0.5 Time: 1:26.08 |
Place-1 D S Deora 51.0(6)
|
Place-2 Ramandeep Singh Bal 59.0(2)
|
|||||
14-03-2017 (DEL) 1600M Winner: GLOBAL TARGET Won By: 1.5 Time: 1:39:91 |
Place-1 S Amjad Khan 61.0(7)
|
Place-2 Ramandeep Singh Bal 59.0(5)
|
|||||
31-01-2017 (DEL) 1600M Winner: DESERT OF GOLD Won By: 2.25 Time: 1:40:13 |
Place-2 Danish Ali Khan 52.5(1)
|
Place-9 S Amjad Khan 61.5(14)
|
|||||
10-01-2017 (DEL) 1400M Winner: ASHWA ABHIRAJ Won By: Shd Time: 1:28.19 |
Place-3 Md Asif Khan 60.0(12)
|
Place-13 Sameer Khan 59.0(13)
|
|||||
03-01-2017 (DEL) 1200M Winner: BIG NEWS Won By: 0.5 Time: 1:13:28 |
Place-7 Danish Ali Khan 61.5(6)
|
Place-4 V S Gautam 60.0(3)
|
|||||
13-12-2016 (DEL) 1200M Winner: GODSTOUCH Won By: 8.75 Time: 1:11.15 |
Place-8 M Mani 54.0(1)
|
Place-6 M B Qureshi 55.0(6)
|
|||||
14-03-2016 (DEL) 1400M Winner: SOLITARY EAGLE Won By: 3 Time: 1:24.86 |
Place-2 Akash Rajput 54.0(2)
|
Place-4 Md Asif Khan 49.5(5)
|
|||||
01-03-2016 (DEL) 1200M Winner: MASTER BECKET Won By: 3.25 Time: 1:13.56 |
Place-5 Syed Asgar 57.0(3)
|
Place-3 Sameer Khan 57.0(1)
|
|||||
05-01-2016 (DEL) 1600M Winner: TATANKA Won By: 1.25 Time: 1:37.42 |
Place-2 Akash Rajput 54.0(3)
|
Place-5 Md Asif Khan 49.0(7)
|