India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ASHWA DHRUVI | RED APPLE | CAPTAIN COOL | LIKE MY CHILD | ORGANIC SWORD | TRULY MAJESTIC | BRIGHT WATERS | LOOKS SENSATIONAL | ASHWA QUEEN | MISS COLOMBIANA | PREVISE | HE IS SEXY | NICHE ORGANIC | |
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: NICHE CURRENCY Won By: 1.75 Time: 1:06.35 |
Place-5 S G Prasad 58.5(11)
|
Place-7 R Parvesh 57.5(10)
|
Place-13 K Narender Kumar 55.5(5)
|
||||||||||
25-02-2020 (DEL) 1200M Winner: SPARTAN X Won By: 0.5 Time: 1:14.47 |
Place-10 Gurpreet Singh 54(2)
|
Place-9 G S Shekhawat 56.5(7)
|
|||||||||||
18-02-2020 (DEL) 1200M Winner: KAFTAN Won By: 4.5 Time: 1:12.53 |
Place-8 R Parvesh 56.5(6)
|
Place-12 K Narender Kumar 54.5(3)
|
|||||||||||
18-02-2020 (DEL) 1200M Winner: AL MAISHA Won By: Neck Time: 1:12.73 |
Place-3 Md Asif Khan 59.5(4)
|
Place-8 Arman Jafri 61(5)
|
|||||||||||
11-02-2020 (DEL) 1000M Winner: RED APPLE Won By: 2.25 Time: 1:01.16 |
Place-1 S G Prasad 60(3)
|
Place-12 M B Qureshi 55.5(7)
|
|||||||||||
11-02-2020 (DEL) 1200M Winner: OSCULATE Won By: Head Time: 1:14.12 |
Place-5 Ranjeet Singh 59(7)
|
Place-3 Akash Rajput 51(3)
|
Place-9 K Narender Kumar 56(5)
|
||||||||||
06-02-2020 (DEL) 1100M Winner: VEDAGARBHA Won By: 2.75 Time: 1:07.03 |
Place-8 Abdul Fazal 61.5(6)
|
Place-4 Aqeed Waheed 59.5(10)
|
Place-10 Mohan Lal 59(5)
|
||||||||||
31-01-2020 (DEL) 1400M Winner: TALENTED Won By: 4.75 Time: 1:28.31 |
Place-4 Aqeed Waheed 59.5(9)
|
Place-5 M B Qureshi 55.5(5)
|
|||||||||||
24-01-2020 (DEL) 1200M Winner: SOLARIUM Won By: 0.5 Time: 1:15.18 |
Place-2 Angad 58(7)
|
Place-6 Mohan Lal 59(3)
|
|||||||||||
14-01-2020 (DEL) 1100M Winner: MASTER BOOST Won By: 1.75 Time: 1:07.63 |
Place-8 K Narender Kumar 58(8)
|
Place-7 Mohan Lal 60.5(6)
|
|||||||||||
07-01-2020 (DEL) 1200M Winner: TREASURE Won By: 2.75 Time: 1:12.81 |
Place-6 Abdul Fazal 55(2)
|
Place-8 N S Rathore 60.5(4)
|
Place-12 K Narender Kumar 60.5(10)
|
||||||||||
17-12-2019 (DEL) 1400M Winner: NICHE ORGANIC Won By: 3.75 Time: 1:26.43 |
Place-9 M B Qureshi 59(10)
|
Place-1 C Umesh 58.5(5)
|
|||||||||||
10-12-2019 (DEL) 1100M Winner: AZOTH Won By: 0.75 Time: 1:05.56 |
Place-5 R Parvesh 53.5(11)
|
Place-2 Ishwar Singh 59.5(2)
|
|||||||||||
26-11-2019 (DEL) 1000M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 1.75 Time: 0:59.16 |
Place-3 R Parvesh 54(5)
|
Place-1 D S Deora 53.5(7)
|
|||||||||||
19-11-2019 (DEL) 1000M Winner: DELHI QUEEN Won By: 0.5 Time: 1:00:89 |
Place-6 M Shahid 53(4)
|
Place-8 S Mosin 55.5(2)
|
|||||||||||
14-11-2019 (DEL) 1200M Winner: PONTY ROSSA Won By: 2.5 Time: 1:12.59 |
Place-8 S Mosin 58(3)
|
Place-6 R Parvesh 61(4)
|
|||||||||||
08-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RIOS PRINCESS Won By: Neck Time: 1:05:47 |
Place-2 M B Qureshi 59(1)
|
Place-4 Sameer Qureshi 62(6)
|
|||||||||||
31-10-2019 (DEL) 1000M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 1 Time: 1:00:76 |
Place-3 Angad 52.5(7)
|
Place-1 M B Qureshi 50(8)
|
|||||||||||
18-10-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA SIKKANDER Won By: 0.5 Time: 1:05:54 |
Place-6 D S Deora 54(6)
|
Place-5 Muzammil Hashmi 53.5(5)
|
|||||||||||
17-10-2019 (DEL) 1000M Winner: AMAZING INFERNO Won By: Neck Time: 0:59:98 |
Place-3 Ankit Pal 33(8)
|
Place-W Withdrawn 59.5(5)
|
|||||||||||
07-10-2019 (DEL) 1100M Winner: TAPI Won By: 5 Time: 1:06.92 |
Place-2 Ankit Pal 54(6)
|
Place-4 Gurpreet Singh 53.5(4)
|
|||||||||||
25-09-2019 (DEL) 1400M Winner: MIDLEXESS Won By: 6.5 Time: 1:23:68 |
Place-5 Md Asif Khan 55.5(3)
|
Place-7 D S Deora 51.5(10)
|
|||||||||||
17-09-2019 (DEL) 1200M Winner: ALIZAA Won By: Neck Time: 1:12:98 |
Place-4 Pawan Sharma 55.5(2)
|
Place-7 R Rakesh 50(1)
|
|||||||||||
03-09-2019 (DEL) 1200M Winner: COUP DE FOUDRE Won By: 0.5 Time: 1:12.82 |
Place-3 Ranjeet Singh 55.5(3)
|
Place-7 R Ajinkya 54(8)
|
Place-5 Kundan Paswan 53.5(2)
|
||||||||||
30-04-2019 (DEL) 1200M Winner: THE CHEETAH Won By: 4 Time: 1:11.13 |
Place-6 Muzammil Hashmi 62(7)
|
Place-W Withdrawn 58(9)
|
|||||||||||
21-04-2019 (DEL) 1000M Winner: SWEET STAR Won By: 1.5 Time: 0:59.57 |
Place-8 K Narender Kumar 59(9)
|
Place-6 M B Qureshi 56.5(3)
|
Place-7 S A Shah 57(4)
|
||||||||||
20-04-2019 (DEL) 1200M Winner: LEAVES Won By: 0.5 Time: 1:12.59 |
Place-11 Mohit Singh 58(11)
|
Place-W Muzammil Hashmi 55.5(5)
|
Place-6 R Rakesh 55(4)
|
||||||||||
12-04-2019 (DEL) 1100M Winner: BIG APPLE Won By: 1.5 Time: 1:06:12 |
Place-3 D S Deora 57.5(1)
|
Place-5 Khet Singh 59(5)
|
|||||||||||
08-04-2019 (DEL) 1200M Winner: MASTER NOVAK Won By: 2.5 Time: 1:12.78 |
Place-3 Arman Jafri 55(1)
|
Place-4 S G Prasad 55(6)
|
|||||||||||
08-04-2019 (DEL) 1200M Winner: GLENEAGLES Won By: 1.25 Time: 1:13.08 |
Place-2 Akash Rajput 56.5(1)
|
Place-7 R Parvesh 59(6)
|
|||||||||||
05-04-2019 (DEL) 1000M Winner: IMPERIAL PRINCESS Won By: 1 Time: 0:59.98 |
Place-2 S G Prasad 58(7)
|
Place-4 D S Deora 57.5(9)
|
|||||||||||
28-03-2019 (DEL) 1200M Winner: PRINCESS BEAUTY Won By: 2.25 Time: 1:12.59 |
Place-4 D S Deora 55.5(6)
|
Place-6 R Parvesh 59(3)
|
|||||||||||
26-03-2019 (DEL) 1200M Winner: MISTER BEST Won By: 0.5 Time: 1:12.70 |
Place-13 D Kumar 53.5(13)
|
Place-5 Arman Jafri 49(9)
|
|||||||||||
26-03-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA DHRUVI Won By: 1.75 Time: 0:59.71 |
Place-1 Dashrath Singh 51.5(3)
|
Place-9 Akash Rajput 56.5(9)
|
Place-W Md Habeeb 57(2)
|
Place-4 C Umesh 55(4)
|
|||||||||
19-03-2019 (DEL) 1100M Winner: SUPERSTAR SUPREME Won By: 0.5 Time: 1:05.65 |
Place-8 R Parvesh 52.5(6)
|
Place-6 Arman Jafri 50.5(5)
|
|||||||||||
19-03-2019 (DEL) 1100M Winner: SKY MINE Won By: 0.75 Time: 1:06.33 |
Place-2 Khet Singh 57.5(12)
|
Place-9 D S Deora 57(3)
|
|||||||||||
18-03-2019 (DEL) 1000M Winner: GLOBAL MOON Won By: 1.25 Time: 0:59.56 |
Place-4 Sameer Khan 59(7)
|
Place-8 K Narender Kumar 58(1)
|
|||||||||||
07-03-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER NOVAK Won By: Neck Time: 1:07:55 |
Place-9 Arman Jafri 59(6)
|
Place-3 D S Deora 57(13)
|
|||||||||||
26-02-2019 (DEL) 1200M Winner: BLACK BOXER Won By: 8.5 Time: 1:11.07 |
Place-13 Amandeep Singh 56.5(3)
|
Place-14 R Parvesh 54(10)
|
|||||||||||
18-02-2019 (DEL) 1400M Winner: SOLITARY EAGLE Won By: 6.75 Time: 1:25.24 |
Place-7 D Kumar 56.5(3)
|
Place-11 Arman Jafri 52.5(5)
|
|||||||||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: PONTY ROSSA Won By: Shd Time: 1:08.54 |
Place-4 D S Deora 55.5(12)
|
Place-W S G Prasad 57.5(9)
|
|||||||||||
21-01-2019 (DEL) 1200M Winner: BRAMHAPUTRI Won By: Neck Time: 1:13.99 |
Place-9 D Kumar 57.5(2)
|
Place-5 Arman Jafri 50(10)
|
Place-7 V S Gautam 52.5(4)
|
||||||||||
08-01-2019 (DEL) 1100M Winner: FAR AWAY Won By: Shd Time: 1:07:28 |
Place-10 Narain Singh 57.5(10)
|
Place-2 Muzammil Hashmi 55(6)
|
Place-11 Naresh Kumar 57.5(9)
|
||||||||||
31-12-2018 (DEL) 1200M Winner: AL SAHAIL Won By: 1.75 Time: 1:12.29 |
Place-6 D S Deora 57(7)
|
Place-7 Naresh Kumar 59(9)
|
|||||||||||
04-12-2018 (DEL) 1200M Winner: LOVELY BOY Won By: Head Time: 1:12:35 |
Place-8 Shaliyar Khan 54(10)
|
Place-12 Naresh Kumar 59(7)
|
Place-11 Gurpreet Singh 52.5(8)
|
||||||||||
27-11-2018 (DEL) 1000M Winner: BEAUTIFUL SOUL Won By: 1.25 Time: 0:59.93 |
Place-3 Md Asif Khan 57.5(1)
|
Place-5 Rajinder Saini 58(9)
|
|||||||||||
27-11-2018 (DEL) 1000M Winner: WINNERS GOLD Won By: 1.25 Time: 0:59.26 |
Place-W Sameer Qureshi 56(10)
|
Place-11 Arun Kumar 60(9)
|
|||||||||||
15-11-2018 (DEL) 1000M Winner: LADY Won By: 1.75 Time: 1:00:17 |
Place-6 G S Shekhawat 56.5(4)
|
Place-7 Naresh Kumar 60.5(2)
|
|||||||||||
15-11-2018 (DEL) 1000M Winner: SKY DANCER Won By: 0.5 Time: 0:59:25 |
Place-4 Amandeep Singh 59.5(2)
|
Place-10 S A Shah 57.5(3)
|
|||||||||||
13-11-2018 (DEL) 1100M Winner: MASTER BADAL Won By: 0.5 Time: 1:06.90 |
Place-10 Narain Singh 55.5(6)
|
Place-W Withdrawn 54.5()
|
|||||||||||
01-11-2018 (DEL) 1000M Winner: MISS COLOMBIANA Won By: Neck Time: 0:59.06 |
Place-3 D S Deora 56.5(3)
|
Place-1 Md Asif Khan 55(8)
|
|||||||||||
16-10-2018 (DEL) 1000M Winner: RED APPLE Won By: 1.25 Time: 1:00.52 |
Place-1 S Mosin 54(4)
|
Place-3 K Narender Kumar 53.5(5)
|
|||||||||||
28-05-2018 (DEL) 1000M Winner: ASHWA ABHIRAJ Won By: 2 Time: 0:59.51 |
Place-7 S A Shah 56.5(6)
|
Place-5 Irfan Khan 60.0(9)
|
|||||||||||
18-05-2018 (DEL) 1000M Winner: PUNJAB MAIL Won By: 0.5 Time: 1:00.37 |
Place-W V R Jagadeesh 56.0(1)
|
Place-2 S Lalit 59.0(9)
|
|||||||||||
12-05-2018 (DEL) 1100M Winner: SIMBA Won By: 3 Time: 1:05.61 |
Place-W S A Shah 56.5(7)
|
Place-7 D S Deora 50.0(1)
|
|||||||||||
30-04-2018 (DEL) 1100M Winner: AUTUMN GOLD Won By: Neck Time: 1:05.51 |
Place-5 Ramandeep Singh Bal 55.0(1)
|
Place-2 Arman Jafri 57.0(6)
|
|||||||||||
17-04-2018 (DEL) 1200M Winner: MR SINGH Won By: 0.5 Time: 1:11.82 |
Place-10 V S Gautam 49.0(6)
|
Place-6 D S Deora 53.0(4)
|
|||||||||||
01-02-2018 (DEL) 1100M Winner: Won By: Time: |
Place- Muzammil Hashmi 53.0(6)
|
Place- Rajinder Saini 52.0(8)
|
|||||||||||
05-12-2017 (DEL) 1100M Winner: MISS ZACHARY Won By: Neck Time: 1:07.43 |
Place-4 M Shahid 59.0(8)
|
Place-5 S A Shah 58.5(4)
|
|||||||||||
14-11-2017 (DEL) 1000M Winner: CUNCHO Won By: 1.25 Time: 1:00.63 |
Place-2 V R Jagadeesh 57.0(2)
|
Place-4 Mohd Asif 60.0(10)
|
|||||||||||
02-11-2017 (DEL) 1400M Winner: TAKE A RISK Won By: 1 3 /4 Time: 1:25:24 |
Place-9 Mohd Asif 56.5(5)
|
Place-7 Md Asif Khan 51.0(3)
|
|||||||||||
20-10-2017 (DEL) 1000M Winner: MR SINGH Won By: 1 Time: 1:00.22 |
Place-8 Arun Kumar 58.5(6)
|
Place-5 Narain Singh 56.0(8)
|
|||||||||||
28-04-2017 (DEL) 1100M Winner: BRAMHAPUTRI Won By: 5.5 Time: 1:06.26 |
Place-13 Narain Singh 55.0(1)
|
Place-11 S Lalit 58.0(11)
|
|||||||||||
27-04-2017 (DEL) 1100M Winner: NIOBRARA Won By: 2.75 Time: 1:06.17 |
Place-3 H S Pawar 55.0(3)
|
Place-2 D S Deora 52.5(6)
|
|||||||||||
23-04-2017 (DEL) 1200M Winner: VIDYEESHA Won By: 1.25 Time: 1:12.35 |
Place-7 D Kumar 56.5(5)
|
Place-3 G S Shekhawat 52.0(6)
|
|||||||||||
22-04-2017 (DEL) 1000M Winner: TOP KING Won By: 3.25 Time: 0:59.05 |
Place-6 Akash Rajput 57.0(9)
|
Place-7 H A Khan 56.0(3)
|
|||||||||||
10-04-2017 (DEL) 1200M Winner: PREVISE Won By: 3 Time: 1:13.11 |
Place-9 Ranjeet Singh 56.5(3)
|
Place-1 D S Deora 52(4)
|
|||||||||||
28-03-2017 (DEL) 1200M Winner: VIDYEESHA Won By: 2.5 Time: 1:13.45 |
Place-8 S A Shah 57.0(6)
|
Place-4 Khet Singh 52.5(10)
|
|||||||||||
16-03-2017 (DEL) 1200M Winner: CAPTAIN COOL Won By: 0.5 Time: 1:12:30 |
Place-7 Khet Singh 49.5(2)
|
Place-1 Arman Jafri 51.5(3)
|
|||||||||||
10-03-2017 (DEL) 1100M Winner: BHITSKI Won By: 1.5 Time: 1:06.54 |
Place-13 R Parvesh 49.5(9)
|
Place-4 R Rakesh 52.5(7)
|
|||||||||||
21-02-2017 (DEL) 1000M Winner: NOBLE ONE Won By: Neck Time: 1:00.79 |
Place-2 S A Shah 60.0(10)
|
Place-8 Narain Singh 60.5(5)
|
|||||||||||
31-01-2017 (DEL) 1200M Winner: HARDY Won By: Neck Time: 1:13:09 |
Place-4 D S Deora 54.5(10)
|
Place-8 V S Gautam 51.5(5)
|
|||||||||||
27-12-2016 (DEL) 1100M Winner: RED APPLE Won By: 0.75 Time: 1:04:73 |
Place-1 D S Deora 49.0(1)
|
Place-5 Arman Jafri 53.0(9)
|
|||||||||||
20-12-2016 (DEL) 1200M Winner: PREVISE Won By: Neck Time: 1:14:08 |
Place-5 M Mani 55.0(1)
|
Place-1 D S Deora 51.5(7)
|
|||||||||||
29-11-2016 (DEL) 1200M Winner: MISTER BEST Won By: nk Time: 1:11:19 |
Place-10 S Lalit 58.0(9)
|
Place-9 Sameer Khan 54.0(12)
|
|||||||||||
08-11-2016 (DEL) 1000M Winner: LOOKS SENSATIONAL Won By: Shd Time: 0:59.62 |
Place-10 Irfan Khan 53.5(8)
|
Place-1 Arman Jafri 59.0(6)
|
|||||||||||
28-10-2016 (DEL) 1000M Winner: GOOD DIAMOND Won By: 1.25 Time: 0:59.91 |
Place-3 Akash Rajput 53.0(8)
|
Place-7 Khet Singh 54.5(7)
|
|||||||||||
20-10-2016 (DEL) 1100M Winner: RED APPLE Won By: 3.75 Time: 1:05:73 |
Place-1 D S Deora 51.5(1)
|
Place-14 Gurpreet Singh 58.0(14)
|
|||||||||||
04-10-2016 (DEL) 1200M Winner: RED APPLE Won By: 1.25 Time: 1:13.63 |
Place-3 Praveen Saini 53.5(8)
|
Place-1 D S Deora 53.5(4)
|
|||||||||||
28-03-2016 (DEL) 1200M Winner: MASTER ZIDANE Won By: 2.5 Time: 1:11:33 |
Place-10 Bhiv Singh 57.5(3)
|
Place-2 C S Jodha 59.0(1)
|
|||||||||||
21-03-2016 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JUNGLI Won By: 5 Time: 1:02.03 |
Place-5 Gurpreet Singh 55.0(6)
|
Place-6 Chand Mohd 55.0(2)
|
|||||||||||
23-02-2016 (DEL) 1400M Winner: HE IS SEXY Won By: 4 Time: 1:25.19 |
Place-2 Praveen Saini 57.5(9)
|
Place-1 C S Jodha 51.5(6)
|
|||||||||||
16-02-2016 (DEL) 1000M Winner: ASHWA QUEEN Won By: 1.25 Time: 1:00.68 |
Place-9 Gurpreet Singh 53.5(14)
|
Place-1 Dashrath Singh 53.5(4)
|