India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HER ROYAL HIGHNESS | D ROSS | MATTEO | CASTLEBAR | KAGUYA HIMEI | GINTOKI | BONITO | WIND STRIKER | HIS EMINENCE | COUNTRY'S PACE | HUMMING BIRD | COUNTRY'S FAME | |
09-02-2023 (MYS) 1200M Winner: SPIRITUAL FORCE Won By: 2.25 Time: 1:13.17 |
Place-8 R Shiva Kumar 58(9)
|
Place-4 Vivek G 55(10)
|
||||||||||
15-12-2021 (MYS) 1400M Winner: HIS EMINENCE Won By: 2.5 Time: 1:23.71 |
Place-8 Arshad Alam 54.5(2)
|
Place-1 Antony Raj S 56.5(4)
|
||||||||||
01-12-2021 (MYS) 1200M Winner: TIA MARIA Won By: 1.5 Time: 1:14.41 |
Place-11 Anil Bandal 61(2)
|
Place-3 H M Akshay 56.5(12)
|
||||||||||
16-12-2020 (MYS) 1200M Winner: KINGOFTHEJUNGLE Won By: Lnk Time: 1:11.76 |
Place-8 Chethan Gowda 55.5(12)
|
Place-9 N B Kuldeep 51(9)
|
||||||||||
08-12-2020 (MYS) 1400M Winner: MATTEO Won By: 1.25 Time: 1:26.20 |
Place-1 V R Jagadeesh 54(3)
|
Place-5 P P Dhebe 51(2)
|
||||||||||
25-11-2020 (MYS) 1400M Winner: TREVELYAN Won By: 0.75 Time: 1:26.20 |
Place-5 V R Jagadeesh 56(9)
|
Place-2 R N Darshan 53.5(7)
|
||||||||||
11-11-2020 (MYS) 1400M Winner: GINTOKI Won By: 1.25 Time: 1:24.22 |
Place-1 R N Darshan 55(11)
|
Place-6 M J Gautam Rajurs 60(5)
|
||||||||||
01-03-2020 (MYS) 1600M Winner: STARRY WIND Won By: 1 Time: 1:35.08 |
Place-11 R N Darshan 57.5(7)
|
Place-6 Anil Bandal 55(4)
|
||||||||||
21-01-2020 (MYS) 1100M Winner: ABHINANDAN Won By: 1 Time: 1:05.91 |
Place-9 P Kiran Rai 57(9)
|
Place-3 Chethan Gowda 62.5(4)
|
||||||||||
21-01-2020 (MYS) 1400M Winner: INTREPID WARRIOR Won By: 2.5 Time: 1:24.52 |
Place-8 Sarvan Kumar 57.5(4)
|
Place-9 R N Darshan 55.5(2)
|
||||||||||
25-12-2019 (MYS) 1400M Winner: TASHKENT Won By: 1 Time: 1:25.86 |
Place-2 T S Jodha 56.5(8)
|
Place-4 R Rayan Ahmed 54.5(4)
|
||||||||||
25-12-2019 (MYS) 1400M Winner: BRABOURNE Won By: 1 Time: 1:25.02 |
Place-5 Y S Srinath 56(8)
|
Place-4 T S Jodha 54.5(10)
|
||||||||||
04-12-2019 (MYS) 1400M Winner: COUNTRY'S POWER Won By: 1.75 Time: 1:25.29 |
Place-11 Surya P 57(9)
|
Place-6 Shivnath Paswan 51.5(8)
|
||||||||||
20-11-2019 (MYS) 1600M Winner: VIJAYA ARJUN Won By: Head Time: 1:39:15 |
Place-5 Y S Srinath 57(10)
|
Place-7 C Umesh 50.5(5)
|
||||||||||
03-10-2019 (MYS) 1200M Winner: ALL IN Won By: 0.75 Time: 1:12.52 |
Place-8 T S Jodha 57.5(6)
|
Place-7 Vipin Kumar 59(1)
|
||||||||||
26-09-2019 (MYS) 1200M Winner: SPACE SHIP Won By: 6.75 Time: 1:11:51 |
Place-12 H Rahul 60(10)
|
Place-5 Shivnath Paswan 53(5)
|
||||||||||
29-08-2019 (MYS) 1200M Winner: TREVELYAN Won By: 1.5 Time: 1:11.61 |
Place-10 Shamaz Shareef 57.5(11)
|
Place-6 Mohammed Mushraf 53(9)
|
||||||||||
31-07-2019 (MYS) 1400M Winner: SPORTO Won By: 3.25 Time: 1:24:94 |
Place-4 R Manish 56(4)
|
Place-10 Janardhan Paswan 54(2)
|
||||||||||
31-07-2019 (MYS) 1200M Winner: HIS EMINENCE Won By: 1.75 Time: 1:11:94 |
Place-3 S R Santosh Kumar 58.5(6)
|
Place-1 S Manohar 57.5(8)
|
||||||||||
03-07-2019 (MYS) 1400M Winner: BONITO Won By: 2.25 Time: 1:24.32 |
Place-8 V R Jagadeesh 58.5(5)
|
Place-12 Muzammil Hashmi 59(7)
|
Place-1 Anil Bandal 56.5(9)
|
Place-4 Shivnath Paswan 54(4)
|
||||||||
29-05-2019 (MYS) 1400M Winner: PLATINUM PEARL Won By: Lnk Time: 1:24:96 |
Place-10 S Sunil 60(5)
|
Place-7 M J Gautam Rajurs 59.5(3)
|
Place-6 S Manohar 58.5(12)
|
Place-12 Shivnath Paswan 54(10)
|
||||||||
29-05-2019 (MYS) 1200M Winner: JOLFA Won By: 2 Time: 1:11:45 |
Place-12 Ahsan Qureshi 61(1)
|
Place-3 K Sai Kiran 56.5(12)
|
||||||||||
22-05-2019 (MYS) 1400M Winner: DAUGHTEROFTHESUN Won By: 9.25 Time: 1:22.87 |
Place-10 H M Akshay 59.5(2)
|
Place-W Withdrawn 58(8)
|
Place-2 C A Brisson 56(7)
|
|||||||||
20-02-2019 (MYS) 1400M Winner: HIS EMINENCE Won By: 2 Time: 1:24:20 |
Place-1 A R Pradeep 55(8)
|
Place-9 R Rayan Ahmed 58(10)
|
||||||||||
20-02-2019 (MYS) 1400M Winner: TIN TIN Won By: 0.5 Time: 1:24:28 |
Place-2 R Rayan Ahmed 58(9)
|
Place-4 J Paswan 58.5(4)
|
||||||||||
31-01-2019 (MYS) 1400M Winner: LEAP OF FAITH Won By: 1.75 Time: 1:24.34 |
Place-5 Anil Bandal 51.5(9)
|
Place-9 G Rohit 54(10)
|
||||||||||
30-01-2019 (MYS) 1400M Winner: KODIAC QUEEN Won By: 4.5 Time: 1:23.26 |
Place-10 Vipin Kumar 57(5)
|
Place-7 G Sai Vamshi 57.5(4)
|
||||||||||
25-12-2018 (MYS) 1400M Winner: GINTOKI Won By: 0.75 Time: 1:23.89 |
Place-1 G Sai Vamshi 55.5(6)
|
Place-4 Anil Bandal 61.5(11)
|
||||||||||
19-12-2018 (MYS) 1200M Winner: UNBELIEVABLE Won By: 0.75 Time: 1:11.36 |
Place-6 R Manish 53.5(5)
|
Place-9 Md Akram 55(9)
|
Place-8 Mukesh Kumar 56(4)
|
|||||||||
12-12-2018 (MYS) 1600M Winner: THEA'S GIFT Won By: 2 Time: 1:37.06 |
Place-W Withdrawn 53()
|
Place-6 Anil Bandal 52.5(1)
|
||||||||||
12-10-2018 (MYS) 1600M Winner: CHANDINI Won By: Lnk Time: 1:36.61 |
Place-4 Nazerul Alam 52(7)
|
Place-3 Anil Bandal 52.5(4)
|
||||||||||
13-09-2018 (MYS) 1400M Winner: OCEANIC STORM Won By: 5.75 Time: 1:23.24 |
Place-9 Nirmal Jodha 53(5)
|
Place-4 Anil Bandal 53.5(7)
|
||||||||||
30-08-2018 (MYS) 1600M Winner: YELLOWSTONE Won By: 6.25 Time: 1:37:85 |
Place-4 J Paswan 53.5(4)
|
Place-5 Anil Bandal 56.5(2)
|
||||||||||
08-08-2018 (MYS) 1200M Winner: FRINGE BENEFIT Won By: 3.5 Time: 1:10.08 |
Place-13 M Prabhakaran 59(9)
|
Place-11 Vijay Kumar 55.5(8)
|
||||||||||
01-08-2018 (MYS) 1200M Winner: THEA'S GIFT Won By: 6.5 Time: 1:12.67 |
Place-W R N Darshan 56(11)
|
Place-5 S G Prasad 54.5(8)
|
||||||||||
01-08-2018 (MYS) 1200M Winner: ICE DANCER Won By: 7.25 Time: 1:13.61 |
Place-7 S Imran 61.5(10)
|
Place-9 Irvan Singh 62.5(13)
|
Place-12 Shiva Kumar 58(11)
|
|||||||||
22-06-2018 (MYS) 1400M Winner: KING STAR Won By: 1.25 Time: 1:23:65 |
Place-4 Yash Narredu 56(4)
|
Place-5 S G Prasad 54.5(6)
|
||||||||||
13-06-2018 (MYS) 1600M Winner: STEINLIGHT Won By: Head Time: 1:37.26 |
Place-6 V R Jagadeesh 53.5(5)
|
Place-8 S G Prasad 53.5(8)
|
||||||||||
06-06-2018 (MYS) 1200M Winner: AMAZING SAFARI Won By: 6.25 Time: 1:17.89 |
Place-13 T S Jodha 56(3)
|
Place-9 Afsar Khan 53.5(12)
|
||||||||||
20-12-2017 (MYS) 1200M Winner: CLASS ABOVE Won By: 2 Time: 1:11.51 |
Place-3 Sarvan Kumar 57.5(3)
|
Place-W Withdrawn 59(10)
|
||||||||||
22-10-2017 (MYS) 1400M Winner: MATTEO Won By: 2 Time: 1:24:33 |
Place-1 V R Jagadeesh 58(12)
|
Place-8 Anil Bandal 55(3)
|
||||||||||
15-09-2017 (MYS) 1200M Winner: WHY SHOULD I Won By: Lnk Time: 1:10.84 |
Place-5 Sahanawaz 58.5(13)
|
Place-2 P P Dhebe 56.5(12)
|
||||||||||
10-06-2015 (MYS) 1400M Winner: MARKUS SITTIKUS Won By: 2.75 Time: 1:25.74 |
Place-9 L Prashant 60.5(7)
|
Place-2 Hindu Singh 56.5(8)
|