India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TENCENDUR | SHORT SKIRT FLIRT | AMAZING KITTEN | PARTY STARTER | NICE TO SEE YOU | WELCOME SPECIAL | DANCING BELINDA | GARDINER | |
18-02-2021 (CHE) 1400M Winner: WELCOME CHAKKARAM Won By: 1.25 Time: 1:30.48 |
Place-10 B Nikhil 50.5(11)
|
Place-9 Shamaz Shareef 51.5(12)
|
||||||
21-01-2021 (CHE) 1400M Winner: KASI MASI Won By: 2 Time: 1:29.53 |
Place-12 Md Farhan Alam 52.5(9)
|
Place-5 Irshad Alam 53.5(5)
|
||||||
14-12-2020 (CHE) 1600M Winner: UNCLE SAM Won By: 4 Time: 1:43.87 |
Place-5 S Stephen Raj 59(7)
|
Place-11 Azad Alam 50(10)
|
Place-10 B Nikhil 56.5(1)
|
|||||
20-11-2020 (CHE) 1400M Winner: MOONLIGHT NIGHT Won By: 0.75 Time: 1:32.76 |
Place-10 Md Farhan Alam 54(10)
|
Place-4 C Umesh 53.5(8)
|
||||||
07-03-2020 (CHE) 1400M Winner: QUEEN JUSTITIA Won By: 5 Time: 1:27.07 |
Place-6 C A Brisson 54(6)
|
Place-3 B Nikhil 50(2)
|
||||||
14-02-2020 (CHE) 1400M Winner: GLORIOUS WIND Won By: Lnk Time: 1:28.42 |
Place-5 A M Alam 58(10)
|
Place-2 Md Asif Khan 60(4)
|
Place-12 Yash Narredu 53.5(8)
|
|||||
15-01-2020 (CHE) 1400M Winner: ATACAMA Won By: 4.5 Time: 1:28.53 |
Place-4 A M Alam 60(8)
|
Place-W Withdrawn 55(7)
|
||||||
02-01-2020 (CHE) 1200M Winner: AMAZING KITTEN Won By: Head Time: 1:16.72 |
Place-1 Shamaz Shareef 58.5(10)
|
Place-2 C Umesh 53(7)
|
||||||
26-12-2019 (CHE) 1400M Winner: MARCOUS Won By: 4.5 Time: 1:26.42 |
Place-2 K Sai Kiran 59.5(1)
|
Place-6 R N Darshan 54(6)
|
||||||
19-12-2019 (CHE) 1000M Winner: FLAME OF DIABLO Won By: 2 Time: 1:00.61 |
Place-9 K V Baskar 55(7)
|
Place-7 C Umesh 53(4)
|
||||||
29-11-2019 (CHE) 1000M Winner: PALACE MUSIC Won By: 1.25 Time: 1:05.61 |
Place-11 Indrajeet Kumar 58.5(6)
|
Place-6 Shahar Babu 53.5(4)
|
||||||
14-11-2019 (CHE) 1200M Winner: DARING DANCER Won By: 3.75 Time: 1:13.93 |
Place-4 P Sai Kumar 58(3)
|
Place-5 Indrajeet Kumar 59(4)
|
Place-10 Janardhan Paswan 53.5(11)
|
|||||
18-10-2019 (CHE) 1400M Winner: POPPY Won By: 3 Time: 1:30.57 |
Place-3 A Ashhad Asbar 57(12)
|
Place-7 Md Farhan Alam 57(7)
|
Place-12 N Murugan 53(4)
|
|||||
13-06-2019 (OOT) 1300M Winner: TRENDING PRINCESS Won By: 3 Time: 1:23.32 |
Place-8 N Murugan 52.5(5)
|
Place-5 Md Farhan Alam 54.5(2)
|
||||||
21-04-2019 (OOT) 1300M Winner: COLONEL KING Won By: 2.25 Time: 1:22.50 |
Place-2 Md Asif Khan 57(5)
|
Place-8 Shahar Babu 54(7)
|
||||||
15-04-2019 (OOT) 1400M Winner: DRUID'S WAND Won By: 0.5 Time: 1:27.78 |
Place-2 C A Brisson 59(2)
|
Place-4 P Sai Kumar 58.5(5)
|
Place-7 K V Baskar 57(6)
|
|||||
14-04-2019 (OOT) 1400M Winner: COUNTRY'S GRACE Won By: 2.75 Time: 1:25.95 |
Place-3 P P Dhebe 56.5(5)
|
Place-8 K V Baskar 54(3)
|
||||||
16-03-2019 (CHE) 1400M Winner: ATACAMA Won By: 1 Time: 1:28.98 |
Place-4 Indrajeet Kumar 60.5(3)
|
Place-8 P Ajeeth Kumar 60(6)
|
||||||
27-02-2019 (CHE) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- C A Brisson 55(12)
|
Place- Yash Narredu 57(8)
|
||||||
21-02-2019 (CHE) 1400M Winner: MIGHTY PRINCESS Won By: Head Time: 1:28.22 |
Place-3 Md Asif Khan 57.5(2)
|
Place-7 K Sai Kiran 56(4)
|
||||||
15-02-2019 (CHE) 1200M Winner: DEETCOVE Won By: 0.5 Time: 1:13.36 |
Place-7 C A Brisson 56(9)
|
Place-2 K Sai Kiran 56(1)
|
||||||
24-01-2019 (CHE) 1200M Winner: SQUADRON LEADER Won By: 1.75 Time: 1:14:77 |
Place-2 R Vaibhav 56.5(11)
|
Place-7 Md Farhan Alam 56.5(14)
|
Place-8 K Sai Kiran 57.5(3)
|
|||||
25-12-2018 (CHE) 1000M Winner: JESSICA Won By: 0.75 Time: 1:03.07 |
Place-4 Altaf Hussain 62(12)
|
Place-3 A M Alam 61.5(2)
|
||||||
27-11-2018 (CHE) 1000M Winner: WELCOME BABY Won By: 5 Time: 1:00.91 |
Place-7 P K Gaddam 51.5(10)
|
Place-13 Noorshed Alam 52(4)
|
||||||
22-11-2018 (CHE) 1200M Winner: EYES OF FALCON Won By: 8 Time: 1:23.92 |
Place-6 Inderjeet Kumar 54.5(1)
|
Place-W K Lakhan 55.5(8)
|
||||||
01-11-2018 (CHE) 1200M Winner: ILLUMINATE Won By: 2.25 Time: 1:21.28 |
Place-6 P Ajeeth Kumar 54(9)
|
Place-12 C A Brisson 54.5(3)
|
||||||
03-06-2018 (OOT) 1400M Winner: ROYAL SYMPHONY Won By: 2 Time: 1:26.98 |
Place-5 R Vaibhav 54.5(1)
|
Place-8 Tanveer Alam 56(9)
|
||||||
17-05-2018 (OOT) 1300M Winner: SUPER SUPREME Won By: 5.25 Time: 1:21.66 |
Place-4 C Umesh 54.5(9)
|
Place-10 R Vaibhav 56(8)
|
||||||
11-03-2018 (CHE) 1100M Winner: ROYAL PRESTIGE Won By: 0.75 Time: 1:07.48 |
Place-10 Noorshed Alam 54.5(13)
|
Place-11 C Umesh 56(14)
|
||||||
19-01-2018 (CHE) 1000M Winner: MUDITA Won By: 2.75 Time: 1:01.76 |
Place-7 Huzaif Raja 54.5(7)
|
Place-4 P P Dhebe 54.5(5)
|