India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FREE GOLD | DANCING LANCES | JULIO CESARO | ENID BLYTON | GUARNERIUS | ROMANTIC WARRIOR | SUPER MARIO | PROFESSOR | USTAD PEDRO | FURIOSA | PULVERIZE | ROSPOMARE | MAJESTICAL | ROYAL ACE | COLOSSEUM | I AM THE WAY | |
02-03-2022 (DEL) 1100M Winner: SCOTCHY Won By: Nose Time: 1:07.02 |
Place-10 Jai Parkash 58(7)
|
Place-3 S G Prasad 58(9)
|
||||||||||||||
29-01-2021 (MUM) 1200M Winner: CELLINI Won By: 9 Time: 1:09.58 |
Place-W Withdrawn 58(14)
|
Place-10 Bhawani Singh 57(8)
|
||||||||||||||
15-01-2021 (MUM) 1200M Winner: AGRAMI Won By: 1.75 Time: 1:10.43 |
Place-10 M Ayyar 58.5(3)
|
Place-11 A Prakash 58(9)
|
||||||||||||||
13-12-2020 (MUM) 1200M Winner: RED CARNATION Won By: Shd Time: 1:12:37 |
Place-7 Akshay Gaikwad 59(3)
|
Place-9 K Pranil 60(7)
|
||||||||||||||
06-12-2020 (MUM) 1000M Winner: HIGHLAND LASS Won By: Lnk Time: 0:57.94 |
Place-8 H Zeeshan 50(3)
|
Place-6 Aniket Karande 54(4)
|
||||||||||||||
27-11-2020 (MUM) 1200M Winner: WHISPERING QUEEN Won By: 1 Time: 1:12.01 |
Place-4 Amyn Merchant 57.5(9)
|
Place-10 N B Kuldeep 54.5(7)
|
||||||||||||||
27-11-2020 (MUM) 1200M Winner: BELENUS Won By: 0.75 Time: 1:10.79 |
Place-4 Neeraj Rawal 59.5(13)
|
Place-13 Bhawani Singh 58.5(10)
|
||||||||||||||
12-03-2020 (MUM) 1200M Winner: HIGHLAND LASS Won By: 2.25 Time: 1:11.42 |
Place-6 A S Peter 53.5(5)
|
Place-8 A Sandesh 59(9)
|
||||||||||||||
08-03-2020 (MUM) 1200M Winner: ENID BLYTON Won By: 1.75 Time: 1:11.64 |
Place-1 Neeraj Rawal 58(2)
|
Place-2 A Sandesh 57(7)
|
Place-4 Aniket Karande 58.5(5)
|
|||||||||||||
23-02-2020 (MUM) 1200M Winner: FREE GOLD Won By: Lnk Time: 1:12.61 |
Place-1 David Egan 56.5(3)
|
Place-6 Bhawani Singh 58.5(6)
|
||||||||||||||
13-02-2020 (MUM) 1000M Winner: USTAD PEDRO Won By: 0.75 Time: 0:59:17 |
Place-5 Akshay Gaikwad 59(6)
|
Place-3 J Chinoy 58(9)
|
Place-9 Neeraj Rawal 60.5(5)
|
Place-1 P Trevor 58.5(10)
|
||||||||||||
18-01-2020 (MUM) 1000M Winner: HIDDEN GOLD Won By: 2.25 Time: 0:59.23 |
Place-7 Nathan Evans 60(9)
|
Place-4 D R Shubham 54(10)
|
||||||||||||||
05-01-2020 (MUM) 1000M Winner: SLAM DUNK Won By: 1.25 Time: 0:58.62 |
Place-6 Akshay Gaikwad 59.5(2)
|
Place-7 C S Jodha 60.5(1)
|
Place-9 A S Peter 54(9)
|
|||||||||||||
22-12-2019 (MUM) 1200M Winner: MERNEITH Won By: 1.25 Time: 1:12.24 |
Place-10 A Prakash 60.5(6)
|
Place-8 A Sandesh 56.5(11)
|
||||||||||||||
08-12-2019 (MUM) 1400M Winner: TUDOR HALL Won By: Lnk Time: 1:24.97 |
Place-5 David Egan 57.5(4)
|
Place-8 Colm O Donoghue 58(2)
|
||||||||||||||
17-11-2019 (PUN) 1200M Winner: JULIO CESARO Won By: Neck Time: 1:11.79 |
Place-1 Dashrath Singh 58.5(11)
|
Place-W Withdrawn 55(4)
|
Place-4 N Nadeem 54(1)
|
|||||||||||||
26-10-2019 (PUN) 1000M Winner: ISINIT Won By: 1.25 Time: 0:59:64 |
Place-3 A S Peter 61.5(6)
|
Place-10 Shrikant Kamble 53(3)
|
||||||||||||||
05-10-2019 (PUN) 1200M Winner: EN SABAH NUR Won By: 0.75 Time: 1:11:25 |
Place-7 Akshay 56(6)
|
Place-3 A Imran Khan 60.5(9)
|
Place-11 Niranjan S Parmar 54.5(4)
|
|||||||||||||
31-08-2019 (PUN) 1200M Winner: JETFIRE Won By: 3 Time: 1:11.14 |
Place-2 J Chinoy 58.5(11)
|
Place-9 M Ayyar 58(3)
|
Place-5 Bhawani Singh 55.5(13)
|
Place-7 Niranjan S Parmar 53.5(6)
|
Place-6 A Prakash 51(1)
|
|||||||||||
24-08-2019 (PUN) 1200M Winner: DANCING LANCES Won By: 0.5 Time: 1:11.99 |
Place-1 Akshay Gaikwad 54.5(8)
|
Place-5 S A Amit 57(9)
|
Place-6 Amyn Merchant 50.5(7)
|
|||||||||||||
15-08-2019 (PUN) 1000M Winner: JULIO CESARO Won By: Nose Time: 0:58.87 |
Place-1 Aniket Karande 62(8)
|
Place-8 A Prakash 61.5(9)
|
||||||||||||||
10-08-2019 (PUN) 1200M Winner: THOMAS HARDY Won By: 1 Time: 1:12:14 |
Place-3 Dashrath Singh 52.5(6)
|
Place-8 D R Shubham 57.5(3)
|
||||||||||||||
26-07-2019 (PUN) 1000M Winner: WILBUR Won By: 4.5 Time: 0:58.72 |
Place-4 T S Jodha 55(8)
|
Place-10 Malam Singh 49(4)
|
||||||||||||||
26-07-2019 (PUN) 1000M Winner: GOLDEN GUEST Won By: 0.5 Time: 0:59.24 |
Place-9 A S Peter 60(12)
|
Place-10 Niranjan S Parmar 52.5(4)
|
||||||||||||||
07-04-2019 (MUM) 1200M Winner: TENERIFE Won By: 2.75 Time: 1:12.09 |
Place-2 K Nazil 54.5(4)
|
Place-3 P S Kaviraj 56.5(5)
|
||||||||||||||
24-02-2019 (MUM) 1200M Winner: DIVINE POWER Won By: Nose Time: 1:11.64 |
Place-7 J Chinoy 57(9)
|
Place-6 Bhawani Singh 54(7)
|
||||||||||||||
24-02-2019 (MUM) 1400M Winner: MISSING YOU Won By: 1.25 Time: 1:22.97 |
Place-9 Robbie Downey 54.5(9)
|
Place-6 Neeraj Rawal 54.5(5)
|
||||||||||||||
15-02-2019 (MUM) 1200M Winner: PROFESSOR Won By: 1 Time: 1:12.44 |
Place-1 M Ayyar 60(12)
|
Place-5 A Prakash 61(2)
|
||||||||||||||
03-02-2019 (MUM) 1000M Winner: VIJAYA MIRACLE Won By: 0.5 Time: 1:00.03 |
Place-9 C Umesh 58.5(1)
|
Place-5 Imran Chisty 52.5(2)
|
||||||||||||||
18-01-2019 (MUM) 1000M Winner: SHARAREH Won By: 1 Time: 0:59.79 |
Place-2 P S Kaviraj 58.5(2)
|
Place-6 Amyn Merchant 54.5(6)
|
||||||||||||||
06-01-2019 (MUM) 1200M Winner: ANATEVKA Won By: 0.75 Time: 1:11.36 |
Place-8 Hanumant Singh 57.5(2)
|
Place-13 Niranjan S Parmar 50.5(9)
|
||||||||||||||
21-12-2018 (MUM) 1200M Winner: PHILADELPHIA Won By: 2.25 Time: 1:11.79 |
Place-7 M Ayyar 59.5(8)
|
Place-8 A S Peter 50.5(10)
|
||||||||||||||
16-12-2018 (MUM) 1000M Winner: MIGHTY WARRIOR Won By: 2.75 Time: 0:59:11 |
Place-7 J Chinoy 58(12)
|
Place-10 Hanumant Singh 58(2)
|
||||||||||||||
09-12-2018 (MUM) 1200M Winner: FLYING VISIT Won By: 7.25 Time: 1:11.40 |
Place-5 Santosh G 55.5(7)
|
Place-4 Parbat Singh 56.5(1)
|
||||||||||||||
18-11-2018 (MUM) 1400M Winner: INTENSE STYLIST Won By: 3.5 Time: 1:23.18 |
Place-5 S A Amit 51(4)
|
Place-7 Amyn Merchant 49.5(7)
|
||||||||||||||
28-09-2018 (PUN) 1000M Winner: NEXTSTAR Won By: 0.75 Time: 0:58.97 |
Place-8 Santosh G 54(3)
|
Place-10 Amyn Merchant 52.5(2)
|
||||||||||||||
17-09-2018 (PUN) 1400M Winner: ARASHI Won By: 2 Time: 1:26:40 |
Place-5 Raghuveer Singh 54(5)
|
Place-7 K Nazil 51.5(1)
|
||||||||||||||
11-08-2018 (PUN) 1000M Winner: ABRAXAS Won By: 1.25 Time: 1:00.53 |
Place-6 Aniket Karande 56.5(2)
|
Place-8 Amyn Merchant 59(6)
|
||||||||||||||
20-07-2018 (PUN) 1200M Winner: GREY FLANNEL Won By: Lnk Time: 1:11.22 |
Place-11 T Atul 53.5(12)
|
Place-10 Bhawani Singh 57(1)
|
||||||||||||||
28-04-2018 (MUM) 1000M Winner: NEXTSTAR Won By: 1.25 Time: 0:59.68 |
Place-8 M A Roushan 54(3)
|
Place-2 G Amit 53(5)
|
||||||||||||||
14-10-2017 (PUN) 1000M Winner: LINCOLN Won By: 6.5 Time: 0:58.87 |
Place-7 Bhawani Singh 52.5(13)
|
Place-6 S G Prasad 51(9)
|
||||||||||||||
10-09-2017 (PUN) 1200M Winner: CRYSTAL BALL Won By: 1.25 Time: 1:10.03 |
Place-18 S G Prasad 53.5(12)
|
Place-17 J Pradeep 51.5(17)
|
||||||||||||||
26-02-2017 (MUM) 1200M Winner: ADELINE Won By: Nose Time: 1:11.48 |
Place-5 S Sunil 57(4)
|
Place-13 M A Roushan 53.5(14)
|
||||||||||||||
07-01-2016 (MUM) 1000M Winner: ETERNAL SUNSHINE Won By: 1 Time: 1:00.16 |
Place-3 C S Jodha 53.5(5)
|
Place-5 S J Sunil 55(3)
|