India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HAPPY TOGETHER | RUNNING FIRE | TA TA | SHAKESPHERE | SOUTHERN STATE | TAKISHA | CRIMSON FIRE | BRUSH THE SKY | N R I MAGIC | VIJAY'S EMPRESS | KHAN SAHIB | SOUTHERN METEOR | FARMVILLE | N R I GIFT | TOP SPRINT | BOMBASTIC | |
06-12-2020 (HYD) 1200M Winner: N R I MAGIC Won By: 3.75 Time: 1:13.69 |
Place-1 Suraj Narredu 53.5(11)
|
Place-5 B R Kumar 53(7)
|
||||||||||||||
24-02-2020 (HYD) 1400M Winner: BEST FRIEND Won By: 0.75 Time: 1:27.93 |
Place-12 B R Kumar 58.5(4)
|
Place-7 Ajit Singh 52(9)
|
Place-6 Irvan Singh 50(10)
|
|||||||||||||
24-02-2020 (HYD) 1100M Winner: GLADSTONE Won By: 0.75 Time: 1:06.49 |
Place-8 P Ajeeth Kumar 58.5(2)
|
Place-5 B R Kumar 52.5(7)
|
||||||||||||||
22-02-2020 (HYD) 1200M Winner: MIND READER Won By: 0.75 Time: 1:12.51 |
Place-11 Santosh Raj N R 59.5(13)
|
Place-5 Afroz Khan 55.5(6)
|
Place-4 Ajit Singh 50.5(3)
|
|||||||||||||
22-02-2020 (HYD) 1200M Winner: MONTE REI Won By: Neck Time: 1:12.61 |
Place-6 Afroz Khan 58.5(9)
|
Place-8 P Ajeeth Kumar 56.5(3)
|
||||||||||||||
16-02-2020 (HYD) 1200M Winner: STARBOY Won By: 1 Time: 1:13.04 |
Place-2 P Ajeeth Kumar 57(8)
|
Place-4 Rafique Sk 50.5(4)
|
||||||||||||||
16-02-2020 (HYD) 1400M Winner: THEO'S CHOICE Won By: 0.5 Time: 1:26.55 |
Place-3 Suraj Narredu 58(6)
|
Place-W Withdrawn 60.5(4)
|
||||||||||||||
16-02-2020 (HYD) 1200M Winner: CURCUMIN Won By: Shd Time: 1:12.96 |
Place-9 Jitendra Singh 61.5(11)
|
Place-6 Ajit Singh 53.5(6)
|
Place-7 A Ashhad Asbar 55(10)
|
|||||||||||||
10-02-2020 (HYD) 1400M Winner: SURSEINE Won By: Shd Time: 1:27.32 |
Place-12 Praveen Gaddam 59(9)
|
Place-11 Deepak Singh 56.5(10)
|
||||||||||||||
27-01-2020 (HYD) 1200M Winner: NEGRESS PRINCESS Won By: Head Time: 1:14.71 |
Place-3 Surya Prakash 62(3)
|
Place-10 G Naresh 60.5(9)
|
||||||||||||||
27-01-2020 (HYD) 1200M Winner: SMARTY Won By: 0.5 Time: 1:14.78 |
Place-5 B R Kumar 61(5)
|
Place-4 Rafique Sk 60.5(3)
|
||||||||||||||
19-01-2020 (HYD) 1400M Winner: SUN DANCER Won By: 1.25 Time: 1:28.77 |
Place-5 Ajit Singh 60(13)
|
Place-4 Gopal Singh 56(5)
|
||||||||||||||
13-01-2020 (HYD) 1100M Winner: BLAZING JUPITER Won By: 1 Time: 1:06.66 |
Place-5 A A Vikrant 61.5(1)
|
Place-6 Gopal Singh 59(8)
|
||||||||||||||
13-01-2020 (HYD) 1100M Winner: SHAKESPHERE Won By: Head Time: 1:06.42 |
Place-1 Mukesh Kumar 55.5(3)
|
Place-7 Kiran Naidu 57.5(7)
|
||||||||||||||
13-01-2020 (HYD) 1200M Winner: LOCH STELLA Won By: Shd Time: 1:11.82 |
Place-3 B R Kumar 52.5(11)
|
Place-9 Kuldeep Singh 58.5(13)
|
||||||||||||||
06-01-2020 (HYD) 1200M Winner: SOUL EMPRESS Won By: Neck Time: 1:13.47 |
Place-12 Praveen Gaddam 60(10)
|
Place-5 P Ajeeth Kumar 55.5(4)
|
||||||||||||||
30-12-2019 (HYD) 1100M Winner: HURRICANE Won By: 4.75 Time: 1:05.53 |
Place-13 A A Vikrant 60(7)
|
Place-10 Koushik 56.5(6)
|
Place-6 Deepak Singh 58.5(5)
|
Place-4 Jitendra Singh 59.5(10)
|
Place-11 Praveen Gaddam 50.5(11)
|
|||||||||||
16-12-2019 (HYD) 1200M Winner: GOLDEN HOPE Won By: 1.25 Time: 1:13.76 |
Place-7 Ajit Singh 53.5(12)
|
Place-10 P Ajeeth Kumar 53(3)
|
||||||||||||||
09-12-2019 (HYD) 1200M Winner: CRIMSON FIRE Won By: 1 Time: 1:13.11 |
Place-1 Rohit Kumar 59(1)
|
Place-6 Gaurav Singh 51(9)
|
Place-5 Kuldeep Singh 52.5(2)
|
|||||||||||||
09-12-2019 (HYD) 1200M Winner: STORY TELLER Won By: 1 Time: 1:13.29 |
Place-2 Kiran Naidu 60(4)
|
Place-W Rohit Kumar 57(3)
|
||||||||||||||
02-12-2019 (HYD) 1100M Winner: TAKISHA Won By: 0.75 Time: 1:06.87 |
Place-7 Kiran Naidu 60(8)
|
Place-8 Abhay Singh 57.5(7)
|
Place-1 Gaurav Singh 55.5(5)
|
Place-6 B R Kumar 51(1)
|
||||||||||||
24-11-2019 (HYD) 1600M Winner: TIGER OF THE SEA Won By: 3.75 Time: 1:40.67 |
Place-3 Rohit Kumar 60(3)
|
Place-6 Praveen Gaddam 50(10)
|
||||||||||||||
17-11-2019 (HYD) 1400M Winner: BEYOND LIMITS Won By: 3.5 Time: 1:27.20 |
Place- Praveen Gaddam 51.5(5)
|
Place- Kuldeep Singh 53.5(12)
|
||||||||||||||
10-11-2019 (HYD) 1100M Winner: SOUL EMPRESS Won By: 0.5 Time: 1:06.63 |
Place-6 A A Vikrant 59.5(6)
|
Place-11 Santosh Raj N R 56(3)
|
Place-9 Afroz Khan 57(11)
|
Place-3 B R Kumar 51(7)
|
||||||||||||
28-10-2019 (HYD) 1400M Winner: ONCE MORE Won By: 4 Time: 1:26.65 |
Place-3 Rohit Kumar 59(6)
|
Place-2 S Zervan 57(7)
|
||||||||||||||
21-10-2019 (HYD) 1100M Winner: CLASSY GUY Won By: 0.75 Time: 1:07.41 |
Place-W Withdrawn 57.5(11)
|
Place-4 Jodha R S 59(3)
|
Place-3 Kunal Bunde 52(2)
|
|||||||||||||
14-10-2019 (HYD) 1400M Winner: SARVATRA Won By: 4.25 Time: 1:26.66 |
Place-7 B R Kumar 53(9)
|
Place-9 Praveen Gaddam 52(2)
|
Place-11 Kunal Bunde 50(4)
|
|||||||||||||
08-10-2019 (HYD) 1200M Winner: GLADSTONE Won By: 1.25 Time: 1:13.66 |
Place-7 Jodha R S 60(7)
|
Place-5 Kuldeep Singh 53(12)
|
||||||||||||||
08-10-2019 (HYD) 1200M Winner: MARVEL PRINCESS Won By: 1.5 Time: 1:13.83 |
Place-W Withdrawn 60.5()
|
Place-6 Deepak Singh 58.5(4)
|
||||||||||||||
16-09-2019 (HYD) 1200M Winner: BAYWATCH BABE Won By: 0.5 Time: 1:14.04 |
Place-2 Kiran Naidu 59(6)
|
Place-6 Jodha R S 60(11)
|
||||||||||||||
08-09-2019 (HYD) 1400M Winner: AMAZING SCRIPT Won By: 2.5 Time: 1:26.75 |
Place-2 Deepak Singh 57(5)
|
Place-3 Gaurav Singh 55.5(2)
|
Place-8 Praveen Gaddam 50(11)
|
|||||||||||||
19-08-2019 (HYD) 1200M Winner: EVON VON BRANDO Won By: 4.5 Time: 1:13.08 |
Place-3 B Nikhil 59(4)
|
Place-5 Rohit Kumar 55(5)
|
Place-4 Praveen Gaddam 55(3)
|
|||||||||||||
05-08-2019 (HYD) 1200M Winner: YOUR GRACE Won By: Head Time: 1:13.72 |
Place-2 Afroz Khan 53.5(5)
|
Place-7 Gaurav Singh 57.5(4)
|
Place-6 Nakhat Singh 50.5(8)
|
|||||||||||||
05-08-2019 (HYD) 1200M Winner: MAN APART Won By: Shd Time: 1:13.18 |
Place-5 A A Vikrant 55.5(9)
|
Place-7 Abhay Singh 53.5(3)
|
||||||||||||||
05-08-2019 (HYD) 1200M Winner: HONEST HUNTER Won By: 1 Time: 1:14.00 |
Place-7 Rohit Kumar 58(4)
|
Place-6 S G Prasad 54.5(6)
|
||||||||||||||
05-08-2019 (HYD) 1200M Winner: DELPHINA Won By: 4.75 Time: 1:14.24 |
Place-5 Jodha R S 59(4)
|
Place-9 Gopal Singh 54.5(1)
|
||||||||||||||
29-07-2019 (HYD) 1600M Winner: CITY OF SAILS Won By: 2 Time: 1:41.71 |
Place-3 R Ajinkya 56(5)
|
Place-8 C Umesh 53(8)
|
||||||||||||||
24-07-2019 (HYD) 1400M Winner: CONSIGLIORI Won By: 0.25 Time: 1:25.83 |
Place-14 Rohit Kumar 59.5(11)
|
Place-12 Gaurav Singh 59(15)
|
||||||||||||||
19-07-2019 (HYD) 1200M Winner: MARINA DEL REY Won By: 5.25 Time: 1:12.67 |
Place-10 Afroz Khan 60.5(5)
|
Place-7 R Ajinkya 56(8)
|
||||||||||||||
19-07-2019 (HYD) 1200M Winner: MON GENERAL Won By: 0.25 Time: 1:12.02 |
Place-5 Kuldeep Singh 55.5(2)
|
Place-8 Abhay Singh 54.5(11)
|
||||||||||||||
25-02-2019 (HYD) 1100M Winner: VALLEE SCEPTRE Won By: Neck Time: 1:06.01 |
Place-7 Jitendra Singh 56.5(5)
|
Place-3 Kiran Naidu 53.5(3)
|
||||||||||||||
25-02-2019 (HYD) 1100M Winner: SHAKESPHERE Won By: 3.5 Time: 1:05.68 |
Place-1 Afroz Khan 53(7)
|
Place-8 Jodha R S 54(2)
|
||||||||||||||
24-02-2019 (HYD) 1100M Winner: SOUTHERN METEOR Won By: Shd Time: 1:05.94 |
Place-7 Md Ismail 58(14)
|
Place-5 A A Vikrant 59(10)
|
Place-1 Gaurav Singh 57(6)
|
Place-12 B R Kumar 56(12)
|
||||||||||||
24-02-2019 (HYD) 1600M Winner: SEMIRA Won By: 1.5 Time: 1:39:62 |
Place-5 R Ajay Kumar 58(1)
|
Place-3 Imran Chisty 53.5(6)
|
||||||||||||||
18-02-2019 (HYD) 1200M Winner: SECRETARY Won By: Neck Time: 1:12.17 |
Place-6 Md Ismail 59.5(11)
|
Place-3 Gaurav Singh 55.5(4)
|
Place-8 P Sai Kumar 55(1)
|
|||||||||||||
18-02-2019 (HYD) 1200M Winner: LONG RANGE Won By: 1.75 Time: 1:11.06 |
Place-12 Gopal Singh 53.5(7)
|
Place-4 G Naresh 52.5(4)
|
||||||||||||||
11-02-2019 (HYD) 1100M Winner: BRUSH THE SKY Won By: Shd Time: 1:06.33 |
Place-1 Md Ismail 54(9)
|
Place-3 S S Tanwar 55.5(7)
|
||||||||||||||
02-02-2019 (HYD) 1100M Winner: MOON WALKER Won By: 2 Time: 1:06.70 |
Place-3 Rohit Kumar 60(6)
|
Place-4 Md Ismail 59.5(5)
|
||||||||||||||
27-01-2019 (HYD) 1400M Winner: GOLDEN HOPE Won By: 1 Time: 1:30.91 |
Place-7 Kuldeep Singh 60(2)
|
Place-11 B R Kumar 55(8)
|
||||||||||||||
27-01-2019 (HYD) 1200M Winner: PALSY WALSY Won By: 4.25 Time: 1:14.60 |
Place-2 Kiran Naidu 60(6)
|
Place-7 Gaurav Singh 56(7)
|
Place-9 S S Tanwar 56(4)
|
|||||||||||||
21-01-2019 (HYD) 1100M Winner: DANCING DOLL Won By: 1.25 Time: 1:05.34 |
Place-2 Akshay Kumar 58(7)
|
Place-W Withdrawn 60()
|
||||||||||||||
21-01-2019 (HYD) 1100M Winner: BRUSH THE SKY Won By: 2 Time: 1:06.96 |
Place-1 Md Ismail 58(9)
|
Place-W Kuldeep Singh 59(7)
|
Place-2 S S Tanwar 58.5(4)
|
|||||||||||||
21-01-2019 (HYD) 1600M Winner: N R I SYMBOL Won By: 3 Time: 1:38.86 |
Place-5 Akshay Kumar 53(7)
|
Place-6 Gopal Singh 54(1)
|
||||||||||||||
16-01-2019 (HYD) 1200M Winner: HEAVEN CAN WAIT Won By: 0.5 Time: 1:13.86 |
Place-4 Rohit Kumar 60(2)
|
Place-5 Akshay Kumar 60(3)
|
||||||||||||||
24-12-2018 (HYD) 1100M Winner: SHAKESPHERE Won By: 2.75 Time: 1:06.50 |
Place-1 Rohit Kumar 60(6)
|
Place-6 Ajit Singh 54.5(8)
|
||||||||||||||
23-12-2018 (HYD) 1100M Winner: N R I ELEGANCE Won By: 1.5 Time: 1:05.84 |
Place-3 Nakhat Singh 59(2)
|
Place-6 Surya Prakash 58(5)
|
||||||||||||||
10-12-2018 (HYD) 1200M Winner: MAX Won By: Head Time: 1:15.01 |
Place-2 Rohit Kumar 60(4)
|
Place-6 Nakhat Singh 55.5(3)
|
||||||||||||||
02-12-2018 (HYD) 1400M Winner: CRIMSON FIRE Won By: 3.5 Time: 1:27.70 |
Place-1 Kuldeep Singh 60(2)
|
Place-3 Ajit Singh 58(5)
|
Place-2 A A Vikrant 57.5(1)
|
|||||||||||||
19-11-2018 (HYD) 1200M Winner: AMAZING SCRIPT Won By: Head Time: 1:12.81 |
Place-2 C P Bopanna 60(11)
|
Place-3 Koushik 55(5)
|
||||||||||||||
19-11-2018 (HYD) 1400M Winner: VALLEE IKON Won By: 2.25 Time: 1:27.63 |
Place-4 Praveen Gaddam 59.5(7)
|
Place-2 Ajit Singh 59(6)
|
||||||||||||||
12-11-2018 (HYD) 1200M Winner: NATASHA Won By: 1.25 Time: 1:13.34 |
Place-10 Gopal Singh 60(6)
|
Place-2 A M Tograllu 57.5(4)
|
||||||||||||||
29-10-2018 (HYD) 1200M Winner: RUNNING FIRE Won By: 3.5 Time: 1:50.04 |
Place-1 Arshad Alam 60(9)
|
Place-8 Kuldeep Singh 58(1)
|
Place-9 Rohit Kumar 57.5(2)
|
|||||||||||||
07-10-2018 (HYD) 1200M Winner: PALSY WALSY Won By: 0.75 Time: 1:13.59 |
Place-10 Koushik 60(3)
|
Place-8 A Ashhad Asbar 56(5)
|
||||||||||||||
01-10-2018 (HYD) 1100M Winner: FARMVILLE Won By: 3.5 Time: 1:06.85 |
Place-6 Akshay Kumar 56(8)
|
Place-1 P Sai Kumar 54.5(2)
|
||||||||||||||
09-09-2018 (HYD) 1400M Winner: TA TA Won By: Shd Time: 1:29.21 |
Place-1 Akshay Kumar 58.5(6)
|
Place-2 B R Kumar 56.5(5)
|
||||||||||||||
27-08-2018 (HYD) 1100M Winner: KHAN SAHIB Won By: 0.5 Time: 1:08.56 |
Place-3 Aneel 56(7)
|
Place-5 Ajit Singh 57.5(4)
|
Place-1 Akshay Kumar 58.5(8)
|
|||||||||||||
18-08-2018 (HYD) 1200M Winner: SOUL EMPRESS Won By: 1.5 Time: 1:16.17 |
Place-4 Deepak Singh 58.5(1)
|
Place-2 P Ajeeth Kumar 58.5(8)
|
Place-10 Harinder Singh 59(5)
|
Place-5 A Ashhad Asbar 60(11)
|
||||||||||||
15-08-2018 (HYD) 1200M Winner: ROYAL GREEN Won By: Head Time: 1:14.65 |
Place-9 Koushik 56(10)
|
Place-7 Ajit Singh 57.5(11)
|
||||||||||||||
30-07-2018 (HYD) 1200M Winner: THE SPECIAL ONE Won By: 0.75 Time: 1:14.77 |
Place-9 P Sai Kumar 54.5(16)
|
Place-14 A Ashhad Asbar 56(10)
|
||||||||||||||
30-07-2018 (HYD) 1200M Winner: RIDDARI Won By: 4.5 Time: 1:14.28 |
Place-13 Kunal Bunde 56(6)
|
Place-11 Harinder Singh 56(12)
|
||||||||||||||
19-07-2018 (HYD) 1200M Winner: BLUE EMPRESS Won By: 6.5 Time: 1:13.98 |
Place-9 P Ajeeth Kumar 54.5(2)
|
Place-11 Harinder Singh 56(11)
|
Place-5 P Sai Kumar 54.5(1)
|
Place-3 S S Tanwar 56(9)
|
||||||||||||
16-07-2018 (HYD) 1100M Winner: NAYADEEP Won By: 0.25 Time: 1:09.43 |
Place-2 Deepak Singh 54.5(8)
|
Place-7 G Naresh 56(5)
|
||||||||||||||
01-03-2018 (HYD) 1200M Winner: SYMBOLIC STAR Won By: 1 Time: 1:14.18 |
Place-3 Deepak Singh 53.5(10)
|
Place-4 Kuldeep Singh 55(9)
|
||||||||||||||
10-02-2018 (HYD) 1600M Winner: GOLDEN FORTUNE Won By: 3.75 Time: 1:41.29 |
Place-6 Deepak Singh 53.5(2)
|
Place-7 N S Parmar 53.5(8)
|
||||||||||||||
22-01-2018 (HYD) 1200M Winner: MR SHANGHAI Won By: Shd Time: 1:14.04 |
Place-W Deepak Singh 53.5(2)
|
Place-5 S S Tanwar 55(3)
|
||||||||||||||
31-12-2017 (HYD) 1100M Winner: SHAQUILLE Won By: 0.25 Time: 1:07.77 |
Place-8 K Sai Kiran 53.5(5)
|
Place-5 Deepak Singh 53.5(9)
|
||||||||||||||
17-12-2017 (HYD) 1100M Winner: SPACE SHIP Won By: Head Time: 1:07.87 |
Place-12 Gopal Singh 58.5(8)
|
Place-3 Md Ismail 55.5(1)
|
||||||||||||||
09-10-2017 (HYD) 1200M Winner: SYMBOL OF GOLD Won By: Shd Time: 1:14.83 |
Place-5 Deep Shanker 59(7)
|
Place-4 Akshay Kumar 57.5(4)
|
||||||||||||||
27-08-2017 (HYD) 1200M Winner: RAJA HINDUSTANI Won By: Shd Time: 1:14.51 |
Place-4 Kunal Bunde 55(9)
|
Place-7 Kuldeep Singh 54.5(6)
|
||||||||||||||
09-01-2017 (HYD) 1100M Winner: PLATINUM Won By: 3.25 Time: 1:06:14 |
Place-8 Abhishek S Pawar 57(12)
|
Place-9 Khurshad Alam 55.5(7)
|
||||||||||||||
26-12-2016 (HYD) 1200M Winner: SWEET MARCH Won By: 1.75 Time: 1:13.24 |
Place-2 Abhishek S Pawar 59(4)
|
Place-6 S S Tanwar 60(6)
|
||||||||||||||
07-08-2016 (HYD) 1200M Winner: MAGNA CARTA Won By: 1.5 Time: 1:15.42 |
Place-4 Khurshad Alam 59(7)
|
Place-3 R B Shinde 59(5)
|