India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JO MALONE | THEO'S CHOICE | YOGYA | A HUNDRED ECHOES | DANCE ALL NIGHT | SPEED WARRIOR | ASGARD | BRAVE SYERA | TOP SPRINT | ALL STAR GENERAL | N R I GIFT | LIGHT MUSIC | GOLDEN ADARA | EKAM | |
26-12-2021 (HYD) 1400M Winner: ROYAL GIRL Won By: 2 Time: 1:27.39 |
Place-10 Aneel 55.5(2)
|
Place-5 Rafique Sk 57.5(11)
|
||||||||||||
05-12-2021 (HYD) 1400M Winner: TEAM PLAYER Won By: 2.25 Time: 1:28.41 |
Place-4 Aneel 55.5(3)
|
Place-5 Rafique Sk 58.5(2)
|
||||||||||||
01-08-2021 (HYD) 1200M Winner: SHELDON Won By: 3.25 Time: 1:14.40 |
Place-8 Rafique Sk 60.5(9)
|
Place-4 B R Kumar 58.5(15)
|
||||||||||||
08-03-2021 (HYD) 1600M Winner: BEDAZZLED Won By: 2.5 Time: 1:40.61 |
Place-2 P Koushik 59.5(3)
|
Place-10 Deepak Singh 60.5(13)
|
Place-6 Kuldeep Singh 57(2)
|
Place- A A Vikrant 60.5(4)
|
||||||||||
03-03-2021 (HYD) 1200M Winner: HASHTAG Won By: Neck Time: 1:13.38 |
Place-3 Afroz Khan 58(12)
|
Place-6 N B Kuldeep 59.5(6)
|
||||||||||||
01-03-2021 (HYD) 1400M Winner: DESTINE TO BE Won By: 2 Time: 1:28.25 |
Place-2 P Trevor 54.5(4)
|
Place-4 A A Vikrant 59.5(2)
|
||||||||||||
14-02-2021 (HYD) 1200M Winner: SUGAR AN SPICE Won By: 2.5 Time: 1:14.13 |
Place-6 G Naresh 60(13)
|
Place-2 A A Vikrant 58(5)
|
||||||||||||
31-01-2021 (HYD) 1100M Winner: DIFFERENT Won By: Neck Time: 1:06.08 |
Place-6 R Manish 51(11)
|
Place-10 G Naresh 52.5(5)
|
||||||||||||
29-11-2020 (HYD) 1200M Winner: FOREVER SPLENDOUR Won By: 11.5 Time: 1:12.77 |
Place-11 G Naresh 55(10)
|
Place-10 Afroz Khan 50(5)
|
||||||||||||
24-02-2020 (HYD) 1600M Winner: A HUNDRED ECHOES Won By: 0.5 Time: 1:42.87 |
Place-7 P Ajeeth Kumar 60(9)
|
Place-1 B R Kumar 60.5(3)
|
Place-11 Santosh Raj N R 58(5)
|
Place-2 A Ashhad Asbar 58(11)
|
Place-12 Ajit Singh 50(8)
|
|||||||||
22-02-2020 (HYD) 1200M Winner: AUGENSTERN Won By: Shd Time: 1:13.86 |
Place-7 P Ajeeth Kumar 60(11)
|
Place-13 Afroz Khan 58.5(13)
|
Place-8 Irvan Singh 58.5(14)
|
Place-6 Nakhat Singh 53(2)
|
Place-14 A Ashhad Asbar 50(6)
|
|||||||||
10-02-2020 (HYD) 2000M Winner: HONOURABLE GUEST Won By: Neck Time: 2:10.99 |
Place-4 Afroz Khan 58.5(1)
|
Place-8 C P Bopanna 55.5(4)
|
||||||||||||
27-01-2020 (HYD) 1200M Winner: NEGRESS PRINCESS Won By: Head Time: 1:14.71 |
Place-7 Gopal Singh 62(2)
|
Place-10 G Naresh 60.5(9)
|
Place-2 Mukesh Kumar 57.5(4)
|
Place-6 Ajit Singh 50(10)
|
||||||||||
19-01-2020 (HYD) 1400M Winner: SUN DANCER Won By: 1.25 Time: 1:28.77 |
Place-9 Dashrath Singh 58.5(2)
|
Place-6 P Sai Kumar 55.5(7)
|
Place-4 Gopal Singh 56(5)
|
Place-12 Nakhat Singh 57(8)
|
||||||||||
13-01-2020 (HYD) 1100M Winner: LATEST NEWS Won By: Neck Time: 1:07.51 |
Place-3 Mukesh Kumar 59.5(6)
|
Place-7 Nakhat Singh 59.5(9)
|
Place-6 Rafique Sk 50(5)
|
|||||||||||
13-01-2020 (HYD) 1100M Winner: BLAZING JUPITER Won By: 1 Time: 1:06.66 |
Place-4 Jitendra Singh 61.5(6)
|
Place-7 Nakhat Singh 61.5(2)
|
Place-6 Gopal Singh 59(8)
|
|||||||||||
23-12-2019 (HYD) 1400M Winner: ROYAL DANCER Won By: 1.25 Time: 1:28.32 |
Place-7 Jitendra Singh 60.5(4)
|
Place-2 Irvan Singh 53.5(5)
|
Place-5 Rafique Sk 50(1)
|
|||||||||||
22-12-2019 (HYD) 1100M Winner: VALLEE IKON Won By: 2 Time: 1:07.84 |
Place-3 Afroz Khan 62(3)
|
Place-2 Jitendra Singh 58.5(6)
|
||||||||||||
24-11-2019 (HYD) 1600M Winner: TIGER OF THE SEA Won By: 3.75 Time: 1:40.67 |
Place-7 Abhay Singh 53.5(5)
|
Place-6 Praveen Gaddam 50(10)
|
||||||||||||
10-11-2019 (HYD) 1200M Winner: SEMIRA Won By: 3.25 Time: 1:13.97 |
Place-5 Afroz Khan 50(8)
|
Place-9 Ajit Singh 50.5(7)
|
||||||||||||
27-10-2019 (HYD) 1200M Winner: NEGRESS PRINCESS Won By: 7 Time: 1:15.38 |
Place-7 Akshay Kumar 61.5(2)
|
Place-9 R Ajinkya 61(3)
|
||||||||||||
27-10-2019 (HYD) 1200M Winner: COUNTRY'S GIFT Won By: 2 Time: 1:14.25 |
Place-5 R Ajinkya 61.5(1)
|
Place-9 Akshay Kumar 55.5(6)
|
Place-7 Nakhat Singh 60.5(9)
|
Place-8 Afroz Khan 53(8)
|
||||||||||
16-10-2019 (HYD) 1400M Winner: WOOD BRIDGE Won By: 4.25 Time: 1:29.51 |
Place-11 Rafique Sk 59(2)
|
Place-8 Gopal Singh 60(3)
|
||||||||||||
08-10-2019 (HYD) 1200M Winner: TAMMANA Won By: 1.25 Time: 1:13.92 |
Place-4 Rohit Kumar 54(3)
|
Place-6 G Naresh 52.5(10)
|
||||||||||||
08-10-2019 (HYD) 1400M Winner: MISS MARVELLOUS Won By: 3.75 Time: 1:26.44 |
Place-4 Akshay Kumar 56.5(7)
|
Place-8 Kunal Bunde 56(9)
|
||||||||||||
07-10-2019 (HYD) 1200M Winner: FOUR ONE FOUR Won By: 0.25 Time: 1:13.54 |
Place-6 B R Kumar 56.5(2)
|
Place-8 Nakhat Singh 55.5(4)
|
||||||||||||
07-10-2019 (HYD) 1400M Winner: KESARIYA BALAM Won By: Neck Time: 1:26.17 |
Place-5 Nakhat Singh 60(4)
|
Place-8 Afroz Khan 60(7)
|
||||||||||||
23-09-2019 (HYD) 1100M Winner: WAH MS ZARA Won By: 4.5 Time: 1:07.20 |
Place-5 Nakhat Singh 56(6)
|
Place-6 Aneel 56(3)
|
||||||||||||
22-09-2019 (HYD) 1200M Winner: ESTEVA Won By: Neck Time: 1:13.12 |
Place-10 Praveen Gaddam 52(9)
|
Place-9 Khurshad Alam 51.5(2)
|
||||||||||||
22-09-2019 (HYD) 1100M Winner: HAPPY TOGETHER Won By: 3 Time: 1:06.94 |
Place-13 Ajit Singh 53.5(9)
|
Place-8 Gopal Singh 54.5(10)
|
||||||||||||
13-09-2019 (HYD) 1200M Winner: MOKA Won By: 2 Time: 1:13.77 |
Place-6 Afroz Khan 60(8)
|
Place-4 Ajit Singh 51(7)
|
||||||||||||
09-09-2019 (HYD) 1100M Winner: KIMBERLY CRUISE Won By: 3.75 Time: 1:08.19 |
Place-9 C Umesh 56(7)
|
Place-4 Nakhat Singh 56(2)
|
||||||||||||
02-09-2019 (HYD) 1100M Winner: LIMOUSINE Won By: 1.5 Time: 1:09.48 |
Place-6 Deepak Singh 56.5(10)
|
Place-3 Ajit Singh 50(11)
|
||||||||||||
02-09-2019 (HYD) 1800M Winner: FRANCIS BACON Won By: 1 Time: 1:56.16 |
Place-10 Aneel 56(8)
|
Place-W Withdrawn 54.5(11)
|
||||||||||||
12-08-2019 (HYD) 1400M Winner: PRINCE VALIANT Won By: 2.75 Time: 1:26.33 |
Place-7 Afroz Khan 53(6)
|
Place-8 Kunal Bunde 52.5(3)
|
||||||||||||
05-08-2019 (HYD) 1400M Winner: SILVER DOLLAR Won By: 6 Time: 1:28.78 |
Place-5 Deepak Singh 58.5(10)
|
Place-7 Afroz Khan 53.5(3)
|
Place-10 Ajit Singh 50(6)
|
|||||||||||
29-07-2019 (HYD) 1200M Winner: KIONIA Won By: 1.75 Time: 1:15.87 |
Place-9 Kunal Bunde 60(3)
|
Place-6 B R Kumar 59.5(5)
|
||||||||||||
24-07-2019 (HYD) 1100M Winner: AGILIS Won By: 4.25 Time: 1:08.35 |
Place-4 Deepak Singh 58.5(12)
|
Place-11 Afroz Khan 53.5(9)
|
Place-12 B R Kumar 50(6)
|
|||||||||||
03-03-2019 (HYD) 1400M Winner: ESCOBAR Won By: Shd Time: 1:27.87 |
Place-10 B R Kumar 54(15)
|
Place-14 G Naresh 52(9)
|
||||||||||||
02-03-2019 (HYD) 1400M Winner: SWANSEA Won By: 1.75 Time: 1:26.39 |
Place-12 K Sai Kiran 50(6)
|
Place-13 Dashrath Singh 51.5(2)
|
||||||||||||
25-02-2019 (HYD) 1200M Winner: PASO ROBLES Won By: 1.75 Time: 1:12.96 |
Place-7 B R Kumar 55(5)
|
Place-8 Nakhat Singh 55(10)
|
||||||||||||
24-02-2019 (HYD) 1600M Winner: SEMIRA Won By: 1.5 Time: 1:39:62 |
Place-3 Imran Chisty 53.5(6)
|
Place-11 G Naresh 52(8)
|
||||||||||||
18-02-2019 (HYD) 1200M Winner: SECRETARY Won By: Neck Time: 1:12.17 |
Place-4 Deepak Singh 54(5)
|
Place-8 P Sai Kumar 55(1)
|
||||||||||||
11-02-2019 (HYD) 1100M Winner: LOCH STELLA Won By: 2.5 Time: 1:06.50 |
Place-12 N Rawal 62(7)
|
Place-11 Kiran Naidu 54.5(6)
|
||||||||||||
20-01-2019 (HYD) 1100M Winner: NEAREST Won By: 2 Time: 1:06.42 |
Place-10 B R Kumar 55(10)
|
Place-6 Nakhat Singh 55(3)
|
||||||||||||
16-01-2019 (HYD) 1200M Winner: SOUTHERN METEOR Won By: 3.25 Time: 1:14.91 |
Place-2 Rohit Kumar 61(8)
|
Place-7 Afroz Khan 51.5(4)
|
||||||||||||
31-12-2018 (HYD) 1100M Winner: RAZOR WIND Won By: 0.75 Time: 1:08.10 |
Place-3 Kuldeep Singh 58(12)
|
Place-7 Md Ismail 54(7)
|
Place-6 Kiran Naidu 57(8)
|
|||||||||||
10-12-2018 (HYD) 1200M Winner: ISPAHAN Won By: 1.25 Time: 1:15.46 |
Place-7 Rohit Kumar 58(1)
|
Place-9 Rafique Sk 54(9)
|
||||||||||||
04-11-2018 (HYD) 1400M Winner: TOP SPRINT Won By: 1 Time: 1:28.51 |
Place-1 B R Kumar 53.5(3)
|
Place-11 A M Tograllu 54.5(10)
|
||||||||||||
22-08-2018 (HYD) 1400M Winner: TOP MAN Won By: 3.5 Time: 1:28.09 |
Place-7 Ajit Kumar 55(1)
|
Place-10 Kiran Naidu 60.5(8)
|
||||||||||||
20-08-2018 (HYD) 1600M Winner: ALEXANDERTHEGREAT Won By: 3 Time: 1:43.71 |
Place-W Nakhat Singh 54.5(5)
|
Place-W Withdrawn 56(0)
|
||||||||||||
18-08-2018 (HYD) 1200M Winner: BAYWATCH BABE Won By: 3.25 Time: 1:14.71 |
Place-4 Arshad Alam 58.5(2)
|
Place-8 G Naresh 58(7)
|
||||||||||||
15-08-2018 (HYD) 1400M Winner: TOP SPRINT Won By: 1 Time: 1:29.86 |
Place-1 Ajit Kumar 50(9)
|
Place-5 Abhishek S Pawar 55.5(12)
|
||||||||||||
06-08-2018 (HYD) 1200M Winner: TOP MAN Won By: Nose Time: 1:15.36 |
Place-5 P Ajeeth Kumar 59(2)
|
Place-4 Abhishek S Pawar 54.5(10)
|
||||||||||||
30-07-2018 (HYD) 1100M Winner: GREAT GLORY Won By: 0.25 Time: 1:09.04 |
Place-7 Ajit Singh 52(11)
|
Place-12 Abhishek S Pawar 57.5(1)
|
||||||||||||
25-07-2018 (HYD) 1400M Winner: SOUTHERN LEGACY Won By: 4.5 Time: 1:27.00 |
Place-6 Abhishek S Pawar 54.5(10)
|
Place-9 Ajit Kumar 54.5(1)
|
||||||||||||
02-03-2018 (HYD) 1400M Winner: TAMMANA Won By: 2.5 Time: 1:28.79 |
Place-W Ajit Singh 50.5(8)
|
Place-3 Deepak Singh 60(9)
|
||||||||||||
18-02-2018 (HYD) 1100M Winner: ROHINI Won By: 0.75 Time: 1:07.67 |
Place-3 Ajit Singh 50(1)
|
Place-4 Deepak Singh 60(8)
|
||||||||||||
03-02-2018 (HYD) 1400M Winner: DOLCE Won By: 3.5 Time: 1:28.22 |
Place-3 G Naresh 50(10)
|
Place-9 A M Tograllu 60.5(3)
|
Place-5 Deepak Singh 60.5(11)
|
|||||||||||
22-01-2018 (HYD) 1400M Winner: CHARLIE BROWN Won By: 1 Time: 1:28.56 |
Place-5 Ajit Singh 50(12)
|
Place-9 Kiran Naidu 60(1)
|
||||||||||||
11-09-2017 (HYD) 1000M Winner: N R I STRIKER Won By: 2.25 Time: 1:01.39 |
Place-6 Khurshad Alam 56(6)
|
Place-7 Deepak Singh 56(9)
|
||||||||||||
02-03-2017 (HYD) 1200M Winner: GOLDEN ADARA Won By: 0.25 Time: 1:14.13 |
Place-9 Deepak Singh 59(13)
|
Place-1 Md Sameeruddin 62(5)
|
||||||||||||
04-02-2017 (HYD) 1100M Winner: PROUD WARRIOR Won By: 1.75 Time: 1:06.50 |
Place-5 Kiran Naidu 55(5)
|
Place-7 Deepak Singh 55(2)
|
||||||||||||
09-01-2017 (HYD) 1100M Winner: RAGAS AJALIAS Won By: 1.25 Time: 1:06:42 |
Place-10 B R Kumar 50(5)
|
Place-13 Kiran Naidu 53(6)
|
||||||||||||
19-12-2016 (HYD) 1400M Winner: BATUR Won By: 0.75 Time: 1:26.37 |
Place-10 Deepak Singh 50.5(12)
|
Place-11 Ajit Singh 56(10)
|