India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CONQUERING BID | AAO SHAO | JUST CLASS | LOVEABLE | ASHWA CRYSTAL | SOLARIUM | NAUGHTY | BOLD CHETAK | MASTER FRANKEL | PRISCA | MARKS MAN | INAZUMA | AMAZING FASTER | |
09-11-2021 (DEL) 1100M Winner: ASHWA CRYSTAL Won By: Neck Time: 1:06.27 |
Place-2 C S Jodha 54.5(2)
|
Place-1 Kundan Paswan 56.5(7)
|
|||||||||||
06-04-2021 (DEL) 1200M Winner: SHAILIKA Won By: 3.5 Time: 1:11.45 |
Place-8 Khet Singh 51(2)
|
Place-7 S G Prasad 49.5(3)
|
|||||||||||
30-03-2021 (DEL) 1100M Winner: NOBLE STORM Won By: 1.25 Time: 1:07.99 |
Place-7 R Rakesh 51(5)
|
Place-2 Praveen Saini 50(7)
|
Place-4 Khet Singh 51(2)
|
||||||||||
16-02-2021 (DEL) 1200M Winner: ASHWA CRYSTAL Won By: 2.5 Time: 1:13.56 |
Place-1 M B Qureshi 52(3)
|
Place-6 Praveen Saini 49(4)
|
|||||||||||
09-02-2021 (DEL) 1400M Winner: PEARL Won By: 4 Time: 1:28.68 |
Place-2 R Rakesh 57(2)
|
Place-5 S G Prasad 57.5(3)
|
|||||||||||
18-02-2020 (DEL) 1400M Winner: SEAHORSE Won By: 1.25 Time: 1 26.11 |
Place-8 G S Shekhawat 54(11)
|
Place-9 M Shahid 53.5(12)
|
|||||||||||
06-02-2020 (DEL) 1000M Winner: MISS COLOMBIANA Won By: 4 Time: 1:00.66 |
Place-7 Kundan Paswan 56.5(1)
|
Place-3 M Shahid 53(3)
|
|||||||||||
06-02-2020 (DEL) 1100M Winner: BLAVATSKY Won By: 5.25 Time: 1:07.33 |
Place-8 Sameer Khan 52.5(2)
|
Place-10 Praveen Saini 49(4)
|
|||||||||||
24-01-2020 (DEL) 1200M Winner: HE IS SEXY Won By: 0.5 Time: 1:14.76 |
Place-6 Khet Singh 53(3)
|
Place-W Withdrawn 52(9)
|
|||||||||||
14-01-2020 (DEL) 1100M Winner: MASTER BOOST Won By: 1.75 Time: 1:07.63 |
Place-4 M B Qureshi 57.5(9)
|
Place-W Withdrawn 60()
|
|||||||||||
14-01-2020 (DEL) 1100M Winner: HAKUNA MATATA Won By: 2.75 Time: 1:08.57 |
Place-5 Khet Singh 53.5(6)
|
Place-6 S G Prasad 51(2)
|
Place-4 Praveen Saini 49(7)
|
Place-9 Md Habeeb 49(3)
|
|||||||||
07-01-2020 (DEL) 1000M Winner: KAFTAN Won By: 2.75 Time: 1:00.10 |
Place-3 Arman Jafri 57(6)
|
Place-7 D S Deora 60(11)
|
|||||||||||
24-12-2019 (DEL) 1100M Winner: CONQUERING BID Won By: 1.25 Time: 1:07.58 |
Place-1 Ishwar Singh 60.5(10)
|
Place-6 Aqeed Waheed 55.5(2)
|
|||||||||||
24-12-2019 (DEL) 1100M Winner: MARKS MAN Won By: 1.75 Time: 1:07.24 |
Place-2 M Shahid 56.5(3)
|
Place-1 D S Deora 53.5(7)
|
Place-9 Arman Jafri 50(10)
|
||||||||||
17-12-2019 (DEL) 1400M Winner: ORGANIC GREY Won By: 2.25 Time: 1:26.11 |
Place-2 Ishwar Singh 59(7)
|
Place-5 M Shahid 57(6)
|
Place-6 Khet Singh 55(8)
|
Place-10 Danish Ali Khan 52(3)
|
|||||||||
03-12-2019 (DEL) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- M Shahid 55.5(4)
|
Place- Khet Singh 55(1)
|
|||||||||||
03-12-2019 (DEL) 1200M Winner: Won By: Time: |
Place- Kundan Paswan 58.5(5)
|
Place- Aman 57.5(4)
|
|||||||||||
19-11-2019 (DEL) 1000M Winner: ARSALAAN Won By: Shd Time: 1:00:19 |
Place-2 Aqeed Waheed 56.5(8)
|
Place-4 Khet Singh 56.5(1)
|
|||||||||||
08-11-2019 (DEL) 1000M Winner: NICHE CURRENCY Won By: 2.5 Time: 0:59:99 |
Place-3 Gurpreet Singh 51.5(2)
|
Place-4 R Parvesh 51.5(4)
|
|||||||||||
07-11-2019 (DEL) 1400M Winner: LOVELY GIRL Won By: 4.75 Time: 1:25:65 |
Place-9 M Shahid 56.5(11)
|
Place-12 Gurpreet Singh 55(3)
|
|||||||||||
31-10-2019 (DEL) 1600M Winner: ASHWA CHICAGO Won By: 1.75 Time: 1:41:48 |
Place-3 M Shahid 57(10)
|
Place-9 Riazuddin 55.5(4)
|
|||||||||||
29-10-2019 (DEL) 1200M Winner: GOLDEN MAGIC Won By: Neck Time: 1:13.57 |
Place-3 D S Deora 59(1)
|
Place-4 Sandeep Rajput 60.5(6)
|
Place-8 Kundan Paswan 56.5(4)
|
||||||||||
18-10-2019 (DEL) 1200M Winner: NICHE STORM Won By: 9.25 Time: 1:11:95 |
Place-2 Aman 57.5(5)
|
Place-3 Khet Singh 52.5(3)
|
Place-7 S G Prasad 54.5(6)
|
||||||||||
07-10-2019 (DEL) 1200M Winner: ASHWA ROZARA Won By: 4.25 Time: 1:13.18 |
Place-W Withdrawn 54.5(3)
|
Place-5 Ranjeet Singh 54.5(2)
|
|||||||||||
01-10-2019 (DEL) 1100M Winner: PUNJAB MAIL Won By: 2.5 Time: 1:06.47 |
Place-W Withdrawn 59(2)
|
Place-5 D S Deora 55.5(3)
|
|||||||||||
25-09-2019 (DEL) 1000M Winner: DELHI QUEEN Won By: 1.25 Time: 1:0024 |
Place-3 Sameer Khan 54(7)
|
Place-10 R Parvesh 50(11)
|
|||||||||||
17-09-2019 (DEL) 1100M Winner: RIOS PRINCESS Won By: 8 Time: 1:05:83 |
Place-2 D S Deora 57.5(7)
|
Place-6 H S Pawar 59(5)
|
|||||||||||
03-09-2019 (DEL) 1100M Winner: SEPAL Won By: 3 Time: 1:06.72 |
Place-2 Sameer Khan 49(5)
|
Place-5 R Parvesh 49(8)
|
|||||||||||
27-08-2019 (DEL) 1200M Winner: EXTREME DESIRE Won By: 2 Time: 1:13.44 |
Place-2 R Rakesh 59(5)
|
Place-5 Pawan Sharma 54.5(3)
|
|||||||||||
30-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ISRAEL BEAUTY Won By: 1.25 Time: 1:00.16 |
Place-2 Praveen Saini 50.5(4)
|
Place-3 R Parvesh 49.5(9)
|
|||||||||||
28-04-2019 (DEL) 1000M Winner: ACKER BILK Won By: 3.5 Time: 1:00.05 |
Place-5 Vinay Jaiswal 56.5(4)
|
Place-2 D S Deora 55.5(7)
|
|||||||||||
20-04-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA VIJETA Won By: 7 Time: 1:05.82 |
Place-2 Arman Jafri 53.5(8)
|
Place-4 Akash Rajput 53.5(4)
|
|||||||||||
15-04-2019 (DEL) 1200M Winner: MARKS MAN Won By: 1 Time: 1:14.02 |
Place-1 D S Deora 59(2)
|
Place-7 Arman Jafri 54(4)
|
|||||||||||
08-04-2019 (DEL) 1100M Winner: VICTORIOUS KING Won By: Head Time: 1:07.81 |
Place-9 G S Shekhawat 52.5(3)
|
Place-3 Arman Jafri 49.5(2)
|
Place-8 R Parvesh 49(5)
|
||||||||||
28-03-2019 (DEL) 1000M Winner: ACKER BILK Won By: 5.75 Time: 1:00.16 |
Place-6 Akash Rajput 54(3)
|
Place-W Arman Jafri 49(6)
|
|||||||||||
19-03-2019 (DEL) 1000M Winner: AMAZING INFERNO Won By: 1.25 Time: 1:00.42 |
Place-8 D S Deora 56.5(8)
|
Place-5 Arman Jafri 49(5)
|
Place-7 R Parvesh 50(1)
|
||||||||||
12-03-2019 (DEL) 1200M Winner: AAO SHAO Won By: 1.5 Time: 1:15:15 |
Place-1 Sandeep Rajput 58(6)
|
Place-2 Jai Parkash 52.5(2)
|
|||||||||||
07-03-2019 (DEL) 1200M Winner: RANNVIJAY Won By: 2.25 Time: 1:14:22 |
Place-3 D S Deora 53.5(12)
|
Place-6 Akash Rajput 50(5)
|
|||||||||||
28-02-2019 (DEL) 1100M Winner: SUN LIGHT Won By: 3.25 Time: 1:06:95 |
Place-2 D S Deora 52(4)
|
Place-10 Syed Asgar 49.5(7)
|
Place-9 Indrajeet Singh 51(11)
|
||||||||||
18-02-2019 (DEL) 1400M Winner: GRACE KELLY Won By: 1.5 Time: 1:27.58 |
Place-7 Sameer Khan 53(5)
|
Place-2 Riazuddin 49.5(10)
|
Place-4 Akash Rajput 49(7)
|
||||||||||
29-01-2019 (DEL) 1600M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: Head Time: 1:44.47 |
Place-8 Sameer Khan 57.5(4)
|
Place-3 Riazuddin 49(5)
|
|||||||||||
08-01-2019 (DEL) 1000M Winner: THINK ABOUT ME Won By: 2.5 Time: 1:01:91 |
Place-2 M B Qureshi 49.5(6)
|
Place-9 V S Gautam 51(10)
|
|||||||||||
27-12-2018 (DEL) 1100M Winner: MISS BULLET Won By: 1.25 Time: 1:07.68 |
Place-9 Sameer Khan 54(2)
|
Place-11 Praveen Saini 57(13)
|
Place-7 Arman Jafri 51.5(5)
|
||||||||||
18-12-2018 (DEL) 1200M Winner: BHITSKI Won By: 1 Time: 1:13.95 |
Place-4 R Rakesh 49(7)
|
Place-5 R Parvesh 49(5)
|
Place-6 Md Habeeb 49(10)
|
||||||||||
27-11-2018 (DEL) 1100M Winner: FELICITY Won By: 3 Time: 1:06.51 |
Place-9 G S Shekhawat 54(7)
|
Place-6 S Mosin 53.5(9)
|
Place-5 Rajinder Saini 54.5(8)
|
Place-2 Arman Jafri 53.5(2)
|
|||||||||
06-11-2018 (DEL) 1200M Winner: ORGANIC SINGH Won By: 2.75 Time: 1:13.74 |
Place-10 D S Deora 51.5(6)
|
Place-2 Praveen Saini 53.5(2)
|
|||||||||||
01-11-2018 (DEL) 1000M Winner: BUSTLE Won By: 4.25 Time: 0:59.28 |
Place-W Withdrawn 55.5(8)
|
Place-2 Akash Rajput 55(1)
|
|||||||||||
16-10-2018 (DEL) 1000M Winner: DOT ON TIME Won By: 4.5 Time: 0:59.63 |
Place-3 Praveen Saini 52.5(10)
|
Place-4 Arman Jafri 49(9)
|
|||||||||||
08-10-2018 (DEL) 1100M Winner: CONQUERING BID Won By: 7.75 Time: 1:06:89 |
Place-1 R Rakesh 53.5(5)
|
Place-2 Akash Rajput 60.5(10)
|
|||||||||||
05-10-2018 (DEL) 1000M Winner: CASH IN HAND Won By: 2.75 Time: 1:00:93 |
Place-2 R Parvesh 54(3)
|
Place-5 V S Gautam 53.5(2)
|
|||||||||||
01-10-2018 (DEL) 1200M Winner: AMAZING MOMENT Won By: 1.25 Time: 1:14.09 |
Place-13 V S Gautam 60.5(8)
|
Place- Gurpreet Singh 54(3)
|
|||||||||||
20-09-2018 (DEL) 1100M Winner: CAPTAIN COOL Won By: Shd Time: 1:06.44 |
Place-4 R Parvesh 52(9)
|
Place-6 Sameer Khan 53.5(13)
|
|||||||||||
31-05-2018 (DEL) 1000M Winner: HOT BLOOD Won By: Head Time: 1:00.55 |
Place-3 S G Prasad 56.5(6)
|
Place-4 Md Asif Khan 51.5(2)
|
|||||||||||
29-05-2018 (DEL) 1200M Winner: GLENEAGLES Won By: 2.75 Time: 1:13.84 |
Place-8 G S Shekhawat 60.0(7)
|
Place-5 Vinay Jaiswal 52.5(8)
|
|||||||||||
22-05-2018 (DEL) 1000M Winner: MISS DUNCAN Won By: NICK Time: 0:59:46 |
Place-10 H S Pawar 57.5(8)
|
Place-12 Gurpreet Singh 62.0(2)
|
|||||||||||
01-05-2018 (DEL) 1100M Winner: HE IS THE MAN Won By: 2 1 /4 Time: 1:07.90 |
Place-5 M Chettri 59.0(1)
|
Place-4 R Yousaf 54.5(2)
|
|||||||||||
24-04-2018 (DEL) 1000M Winner: ASHWA DHRUVI Won By: Neck Time: 1:01.04 |
Place-7 Aqeed Waheed 60.0(6)
|
Place-6 R Yousaf 53.5(7)
|
|||||||||||
06-02-2018 (DEL) 1000M Winner: SURAAGNA Won By: Shd Time: 1:00:58 |
Place-10 R Yousaf 51.5(10)
|
Place-11 M B Qureshi 59.0(12)
|
|||||||||||
01-02-2018 (DEL) 1400M Winner: BLACK BOXER Won By: 1.5 Time: 1:27:57 |
Place-13 Narain Singh 58.0(4)
|
Place-2 S Mosin 53.0(10)
|
|||||||||||
29-12-2017 (DEL) 1000M Winner: ARTAXIAS Won By: 3.75 Time: 1:01.93 |
Place-9 Narain Singh 61.0(4)
|
Place-6 Gurpreet Singh 59.5(5)
|
|||||||||||
12-12-2017 (DEL) 1100M Winner: LOVEABLE Won By: Neck Time: 1:11.32 |
Place-1 Rajinder Saini 56.5(3)
|
Place-5 Sameer Qureshi 52.5(8)
|
|||||||||||
07-11-2017 (DEL) 1100M Winner: MOONLIGHT Won By: 1.25 Time: 1:08.13 |
Place-2 Sameer Qureshi 61.5(7)
|
Place-7 D S Deora 59.0(5)
|
|||||||||||
27-04-2017 (DEL) 1100M Winner: AMAZING WONDER Won By: 3.5 Time: 1:13.57 |
Place-12 Akash Rajput 55.0(10)
|
Place-2 D S Deora 55.0(11)
|
|||||||||||
22-04-2017 (DEL) 1100M Winner: AAO SHAO Won By: Head Time: 1:07:63 |
Place-1 C S Jodha 53.5(1)
|
Place-10 S Lalit 55.0(5)
|
|||||||||||
22-04-2017 (DEL) 1100M Winner: BIG NEWS Won By: 1.25 Time: 1:06.47 |
Place-8 G S Shekhawat 58.5(3)
|
Place-9 V R Jagadeesh 50.0(5)
|
|||||||||||
03-04-2017 (DEL) 1000M Winner: LOVEABLE Won By: Head Time: 1:01.80 |
Place-5 Jai Parkash 53.5(11)
|
Place-1 G S Shekhawat 53.5(7)
|
Place-8 Shafeeq Ahmed 55.0(3)
|
||||||||||
21-03-2017 (DEL) 1200M Winner: BABA O BABA Won By: 2.75 Time: 1:14:48 |
Place-5 C S Jodha 53.5(6)
|
Place-3 D S Deora 53.5(4)
|
|||||||||||
07-03-2017 (DEL) 1100M Winner: CONQUERING BID Won By: 2 1 /4 Time: 1:07:21 |
Place-1 Dashrath Singh 55.0(6)
|
Place-2 Akash Rajput 53.5(8)
|
Place-3 G S Shekhawat 53.5(4)
|
||||||||||
28-03-2016 (DEL) 1000M Winner: BLUE HORSE Won By: 1.75 Time: 1:00:84 |
Place-2 Naresh Kumar 58.5(5)
|
Place-8 Arman Jafri 56.0(11)
|