India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KRIEGER | QUEEN CREDIBLE | WILD FIRE | CHAPLIN | TIMELESS DEEDS | BUNTING | RISING BRAVE | STAR COUNCILLOR | EBONY | FINE TUNE | MINSTREL HEIGHTS | CEZANNE | |
30-10-2021 (PUN) 1000M Winner: SPRING GROVE Won By: 2 Time: 0:58.38 |
Place-3 Aniket Karande 59.5(11)
|
Place-8 Shahrukh Khan 59(12)
|
||||||||||
07-03-2021 (MUM) 1200M Winner: LIGHTNING SPEED Won By: Nose Time: 1:11:28 |
Place-10 J Chinoy 57(7)
|
Place-9 Shahrukh Khan 55(4)
|
||||||||||
21-02-2021 (MUM) 1400M Winner: THUNDERCLAP Won By: 4 Time: 1:25.93 |
Place-3 Dashrath Singh 57.5(2)
|
Place-6 Kishore Kadam 56.5(11)
|
||||||||||
07-02-2021 (MUM) 1200M Winner: LEOPARD ROCK Won By: 1.25 Time: 1:08.57 |
Place-7 P S Kaviraj 53.5(1)
|
Place-6 Neeraj Rawal 57(5)
|
||||||||||
29-01-2021 (MUM) 1200M Winner: CELLINI Won By: 9 Time: 1:09.58 |
Place-7 A Prakash 58(11)
|
Place-5 S J Sunil 59(7)
|
||||||||||
25-12-2020 (MUM) 1400M Winner: SANDALPHON Won By: 5.25 Time: 1:10:62 |
Place-14 P S Kaviraj 60.5(2)
|
Place-7 Shahrukh Khan 60.5(8)
|
||||||||||
26-02-2020 (MUM) 1000M Winner: HEADWAY Won By: 2.5 Time: 0:58.03 |
Place-8 Aniket Karande 56.5(4)
|
Place-10 S A Amit 53(10)
|
Place-6 K Nazil 52(8)
|
|||||||||
16-02-2020 (MUM) 1200M Winner: ANATEVKA Won By: Lnk Time: 1:11.28 |
Place-14 S A Amit 54.5(14)
|
Place-9 Aniket Karande 54(2)
|
Place-5 K Pranil 52(7)
|
Place-10 Neeraj Rawal 58.5(10)
|
Place-8 P S Chouhan 51.5(11)
|
|||||||
24-01-2020 (MUM) 1000M Winner: MYSTIC BAY Won By: 3 Time: 0:58:31 |
Place-11 S Zervan 58.5(12)
|
Place-3 Neeraj Rawal 58(6)
|
Place-5 C S Jodha 52(2)
|
Place-6 K Nazil 52(5)
|
||||||||
16-01-2020 (MUM) 1200M Winner: D HUNTER Won By: 3.75 Time: 1:10.00 |
Place-10 Akshay 56.5(3)
|
Place-9 P S Kaviraj 56.5(4)
|
Place-4 K Nazil 53.5(7)
|
|||||||||
02-01-2020 (MUM) 1200M Winner: BARACK Won By: 2 Time: 1:10.31 |
Place-7 A Prakash 59(2)
|
Place-8 Aniket Karande 56.5(3)
|
Place-6 Akshay 55(1)
|
Place-2 Neeraj Rawal 57.5(8)
|
||||||||
29-12-2019 (MUM) 1000M Winner: EN SABAH NUR Won By: Nose Time: 0:58.95 |
Place-6 P S Kaviraj 59(1)
|
Place-4 Kishore Kadam 53(2)
|
||||||||||
17-11-2019 (PUN) 1000M Winner: AUSPICIOUS Won By: 0.75 Time: 0:58.03 |
Place-2 P S Kaviraj 59(7)
|
Place-9 Kishore Kadam 57.5(2)
|
||||||||||
25-10-2019 (PUN) 1200M Winner: STORM BREAKER Won By: 1.5 Time: 1:09:20 |
Place-7 C S Jodha 61(5)
|
Place-9 Aniket Karande 58(6)
|
||||||||||
12-10-2019 (PUN) 1000M Winner: DANDI MARCH Won By: 1.25 Time: 0:57:69 |
Place-9 Aniket Karande 59.5(10)
|
Place-W Withdrawn 58.5(9)
|
Place-6 D S Deora 56(6)
|
|||||||||
06-10-2019 (PUN) 1200M Winner: SASSY LASS Won By: Snk Time: 1:11:48 |
Place-5 Bhawani Singh 61.5(12)
|
Place-W Withdrawn 56(13)
|
Place-6 S Sunil 56.5(1)
|
Place-10 S J Sunil 54(11)
|
||||||||
22-09-2019 (PUN) 1000M Winner: ADELE Won By: 1.25 Time: 0:57.81 |
Place-7 S Zervan 60.5(8)
|
Place-10 Bhawani Singh 57(13)
|
Place-11 Kishore Kadam 52.5(14)
|
|||||||||
14-09-2019 (PUN) 1200M Winner: LESREL Won By: 7.25 Time: 1:11.11 |
Place-9 A Prakash 61(11)
|
Place-8 Bhawani Singh 57.5(1)
|
||||||||||
24-08-2019 (PUN) 1400M Winner: QUESTIONABLE Won By: 1 Time: 1:24.63 |
Place-14 Dashrath Singh 57.5(7)
|
Place-4 K Pranil 58(1)
|
||||||||||
15-08-2019 (PUN) 1200M Winner: GAZINO Won By: Shd Time: 1:09.37 |
Place-10 K Pranil 52(9)
|
Place-5 Aniket Karande 50.5(5)
|
||||||||||
10-08-2019 (PUN) 1200M Winner: ADELINE Won By: 0.5 Time: 1:12:32 |
Place-6 S Mosin 58.5(7)
|
Place-7 Niranjan S Parmar 56.5(8)
|
Place-8 Bhawani Singh 55.5(12)
|
|||||||||
26-07-2019 (PUN) 1000M Winner: KING KHALIL Won By: 2 Time: 0:57.54 |
Place-7 Bhawani Singh 58(2)
|
Place-5 Aniket Karande 56.5(3)
|
||||||||||
13-04-2019 (MUM) 1000M Winner: BETWEEN THE WATERS Won By: DHT Time: 0:58:42 |
Place-7 K Pranil 59(7)
|
Place-3 P S Chouhan 57.5(5)
|
Place-9 A Prakash 56(2)
|
|||||||||
24-03-2019 (MUM) 1200M Winner: AWESOME ONE Won By: 1.25 Time: 1:10.28 |
Place-9 P S Kaviraj 55(6)
|
Place-7 Vishal N Bunde 49.5(9)
|
||||||||||
17-03-2019 (MUM) 1400M Winner: FLYING VISIT Won By: 1.75 Time: 1:22.83 |
Place-6 P S Kaviraj 54(1)
|
Place-7 Bhawani Singh 59(3)
|
Place-8 A Prakash 56(5)
|
|||||||||
10-03-2019 (MUM) 1000M Winner: IRON AGE Won By: Lnk Time: 0:57.82 |
Place-6 N S Parmar 56.5(4)
|
Place-8 Dashrath Singh 56.5(5)
|
||||||||||
03-02-2019 (MUM) 1200M Winner: FLAMING MARTINI Won By: Neck Time: 1:11.72 |
Place-9 Shahrukh Khan 58(10)
|
Place-12 A Imran Khan 62(9)
|
||||||||||
24-01-2019 (MUM) 1200M Winner: BATELEUR Won By: 7.5 Time: 1:10.23 |
Place-3 A S Peter 49(4)
|
Place-6 Aniket Karande 49(2)
|
||||||||||
20-01-2019 (MUM) 1200M Winner: GAZINO Won By: 1.25 Time: 1:10.60 |
Place-4 A S Peter 51(6)
|
Place-9 Neeraj Rawal 51(10)
|
||||||||||
06-01-2019 (MUM) 1000M Winner: IRON AGE Won By: 2.25 Time: 0:57.80 |
Place-10 P S Kaviraj 59(7)
|
Place-8 Neeraj Rawal 52.5(3)
|
Place-9 N S Parmar 50.5(10)
|
|||||||||
16-12-2018 (MUM) 1000M Winner: RIQUEWIHR Won By: 4.25 Time: 0:58:66 |
Place-5 Shahrukh Khan 60(2)
|
Place-3 P S Chouhan 56.5(5)
|
Place-8 A Prakash 57(6)
|
|||||||||
13-12-2018 (MUM) 1200M Winner: LA MAGNIFIQUE Won By: Neck Time: 1:11.03 |
Place-7 Robbie Downey 52.5(3)
|
Place-W A Sandesh 50.5(8)
|
||||||||||
09-12-2018 (MUM) 1200M Winner: BESHIKTASH Won By: 1.75 Time: 1:10.34 |
Place-8 Y S Srinath 62(8)
|
Place-11 A Prakash 58.5(5)
|
||||||||||
29-11-2018 (MUM) 1000M Winner: WISE CHILD Won By: 1.5 Time: 0:58.25 |
Place-8 Aniket Karande 57(4)
|
Place-6 Bhawani Singh 52.5(2)
|
||||||||||
13-10-2018 (PUN) 1400M Winner: MASTEROFBALANTRAE Won By: 2.25 Time: 1:25:84 |
Place-3 A Sandesh 52.5(2)
|
Place-6 S A Amit 51(5)
|
Place-10 A Imran Khan 55.5(6)
|
|||||||||
29-09-2018 (PUN) 1200M Winner: WILD FIRE Won By: 1.25 Time: 1:09.33 |
Place-1 Aniket Karande 54.5(5)
|
Place-7 Neeraj Rawal 53.5(3)
|
||||||||||
23-09-2018 (PUN) 1200M Winner: LA MAGNIFIQUE Won By: 2.75 Time: 1:09:54 |
Place-2 A Sandesh 60.5(2)
|
Place-10 A Prakash 58.5(4)
|
||||||||||
16-09-2018 (PUN) 1000M Winner: IRON AGE Won By: 5 Time: 0:57:29 |
Place-9 Shahrukh Khan 57(3)
|
Place-3 P S Chouhan 53(7)
|
||||||||||
26-07-2018 (PUN) 1000M Winner: WILD FIRE Won By: 2.5 Time: 0:58.05 |
Place-2 Bhawani Singh 53(5)
|
Place-1 Dashrath Singh 51.5(6)
|
Place-6 Neeraj Rawal 56.5(3)
|
|||||||||
21-04-2018 (MUM) 1200M Winner: BUNTING Won By: 4.75 Time: 1:11.24 |
Place-1 A Sandesh 51(1)
|
Place-5 D A Naik 51(3)
|
||||||||||
14-04-2018 (MUM) 1400M Winner: GRAND TENTON Won By: 0.75 Time: 1:24.03 |
Place-6 K Nazil 59.5(7)
|
Place-7 S Zervan 54.5(2)
|
||||||||||
14-04-2018 (MUM) 1200M Winner: ALLORA Won By: 3 Time: 1:10.15 |
Place-5 Dashrath Singh 52.5(3)
|
Place-2 K Nazil 54(5)
|
||||||||||
18-03-2018 (MUM) 1200M Winner: TIMELESS Won By: 1.5 Time: 1:10:58 |
Place-3 P S Chouhan 49.5(4)
|
Place-4 A Sandesh 55.5(2)
|
||||||||||
28-02-2018 (MUM) 1400M Winner: STAR OF THEA Won By: 0.75 Time: 1:24.31 |
Place-7 N B Kuldeep 61(5)
|
Place-9 Neeraj Rawal 54.5(12)
|
||||||||||
04-02-2018 (MUM) 1000M Winner: LINCOLN Won By: 1.75 Time: 0:58.02 |
Place-12 Dashrath Singh 53(2)
|
Place-2 K Nazil 49(3)
|
||||||||||
03-02-2018 (MUM) 1400M Winner: CAMBRIDGE Won By: 2 Time: 1:22.73 |
Place-6 C S Jodha 52.5(10)
|
Place-10 S Zervan 56(1)
|
||||||||||
25-01-2018 (MUM) 1600M Winner: DROGO Won By: Snk Time: 1:37.87 |
Place-8 A Sandesh 52.5(4)
|
Place-6 S Jaykumar 55(5)
|
||||||||||
14-01-2018 (MUM) 1200M Winner: FLAG FLYING Won By: 3 Time: 1:11.80 |
Place-8 N B Kuldeep 53(1)
|
Place-10 J E Pereira 56.5(7)
|
||||||||||
03-12-2017 (MUM) 1200M Winner: GAZINO Won By: 2.75 Time: 1:10.66 |
Place-5 K Nazil 52.5(9)
|
Place-4 Neeraj Rawal 55.5(4)
|
||||||||||
26-11-2017 (MUM) 1400M Winner: CAMBRIDGE Won By: 1.75 Time: 1:25.31 |
Place-7 T S Jodha 54.5(3)
|
Place-3 N S Parmar 52.5(1)
|
||||||||||
23-02-2017 (MUM) 1000M Winner: MY HUNTER Won By: 1.25 Time: 0:58.94 |
Place-3 Dashrath Singh 53.5(6)
|
Place-7 N S Parmar 53.5(9)
|
||||||||||
18-02-2017 (MUM) 1000M Winner: CYCLONE Won By: 2.5 Time: 0:58:49 |
Place-10 Vishal N Bunde 57(6)
|
Place-5 A Sandesh 56.5(13)
|
Place-2 P S Chouhan 58(5)
|
|||||||||
25-12-2016 (MUM) 1400M Winner: TIMELESS DEEDS Won By: Snk Time: 1:27.06 |
Place-4 Dashrath Singh 53.5(4)
|
Place-1 T S Jodha 53.5(7)
|
||||||||||
25-12-2016 (MUM) 1400M Winner: CHARGING TIGRESS Won By: 0.75 Time: 1:24.59 |
Place-2 P S Chouhan 59(7)
|
Place-6 Kishore Kadam 55(6)
|
||||||||||
20-11-2016 (MUM) 1000M Winner: QUEEN CREDIBLE Won By: 0.5 Time: 0:59.89 |
Place-1 C S Jodha 50(6)
|
Place-4 P S Chouhan 57(10)
|
||||||||||
24-01-2016 (MUM) 1400M Winner: DEVOTED EYES Won By: 2.25 Time: 1:23:42 |
Place-10 Neeraj Rawal 58(4)
|
Place-3 S John 54(15)
|