India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TRULY MAJESTIC | AZOTH | BLACK SWAN | SUPERSTAR SUPREME | HARMONY OF THE SEA | GLENEAGLES | MR STUNNING | SEAHORSE | LIKE MY CHILD | VICTORIOUS KING | WALK ON BRAVE | |
18-03-2021 (DEL) 1400M Winner: HARE KA SAHARA Won By: Shd Time: 1:24.71 |
Place-6 Naresh Kumar 58(4)
|
Place-2 Akash Rajput 57(2)
|
|||||||||
25-02-2020 (DEL) 1600M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: 0.5 Time: 1:39.47 |
Place-3 Shrikant Kamble 58(3)
|
Place-4 Akash Rajput 56(6)
|
|||||||||
18-02-2020 (DEL) 1400M Winner: SEAHORSE Won By: 1.25 Time: 1 26.11 |
Place-1 Ranjeet Singh 58(9)
|
Place-6 H S Pawar 54(6)
|
|||||||||
18-02-2020 (DEL) 1200M Winner: KAFTAN Won By: 4.5 Time: 1:12.53 |
Place-6 Aqeed Waheed 59(5)
|
Place-8 R Parvesh 56.5(6)
|
Place-2 Ankit Pal 59(9)
|
||||||||
31-01-2020 (DEL) 1000M Winner: SUPERSTAR SUPREME Won By: Nose Time: 1:01.23 |
Place-1 Shrikant Kamble 52.5(3)
|
Place-5 Sameer Khan 53(11)
|
|||||||||
31-01-2020 (DEL) 1600M Winner: HANCOCK Won By: Neck Time: 1:42.15 |
Place-11 Arman Jafri 60(6)
|
Place-4 S Lalit 60(9)
|
|||||||||
24-01-2020 (DEL) 1000M Winner: DANCE OF FIRE Won By: 6.5 Time: 0:59.83 |
Place-2 M B Qureshi 51.5(3)
|
Place-6 S G Prasad 53(7)
|
|||||||||
14-01-2020 (DEL) 1400M Winner: SPECIAL FIGHTER Won By: 1.5 Time: 1:25.25 |
Place-10 M Shahid 62(10)
|
Place-W Withdrawn 60.5(7)
|
|||||||||
07-01-2020 (DEL) 1200M Winner: TREASURE Won By: 2.75 Time: 1:12.81 |
Place-11 D Kumar 61(9)
|
Place-8 N S Rathore 60.5(4)
|
|||||||||
24-12-2019 (DEL) 1000M Winner: MISS ZACHARY Won By: 0.5 Time: 0:59.45 |
Place-4 Khet Singh 54.5(8)
|
Place-3 Arman Jafri 52(6)
|
Place-5 R Yousaf 53(4)
|
||||||||
17-12-2019 (DEL) 1200M Winner: IMBALI Won By: 1 Time: 1:12.77 |
Place-3 M B Qureshi 56(3)
|
Place-9 Arman Jafri 53(6)
|
Place-10 R Parvesh 52(5)
|
||||||||
03-12-2019 (DEL) 1600M Winner: Won By: Time: |
Place- T S Jodha 54.5(1)
|
Place- Aqeed Waheed 54(8)
|
Place- R Rakesh 53.5(6)
|
Place- Shafeeq Ahmed 53(5)
|
|||||||
26-11-2019 (DEL) 1000M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 1.75 Time: 0:59.16 |
Place-1 D S Deora 53.5(7)
|
Place-6 S G Prasad 58(4)
|
Place-8 M Shahid 56.5(6)
|
Place-3 R Parvesh 54(5)
|
|||||||
21-11-2019 (DEL) 1200M Winner: SUMMER PALACE Won By: 3.5 Time: 1:12:27 |
Place-4 Khet Singh 56.5(6)
|
Place-3 D S Deora 54.5(2)
|
Place-5 D Kumar 55(1)
|
Place-6 R Parvesh 54(3)
|
|||||||
19-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: Shd Time: 1:06:30 |
Place-2 D S Deora 50(11)
|
Place-W Withdrawn 55(12)
|
Place-11 Irfan Khan 55.5(5)
|
Place-10 M Shahid 56(7)
|
|||||||
08-11-2019 (DEL) 1100M Winner: RIOS PRINCESS Won By: Neck Time: 1:05:47 |
Place-2 M B Qureshi 59(1)
|
Place-3 R Parvesh 59(2)
|
|||||||||
07-11-2019 (DEL) 1000M Winner: VEERABHADRA Won By: Neck Time: 0:58:75 |
Place-6 M B Qureshi 54.5(4)
|
Place-4 Ankit Pal 54.5(6)
|
|||||||||
07-11-2019 (DEL) 1000M Winner: BIG APPLE Won By: 3.5 Time: 0:58:88 |
Place-5 M Shahid 58.5(6)
|
Place-6 Irfan Khan 59(4)
|
Place-2 R Parvesh 56(5)
|
||||||||
29-10-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 4.5 Time: 1:04.34 |
Place-5 Abdul Fazal 57(2)
|
Place-6 M B Qureshi 53.5(3)
|
Place-4 Sameer Khan 53(1)
|
Place-3 Ankit Pal 53(6)
|
|||||||
18-10-2019 (DEL) 1000M Winner: TAPI Won By: 3.25 Time: 0:59:11 |
Place-8 Abdul Fazal 61.5(1)
|
Place-5 D S Deora 58(5)
|
Place-9 Irfan Khan 57.5(9)
|
||||||||
17-10-2019 (DEL) 1200M Winner: TOP SECRET Won By: 0.75 Time: 1:12:55 |
Place-5 P Mani 59(6)
|
Place-3 R Yousaf 54.5(1)
|
Place-2 R Parvesh 52(2)
|
||||||||
25-09-2019 (DEL) 1000M Winner: DHATOORA Won By: 2.5 Time: 0:59:56 |
Place-4 P Mani 58(4)
|
Place-2 Sameer Khan 54.5(8)
|
Place-5 R Yousaf 52.5(1)
|
||||||||
17-09-2019 (DEL) 1100M Winner: COUP DE FOUDRE Won By: 2.25 Time: 1:05.96 |
Place-2 P Mani 55(6)
|
Place-6 Sameer Khan 54.5(2)
|
|||||||||
03-09-2019 (DEL) 1200M Winner: COUP DE FOUDRE Won By: 0.5 Time: 1:12.82 |
Place-3 Ranjeet Singh 55.5(3)
|
Place-4 R Parvesh 49.5(6)
|
|||||||||
28-04-2019 (DEL) 1000M Winner: MISS COLOMBIANA Won By: 7.25 Time: 0:59.77 |
Place-9 G S Shekhawat 56(13)
|
Place-2 Ranjeet Singh 56(4)
|
|||||||||
27-04-2019 (DEL) 1100M Winner: SKY DANCER Won By: 1.75 Time: 1:05.14 |
Place-9 G S Shekhawat 54.5(9)
|
Place-W Withdrawn 51(-)
|
|||||||||
20-04-2019 (DEL) 1000M Winner: POWERHAUS Won By: 2.75 Time: 0:59.12 |
Place-3 G S Shekhawat 54.5(3)
|
Place-8 M B Qureshi 51.5(1)
|
|||||||||
20-04-2019 (DEL) 1200M Winner: LEAVES Won By: 0.5 Time: 1:12.59 |
Place-2 S Guruprasad 53.5(1)
|
Place-11 Mohit Singh 58(11)
|
|||||||||
08-04-2019 (DEL) 1200M Winner: MASTER CRISTIANO Won By: Neck Time: 1:12.54 |
Place-3 S G Prasad 54(1)
|
Place-5 Akash Rajput 53.5(10)
|
|||||||||
18-03-2019 (DEL) 1100M Winner: TRULY MAJESTIC Won By: 2.5 Time: 1:06.61 |
Place-1 M B Qureshi 57(4)
|
Place-3 Arman Jafri 55(2)
|
|||||||||
07-03-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER NOVAK Won By: Neck Time: 1:07:55 |
Place-4 Naresh Kumar 56.5(11)
|
Place-9 Arman Jafri 59(6)
|
|||||||||
12-02-2019 (DEL) 1200M Winner: HURACAN Won By: 5 Time: 1:13:57 |
Place-13 Arun Kumar 58(8)
|
Place-6 Arman Jafri 60(13)
|
|||||||||
21-01-2019 (DEL) 1200M Winner: BRAMHAPUTRI Won By: Neck Time: 1:13.99 |
Place-3 Sameer Khan 59.5(7)
|
Place-5 Arman Jafri 50(10)
|
|||||||||
03-01-2019 (DEL) 1000M Winner: ASHWA JOSHILA Won By: 7.75 Time: 0:59:93 |
Place-6 Praveen Saini 56(6)
|
Place-5 R Rakesh 51(4)
|
|||||||||
31-12-2018 (DEL) 1200M Winner: LIKE MY CHILD Won By: 2.25 Time: 1:12.94 |
Place-7 Naresh Kumar 59(9)
|
Place-1 Arman Jafri 55.5(4)
|
|||||||||
18-12-2018 (DEL) 1200M Winner: KING AND COUNTRY Won By: Neck Time: 1:13.41 |
Place-2 D S Deora 55(3)
|
Place-4 V S Gautam 54(4)
|
|||||||||
11-12-2018 (DEL) 1600M Winner: SHENGLI Won By: 0.75 Time: 1:38:68 |
Place-8 Gurpreet Singh 58(12)
|
Place-7 G S Shekhawat 54(3)
|
|||||||||
04-12-2018 (DEL) 1000M Winner: TOP BRACKET Won By: 1.75 Time: 1:00:38 |
Place-6 Arun Kumar 60.5(7)
|
Place-7 G S Shekhawat 57(9)
|
Place-5 Jai Parkash 56(3)
|
||||||||
04-12-2018 (DEL) 1200M Winner: LOVELY BOY Won By: Head Time: 1:12:35 |
Place-9 Arun Kumar 60(12)
|
Place-8 Shaliyar Khan 54(10)
|
Place-6 R Yousaf 55.5(9)
|
||||||||
20-11-2018 (DEL) 1200M Winner: TALLY HO Won By: 4 Time: 1:12.36 |
Place-3 Gurpreet Singh 54.5(5)
|
Place-7 Arman Jafri 55.5(11)
|
|||||||||
13-11-2018 (DEL) 1100M Winner: MASTER BADAL Won By: 0.5 Time: 1:06.90 |
Place-10 Narain Singh 55.5(6)
|
Place-2 Akash Rajput 54.5(8)
|
|||||||||
30-10-2018 (DEL) 1100M Winner: AUTUMN GOLD Won By: 1.5 Time: 1:05.96 |
Place-10 M B Qureshi 60.5(6)
|
Place-7 G S Shekhawat 60(3)
|
|||||||||
30-10-2018 (DEL) 1400M Winner: CAPTAIN ROY Won By: 4.5 Time: 1:25.94 |
Place-2 Praveen Saini 53.5(4)
|
Place-4 Akash Rajput 55.5(9)
|
|||||||||
16-10-2018 (DEL) 1100M Winner: BIG HIT Won By: 3 Time: 1:05.93 |
Place-3 R Yousaf 54(7)
|
Place-2 Akash Rajput 52.5(6)
|
|||||||||
01-10-2018 (DEL) 1200M Winner: MISTER INDIA Won By: 1 Time: 1:11.98 |
Place-7 Sameer Qureshi 53(3)
|
Place-8 G S Shekhawat 53(2)
|
Place-12 R Yousaf 54(13)
|
||||||||
20-09-2018 (DEL) 1000M Winner: MY ABLAZE Won By: 1.75 Time: 1:00.25 |
Place-8 Naresh Kumar 55(7)
|
Place-6 Jai Parkash 57(12)
|
|||||||||
28-05-2018 (DEL) 1100M Winner: SHES STRIKING Won By: 3.5 Time: 1:04.80 |
Place-10 Gurpreet Singh 57.5(1)
|
Place-12 Jai Parkash 58.5(13)
|
|||||||||
27-04-2018 (DEL) 1200M Winner: AZOTH Won By: 4.5 Time: 1:12.12 |
Place-1 Gurpreet Singh 58.5(1)
|
Place-7 R Yousaf 52.5(2)
|
|||||||||
17-04-2018 (DEL) 1000M Winner: MR STUNNING Won By: 0.5 Time: 1:00.61 |
Place-11 Arun Kumar 56.5(2)
|
Place-1 C S Jodha 53.0(1)
|
|||||||||
12-12-2017 (DEL) 1200M Winner: AZOTH Won By: 2.25 Time: 1:14.18 |
Place-1 Gurpreet Singh 53.0(10)
|
Place-3 G S Shekhawat 59.5(3)
|
|||||||||
24-11-2017 (DEL) 1400M Winner: PROFITABLE Won By: Neck Time: 1:24.87 |
Place-10 Ranjeet Singh 52.0(11)
|
Place-5 G S Shekhawat 58.5(10)
|
|||||||||
28-04-2017 (DEL) 1100M Winner: BRAMHAPUTRI Won By: 5.5 Time: 1:06.26 |
Place-6 Bhiv Singh 59.0(4)
|
Place-13 Narain Singh 55.0(1)
|