India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PRINCESS BEAUTY | FOREVER YOURS | ASHWA ROZARA | LEAVES | KIRPAN | MASTER BECKET | BIG DADDY | PEARL | LOOKS SENSATIONAL | |
12-05-2022 (DEL) 1100M Winner: BEAT GOES ON Won By: Head Time: 1:05.32 |
Place-4 Vivek G 59(5)
|
Place-6 T S Jodha 60(7)
|
|||||||
29-04-2022 (DEL) 1100M Winner: KAFTAN Won By: 1.75 Time: 1:04.76 |
Place-5 Muzammil Hashmi 54(9)
|
Place-4 Syed Asgar 54(8)
|
|||||||
15-03-2022 (DEL) 1000M Winner: PROFESSOR Won By: 1.75 Time: 0:59.84 |
Place-7 Khet Singh 52(4)
|
Place-9 Deepak Kumar 57(9)
|
|||||||
22-02-2022 (DEL) 1000M Winner: BAGI Won By: 1.25 Time: 1:00.02 |
Place-7 Riazuddin 55.5(11)
|
Place-11 K Narender Kumar 59(10)
|
|||||||
14-12-2021 (DEL) 1200M Winner: BIG DADDY Won By: 6 Time: 1:12.62 |
Place-1 Aditya Kr Jaiswal 55(1)
|
Place-4 Abdul Fazal 60.5(3)
|
|||||||
23-11-2021 (DEL) 1200M Winner: ROYAL ASCOT Won By: 2.75 Time: 1:12.56 |
Place-6 G S Shekhawat 56.5(6)
|
Place-3 S G Prasad 59(5)
|
|||||||
02-11-2021 (DEL) 1100M Winner: MISS COLOMBIANA Won By: 0.5 Time: 1:07.16 |
Place-W Withdrawn 56.5(5)
|
Place-7 Riazuddin 53.5(7)
|
|||||||
15-04-2021 (DEL) 1200M Winner: ASHWA SAMIRA Won By: 3 Time: 1:11.60 |
Place-11 Khet Singh 53(7)
|
Place-6 Kundan Paswan 58(10)
|
Place-7 S G Prasad 54.5(1)
|
||||||
06-04-2021 (DEL) 1000M Winner: RAINFOREST Won By: Shd Time: 1:00.21 |
Place-5 Muzammil Hashmi 56(7)
|
Place-6 R Rupesh 57.5(4)
|
|||||||
30-03-2021 (DEL) 1600M Winner: RAXION Won By: 2.75 Time: 1:40.71 |
Place-4 Abdul Fazal 59.5(2)
|
Place-3 R Rupesh 57(8)
|
Place-5 Ankit Pal 58(4)
|
||||||
16-02-2021 (DEL) 1200M Winner: MASTER CAUSEWAY Won By: 3.5 Time: 1:13.46 |
Place-2 D S Deora 55.5(1)
|
Place-3 Riazuddin 54(2)
|
|||||||
09-02-2021 (DEL) 1400M Winner: PEARL Won By: 4 Time: 1:28.68 |
Place-1 Ankit Pal 58.5(1)
|
Place-7 Muzammil Hashmi 58(4)
|
|||||||
03-02-2021 (DEL) 1200M Winner: ASHWA MAHIKA Won By: 3.5 Time: 1:11.26 |
Place-8 Abdul Fazal 49.5(5)
|
Place-3 S G Prasad 55.5(4)
|
|||||||
03-03-2020 (DEL) 1600M Winner: RAXION Won By: 0.5 Time: 1:39.97 |
Place-12 J Chinoy 54(2)
|
Place-4 Ishwar Singh 58.5(4)
|
|||||||
25-02-2020 (DEL) 1600M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: 0.5 Time: 1:39.47 |
Place-5 Gurpreet Singh 50(4)
|
Place-7 S G Prasad 54.5(1)
|
|||||||
11-02-2020 (DEL) 1100M Winner: GOLDEN MAGIC Won By: Shd Time: 1:07.84 |
Place-4 Kundan Paswan 53(9)
|
Place-3 S G Prasad 54.5(1)
|
|||||||
31-01-2020 (DEL) 1600M Winner: MASTER BECKET Won By: 0.75 Time: 1:42.23 |
Place-3 D S Deora 59(4)
|
Place-1 Abdul Fazal 58.5(10)
|
|||||||
14-01-2020 (DEL) 1400M Winner: PROMISE OF LOVE Won By: Head Time: 1:25.82 |
Place-10 K Narender Kumar 54(7)
|
Place-3 Praveen Saini 58(8)
|
Place-6 R Rakesh 50.5(2)
|
||||||
07-01-2020 (DEL) 1200M Winner: KIRPAN Won By: 1.75 Time: 1:12.86 |
Place-10 K Narender Kumar 54.5(5)
|
Place-1 Praveen Saini 51(4)
|
|||||||
17-12-2019 (DEL) 1100M Winner: MIGHTY Won By: 2.75 Time: 1:06.99 |
Place-7 Riazuddin 51.5(2)
|
Place-6 Abdul Fazal 60.5(9)
|
|||||||
10-12-2019 (DEL) 1200M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: 0.5 Time: 1:12.65 |
Place-10 S Mosin 57.5(11)
|
Place-5 S G Prasad 59(3)
|
|||||||
26-11-2019 (DEL) 1400M Winner: BIG DADDY Won By: 1.25 Time: 1:24.66 |
Place-6 G S Shekhawat 57.5(5)
|
Place-5 Praveen Saini 54(3)
|
Place-1 S G Prasad 54(7)
|
Place-8 R Parvesh 50(8)
|
|||||
19-11-2019 (DEL) 1200M Winner: MASTER BECKET Won By: 4.75 Time: 1:12:46 |
Place-8 M B Qureshi 59(1)
|
Place-5 R Parvesh 56(7)
|
Place-1 S G Prasad 54(8)
|
Place-6 R Rakesh 52.5(6)
|
|||||
31-10-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: 1.5 Time: 1:05:89 |
Place-3 Khet Singh 57.5(4)
|
Place-6 R Rakesh 53.5(6)
|
|||||||
29-10-2019 (DEL) 1400M Winner: Won By: Time: |
Place- D S Deora 58(10)
|
Place- R Parvesh 55.5(7)
|
|||||||
29-10-2019 (DEL) 1100M Winner: Won By: Time: |
Place- Akash Rajput 57.5(9)
|
Place- R Rakesh 53.5(4)
|
|||||||
17-10-2019 (DEL) 1000M Winner: BIG APPLE Won By: 4.5 Time: 0:59:94 |
Place-4 G S Shekhawat 59(1)
|
Place-7 Pradeep Kumar 55(5)
|
|||||||
20-04-2019 (DEL) 1200M Winner: LEAVES Won By: 0.5 Time: 1:12.59 |
Place-1 D S Deora 54.5(2)
|
Place-5 K Narender Kumar 56.5(10)
|
Place-W S A Shah 58(6)
|
||||||
15-04-2019 (DEL) 1200M Winner: JUNGLE WAVE Won By: 1.75 Time: 1:11.96 |
Place-W Irfan Khan 59(3)
|
Place-6 S Mosin 57.5(8)
|
|||||||
28-03-2019 (DEL) 1200M Winner: PRINCESS BEAUTY Won By: 2.25 Time: 1:12.59 |
Place-1 M B Qureshi 56.5(2)
|
Place-2 A Ashhad Asbar 53(1)
|
Place-6 R Parvesh 59(3)
|
||||||
28-03-2019 (DEL) 1200M Winner: TOP SECRET Won By: 0.5 Time: 1:11.81 |
Place-2 S G Prasad 50.5(8)
|
Place-6 C Umesh 52(3)
|
|||||||
26-02-2019 (DEL) 1400M Winner: MASTER PHOENIX Won By: 1.25 Time: 1:26.17 |
Place-4 Muzammil Hashmi 54.5(2)
|
Place-2 Y S Srinath 59(7)
|
|||||||
18-02-2019 (DEL) 1000M Winner: ARTAXIAS Won By: Neck Time: 1:01.29 |
Place-6 K Narender Kumar 53.5(5)
|
Place-3 Shrikant Kamble 54.5(1)
|
|||||||
29-01-2019 (DEL) 1200M Winner: JUNGLE WAVE Won By: 2.25 Time: 1.14:84 |
Place-8 S G Prasad 48.5(6)
|
Place-7 Sameer Khan 50(2)
|
|||||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: PONTY ROSSA Won By: Shd Time: 1:08.54 |
Place-W K Narender Kumar 54(14)
|
Place-5 Sameer Khan 54.5(7)
|
|||||||
30-04-2018 (DEL) 1100M Winner: SIMBA Won By: 9.25 Time: 1:05.37 |
Place-7 R Rakesh 50.5(2)
|
Place-2 Ramandeep Singh Bal 55.0(5)
|
|||||||
23-04-2018 (DEL) 1100M Winner: LOOKS SENSATIONAL Won By: 6 Time: 1:06:60 |
Place-8 V S Gautam 52.5(2)
|
Place-1 C S Jodha 57.0(8)
|
|||||||
15-01-2018 (DEL) 1100M Winner: MASTER BECKET Won By: Shd Time: 1:07:47 |
Place-9 R Parvesh 57.0(9)
|
Place-1 Sandeep Rajput 59.0(11)
|
|||||||
02-01-2018 (DEL) 1400M Winner: TOP BRASS Won By: 2.5 Time: 1:26.90 |
Place-11 M I Qureshi 59.0(4)
|
Place-7 Arman Jafri 49.0(9)
|
|||||||
10-01-2017 (DEL) 1100M Winner: SEA STORM Won By: Head Time: 1:06.55 |
Place-3 R Parvesh 54.5(12)
|
Place-7 Ramandeep Singh Bal 55.5(13)
|
|||||||
03-01-2017 (DEL) 1000M Winner: ASHWA SAANGA Won By: 4 Time: 0:59:73 |
Place-7 R Parvesh 56.5(5)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 54.0(7)
|
|||||||
08-11-2016 (DEL) 1000M Winner: LOOKS SENSATIONAL Won By: Shd Time: 0:59.62 |
Place-4 D Kumar 54.0(1)
|
Place-1 Arman Jafri 59.0(6)
|
|||||||
09-09-2016 (DEL) 1000M Winner: GLORY AWAITS Won By: 0.5 Time: 1:00.17 |
Place-10 M Shahid 62.0(11)
|
Place-3 Arman Jafri 56.5(8)
|
|||||||
08-04-2016 (DEL) 1200M Winner: OXFORD PRINCESS Won By: 3.5 Time: 1:12.93 |
Place-3 Ramandeep Singh Bal 57.0(5)
|
Place-2 Naresh Kumar 55.5(1)
|
|||||||
04-04-2016 (DEL) 1600M Winner: ASHWA MANJRI Won By: 1.25 Time: 1:39.38 |
Place-3 T S Jodha 51.0(2)
|
Place-4 Ramandeep Singh Bal 57.0(4)
|
|||||||
15-03-2016 (DEL) 1400M Winner: RANNVIJAY Won By: 2.5 Time: 1:26.47 |
Place-2 C S Jodha 55.0(4)
|
Place-3 Ramandeep Singh Bal 55.0(5)
|
|||||||
16-02-2016 (DEL) 1000M Winner: ASHWA QUEEN Won By: 1.25 Time: 1:00.68 |
Place-2 C S Jodha 55.0(1)
|
Place-3 Shezad Khan 55.0(7)
|
Place-9 Gurpreet Singh 53.5(14)
|