India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EXTREME DESIRE | RANNVIJAY | MASTER VANPERISE | MR SINGH | PUNJAB MAIL | PRINCESS BEAUTY | PERSONAL LEGEND | BLAVATSKY | ASHWA VIJETA | ASHWA QUEEN | KIRPAN | MAN MALHARI | |
16-02-2021 (DEL) 1200M Winner: BIG GIRL Won By: 0.75 Time: 1:14.75 |
Place-3 H S Pawar 59.5(4)
|
Place-8 Sameer Khan 58(5)
|
||||||||||
03-02-2021 (DEL) 1100M Winner: ASHWA HAITHER Won By: 8 Time: 1:06.31 |
Place-11 S Lalit 59.5(11)
|
Place-4 D S Deora 57.5(3)
|
||||||||||
03-03-2020 (DEL) 1600M Winner: RAXION Won By: 0.5 Time: 1:39.97 |
Place-7 Riazuddin 50.5(12)
|
Place-12 J Chinoy 54(2)
|
Place-9 Khet Singh 58(5)
|
|||||||||
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: OSCAR NOMINATED Won By: 2.75 Time: 1:06.94 |
Place-2 Pradeep Kumar 58.5(1)
|
Place-4 S G Prasad 58.5(3)
|
||||||||||
25-02-2020 (DEL) 1100M Winner: NICHE CURRENCY Won By: 1.75 Time: 1:06.35 |
Place-12 Aman 57.5(3)
|
Place-3 Sameer Khan 55.5(2)
|
Place-11 Riazuddin 53.5(1)
|
Place-2 Akash Rajput 54(6)
|
Place-14 Arman Jafri 55(7)
|
|||||||
25-02-2020 (DEL) 1200M Winner: SPARTAN X Won By: 0.5 Time: 1:14.47 |
Place-9 G S Shekhawat 56.5(7)
|
Place-8 Jai Parkash 58.5(5)
|
||||||||||
18-02-2020 (DEL) 1200M Winner: MR SINGH Won By: 0.5 Time: 1:14.03 |
Place-1 Sandeep Rajput 61.5(3)
|
Place-9 Mohan Lal 60.5(8)
|
Place-7 G S Shekhawat 57.5(5)
|
|||||||||
11-02-2020 (DEL) 1200M Winner: OSCULATE Won By: Head Time: 1:14.12 |
Place-7 Ankit Pal 55.5(8)
|
Place-4 Riazuddin 52.5(9)
|
Place-8 Md Habeeb 53.5(6)
|
|||||||||
06-02-2020 (DEL) 1100M Winner: BLAVATSKY Won By: 5.25 Time: 1:07.33 |
Place-1 S G Prasad 59.5(9)
|
Place-4 T S Jodha 58.5(5)
|
||||||||||
06-02-2020 (DEL) 1100M Winner: VEDAGARBHA Won By: 2.75 Time: 1:07.03 |
Place-6 Shaliyar Khan 61.5(9)
|
Place-10 Mohan Lal 59(5)
|
||||||||||
06-02-2020 (DEL) 1000M Winner: MIZILLA GOLD Won By: 2 Time: 1:00.50 |
Place-5 J Chinoy 52.5(13)
|
Place-14 Angad 52.5(11)
|
||||||||||
24-01-2020 (DEL) 1100M Winner: FLY AWAY Won By: 1 Time: 1:06.85 |
Place-5 Abdul Fazal 54(7)
|
Place-14 Shaliyar Khan 53.5(1)
|
Place-9 Ishwar Singh 55.5(11)
|
Place-8 Riazuddin 52.5(14)
|
||||||||
14-01-2020 (DEL) 1400M Winner: PROMISE OF LOVE Won By: Head Time: 1:25.82 |
Place-9 G S Shekhawat 56.5(5)
|
Place-10 K Narender Kumar 54(7)
|
Place-5 S G Prasad 54(10)
|
Place-3 Praveen Saini 58(8)
|
||||||||
30-12-2019 (DEL) 1000M Winner: NAUGHTY Won By: 3.5 Time: 0:59.37 |
Place-8 Abdul Fazal 55.5(11)
|
Place-9 Rajinder Saini 52(8)
|
||||||||||
24-12-2019 (DEL) 1600M Winner: GOLDEN MAGIC Won By: Neck Time: 1:39.11 |
Place-12 G S Shekhawat 56.5(8)
|
Place-11 Riazuddin 53.5(6)
|
Place-10 Kundan Paswan 52(5)
|
|||||||||
17-12-2019 (DEL) 1100M Winner: SUPER MAN Won By: 0.5 Time: 1:08.76 |
Place-8 Abdul Fazal 59(3)
|
Place-5 J Chinoy 58(12)
|
Place-7 S G Prasad 55.5(6)
|
Place-6 Kundan Paswan 58(13)
|
Place-4 Rajinder Saini 53.5(7)
|
|||||||
17-12-2019 (DEL) 1100M Winner: MIGHTY Won By: 2.75 Time: 1:06.99 |
Place-9 G S Shekhawat 59(3)
|
Place-11 Shaliyar Khan 57(13)
|
Place-7 Riazuddin 51.5(2)
|
|||||||||
10-12-2019 (DEL) 1200M Winner: LOVELY GIRL Won By: 2.25 Time: 1:12.20 |
Place-10 S G Prasad 58.5(7)
|
Place-3 G S Shekhawat 54.5(2)
|
Place-7 M Shahid 55.5(10)
|
Place-8 Muzammil Hashmi 55(9)
|
Place-4 Praveen Saini 52.5(4)
|
Place-11 Rajinder Saini 53(5)
|
||||||
10-12-2019 (DEL) 1200M Winner: ASHWA MAITHLI Won By: 0.5 Time: 1:12.65 |
Place-9 G S Shekhawat 57.5(9)
|
Place-7 Shaliyar Khan 55.5(4)
|
||||||||||
03-12-2019 (DEL) 1000M Winner: Won By: Time: |
Place- Kundan Paswan 56(7)
|
Place- Riazuddin 52.5(11)
|
Place- Rajinder Saini 53(2)
|
|||||||||
26-11-2019 (DEL) 1400M Winner: BIG DADDY Won By: 1.25 Time: 1:24.66 |
Place-6 G S Shekhawat 57.5(5)
|
Place-4 T S Jodha 56(2)
|
Place-5 Praveen Saini 54(3)
|
|||||||||
19-11-2019 (DEL) 1200M Winner: MASTER BECKET Won By: 4.75 Time: 1:12:46 |
Place-4 Pradeep Kumar 55(4)
|
Place-3 M Shahid 55.5(3)
|
Place-5 R Parvesh 56(7)
|
Place-7 Rajinder Saini 55(5)
|
||||||||
19-11-2019 (DEL) 1200M Winner: RANNVIJAY Won By: 3.25 Time: 1:13:18 |
Place-1 G S Shekhawat 56(8)
|
Place-3 Kundan Paswan 59(2)
|
||||||||||
08-11-2019 (DEL) 1200M Winner: ASHWA ROZARA Won By: 2 Time: 1:12:36 |
Place-6 Sameer Qureshi 59(3)
|
Place-4 S G Prasad 55.5(9)
|
||||||||||
31-10-2019 (DEL) 1100M Winner: RACE KA RAJA Won By: 1.5 Time: 1:05:89 |
Place-7 Akash Rajput 59(8)
|
Place-5 Muzammil Hashmi 56(5)
|
Place-W Withdrawn 55(1)
|
Place-W Withdrawn 52.5()
|
||||||||
29-10-2019 (DEL) 1100M Winner: Won By: Time: |
Place- R Yousaf 59(1)
|
Place- Muzammil Hashmi 56(2)
|
Place- M Shahid 55(3)
|
Place- Withdrawn 52.5()
|
||||||||
18-10-2019 (DEL) 1100M Winner: ASHWA SIKKANDER Won By: 0.5 Time: 1:05:54 |
Place-8 Pradeep Kumar 54.5(1)
|
Place-7 Ankit Pal 58(9)
|
||||||||||
17-10-2019 (DEL) 1000M Winner: BIG APPLE Won By: 4.5 Time: 0:59:94 |
Place-4 G S Shekhawat 59(1)
|
Place-5 S G Prasad 53(8)
|
||||||||||
07-10-2019 (DEL) 1100M Winner: LIKE MY CHILD Won By: 2.75 Time: 1:06.36 |
Place-7 S G Prasad 61.5(7)
|
Place-2 Ankit Pal 56(8)
|
||||||||||
01-10-2019 (DEL) 1200M Winner: YOU ARE MINE Won By: 7.75 Time: 1:10.88 |
Place-6 Naresh Kumar 59(7)
|
Place-3 Praveen Saini 56.5(10)
|
||||||||||
25-09-2019 (DEL) 1100M Winner: MISTER STUNNER Won By: 8.75 Time: 1:04:44 |
Place-2 Sameer Khan 54.5(8)
|
Place-9 Pradeep Kumar 56(7)
|
||||||||||
17-09-2019 (DEL) 1200M Winner: ALIZAA Won By: Neck Time: 1:12:98 |
Place-6 Aman 59(3)
|
Place-3 Ankit Pal 54(6)
|
Place-W Withdrawn 59(7)
|
|||||||||
13-09-2019 (DEL) 1100M Winner: MASTER VANPERISE Won By: 1.25 Time: 1:05.60 |
Place-1 B Nikhil 51(8)
|
Place-7 Sameer Khan 53.5(9)
|
Place-12 Bhanu P Singh 55.5(10)
|
Place-2 Praveen Saini 53(2)
|
||||||||
30-04-2019 (DEL) 1200M Winner: THE CHEETAH Won By: 4 Time: 1:11.13 |
Place-4 Amyn Merchant 57.5(2)
|
Place-2 Ranjeet Singh 57(10)
|
||||||||||
27-04-2019 (DEL) 1200M Winner: NICHE STATE Won By: Head Time: 1:12.09 |
Place-5 Sandeep Rajput 59.5(3)
|
Place-7 S G Prasad 58(12)
|
||||||||||
21-04-2019 (DEL) 1100M Winner: AMAZING MOONLIGHT Won By: 0.5 Time: 1:07.01 |
Place-3 H S Pawar 59(10)
|
Place-4 Shaliyar Khan 56(4)
|
||||||||||
20-04-2019 (DEL) 1200M Winner: LEAVES Won By: 0.5 Time: 1:12.59 |
Place-W Muzammil Hashmi 55.5(5)
|
Place-5 K Narender Kumar 56.5(10)
|
||||||||||
15-04-2019 (DEL) 1200M Winner: JUNGLE WAVE Won By: 1.75 Time: 1:11.96 |
Place-7 Syed Asgar 58.5(5)
|
Place-W Irfan Khan 59(3)
|
||||||||||
01-04-2019 (DEL) 1400M Winner: SEAHORSE Won By: 1.5 Time: 1:26.15 |
Place-7 Sandeep Rajput 59(4)
|
Place-3 S G Prasad 56.5(5)
|
||||||||||
28-03-2019 (DEL) 1200M Winner: PRINCESS BEAUTY Won By: 2.25 Time: 1:12.59 |
Place-3 Akash Rajput 57.5(4)
|
Place-1 M B Qureshi 56.5(2)
|
||||||||||
07-03-2019 (DEL) 1200M Winner: RANNVIJAY Won By: 2.25 Time: 1:14:22 |
Place-1 Sandeep Rajput 61.5(11)
|
Place-7 A Ashhad Asbar 49.5(7)
|
||||||||||
05-03-2019 (DEL) 1000M Winner: MAN MALHARI Won By: 1.5 Time: 1:01:53 |
Place-5 H S Pawar 56(4)
|
Place-1 Rajinder Saini 56(1)
|
||||||||||
29-01-2019 (DEL) 1100M Winner: PONTY ROSSA Won By: Shd Time: 1:08.54 |
Place-W S G Prasad 57.5(9)
|
Place-5 Sameer Khan 54.5(7)
|
||||||||||
14-01-2019 (DEL) 1000M Winner: FLY AWAY Won By: Neck Time: 1:00.54 |
Place-11 R Yousaf 53(7)
|
Place-W S Mosin 57(6)
|
||||||||||
27-12-2018 (DEL) 1100M Winner: BIG APPLE Won By: 1.5 Time: 1:07.31 |
Place-2 Sandeep Rajput 59.5(3)
|
Place-8 Shaliyar Khan 58.5(1)
|
||||||||||
27-12-2018 (DEL) 1000M Winner: SPARKLING THEA Won By: 3.25 Time: 0:59.91 |
Place-7 Akash Rajput 56(3)
|
Place-W D Kumar 57.5(11)
|
||||||||||
04-12-2018 (DEL) 1200M Winner: PERSONAL LEGEND Won By: 1 Time: 1:13:05 |
Place-11 Jai Parkash 54.5(12)
|
Place-1 V S Gautam 52.5(3)
|
||||||||||
27-11-2018 (DEL) 1000M Winner: WINNERS GOLD Won By: 1.25 Time: 0:59.26 |
Place-6 Akash Rajput 56(5)
|
Place-5 Md Asif Khan 54.5(4)
|
||||||||||
06-11-2018 (DEL) 1000M Winner: BEAUTIFUL SOUL Won By: 3.75 Time: 0:59.97 |
Place-3 V S Gautam 60.5(7)
|
Place-4 R Parvesh 50.5(4)
|
Place-2 Md Asif Khan 59(3)
|
|||||||||
01-11-2018 (DEL) 1200M Winner: MASTER MADRID Won By: 2.75 Time: 1:11.94 |
Place-3 H S Pawar 55(7)
|
Place-6 Shafeeq Ahmed 57(1)
|
||||||||||
23-10-2018 (DEL) 1600M Winner: ORGANIC GREY Won By: 1.75 Time: 1:38:69 |
Place-5 H S Pawar 57.5(2)
|
Place-3 Praveen Saini 58(8)
|
||||||||||
08-10-2018 (DEL) 1100M Winner: CONQUERING BID Won By: 7.75 Time: 1:06:89 |
Place-5 Sandeep Rajput 61.5(13)
|
Place-9 M Chettri 60(1)
|
Place-7 V S Gautam 54(6)
|
|||||||||
30-04-2018 (DEL) 1200M Winner: DHATOORA Won By: 4.5 Time: 1:12.14 |
Place-9 Sandeep Rajput 60.5(2)
|
Place-2 Sameer Khan 56.0(1)
|
||||||||||
30-01-2018 (DEL) 1200M Winner: ENCHANTING LADY Won By: Neck Time: 1:12:46 |
Place-10 Narain Singh 56.5(9)
|
Place-2 Akshay Kumar 61.0(10)
|
||||||||||
15-01-2018 (DEL) 1200M Winner: ENCHANTING LADY Won By: 1.25 Time: 1:12.93 |
Place-8 R Yousaf 52.5(7)
|
Place-6 S Mosin 55.5(6)
|
||||||||||
15-01-2018 (DEL) 1100M Winner: BE CHAMPION Won By: 1.25 Time: 1:06:22 |
Place-8 S Mosin 58.0(11)
|
Place-2 Sandeep Rajput 59.0(4)
|
||||||||||
09-01-2018 (DEL) 1200M Winner: SHENGLI Won By: 0.75 Time: 1:12:68 |
Place-12 Mohan Lal 59.5(13)
|
Place-5 R Parmod 61.0(1)
|
||||||||||
29-12-2017 (DEL) 1100M Winner: TERMSANDCONDITIONS Won By: 7 Time: 1:06.82 |
Place-4 Kundan Paswan 59.5(9)
|
Place-9 Mohan Lal 62.0(12)
|
||||||||||
21-12-2017 (DEL) 1200M Winner: FLEMENCO Won By: 6 1 /2 Time: 1:13.21 |
Place-3 Kundan Paswan 57.0(4)
|
Place-4 Mohd Asif 56.5(2)
|
Place-7 Mohan Lal 60.0(6)
|
|||||||||
05-12-2017 (DEL) 1100M Winner: MISS ZACHARY Won By: Neck Time: 1:07.43 |
Place-8 Shaliyar Khan 60.5(3)
|
Place-9 Irfan Khan 58.5(5)
|
||||||||||
16-11-2017 (DEL) 1400M Winner: RANNVIJAY Won By: 3.25 Time: 1:28:21 |
Place-1 Akash Rajput 51.5(2)
|
Place-3 S Mosin 59.0(3)
|
||||||||||
20-10-2017 (DEL) 1200M Winner: WHIFF OF GOLD Won By: Shd Time: 1:13.30 |
Place-7 Akash Rajput 49.5(10)
|
Place-4 M B Qureshi 62.0(5)
|
||||||||||
10-10-2017 (DEL) 1000M Winner: GOLDEN COAST Won By: 1.25 Time: 1:00.26 |
Place-7 Khet Singh 53.0(8)
|
Place-11 Narain Singh 55.0(10)
|
||||||||||
29-09-2017 (DEL) 1200M Winner: PUNJAB MAIL Won By: 2 Time: 1:12.58 |
Place-13 Narain Singh 55.0(12)
|
Place-1 Shaliyar Khan 55.0(9)
|
||||||||||
29-09-2017 (DEL) 1100M Winner: SHAUGHNESSY Won By: Neck Time: 1:06.64 |
Place-7 Jai Parkash 60.5(2)
|
Place-5 R Parvesh 61.0(11)
|
||||||||||
28-04-2017 (DEL) 1200M Winner: SHENGLI Won By: 2.25 Time: 1:13.70 |
Place-4 C S Jodha 56.0(11)
|
Place-7 Sandeep Rajput 61.5(6)
|
||||||||||
28-04-2017 (DEL) 1200M Winner: NICHE DIAMOND Won By: Head Time: 1:14:01 |
Place-2 Md Asif Khan 59.0(7)
|
Place-4 R Parvesh 58.5(5)
|
||||||||||
18-04-2017 (DEL) 1200M Winner: STORM AWAY Won By: 3 Time: 1:12.76 |
Place-2 C S Jodha 51.5(1)
|
Place-3 Arman Jafri 55.0(7)
|
||||||||||
07-04-2017 (DEL) 1100M Winner: JUST NICE Won By: 1 Time: 1:07.88 |
Place-11 V S Gautam 52.5(5)
|
Place-8 Khet Singh 53.0(9)
|
||||||||||
03-04-2017 (DEL) 1000M Winner: TOP KING Won By: 2.5 Time: 0:59.40 |
Place-6 Jai Parkash 54.5(1)
|
Place-8 Nazim 57.5(6)
|
Place-11 Sameer Qureshi 53.5(2)
|
|||||||||
31-01-2017 (DEL) 1000M Winner: ASHWA SAANGA Won By: 3.25 Time: 1:00:37 |
Place-11 D Kumar 55.0(3)
|
Place-12 Nazim 55.5(10)
|
||||||||||
24-01-2017 (DEL) 1100M Winner: MOUNTAIN GUNNER Won By: 7.25 Time: 1:05:25 |
Place-10 Shafeeq Ahmed 55.0(7)
|
Place-13 Nazim 55.5(12)
|
||||||||||
10-01-2017 (DEL) 1100M Winner: SEA STORM Won By: Head Time: 1:06.55 |
Place-12 H S Pawar 59.5(6)
|
Place-3 R Parvesh 54.5(12)
|
||||||||||
20-12-2016 (DEL) 1200M Winner: SOLARIUM Won By: 1.25 Time: 1:12:94 |
Place-4 Ramandeep Singh Bal 56.5(2)
|
Place-3 Sameer Khan 62.0(1)
|
||||||||||
29-11-2016 (DEL) 1200M Winner: MISTER BEST Won By: nk Time: 1:11:19 |
Place-4 Ramandeep Singh Bal 52.5(11)
|
Place-13 Arman Jafri 57.5(6)
|
||||||||||
20-10-2016 (DEL) 1100M Winner: RED APPLE Won By: 3.75 Time: 1:05:73 |
Place-9 S Amjad Khan 55.0(9)
|
Place-4 J Chinoy 51.0(6)
|
||||||||||
16-09-2016 (DEL) 1100M Winner: SO CLEVER Won By: 0.5 Time: 1:06.16 |
Place-8 Ramandeep Singh Bal 57.0(4)
|
Place-2 Akash Rajput 60.5(11)
|
||||||||||
29-04-2016 (DEL) 1200M Winner: GO MY GIRL Won By: Shd Time: 1:12.57 |
Place-6 S Amjad Khan 54.0(2)
|
Place-3 Sandeep Rajput 55.5(4)
|
||||||||||
15-03-2016 (DEL) 1400M Winner: RANNVIJAY Won By: 2.5 Time: 1:26.47 |
Place-5 Irfan Khan 55.0(2)
|
Place-1 Sandeep Rajput 55.0(3)
|
||||||||||
23-02-2016 (DEL) 1000M Winner: AMAZING BIG DEAL Won By: 5 Time: 1:00.54 |
Place-11 Mohd Asif 59.0(11)
|
Place-13 M Mani 57.0(14)
|
||||||||||
23-02-2016 (DEL) 1200M Winner: TERMSANDCONDITIONS Won By: 2.75 Time: 1:12.10 |
Place-7 C S Jodha 55.0(10)
|
Place-2 Sameer Khan 55.0(9)
|
Place-13 Iran Ali 53.5(1)
|
|||||||||
16-02-2016 (DEL) 1200M Winner: MISTER BEST Won By: 0.5 Time: 1:11.94 |
Place-12 S Lalit 61.5(7)
|
Place-11 J Chinoy 59.0(1)
|
||||||||||
29-12-2015 (DEL) 1600M Winner: GALLOP AWAY Won By: Shd Time: 1:39:33 |
Place-W Withdrawn 59.5(0)
|
Place-3 R Yousaf 52.5(7)
|
||||||||||
08-12-2015 (DEL) 1200M Winner: WINNERS GOLD Won By: 2.75 Time: 1:12:71 |
Place-4 Ramandeep Singh Bal 61.5(11)
|
Place-5 R Yousaf 57.5(6)
|
||||||||||
16-04-2015 (DEL) 1200M Winner: MISS SHAKIRA Won By: 0.75 Time: 1:12.60 |
Place-12 S Lalit 53.0(8)
|
Place-6 Pradeep Kumar 59.0(3)
|
||||||||||
23-12-2014 (DEL) 1200M Winner: MALE SUPERIOR Won By: Head Time: 1:12.04 |
Place-7 Ramandeep Singh Bal 57.0(5)
|
Place-2 R Parvesh 50.5(4)
|
||||||||||
16-09-2014 (DEL) 1100M Winner: GOLD MAID Won By: 3.25 Time: 1:07.45 |
Place-8 Nazim 51.5(2)
|
Place-4 Pradeep Kumar 53.0(5)
|
||||||||||
04-03-2014 (DEL) 1000M Winner: MISS SNOWWHITE Won By: 1.25 Time: 1:02.23 |
Place-5 C S Jodha 55.0(12)
|
Place-3 K Sunny Kumar 55.0(9)
|
||||||||||
30-01-2014 (DEL) 1200M Winner: SHES THE BEST Won By: Neck Time: 1:13.19 |
Place-13 J Chinoy 55.5(14)
|
Place-9 Ramandeep Singh Bal 54(12)
|
||||||||||
13-01-2014 (DEL) 1000M Winner: PUNJAB MAIL Won By: 1.5 Time: 1:01.71 |
Place-11 L Prashant 55.0(1)
|
Place-1 J Chinoy 53.5(7)
|