India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|
PUNJAB MAIL | ORGANIC SWORD | MARKS MAN | AMAZING MOONLIGHT | MY SWEET HEART | TERRIFIC | |
03-03-2020 (DEL) 1100M Winner: ACKER BILK Won By: Neck Time: 1:07.94 |
Place-2 Abdul Fazal 60(3)
|
Place-9 M Chettri 61.5(10)
|
||||
06-02-2020 (DEL) 1100M Winner: VEDAGARBHA Won By: 2.75 Time: 1:07.03 |
Place-6 Shaliyar Khan 61.5(9)
|
Place-4 Aqeed Waheed 59.5(10)
|
||||
14-01-2020 (DEL) 1100M Winner: MASTER BOOST Won By: 1.75 Time: 1:07.63 |
Place-8 K Narender Kumar 58(8)
|
Place-W Withdrawn 60()
|
||||
30-12-2019 (DEL) 1000M Winner: AMAZING JET Won By: 1.25 Time: 1:00.37 |
Place-11 Shaliyar Khan 56.5(1)
|
Place-7 Ankit Pal 59(5)
|
||||
10-12-2019 (DEL) 1200M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: 0.5 Time: 1:12.65 |
Place-7 Shaliyar Khan 55.5(4)
|
Place-3 Khet Singh 56(6)
|
||||
21-11-2019 (DEL) 1600M Winner: TERRIFIC Won By: 4.5 Time: 1:39:52 |
Place-8 Ishwar Singh 54(7)
|
Place-1 Khet Singh 59(8)
|
||||
14-11-2019 (DEL) 1200M Winner: PONTY ROSSA Won By: 2.5 Time: 1:12.59 |
Place-8 S Mosin 58(3)
|
Place-4 Ranjeet Singh 58.5(5)
|
||||
07-11-2019 (DEL) 1400M Winner: LOVELY GIRL Won By: 4.75 Time: 1:25:65 |
Place-12 Gurpreet Singh 55(3)
|
Place-2 Ranjeet Singh 57(7)
|
||||
29-10-2019 (DEL) 1200M Winner: GOLDEN MAGIC Won By: Neck Time: 1:13.57 |
Place-8 Kundan Paswan 56.5(4)
|
Place-2 Ranjeet Singh 55.5(3)
|
||||
25-09-2019 (DEL) 1400M Winner: EXCELLENT GIRL Won By: Neck Time: 1:26:09 |
Place-6 Khet Singh 61.5(3)
|
Place-W Withdrawn 54.5()
|
||||
30-04-2019 (DEL) 1000M Winner: JACK HOBBS Won By: 8.75 Time: 0:58.75 |
Place-2 D S Deora 61(2)
|
Place-7 R Parvesh 61(1)
|
||||
21-04-2019 (DEL) 1100M Winner: AMAZING MOONLIGHT Won By: 0.5 Time: 1:07.01 |
Place-4 Shaliyar Khan 56(4)
|
Place-1 R Parvesh 54.5(5)
|
Place-6 Akash Rajput 59.5(6)
|
|||
15-04-2019 (DEL) 1200M Winner: MARKS MAN Won By: 1 Time: 1:14.02 |
Place-1 D S Deora 59(2)
|
Place-2 M B Qureshi 57(7)
|
||||
07-03-2019 (DEL) 1200M Winner: RANNVIJAY Won By: 2.25 Time: 1:14:22 |
Place-2 K Narender Kumar 58(8)
|
Place-3 D S Deora 53.5(12)
|
Place-8 Praveen Saini 52(10)
|
|||
28-02-2019 (DEL) 1100M Winner: SUN LIGHT Won By: 3.25 Time: 1:06:95 |
Place-2 D S Deora 52(4)
|
Place-6 M B Qureshi 53(12)
|
||||
21-01-2019 (DEL) 1100M Winner: MAGICAL SCRIPT Won By: 1.5 Time: 1:07.82 |
Place-7 Shaliyar Khan 57(7)
|
Place-10 R Parvesh 58.5(2)
|
||||
27-12-2018 (DEL) 1100M Winner: BIG APPLE Won By: 1.5 Time: 1:07.31 |
Place-8 Shaliyar Khan 58.5(1)
|
Place-12 Narain Singh 60.5(10)
|
||||
31-05-2018 (DEL) 1200M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: Neck Time: 1:12.63 |
Place-8 Nazim 57.5(6)
|
Place-9 Arman Jafri 57.5(8)
|
Place-5 Jai Parkash 55.5(10)
|
|||
05-05-2018 (DEL) 1100M Winner: AMAZING MOONLIGHT Won By: 2.25 Time: 1:07.15 |
Place-7 Shaliyar Khan 57.5(4)
|
Place-1 Arman Jafri 55.5(8)
|
||||
23-04-2018 (DEL) 1200M Winner: ASHWA GARIMA Won By: Neck Time: 1:13.67 |
Place-W Withdrawn 56.5(0)
|
Place-2 R Parvesh 57.0(5)
|
||||
02-01-2018 (DEL) 1200M Winner: MISS FERRARI Won By: Head Time: 1:14.43 |
Place-12 S Lalit 57.5(11)
|
Place-6 Mohan Lal 60.0(3)
|
||||
14-11-2017 (DEL) 1400M Winner: HURACAN Won By: 3.5 Time: 1:27.97 |
Place-5 Praveen Saini 59.0(7)
|
Place-7 M Chettri 58.5(3)
|
||||
27-04-2017 (DEL) 1100M Winner: AMAZING WONDER Won By: 3.5 Time: 1:13.57 |
Place-2 D S Deora 55.0(11)
|
Place-4 R Parvesh 53.5(13)
|
||||
27-04-2017 (DEL) 1000M Winner: GOLDEN COAST Won By: Neck Time: 0:59.88 |
Place-4 Arman Jafri 59.0(3)
|
Place-2 Ranjeet Singh 55.5(2)
|